Rheinmetall Lynx

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 071
33 104
113
A CTA 40-el is van valami gixer. Meg úgy eszi a csövet mint az olaszok a tortellinit.
Azt nem mondtam,hogy jol sikerult.....
Vagy 30 eve indult a tervezese,es meg mindig nyűgös.Haaat....
Oroszok 45 milisben tervezgettek teleszkopos rendszert,de aztan lemondtak rola.
Mindenesetre a mi Lynxunk szamomra csalodas.Tobbet igert az elejen az RM.A jövő jarganyat igerte,nem a jelenét.Az egyik banatom,hogy 35/50 milis modularis fofegyvert ígértek anno
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Más a vàltó, a hajtás, a felfüggesztés (hidropneumatikus) a motor, a fegyverzet ( 50 mm), a torony és a felépítmèny is át van tervezve. Kb az alváz ugyan az lehozta a sajtó melyik team lynx cèg mit hoz a gèpbe.
Az mondjuk röhejes lenne, ha pont az Allison váltó részben, vagy egészben itt készülne. :cool:
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 612
8 174
113
Más a vàltó, a hajtás, a felfüggesztés (hidropneumatikus) a motor,
Ezt hívtam drivepacknek.

a fegyverzet ( 50 mm), a torony
Ezt is írtam. Az 50mm már eldőlt?
és a felépítmèny is át van tervezve.
Mi az a felépítmény?

Kb az alváz ugyan az lehozta a sajtó melyik team lynx cèg mit hoz a gèpbe.
Az egész hull ugyanaz, ahogy irtam. Meg a lanc. Ezt írtam, még idezted is.
Nem értem, mit akartál mondani...?
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 612
8 174
113
Köztük mi is.... A 30 mm-s kaliber alapvetően elavult.
35-40 mm-s gépágyúk a jelen, ezek adnak szükséges tűzerőt.
Sajnos nekünk is maradt az alibi 30 mm....



Ha ez mind más, akkor valójában nem Lynx-ről beszélünk. Lényegében minden alaprendszer jelentősen eltér.
De nem, mert lenyegeben a hull és a track is ugyanaz marad. Azaz egy másik típusú, de Lynx lesz, legalábbis mai állapot szerint. Egyébként én a tornyot is kivarom még, mert a RM szerint a Lance 2 tud 50mm fogadni, szóval meglátjuk, mi lesz belőle...
Ha a hullt is attervezik, akkor már valóban nem ugyanaz, csak rokon lesz.

Én értem, hogy nalad egy hokamera upgradejetol már új BMPt lattok azonnal, de a valóságban az még akkor is ugyanaz az elavult BMP marad... :p
 
  • Vicces
Reactions: fip7

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 071
33 104
113
Ezt hívtam drivepacknek.


Ezt is írtam. Az 50mm már eldőlt?

Mi az a felépítmény?


Az egész hull ugyanaz, ahogy irtam. Meg a lanc. Ezt írtam, még idezted is.
Nem értem, mit akartál mondani...?
Alvaz az az alvaz.Hull az a teljes test,vagyia az alvazon levo felepitmeny.
Amcsi Lynx kb egy masik jargany,ami csak neveben Lynx,annyira rafejlesztenek.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 071
33 104
113
De nem, mert lenyegeben a hull és a track is ugyanaz marad. Azaz egy másik típusú, de Lynx lesz, legalábbis mai állapot szerint. Egyébként én a tornyot is kivarom még, mert a RM szerint a Lance 2 tud 50mm fogadni, szóval meglátjuk, mi lesz belőle...
Ha a hullt is attervezik, akkor már valóban nem ugyanaz, csak rokon lesz.

Én értem, hogy nalad egy hokamera upgradejetol már új BMPt lattok azonnal, de a valóságban az még akkor is ugyanaz az elavult BMP marad... :p
Hajtaslanc meg nem track,hanem powerpack.Es az amcsi valtozatban egy teljesen mas hajtaslanc fog menni.
Test is ugy at lesz tervezve,hogy az lenyegeben mar egy uj hull lesz.
RM mesevel meg tele a padlas A mi Lynxunk egy futottak meg kategorias valami,ami a nehezIFV kategoria kivanalmainak csak a suyaval felel meg.Ebben a formaban at se szabadna venni,mert nem felel meg mar a közeljövő kovetelmenyeinek sem.
Meregdraga papucsoskergeto levelnehezek.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 612
8 174
113
Hajtaslanc meg nem track,hanem powerpack.Es az amcsi valtozatban egy teljesen mas hajtaslanc fog menni.
Test is ugy at lesz tervezve,hogy az lenyegeben mar egy uj hull lesz.
RM mesevel meg tele a padlas A mi Lynxunk egy futottak meg kategorias valami,ami a nehezIFV kategoria kivanalmainak csak a suyaval felel meg.Ebben a formaban at se szabadna venni,mert nem felel meg mar a közeljövő kovetelmenyeinek sem.
Meregdraga papucsoskergeto levelnehezek.
De nem, a hull ugyanaz. A powerpack meg az engine+transmission, nem a track, ami a lanc.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 071
33 104
113
De nem, a hull ugyanaz. Powerpack az az engine+transmission, nem a track, ami a lanc.
Oke,nem tudok angolul.Legyen akkor a lanc
Speciel azt nem tudom,hogy az a regi e marad,de ha a felfuggesztes valtozik,elkepzelheto,hogy azon is valtoztatnak.
Kulonben meg a lanc egyezese meg egy harmadrangu dolog.
Tudtommal folyik egy gumihevederes rs egy kompozit elemes lanctalpfejlesztes is,szoval en a lanc maradasara se vennek merget......
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and perceptron

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 071
33 104
113
De egyelőre nem. Eroskodhetsz, de erről en sehol nem olvastam még semmit. Hozz egy cikket és meggyoztel.
Telorol nem keresgetek,keress magadnak Van par.
Jenki Lynx lenyegeben egy uj jargany lesz,aminel mar csak a neve a regi- ha addig meg nem valtoztatjak azt is.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 612
8 174
113
Telorol nem keresgetek,keress magadnak Van par.
Ok, akkor addig marad hogy a hull nem változik. :)
Én azt írtam eddig is, hogy a hull és a track marad uaz, a torony jo sanszzal valtozik, a drivepack meg a fegyverzet biztosan. Ez így egy másik Lynx verzió. Ha a kasztni és vele a track stb is átalakul, akkor valóban már csak rokon jármű lesz.

Egyébként karoghattok akármennyit, már az is igen impresszív, hogy a világ legerősebb hadserege a megmaradt két opció közé egyiknek a Lynxre épülő tervet választotta.

Jenki Lynx lenyegeben egy uj jargany lesz,aminel mar csak a neve a regi- ha addig meg nem valtoztatjak azt is.
Az amerikai kodja már most is más, XM30 a program neve, a végén a termék majd kap valami mást.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 495
113
Ezt hívtam drivepacknek.


Ezt is írtam. Az 50mm már eldőlt?

Mi az a felépítmény?


Az egész hull ugyanaz, ahogy irtam. Meg a lanc. Ezt írtam, még idezted is.
Nem értem, mit akartál mondani...?
Át lett alakítva a hull (az a magyarban felépítmény vagy pàncèltest) van egy 1:1 mock up belőle. Van róla egy csomo cikk.
A hidropneumatikus felfüggesztés miatt a lánc is és a görgők sem ugyanazok.

A torony is másik lance 50 néven fut.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 071
33 104
113
Ok, akkor addig marad hogy a hull nem változik. :)
Én azt írtam eddig is, hogy a hull és a track marad uaz, a torony jo sanszzal valtozik, a drivepack meg a fegyverzet biztosan. Ez így egy másik Lynx verzió. Ha a kasztni és vele a track stb is átalakul, akkor valóban már csak rokon jármű lesz.

Egyébként karoghattok akármennyit, már az is igen impresszív, hogy a világ legerősebb hadserege a megmaradt két opció közé egyiknek a Lynxre épülő tervet választotta.


Az amerikai kodja már most is más, XM30 a program neve, a végén a termék majd kap valami mást.
No,akkor a neve se marad.
Joggal,mert az mar egy a Lynx terveibol kiindulva tervezett uj jargany lesz,nem sok koze lesz a mi bozotneger kergetonkhoz.

Hat,eddig tartozkodtam aLynx minositesetol,mondvan meg uj,forrja ki magat.Most azonban kifejeztem a velemenyem.
Ebben a formaban le kene allitani az egesz programot.HIFV feladatra nem felel meg,modern ellenfellel szemben.Fegyverzeze,vedettsege elegtelen a varhato igenyekhez kepest.
Nem csoda,hogy ebban a formaban sorra elveszti a tendereket.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: fip7 and perceptron

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
No,akkor a neve se marad.
Joggal,mert az mar egy a Lynx terveibol kiindulva tervezett uj jargany lesz,nem sok koze lesz a mi bozotneger kergetonkhoz.

Hat,eddig tartozkodtam aLynx minositesetol,mondvan meg uj,forrja ki magat.Most azonban kifejeztem a velemenyem.
Ebben a formaban le kene allitani az egesz programot.HIFV feladatra nem felel meg,modern ellenfellel szemben.Fegyverzeze,vedettsege elegtelen a varhato igenyekhez kepest.
Nem csoda,hogy ebban a formaban sorra elveszti a tendereket.
Úúú ezt elteszem.
De hányszor fogom előszedni! :D
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 071
33 104
113
Csőgyártás, papa! :D
Amit rosszul idezel
Mit mondtam anno?
Ha majd a csogyartas is nalunk lesz,meg a zarszerkezete is,akkor majd helyi gyartasnsk mondom.De addig csak osszeszereles.
Ide jerult a csogyarto gepsor,attol kezdve helyi gyartas.Mikor idekerult ezt is teagaltam ra.
Helyes,most mar helyi gyartas.
Az viszont igaz,hogy elotte nem vettem volna ra merhet,hogy beszerzunk egy csogyarto gepsort De beszereztunk,ami egy orvendetes teny
Ennyi,amit zenylegesen idezhetsz