Rheinmetall Lynx

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

H

Hummen23

Guest
valószínűleg ez a 120-as torony is csak egy makett...
Ez van a '22-es Eurosatory-s plakáton, mint új leo torony.
A lynx mikorra jutott el a makett-től a szériáig? 2018-2022? '26-ra ez is legördülhet a gyártósorról. De én vagyok olyan merész, hogy '24 sem lehetetlen. A 8x8 makettjét még csak ezután mutatják be.
Mernék fogadni, hogy 2023-ban már lőni fognak az új 120-al. :)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 282
120 105
113
Ez van a '22-es Eurosatory-s plakáton, mint új leo torony.
A lynx mikorra jutott el a makett-től a szériáig? 2018-2022? '26-ra ez is legördülhet a gyártósorról. De én vagyok olyan merész, hogy '24 sem lehetetlen. A 8x8 makettjét még csak ezután mutatják be.
Mernék fogadni, hogy 2023-ban már lőni fognak az új 120-al. :)
Ne tedd. Ha nincs érdeklődő nem erőltetik.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 906
8 212
113
A 120-as löveggel a Lynx egy olyan MBT amelynek páncélzata max T-55, mérete Lynx és ára Leo2.. Marhaság.. Egy ekkora böszme gépre, amelyet nem lehet normálisan védetté tenni a mérete miatt, (merthát eredeileg tucat katonát vissz, tehát nem lehet MBT-t csinálni, felesleges 120-as löveget tenni. Ez nem egy olyan cucc mint a Centauro2 vagy a AMX10RC, mert azok jóval laposabbak, döntött páncélzatuak és akár aktív elhárítórendszert is lehetne rájuk szerelni. Ezen meg a bazi nagy torony már akkor nagyságú páncélost eredményez mint régen a Királytigris... Nagy test,nem élvezet - ja nem Nagy célpont...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 780
35 968
113
A 120-as löveggel a Lynx egy olyan MBT amelynek páncélzata max T-55, mérete Lynx és ára Leo2.. Marhaság.. Egy ekkora böszme gépre, amelyet nem lehet normálisan védetté tenni a mérete miatt, (merthát eredeileg tucat katonát vissz, tehát nem lehet MBT-t csinálni, felesleges 120-as löveget tenni. Ez nem egy olyan cucc mint a Centauro2 vagy a AMX10RC, mert azok jóval laposabbak, döntött páncélzatuak és akár aktív elhárítórendszert is lehetne rájuk szerelni. Ezen meg a bazi nagy torony már akkor nagyságú páncélost eredményez mint régen a Királytigris... Nagy test,nem élvezet - ja nem Nagy célpont...
erre is lehet APS-t tenni és elsősorban direkt tűztámogatás lehet a feladata, nem az hogy MBT-t játszon. Lehet, hogy direktben tüzelni képes NEMO jobb választás, de ennek is lehet piaca - ha nem is nagy.
A jövőbeni 8x8-ason több értelmét látnám egy 120-as toronynak...
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
erre is lehet APS-t tenni és elsősorban direkt tűztámogatás lehet a feladata, nem az hogy MBT-t játszon. Lehet, hogy direktben tüzelni képes NEMO jobb választás, de ennek is lehet piaca - ha nem is nagy.
A jövőbeni 8x8-ason több értelmét látnám egy 120-as toronynak...

Akkor vegyük át újra, századik alkalommal, hogy mit értesz MBT és mit értesz tűztámogató alatt!

Megint jönni fogunk azzal, hogy ennek a gépnek csak a gyalogság ellen lesz szerepe? Ja nem, ezt én nem érthetem, mert a 120-as ágyú páncélt átütni tervezték, nem a gyalogság volt a tervezés fő iránya. Miért is teszünk 1000+ mm védelmet a toronyra karabélyok ellen?
De hát ezt nem érthetem, mert pont ez a lényeg, hogy ez leveszi a terhet a Leoról, mert tudja pusztítani az ellen gyalogságát és nehéz technikáját, míg a méreg drága Leo2-esek csak a legnagyobb vadak ellen lesz tartogatva. Akkor meg miért 30 mm ellen páncéloztuk a testet, ha a nehéz technika ellen is be kell tudnunk vetni?

Visszatérek az elejére. Sorold fel, milyen elvárásokat tudsz megfogalmazni egy tűztámogató géppel szemben! Mennyibe került egy Leopárd2A4-es és mennyibe kerül egy Lynx120? Mi lesz az a törésvonal kettejük közül, amiben a Leo2A4 rosszabb lesz tűztámogatóként, mint egy Lynx120?

Ne értsen félre senki! Én szívesen megveszem 10millióért, ha a Lynx120 tudja hozni a 120-as ágyú mellett és az 1000 mm torony páncél mellett a 700+ mm front páncélt. Csak ez sokkal jobb kaszni tervezéssel is 70 tonna és nem 50. Vagy a páncélok egy új generációja kell hozzá.

Ha az RM szeretne tankot tervezni, akkor legyen szíves rendesen megcsinálni! Ha valami mást szeretne, akkor mondja azt!
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 780
35 968
113
Akkor vegyük át újra, századik alkalommal, hogy mit értesz MBT és mit értesz tűztámogató alatt!

Megint jönni fogunk azzal, hogy ennek a gépnek csak a gyalogság ellen lesz szerepe? Ja nem, ezt én nem érthetem, mert a 120-as ágyú páncélt átütni tervezték, nem a gyalogság volt a tervezés fő iránya. Miért is teszünk 1000+ mm védelmet a toronyra karabélyok ellen?
De hát ezt nem érthetem, mert pont ez a lényeg, hogy ez leveszi a terhet a Leoról, mert tudja pusztítani az ellen gyalogságát és nehéz technikáját, míg a méreg drága Leo2-esek csak a legnagyobb vadak ellen lesz tartogatva. Akkor meg miért 30 mm ellen páncéloztuk a testet, ha a nehéz technika ellen is be kell tudnunk vetni?

Visszatérek az elejére. Sorold fel, milyen elvárásokat tudsz megfogalmazni egy tűztámogató géppel szemben! Mennyibe került egy Leopárd2A4-es és mennyibe kerül egy Lynx120? Mi lesz az a törésvonal kettejük közül, amiben a Leo2A4 rosszabb lesz tűztámogatóként, mint egy Lynx120?

Ne értsen félre senki! Én szívesen megveszem 10millióért, ha a Lynx120 tudja hozni a 120-as ágyú mellett és az 1000 mm torony páncél mellett a 700+ mm front páncélt. Csak ez sokkal jobb kaszni tervezéssel is 70 tonna és nem 50. Vagy a páncélok egy új generációja kell hozzá.
Mint írtam: ennek a 120-as (vagy 105-ös) toronynak inkább a 8x8-on lenne értelme szerintem. Egy MBT nem mozgatható olyan gyorsan mint egy kerekes platform. Védekezésben, fedezékből MBT-k ellen is hatásos lehet, de épületek, gyalogság ellen kifejezetten jól működik. Bármilyen IFV-t kilő 3-4 ezer méterről, ahonnét azoknak esélyük sincs gépágyúkkal ugyanazt megtenni. ATGM insdítók ellen is hatásos lenne pláne programozott lőszerrel. Legtöbb szovjet-orosz ATGM nem tud 4000 méternél többet, vagyis löveggel kilőhető biztonásgos távolságról. Ilyen távon a Lynx 30 mm-ese nem hatásos és nem lehet minden bokorra ATGM-et küldeni.
Lényeg, hogy egy MBT tűzerejét tudja közúton mozgatni 90-100 km/órával, nem kell vasúton utaztatni és még légiszállítható is ha kell a C-17 / A400 lehetőségünkkel. Lynx alvázon ezek már nem igazak.

Lynx 120-nak talán akkor lehet értelme, ha lényegesen olcsóbb mint egy MBT (vélhetően nem az) és APS véd a nyíllövedékek ellen. Utóbbi még fejlesztés alatt van, de nem kizárt hogy előbb-utóbb megugorják. RM-nél ez deklarált cél.

Ha az RM szeretne tankot tervezni, akkor legyen szíves rendesen megcsinálni! Ha valami mást szeretne, akkor mondja azt!
Az RM nem tankot akar tervezni, hanem eladni a Lynxet. Nyilván azért kezdte meg ezt a fejlesztést, mert van igény egy ilyen járműre valamilyen szinten.

Egyébként nem kizárt szerintem előbb utóbb az RM is fejleszt egy MBT-t, ha a francia-német projekt elhúzódik vagy elakad, ahogy ezek az összeurópai projektek szoktak...
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD and krisss

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 094
31 036
113
Tűztámogatzó és páncélvadász.Nem hk.Vagyis van értelme a 120milis ágyúnak,a páncélvadász szerephez.A járműnek viszont csak akkor van értelme,ha jelentősen olcsóbb,mint egy hk.No,ez az a pont,ami miatt problémás a Lynx120,meg a többi ilyen járgány.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 906
8 212
113
Akkor vegyük át újra, századik alkalommal, hogy mit értesz MBT és mit értesz tűztámogató alatt!

Megint jönni fogunk azzal, hogy ennek a gépnek csak a gyalogság ellen lesz szerepe? Ja nem, ezt én nem érthetem, mert a 120-as ágyú páncélt átütni tervezték, nem a gyalogság volt a tervezés fő iránya. Miért is teszünk 1000+ mm védelmet a toronyra karabélyok ellen?
De hát ezt nem érthetem, mert pont ez a lényeg, hogy ez leveszi a terhet a Leoról, mert tudja pusztítani az ellen gyalogságát és nehéz technikáját, míg a méreg drága Leo2-esek csak a legnagyobb vadak ellen lesz tartogatva. Akkor meg miért 30 mm ellen páncéloztuk a testet, ha a nehéz technika ellen is be kell tudnunk vetni?

Visszatérek az elejére. Sorold fel, milyen elvárásokat tudsz megfogalmazni egy tűztámogató géppel szemben! Mennyibe került egy Leopárd2A4-es és mennyibe kerül egy Lynx120? Mi lesz az a törésvonal kettejük közül, amiben a Leo2A4 rosszabb lesz tűztámogatóként, mint egy Lynx120?

Ne értsen félre senki! Én szívesen megveszem 10millióért, ha a Lynx120 tudja hozni a 120-as ágyú mellett és az 1000 mm torony páncél mellett a 700+ mm front páncélt. Csak ez sokkal jobb kaszni tervezéssel is 70 tonna és nem 50. Vagy a páncélok egy új generációja kell hozzá.

Ha az RM szeretne tankot tervezni, akkor legyen szíves rendesen megcsinálni! Ha valami mást szeretne, akkor mondja azt!
Az APC és GYHJ fegyvere a harckocsik ellen a ATGM.. Ennyi. Ha meg nem páncélozott célok ellen kell nagy kaliber, akkor aknavető amilyen amúgy is lesz, illetve a tüzérség. (és talán közelebbről olyan multifunkciós eszköz mint a CG.. Nem rakok nagy ürméretű harkocsilöveget nagy méretű toronyba egy olyan járműre, amely amúgy is magas építésű.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 088
13 489
113
A mi szempontunkból egy kis érdekes adat, a repülőgépeknél megszokott meghibásodás közti üzemidőt (amikor olyan javitás kell, amely "kivonja a forgalomból"):
  • a Lynx esetében 1500 órában,
  • az Ascod- nál 2000km-ben adták meg.
  • a "győztes" CV-nél nem volt ilyen adat :oops:
Az a kulonbség LYNX és Ascod kozott roppant is érdekes, annak a fényében, hogy pont most néztem egy beszélgetést, ahol a lengyelek szerint a LYNXnek mint a cseh teszteken, úgy Ausztráliában is komoly problémái voltak a hajtómúvel:

 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 888
12 426
113
Az a kulonbség LYNX és Ascod kozott roppant is érdekes, annak a fényében, hogy pont most néztem egy beszélgetést, ahol a lengyelek szerint a LYNXnek mint a cseh teszteken, úgy Ausztráliában is komoly problémái voltak a hajtómúvel:

Ket novekedesben levo tinedzser veri a farkat egy egy honapos Youtube csatornan...