RDO 3221 Komondor

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 867
113
<a title="Hans profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/hans/">Hans</a>

Semmi közöm a Combatgearre és a Had-és rendvédelmi-história,kicsit másképp blogon írkáló imposztorhoz :D (igen én vagyok)

<a title="tallking profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/tallking/">tallking</a>

 

"dudi: az különleges egységnek minősül, “gyorsreagálású elit csapat” az ilyenek kvázi öngyilkos egységek és nem jellemzőek a gyalogság tömegére és feladatuk nem terjeszthető ki a gyalogságra általánosságban. Mellesleg miután befékezték az ellenséget ők maguk is nehézfegyverzetű támogatásra szorulnak.Nem egy szabvány lövész feladatkör ez."

Ezt miért nekem írod nem én hoztam szóba a 88-ast.

De a gyalogságnak feladata a harckocsi elhárítás.Abban igazad van,hogy ha egy mód van rá nem támadnak meg harckocsi egységeket de a kettő nem ugyan az.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
Jahh gyorsan meg is néztem : a Fennek 925ezer dollár alapkonfigurációban, akkor ehhez add hozzá a rakétaintegrációt stb...
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Akkor meg kár is Komondorról ábrándozni, ha ezt sem akarják rendszeresíteni. Vegyi felderítésre és UAV irányító központnak szerintem ideális lenne egyébként. Valahol el kell kezdeni egyébként s a fejlesztés talán annyira nem is költséges mint maga a gyártás. Szóval, ennyi értelme van legalább az egésznek.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
@ms07 valószínűleg mert az alapverzióra sincs pénz... Ezzel az a baj egyébként, hogy ha itthon nem rendszeresítjük, akkor arra sincs esély hogy külföldre eladjuk és ezzel a fejlesztésre fordított minden erőfeszítés hiábavaló volt. Sajnos volt már erre példa a HAK-1es aknával.  Kifejlesztettük, legyártottak egy kísérleti szériát, de nem kellett a Honvédségnek mert ott volt a jó UKA. Ha rendszeresítésre került volna Akkor India rögtön rendelt volna pár milliót belőle, mert egyébként nagyon jó kis cucc volt elektronikus közelségi gyújtóval, programozható élesítéssel és deaktiválással, integrált védelemmel (felszedés ellen).
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 619
5 338
113
A német felderítő Fennek-et említitek? Rengeteg teherautó után igazán kaphatnánk tőlük pár darabot, vagy a Dingo se lenne rossz :)  Ugye tudjuk mindannyian, hogy mi a baj, mindent cserélni kellene, kb egyszerre azonnal  :s
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
De ha már letesszük a voksunkat pl. a német technika mellett, igazán szervizelhetnénk is őket. De ugye teherautóból ahogy tudom, Rábát vesznek, méghozzá nem kis mennyiséget.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 619
5 338
113
<a title="luperator profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/luperator/">luperator</a>: Igen, van egy program a Rába beszerzésekre. Amúgy eléggé MAN-osan néznek ki, saját Rába tervezés, vagy átvették valahonnan, nem tudod?

<a title="duckdodgers profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/duckdodgers/">duckdodgers</a>: Plusz a kukucskája kivehető, és a járműtől jópár méterre lerakható. Csak érdekességként említem :)
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
Tudom mivel élőben is volt hozzá szerencsém :p

Rohadt jó ülések vannak benne amúgy (asszem) 5 pontos övvel és emelőrendszerrel. Egy gombnyomás és mindenki lesüllyed ablakszint alá :)) Sajnos azt nem engedték meg hogy csapassak vele, de a Hagglunddal mehettem egy karikát.
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Amennyit én tudok, az az, hogy MAN motorokkal rohangálnak és egyesek szerint nincs baj velük, mások szidják mint a bokrot. Dudi talán többet tudna erről mondani.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 867
113
Én is utána kérdeztem,hogy milyen a Rába.Azt mondták,hogy jó csak annyi baj van vele,hogy nagyon elöl van  súlypontja(a páncélozottnak meg főleg).Amúgy az URAL jobb terepjáró képességű(minél nem)viszont a Rába 1000x kényelmesebb(a plató és a fülke is).
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
ÉN a  Rábára a India fejlesztésű Önjáró löveget tudnám elképzelni.
http://weapons-of-destruction.blogspot.hu/

( tetetjén )

H
a jól emlékszek pont a TATA volt a rész tulajdonosa a RÁBÁ-nak sima lincenc. + m2 Árpád tűzvezető rendszer , bár harci körülmények között még nem láttam de jót írtak róla és már is van egy mozgékony és erős tüzérségünk.
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Igen, szerepelt a HTKA oldalán is, akkor is beindult a nagy álmodozás az egyébként nem rossz koncepcióról:

http://htka.hu/2012/12/04/india-onjaro-loveget-mutatott-be/
 

F1End

Member
2010. július 17.
92
1
6
" 4 azaz négy millió forintért lehetett T-72-est venni"

Ennél 36 tonna acél többe kerül...

Az ukránok szállítanak mostanában kb legolcsóbban fegyvereket, de ők is 100 millió $ fölött adták az Etiópoknak a 200 harckocsit.

http://htka.hu/2011/06/10/etiopia-200-t-72-est-vasarol-ukrajnatol/

"harckocsit elpusztítani mint fő feladat, a saját harckocsiknak, légierőnek, helikoptereknek"

Azért annyit megjegyeznék, hogy az AH-64 -ig a harcihelikopterek (AH-1) ugyanazt a pct rakétát használták, mint a gyalogság (TOW) és az USMC -nél még most is így van, illetve a Javelint is csak nemrég kezdték el használni.

Tehát a tűzerejük jellemzően nem lehetett ilyen szempontból jelentősen nagyobb.

 

Egyébként a legolcsóbban úgy lehetne fejleszteni a haderőt, ha a kivont/tartalékba helyezett fegyvereket újra hadrendbe állítanánk. Pár tucat Gvozgyika fényévnyi előrelépést képviselne a jelenlegi tüzérséghez képest, valamint, ha jól tudom még mindig 100+ T-72 van raktáron. Nem kéne más rájuk csak valami új infravörös felderítő és tűzvezető rendszer meg normális lőszer, esetleg valami modern ERA és/vagy aktív védelmi rendszer ahhoz, hogy a környező országokhoz képest (kivéve Ukrajnát) modern harckocsizóerőnk legyen.

Ha ár/érték arányban jót akarunk kapni, akkor szvsz jelenleg az ukránokhoz érdemes fordulni. Elég szarul állnak anyagilag és elég sok technikát megörököltek a SZU -ból ahhoz, hogy még viszonylag használható dolgokat lehessen tőlük kb aprópénzért beszerezni.

Ha pedig nagyon elvetemült lennék akkor azt is mondhatnám, hogy a raktáron lévő T-55 -ket ugyanúgy nehéz IFV/APC -vé lehetne alakítani, ahogy azt pl az izraeliek tették (bár ez most a legutolsó dolog, amire szükségünk van).
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
<a title="F1End profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/f1end/">F1End</a>: Ha már csinálunk valamit csináljuk rendesen... :) de  egyébként tényleg a t-55 átalakítása utolsó koncept :)
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 106
1 990
113
A RÁBA majdnem teljes kínálatát vezettem. Legtöbbet H14-et és le H18-at. Korábban URAL-on oktattam, így van összehasonlítási alapom.  Az URAL elpusztíthatatlan, mindenen keresztül megy, nem látni ki belőle és jó a hangja. A H sorozat sokkal kényelmesebb, könnyebb kezelni és mindent tud ami elvárható a jelen időkben. Műszaki meghibásodás csak elektronikai eredetű volt, viszont ha egyszer előjött, akkor számítani lehetett rá megint. Én nagyon szerettem (közben más irányba alakult az életem, így már sajnos ezek az élmények elkerülnek).
 

tallking

Member
2011. július 6.
417
3
18
A Gvozgyika ha már valaminek a visszahozásáról beszélünk, elég kicsi. 155mm.-es kaliber kellene mert a 23mm kaliberkülönbség a kettő közt a lövedék tömegénél majdnem dupla különbséget jelent (21.8 kg a 122mm-nél és 48 kg a 155mm-nél).
Olyasmi mint az indiai vagy a román ATMOS2000
 

F1End

Member
2010. július 17.
92
1
6
De Akácija már raktáron sincs (ha jól tudom csak 18 db volt belőle és ezeket eladtuk vagy elajándékoztuk talán Bulgáriának).

Jelenleg még a Gvozgyika is hatalmas előrelépést jelentene és elvileg könnyen elérhető, hisz raktáron van.