Rheinmetall Lynx

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 304
74 137
113
Rémlem, hogy igaz..
"
◾️
#Görögország úgy dönt, hogy 205 KF41 Lynx IFV-t szállít."

281888668_159279066601615_1701797824197352647_n.jpg
Török híroldal helyett lehet hogy érdemesebb a görög híroldalakat figyelni a görög témákban, valószínűbb hogy ők írják meg hamarabb. Amit linkeltél, azt még tegnap este 11 órakor posztolták. A SilvioD által linkelt görög cikk azt írja, hogy hétfőn lesz elfogadva valamilyen javaslat, amit majd felterjesztenek a döntéshozóknak.
 
  • Tetszik
Reactions: Bálint

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
majd kiderül hogy a svéd ellentételezés nem úgy és nem oolyan lessz mint azt ők gondolták aztán kormányváltáskor kiderül hogy koruptcio...

Én úgy tudtam, hogy a svédek kezelhető partnerek voltak számunkra a Gripen ügyében, ráadásul ugyan az a cég. Nem tudok információt arról, hogy a RM megbízhatóbb partnere lenne Felvidéknek, mint a Saab, még ha ezen a tenderen neki drukkolunk... Úgy mondom, hogy én azok közé a fórum lakók közé tartozok, aki a Lynx győzelmének drukkok
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 980
113
Én úgy tudtam, hogy a svédek kezelhető partnerek voltak számunkra a Gripen ügyében, ráadásul ugyan az a cég. Nem tudok információt arról, hogy a RM megbízhatóbb partnere lenne Felvidéknek, mint a Saab, még ha ezen a tenderen neki drukkolunk... Úgy mondom, hogy én azok közé a fórum lakók közé tartozok, aki a Lynx győzelmének drukkok
a svédek nállunk sem úgy ellentételeztek mint ahogy kelett vólna. (szerintem a butorboltok magyarországrahozása csrébe hogy gripent vettünk nem igazán az..) amugy a svédek elég sok koruptciós botrányba keverednek. ahogy a szlovákok is. ezért én megelőlegezem nekik.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and fip7
K

kamm

Guest
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 959
91 741
113
Ez qrvajó, hogy pont ma volt téma.
Állítólag holnap görög bejelentés.





Holnap, 5. 30-án, hétfőn várható a következő mérföldköve a hadsereg két programjának, a 183 Leopard 2 A 4 -nek LEO 2A7 HEL szintre fejlesztésének, valamint 205 új Lynx páncélozott harcjármű (TOMA) szállításának .
A várt katonai döntés megszületett.

Gazsi!!!

A görögökkel itt qrvára együtt kellene melózni. Dupla műszakba pörgetjük a Lynxet (100-at gurítsunk legalább innen) , ők felupgradelnek nekunk 44 A4et A7-re meg esetleg lepörgetnek még tizen, huszoniksz Pzh-t. Legalább az alját, a többit összelegózzuk. Kérdés? :cool:
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 579
18 739
113
A várt katonai döntés megszületett.

Gazsi!!!

A görögökkel itt qrvára együtt kellene melózni. Dupla műszakba pörgetjük a Lynxet (100-at gurítsunk legalább innen) , ők felupgradelnek nekunk 44 A4et A7-re meg esetleg lepörgetnek még tizen, huszoniksz Pzh-t. Legalább az alját, a többit összelegózzuk. Kérdés? :cool:
Teljesen jó ötlet! Most a szlovák bukta után szerintem MG-k kapnak a lehetőségen ez tuti! A másik meg, hogy az RM is számít a hazai termelésre! Ne feledjük jövőre itt már termelés lesz! Előny! A Leo2 A4 upgrade meg hát....ahhoz venni kellene még A4-et! De ki fog ebben a szituban eladni?!:confused:
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 959
91 741
113
  • Hűha
Reactions: Venom85

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 033
36 438
113
A várt katonai döntés megszületett.

Gazsi!!!

A görögökkel itt qrvára együtt kellene melózni. Dupla műszakba pörgetjük a Lynxet (100-at gurítsunk legalább innen) , ők felupgradelnek nekunk 44 A4et A7-re meg esetleg lepörgetnek még tizen, huszoniksz Pzh-t. Legalább az alját, a többit összelegózzuk. Kérdés? :cool:
vagy barter: 1 Lynxért 2-3 jó állapotú Leo2A4-est kérünk, amit az RM upgradel nekünk - akár Zalában!
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 925
7 635
113
A várt katonai döntés megszületett.

Gazsi!!!

A görögökkel itt qrvára együtt kellene melózni. Dupla műszakba pörgetjük a Lynxet (100-at gurítsunk legalább innen) , ők felupgradelnek nekunk 44 A4et A7-re meg esetleg lepörgetnek még tizen, huszoniksz Pzh-t. Legalább az alját, a többit összelegózzuk. Kérdés? :cool:

amúgy gondolom ez picit nyomhat a szlovákoknak a lynx felé döntésre ... nem feltétlen sokat ... de ha ők is ezt rendelnék már lenne majdnem 600 lynx
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 304
74 137
113
A görögök nem vesznek új tankokat hanem korszerűsítik a 183 2A4-et. A 170 2A6 mellé. Nem adnak el semmit, még a Leo 1A5-öket is korszerűsítik. Ezt a görög Leopard vonalat szerintem nyugodtan elengedhetitek itt a Lynx topikban. Inkább azon izguljatok, hogy az üzletből minél több görög Lynx legyen Zalában legyártva.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 959
91 741
113
A görögök nem vesznek új tankokat hanem korszerűsítik a 183 2A4-et. A 170 2A6 mellé. Nem adnak el semmit, még a Leo 1A5-öket is korszerűsítik. Ezt a görög Leopard vonalat szerintem nyugodtan elengedhetitek itt a Lynx topikban. Inkább azon izguljatok, hogy az üzletből minél több görög Lynx legyen Zalában legyártva.
Sztem a nagy része helyi gyártásában megy. De remélem lesz magyar hozzáadott érték mindhez.

Azért még nagyon nem kell elizgulni, a politikai jóváhagyás is kell. De a hadsereg kikötötte, csak tank upgrade IFV nélkül no go!
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 579
18 739
113
Sztem a nagy része helyi gyártásában megy. De remélem lesz magyar hozzáadott érték mindhez.

Azért még nagyon nem kell elizgulni, a politikai jóváhagyás is kell. De a hadsereg kikötötte, csak tank upgrade IFV nélkül no go!
De ha a görögök Lynx-et vesznek tuti saját gyáruk lesz és akkor mindent ott fognak gyártani! Sok közünk nem lesz hozzá! Max az első darabokat legyárthatnánk nekik mint most a németek teszik nekünk!
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 252
27 831
113
De ha a görögök Lynx-et vesznek tuti saját gyáruk lesz és akkor mindent ott fognak gyártani! Sok közünk nem lesz hozzá! Max az első darabokat legyárthatnánk nekik mint most a németek teszik nekünk!
meg beszállítók is lennénk egyszer mintha Mondta volna Maróth, mint ahogy a HX3-hoz is fogunk alkatrészeket is gyártani.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 304
74 137
113
De ha a görögök Lynx-et vesznek tuti saját gyáruk lesz és akkor mindent ott fognak gyártani! Sok közünk nem lesz hozzá! Max az első darabokat legyárthatnánk nekik mint most a németek teszik nekünk!
Igen, szerintem is ez a kérdés hogy fogunk-e nekik kb. 10 vagy 20 vagy 40 darabot gyártani, amíg elkészül a saját RM gyáruk.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 959
91 741
113
A várt katonai döntés megszületett.

Gazsi!!!

A görögökkel itt qrvára együtt kellene melózni. Dupla műszakba pörgetjük a Lynxet (100-at gurítsunk legalább innen) , ők felupgradelnek nekunk 44 A4et A7-re meg esetleg lepörgetnek még tizen, huszoniksz Pzh-t. Legalább az alját, a többit összelegózzuk. Kérdés? :cool:
Ringtausch!!
Így kereke a sztori.



3.5 mrd euros buli