Rheinmetall Lynx

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Ugyan nem a megszólított vagyok, de nem kell ilyen vagy-vagy kompromisszumokban gondolkodnod. Az AMX 10RC ugyan kerekes harckocsi néven lett hadrendbe àllítva (rouer cannon-kerekes àgyú), de alapból felserítö feladtra tervezték elsödlegesen. Az, hogy emellett gyalogsàgi tüztàmogató és szàrnybiztosítàsra is alkalmas eszköz, nem von le az értékéböl. Eredetileg is 4 km-ig làtott höképalkotóval és mellette agresszív felderítést is folytathatott a fehgverével, de a legutolsó, 2015-töl tartó modernizàciójàban 8,5 km-ig hasznàlható éjjellàtót, apfsds-t stb kapott. Szóval a fegyverzete nemcsak a megfigyelésre, elszakadàsig történö harcérintkezésre alkalmas, hanem konkrétan a kora kezdetétöl hellyel-közzel màig az ellenfél feltartàsàra is a föerök beérkeztéig, vagy akàr azokkal együtt a lökés kibontakoztatàsàban is részt vehet.

Egy Lynx 120 ugyanazzal a SEOSS optikàval lesz feszerelve legalàbb parancsnoki szinten, de Lynx mivolta miatt a lövegkezelö esetében is nagy eséllyel, mint a 30 mm-s IFV. Nem lesz tehàt szenzorosan hàtrànyban, ellenben a lövészek helyét el lehet làtni extra felszereltség, szenzorok elektronikàjàval, hütésével, stb... A fegyvere egy teljes értékü harckocsiàgyú, tehàt az AMX 10-hez hasonlóan, söt annàl jóval hatékonyabban tud mind felderítésben, mind pàncélvadàsz-pàncélelhàrítàs szerepkörben részt venni a harcokban, valamint DM11-et hasznàlva gyalogsàgtàmogatónak is megfelel.

Én hiszek benned, hogy szeretnél 250 könnyű harckocsit látni a Honvédségben, de én a magam részéről inkább gyakorlati tapasztalatokra lettem volna kíváncsi. Olyan mondatokhoz hasonlókra, mint például a Terminátor remek kis gép, Afganisztán óta fejlesztik és máig keresik helyét-szerepét a Föderáció hadseregében. Vagy például amit a Stryker120-ról mondanak a katonák és nem a cég prospektusai.
Sajnálom, továbbra sem hiszek egy hk árából az ellenséget korlátozottan feltartóztatni tudó valamiben. De az AMX10RC üzemeltetési tapasztalataira kíváncsi lennék egy Francia Idegenlégiót megjárt hazánkfiától. Mit hallott róla? Mennyire dicsérték, mennyire érezték feleslegesnek, stb.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 213
67 119
113
Én hiszek benned, hogy szeretnél 250 könnyű harckocsit látni a Honvédségben, de én a magam részéről inkább gyakorlati tapasztalatokra lettem volna kíváncsi. Olyan mondatokhoz hasonlókra, mint például a Terminátor remek kis gép, Afganisztán óta fejlesztik és máig keresik helyét-szerepét a Föderáció hadseregében. Vagy például amit a Stryker120-ról mondanak a katonák és nem a cég prospektusai.
Sajnálom, továbbra sem hiszek egy hk árából az ellenséget korlátozottan feltartóztatni tudó valamiben. De az AMX10RC üzemeltetési tapasztalataira kíváncsi lennék egy Francia Idegenlégiót megjárt hazánkfiától. Mit hallott róla? Mennyire dicsérték, mennyire érezték feleslegesnek, stb.
Olvasd el az öbölhàborútól a frankok tapasztalatait. 2x36 volt felderítö egységekbe szervezve, de könnyü hk-nak is hasznàltàk valamint 2x12 volt gyalogoserök mellé szervezve. AMX-30-ak mellett ezek adtàk a fö csapàsmérö eröt, ahogy az újabb közel keleti balhékba szintén ezeket vitték. Gondolhatod, hogy nem utàltàk. :rolleyes: @Filter -t màr meginterjúvoltam a kérdésben én is, ha jól emlékszek az egyéb pàncélozott jàrmüvek vagy az egyéb harckocsik topikban megtalàlod ezt.
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
Ezt hívtak rohamlovegnek a 2vh.ban most is nagyon hasznosak lesznek,azokban a hatáskörök bén amiket írtál. Biztos vagyok benne hogy gyártunk magunknak belőle egy párat. Csak az a kérdés, hogy Leó t mennyit terveznek meg venni, ha ezzel szamolnak. Mert így max 50 körül látom 1zlj amit be fogunk szerezni meg.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Ezt hívtak rohamlovegnek a 2vh.ban most is nagyon hasznosak lesznek,azokban a hatáskörök bén amiket írtál. Biztos vagyok benne hogy gyártunk magunknak belőle egy párat. Csak az a kérdés, hogy Leó t mennyit terveznek meg venni, ha ezzel szamolnak. Mert így max 50 körül látom 1zlj amit be fogunk szerezni meg.

Remélem nem rohamlövegnek szerezzük be. Tényleg kár volt felvetnem a kérdést.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 463
77 226
113
Gondolkodjunk már el azon, hogy miért kellett rohamlöveg és vadászpáncélos a vh-ban.

Érdekelne, hogy mit gondoltok róla.
 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 463
77 226
113
Kellett valami a gyalogságnak ami tűzerőt és védettséget ad. Rohamlöveg ténylegesen gyalogló vagy teherautón szállított gyalogos alegységekkel harcolt. Ma már okafogyottá vált a rohamlöveg, nem véletlen az, hogy a kutya sem használja őket. Nem kell rohamlöveg, mert van IFV vagy APC.

A páncélvadász pedig azért kellett, mert a páncéltörő ágyúk akkorák lettek, hogy kézi erővel mozgatni már nem lehetett őket, a vontatgatás pedig nagyon macerássá tette a használatot.
Egyébként ezek is a gyalogló gyalogosok hiányossága miatt kellettek. Akkoriban nem volt a gyalogságnak páncéltörő képessége normális lőtávval. De ma már van, úgy hívják, hogy ATGM.

Összességében aki rohamlöveget, vadászpáncélost vagy páncélvadászt akar 2022-ben annak nem nagyon vannak elképzelései a modern harcról.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: Negan and fishbed

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
Roham löveg a gyalogosok tűztámogatását intézték a vadászpáncélosok meg a védelmüket az ellen páncélosaitól.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
A lynx 120 mindkettőt megoldja a páncélgránátosok számára a modern harcászatban.
A páncélgránátosoknak ha lehet ugyan azon a járműalapon meg kell hogy tudjanak küzdeni bármilyen nehéz egységgel.
 
  • Tetszik
Reactions: Negan and Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 463
77 226
113
A lynx 120 mindkettőt megoldja a páncélgránátosok számára a modern harcászatban.
A páncélgránátosoknak ha lehet ugyan azon a járműalapon meg kell hogy tudjanak küzdeni bármilyen nehéz egységgel.
Nem. A Lynx az ami megoldja indkettőt. A 30mm-es gépágyúja sokkal hatékonyabb gyalogsági tűztámogató fegyver mint egy harckocsiágyú, az ATGM pedig megfelelő a herckocsik ellen.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
Nem. A Lynx az ami megoldja indkettőt. A 30mm-es gépágyúja sokkal hatékonyabb gyalogsági tűztámogató fegyver mint egy harckocsiágyú, az ATGM pedig megfelelő a herckocsik ellen.
Szerintem meg elfér 18 - 24 lynx 120 támogatásnak dandárokként. És a közepesben is nagyon hasznos tud lenni egy ilyen osztály. Értem, hogy egy csomó mindent meg fog tudni oldani olcsóbban a 30 as, de a 120 ágyúnak is meg vannak a feladatai.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 463
77 226
113
Szerintem meg elfér 18 - 24 lynx 120 támogatásnak dandárokként. És a közepesben is nagyon hasznos tud lenni egy ilyen osztály. Értem, hogy egy csomó mindent meg fog tudni oldani olcsóbban a 30 as, de a 120 ágyúnak is meg vannak a feladatai.
Mi? Milyen feladata van, ha van 4 gépágyú és 8 ATGM szakaszonként?
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 886
36 148
113
@krisss @dudi
Szerintetek lenne értelme minden Lynxre kamikáze drónt tenni a Spike mellé, ahogy @Vogon mondja?

Szerintem hülyeség, mert az IFV személyzetének nem az a dolga, hogy "sárkányt eregessen": megkapják a felderítési infókat az erre dedikált drónos alakulattól. Az IFV személyzete line-of-sight célokat kutat és küzd le, csak bezavarna ebbe ha drónpilótáskodni is kell. Továbbá ezek a drónok nagyon lassúak ezek egy ATGM-hez képest, hogy felbukkanó "Line of sight" célokat küzdjen le vele.

Kellenek kamikáze és felderítő drónok, de mondjuk egy dedikált drón-századba, amik simán elfutnak pl. Gidránon is, mint ahogy Spike NLOS is 4x4-esre került. A 40-60 km-es hatótávolságú "kamikáze drónt" szerintem felesleges egy 10+ millió eurós láncos alvázra tenni és betolni a tűzvonalba. A front mögül 10+ km-ről is indíthatók és az előre nyomuló dandár előtt felderítenek és "sepregetnek".

Szóval mi a véleményetek? Kell a Lynxre pl. HERO vagy hasonló? Szerintetek is inkább hátrább lenne ezeknek a helye 4x4-esen?
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 893
12 456
113
@krisss @dudi
Szerintetek lenne értelme minden Lynxre kamikáze drónt tenni a Spike mellé, ahogy @Vogon mondja?

Szerintem hülyeség, mert az IFV személyzetének nem az a dolga, hogy "sárkányt eregessen": megkapják a felderítési infókat az erre dedikált drónos alakulattól. Az IFV személyzete line-of-sight célokat kutat és küzd le, csak bezavarna ebbe ha drónpilótáskodni is kell. Továbbá ezek a drónok nagyon lassúak ezek egy ATGM-hez képest, hogy felbukkanó "Line of sight" célokat küzdjen le vele.

Kellenek kamikáze és felderítő drónok, de mondjuk egy dedikált drón-századba, amik simán elfutnak pl. Gidránon is, mint ahogy Spike NLOS is 4x4-esre került. A 40-60 km-es hatótávolságú "kamikáze drónt" szerintem felesleges egy 10+ millió eurós láncos alvázra tenni és betolni a tűzvonalba. A front mögül 10+ km-ről is indíthatók és az előre nyomuló dandár előtt felderítenek és "sepregetnek".

Szóval mi a véleményetek? Kell a Lynxre pl. HERO vagy hasonló? Szerintetek is inkább hátrább lenne ezeknek a helye 4x4-esen?
Felderito verziora a HERO felderito valtozatat?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 463
77 226
113
Bunkerekkel, épületekkel mit csinálsz? ATGM? 120mm-es aknavető?
A 30-as gépágyú köszöni szépen lebont minden tábori erődítést. Ha meg 7 évig hagyjuk betonbaönteni mindent az ellenséget, arra már kevés a szárazföldi csapatok tűzereje, oda kella tüzérségés/vagy a légierő. Egy normális betonerődöt harckocsival sem lősz ki, mert a repesz nem megy át rajta, az APFSDS meg csak kilyukasztja.

@krisss @dudi
Szerintetek lenne értelme minden Lynxre kamikáze drónt tenni a Spike mellé, ahogy @Vogon mondja?

Szerintem hülyeség, mert az IFV személyzetének nem az a dolga, hogy "sárkányt eregessen": megkapják a felderítési infókat az erre dedikált drónos alakulattól. Az IFV személyzete line-of-sight célokat kutat és küzd le, csak bezavarna ebbe ha drónpilótáskodni is kell. Továbbá ezek a drónok nagyon lassúak ezek egy ATGM-hez képest, hogy felbukkanó "Line of sight" célokat küzdjen le vele.

Kellenek kamikáze és felderítő drónok, de mondjuk egy dedikált drón-századba, amik simán elfutnak pl. Gidránon is, mint ahogy Spike NLOS is 4x4-esre került. A 40-60 km-es hatótávolságú "kamikáze drónt" szerintem felesleges egy 10+ millió eurós láncos alvázra tenni és betolni a tűzvonalba. A front mögül 10+ km-ről is indíthatók és az előre nyomuló dandár előtt felderítenek és "sepregetnek".

Szóval mi a véleményetek? Kell a Lynxre pl. HERO vagy hasonló? Szerintetek is inkább hátrább lenne ezeknek a helye 4x4-esen?
Ezeket a csapásmérő drónokat nem szabad levinni a lövészszázadok szintjéig. Nincs kapacitás arra és a harcok dinamikája se nagyon engedi, hogy percekig egy drón irányításával foglalkozzon bárki is a szakaszból. Ahol helyük van, az a zászlóaljak támogató százada.