Rheinmetall Lynx

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
803
2 036
93
A képek alapján, szemrevételezve megszagértettük! :rolleyes:
Hát azt tudtok itt jó sokan, ráadásul elég nagy magabiztossággal.
Elég fárasztó néha olvasni a sok lövész, tábornok, gépész- és villamosmérnök, haditudós végzettségű tagot.
Ekkora elánnal el lehet menni mérnökképzésre, majd egy kis parciális diffegyenlet+gépelemek+anyagtechnológia+villamos ismeretek kombó olyat ad a beképzelt egónak, hogy a fal adja a másikat.
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
803
2 036
93
A hol

A cv-90 küzdőtere amúgy gond. A hollandok nagyon szidjàk. Pont ugyan az a baj vele, hogy könnyű málhafelszerelést hordó katonákra tervezték. És ez a MK IV-en is így van.
De @krisss !! Ehhez te nem érthetsz! Hajtogasd magad 3 rétbe, nyelj le néhány CG gránátot, tartaléklőszert, fűrészeld le a csövét a DMR Bren-nek, akkor nem foglalja azt a sok felesleges helyet.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 495
113
De @krisss !! Ehhez te nem érthetsz! Hajtogasd magad 3 rétbe, nyelj le néhány CG gránátot, tartaléklőszert, fűrészeld le a csövét a DMR Bren-nek, akkor nem foglalja azt a sok felesleges helyet.
Igen és véletlenül se én vagyok szerintem egyetlen az fórumon aki a szóban általában forgó összes járműben ült már.

A bmp-3 maradt ki meg még pár keleti típus.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
Ti beszéltek 5 ről. Én meg pislogok.
En is csak csodalkozom,hogy lehet egy 42 tonnas dog csak LvL5, de lecsesztek,hogy mar ogy is lett megrendelve.Az pedig elegtelen.Fegyverzet igy is gyengebb a vartnal,
LvL6 a minimum szint egy mai HIFVnek.Igy is majd kolthetunk a fegyverzet cserére kozeptavon,mert hát mi olyan gazdagok vagyunk....
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 818
57 702
113
A hol

A cv-90 küzdőtere amúgy gond. A hollandok nagyon szidjàk. Pont ugyan az a baj vele, hogy könnyű málhafelszerelést hordó katonákra tervezték. És ez a MK IV-en is így van.

És milyen felszerelésbe akarsz bele ülni?
Egy 40 kg-os könnyű lövész hátizsákkal? o_O

Ez az M2 Bradley:
M2-Bradley2.jpg


Ez a Marder:
marder_1a3_with_gps_15_of_32.jpg


Ez meg a CV90:
d180919vk0987.jpg


Én képek alapján egyáltalán nem érzem rosszabbnak a többinél, sőt.
Elhiszem, hogy a Lynx baszott nagy és így abban több a hely, csak éppen minden gondja ebből fakad a dizájnnak...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 555
79 717
113
És milyen felszerelésbe akarsz bele ülni?
Egy 40 kg-os könnyű lövész hátizsákkal? o_O

Ez az M2 Bradley:
M2-Bradley2.jpg


Ez a Marder:
marder_1a3_with_gps_15_of_32.jpg


Ez meg a CV90:
d180919vk0987.jpg


Én képek alapján egyáltalán nem érzem rosszabbnak a többinél, sőt.
Elhiszem, hogy a Lynx baszott nagy és így abban több a hely, csak éppen minden gondja ebből fakad a dizájnnak...
A te érzéseidet nagyon nagyon magasról leszarja a valóság...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 818
57 702
113
A te érzéseidet nagyon nagyon magasról leszarja a valóság...

Akkor minek írogatsz az ukrán topikba rendszeresen hülyeségeket? o_O
Én értem, hogy béke időben az a jó ha nagy és kényelmes, csak akkor járjatok lakóautóval és az kevesebbe kerül nekem ;)
De a képen látott járművek nem azért ilyen kicsik, mert nem tudtak nagyobbat rajzolni, hanem számtalan műszaki ok következménye a dizájni. Például kisebb felületet jobban lehet páncélozni, nehezebb eltalálni, könnyebben mozgatja a logisztika, kisebb súlyú járművet könnyebb menteni stb...
Gondolhatod, hogy guruló panelház, amit itt IFV-nek hívnak megváltja a világot, de szerintem ha most kint lenne az ukrán fronton sírva röhögnénk rajta :)
Pont olyan óriási harci potenciál különbséget mutatna fel az M2ODS-hez képest, mint az agyon hypolt leopárdok a T-64B-hez képest. Semmit.
Nem látom a dizájn értelmét, azok kívül, hogy neked béke időben k*rva kényelmes.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 495
113
És milyen felszerelésbe akarsz bele ülni?
Egy 40 kg-os könnyű lövész hátizsákkal? o_O

Ez az M2 Bradley:
M2-Bradley2.jpg


Ez a Marder:
marder_1a3_with_gps_15_of_32.jpg


Ez meg a CV90:
d180919vk0987.jpg


Én képek alapján egyáltalán nem érzem rosszabbnak a többinél, sőt.
Elhiszem, hogy a Lynx baszott nagy és így abban több a hely, csak éppen minden gondja ebből fakad a dizájnnak...
A NATO doktrína 3 napi önálló harcfeladat ellátására való felszerelést és ellátmànyt ír elő egy harcjárműnek védett tárolásban.

Az sok cucc, lőszer és rakéta.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
És milyen felszerelésbe akarsz bele ülni?
Egy 40 kg-os könnyű lövész hátizsákkal? o_O

Ez az M2 Bradley:
M2-Bradley2.jpg


Ez a Marder:
marder_1a3_with_gps_15_of_32.jpg


Ez meg a CV90:
d180919vk0987.jpg


Én képek alapján egyáltalán nem érzem rosszabbnak a többinél, sőt.
Elhiszem, hogy a Lynx baszott nagy és így abban több a hely, csak éppen minden gondja ebből fakad a dizájnnak...
Panhard M3 ba is beleusufoltak anno egy komplett lobeszrsjt,de akkoreg nem volt ennyi felszereles.
Mbombe 6 mellett is azert tartok ki makacsul,tobbek kozott,mert KATEGORIAJAN belul nemcsak a vedettsege elvonalbeli,hanem a helykinalata is.Magas a hasznos ter aranya.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 555
79 717
113
A NATO doktrína 3 napi önálló harcfeladat ellátására való felszerelést és ellátmànyt ír elő egy harcjárműnek védett tárolásban.

Az sok cucc, lőszer és rakéta.
Ne erőlködj, ő érzésre jobban tudja mint te meg a fél holland hadsereg.

Fip eddig legalább valamilyen objektív dolggal alátámasztottad az érveid, de ez az érzésre dolog egy egészen új szint.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
Ne erőlködj, ő érzésre jobban tudja mint te meg a fél holland hadsereg.

Fip eddig legalább valamilyen objektív dolggal alátámasztottad az érveid, de ez az érzésre dolog egy egészen új szint.
Technikai dolgokban meg igaza van.Nahyobb ter,nagyobb jármű,nehezebb,dragabb,nagyobb celpont,nagyobb logisztikai es muszaki tamogatas igeny .
"Dregnot" efektus.....
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 555
79 717
113
Ami pedig az LvL V vagy VI-ot illet, szerintem elbeszéltek egymás mellett. Krisss arról beszél, hogy a CV90 Mk IV LvL VI, ti meg arról, hogy a mi Lynxünk LvL V egyí RM-es prezentáció szerint.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 555
79 717
113
Az, hogy mekkora a mi Lynxünk védettsége pedig megtalálható a honvedelem.hu-n, idézem:
"A homlokpáncélzat ellenáll a széles körben elterjedt 30 milliméteres gépágyú lövedékeinek is, míg oldalról a 14,5 milliméteres nehézgéppuska páncéltörő lövedékeinek, illetve a legalább 25 méterre robbanó 155 milliméteres tüzérségi lőszerek hatásainak."

Szóval vagy LvL V vagy LvL VI. :rolleyes: :oops: :D :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
Az, hogy mekkora a mi Lynxünk védettsége pedig megtalálható a honvedelem.hu-n, idézem:
"A homlokpáncélzat ellenáll a széles körben elterjedt 30 milliméteres gépágyú lövedékeinek is, míg oldalról a 14,5 milliméteres nehézgéppuska páncéltörő lövedékeinek, illetve a legalább 25 méterre robbanó 155 milliméteres tüzérségi lőszerek hatásainak."

Szóval vagy LvL V vagy LvL VI. :rolleyes: :oops: :D :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
Khm.LvL6 szint a 10 meterre robbanó 155 milis HE granat elleni vedelmet írja elő.
Az LvL5 szint meg ellenall a szeleskorben elterjedt orosz 2A42/72 30 milis ga-k elzerjedt loszereinek szembol.....
Szoval ez alapjan siman lehet LvL5.....Ami keves egy korszerű HIFVnek.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 555
79 717
113
Khm.LvL6 szint a 10 meterre robbanó 155 milis HE granat elleni vedelmet írja elő.
Az LvL5 szint meg ellenall a szeleskorben elterjedt orosz 2A42/72 30 milis ga-k elzerjedt loszereinek szembol.....
Szoval ez alapjan siman lehet LvL5.....Ami keves egy korszerű HIFVnek.
Az a baj, hogy a széles körben elterjedt 30mm-es gépágyú lőszer pontosan ugyanúgy lehet a 30x165-ös mint 30x173-as.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 818
57 702
113
A NATO doktrína 3 napi önálló harcfeladat ellátására való felszerelést és ellátmànyt ír elő egy harcjárműnek védett tárolásban.

Az sok cucc, lőszer és rakéta.

Ez tök jó, csak itt megint van pár kérdésem:
1. A NATO doktrína vonatkozik az M2-re meg a Marderre is. Azok, hogy oldják meg?
2. Milyen hőmérsékleten 3 napot? Csak kötözködésből: 50 fokon sivatagban? (1 embernek 5 liter víz, 10 embernek 50 liter, 3 napra 150 liter!)
3. Hány ellenséges páncélossal számol ez a 3 napos doktrína? 2-vel? 3-al? 30-al? Az IFV saját fegyverével mennyiben számol?
4. Hány napig megy el az IFV az üzemanyag készletével? 3 napig főleg állnak ezek szerint.... (300 km a reális ha csak egy vonalba mennek. Ez terepen 10 óra. Tudom, hogy sok az állás idő, csak nem ennyire.)
5. A NATO doktrínának eszébe jutott, hogy ne 40 kg-os cuccal harcoljon a katona, mert kimerül pik-pak?
6. Az eszébe jutott amúgy bárkinek, hogy az élelmet , vizet és a többit néha egy logisztikai jármű utánatok is tudja vinni? o_O

Ukrajnában nézem (videón) nap, mint nap a NATO doktrínát. Nem jutott még senkinek az eszébe, hogy ez egy f@szság? o_O
Európai terepen te nem fogsz éhen meg szomjan halni 3 napig, ahogyan egy intenzívebb harcot is fél óráig ha bírsz lőszerrel már csoda.
Szerintem hülyeségeket várnak el, és ahhoz terveznek nem megfelelő járműveket. Én így látom.
Majd az idő eldönti, hogy nekem van-e igazam vagy sem.

Ne erőlködj, ő érzésre jobban tudja mint te meg a fél holland hadsereg.

Fip eddig legalább valamilyen objektív dolggal alátámasztottad az érveid, de ez az érzésre dolog egy egészen új szint.

Képek alapján a CV90-es nem kisebb, mint a jelenlegi IFV-k belülről. Sőt, szerintem valamivel tágasabb is némelyiknél.
Innen nézve nem értem a gondot.
Ha olyat vársz tőle amire nem való (pl árúszállítónak nézed), akkor nem fogja tudni. Csak nem ez a dolga egy IFV-nek.
Utánpótlás szállítás más egységek dolga. Ennyi az egész.