...
Az USA a SzU. felbomlásával leállt az új támadó rakéták rendszerbe állításának tervéről, de ..... !!!
Az elhárító rendszerek fejlesztésébe kezdett gőzerővel, a fejlesztések priorítását megváltoztatva. Úgy tervezte (tervezi), hogy egy garantált védelmet tud létrehozni, akár Oo. ellenében is, ezáltal biztosítva magát bármilyen megtorló támadással szemben, ahol a meglévő, aránylag még modernek számító támadó rakéta rendszereket használni tudja.
...
Az USA lehet hogy kicsit bealudt (majd elválik), mivel nem az orosz elhárító rendszerek nagyarányú fejlesztése volt a priorítás, amely kikényszerítette volna a támadó kapacitások fejlesztését náluk.
Hozzáfűznék én is ehhez pár gondolatot.
Az USA "elhárító rendszerek fejlesztésébe kezdett gőzerővel" - ez pontosan így van. Már máskor részletesen kifejtettem, hogy az USA ezt miért teszi. Azért, mert a SZU felbomlásával, és a NATO kiterjesztésével, továbbá a hajókra helyezett elhárító rendszerekkel az USA sokkal nagyobb
területet tud lefedni az elhárító rendszereivel, mint Oroszország, aki csak a saját országának területére telepít elhárító rendszereket.
Azaz, az ellene induló rakétákat az USA saját magától távolabb és hamarabb tudja megsemmisíteni, mint Oroszo.
Ilyen feltételek mellett, a stratégiai "játék" a következő:
<b>"ki tudja előbb megsemmisíteni a másik rakétapajzsát"</b>.
És NEM a "ki tudja előbb több atomrakétaval megsemmisíteni a másikat"!
Ugyanis, ha a másiknak megsemmisült/kimerült a rakétapajzsa, akkor elegendő kevés számú atomtöltet célbajuttatása is, mert az védelem hiányában garantáltan betalál.
Az USA Oroszo. rakéta elhárító rendszereinek megsemmisítését <b>nem nukleáris, hanem hagyományos (de hiperszonikus, precíziós) támadórendszerekkel tervezi</b>.
Miért?
Azért, mert ekkor Oroszo. 2 dolgot tehet:
a) kivédi az USA nem (!) nukleáris, tömeges rakétatámadását, de ekkor ezzel elhasználja a rendelkezésére álló elhárító rakétáit (az USA pontosan annyit indít, hogy ez bekövetkezzen), így Oroszo.-nak nem marad elhárító rakétája az USA
2. hullámban induló nukleáris (!) támadása ellen. Ez persze előre is belátható, vagyis erre a 2. hullámra nem is lesz szükség, mert Oroszo. ott fog állni "letolt gatyával" az USA előtt, így a vereség automatikus,
VAGY
b) nem védi ki az USA nem (!) nukleáris, tömeges rakétatámadását, annak érdekében, hogy az elhárító rakétáit megtarsa arra az esetre, ha az USA nukleáris támadást is indítana - de ekkor egy ilyen tömeges (precíziós) rakétatámadás besz@pása (elnézést!) már önmagában felér egy kapitulációval.
Látható, hogy sem a), sem b) lehetőség nem nyerő Oroszo. számára.
Marad tehát az, hogy Oroszo. mér első csapást az USA-ra, mielőtt még az USA a fenti helyzetbe kényszeríthetné őt.
Igen ám, de az USA pont ezért fejleszti a több rétegű (európai, tengeri, hazai) rakétapajzsát, hogy Oroszo.-nak TÖBB IDŐBE TELJEN AZT ÁTTÖRNIE, mint amennyi időbe az USA-nak telik áttörnie Oroszo. (csak hazai!) rakétapajzsát.
És ezért fontos az USA-nak, hogy ő hiperszonikus, precíziós (de hagyományos!) támadófegyverekkel tudjon támadni. Mert az USA-nak Oroszo. rakétapajzsának áttörésére annyi idő fog rendelkezésére állni, amennyi idő alatt Oroszo. atomfegyverei áttörhetik az ő rakéta elhárító rendszereit.
Ha viszont Oroszo. első csapása esetén az USA előbb le bírja bontani Oroszo. elhárító rendszereit, mint amennyi idő alatt Oroszo. áttöri az USA rakétapajzsát, akkor Oroszo. számára <b>nincs értelme</b>
megkezdeni sem (!!!) az első csapást. EZÉRT AZ ELSŐ CSAPÁS SOHA NEM IS FOG BEKÖVETKEZNI.
Azaz, kérem szépen, <b>itt az USA stratégiai terve az, hogy ő bírja támadás esetén a másikat gyorsabban (!) "lemezteleníteni", védtelenné tenni, mert akkor a másik védtelenül állva néhány darab atomtöltettel megsemmisíthetővé válik</b>.
<b>Ebben a "játékban" viszont - a nagyobb területi lefedettség miatt - az USA van előnyösebb helyzetben, és ez az oka annak, hogy az USA nem a nukleáris támadó, hanem a rakétavédelmi rendszerét + a hagyományos, támadó (hiperszonikus, preciziós!) fegyvereit (ez a "lemeztelenítő" fegyver) fejleszti</b>.
Ebből az is következik, hogy Oroszo. nem várhatja meg, míg az USA az erre a koncepcióra építő védelmi rendszerét teljesen kiépíti, <b>mivel ekkor Oroszo. az USA alkotta szabályok szerinti stratégiai játékba fog kényszerülni, amelyet nem nyerhet meg.</b>