Rheinmetall Lynx

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 555
79 717
113
Ez tök jó, csak itt megint van pár kérdésem:
1. A NATO doktrína vonatkozik az M2-re meg a Marderre is. Azok, hogy oldják meg?
2. Milyen hőmérsékleten 3 napot? Csak kötözködésből: 50 fokon sivatagban? (1 embernek 5 liter víz, 10 embernek 50 liter, 3 napra 150 liter!)
3. Hány ellenséges páncélossal számol ez a 3 napos doktrína? 2-vel? 3-al? 30-al? Az IFV saját fegyverével mennyiben számol?
4. Hány napig megy el az IFV az üzemanyag készletével? 3 napig főleg állnak ezek szerint.... (300 km a reális ha csak egy vonalba mennek. Ez terepen 10 óra. Tudom, hogy sok az állás idő, csak nem ennyire.)
5. A NATO doktrínának eszébe jutott, hogy ne 40 kg-os cuccal harcoljon a katona, mert kimerül pik-pak?
6. Az eszébe jutott amúgy bárkinek, hogy az élelmet , vizet és a többit néha egy logisztikai jármű utánatok is tudja vinni? o_O

Ukrajnában nézem (videón) nap, mint nap a NATO doktrínát. Nem jutott még senkinek az eszébe, hogy ez egy f@szság? o_O
Európai terepen te nem fogsz éhen meg szomjan halni 3 napig, ahogyan egy intenzívebb harcot is fél óráig ha bírsz lőszerrel már csoda.
Szerintem hülyeségeket várnak el, és ahhoz terveznek nem megfelelő járműveket. Én így látom.
Majd az idő eldönti, hogy nekem van-e igazam vagy sem.



Képek alapján a CV90-es nem kisebb, mint a jelenlegi IFV-k belülről. Sőt, szerintem valamivel tágasabb is némelyiknél.
Innen nézve nem értem a gondot.
Ha olyat vársz tőle amire nem való (pl árúszállítónak nézed), akkor nem fogja tudni. Csak nem ez a dolga egy IFV-nek.
Utánpótlás szállítás más egységek dolga. Ennyi az egész.
A Marder tele van tárolórekeszekkel nagytudású.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 495
113
Ez tök jó, csak itt megint van pár kérdésem:
1. A NATO doktrína vonatkozik az M2-re meg a Marderre is. Azok, hogy oldják meg?
2. Milyen hőmérsékleten 3 napot? Csak kötözködésből: 50 fokon sivatagban? (1 embernek 5 liter víz, 10 embernek 50 liter, 3 napra 150 liter!)
3. Hány ellenséges páncélossal számol ez a 3 napos doktrína? 2-vel? 3-al? 30-al? Az IFV saját fegyverével mennyiben számol?
4. Hány napig megy el az IFV az üzemanyag készletével? 3 napig főleg állnak ezek szerint.... (300 km a reális ha csak egy vonalba mennek. Ez terepen 10 óra. Tudom, hogy sok az állás idő, csak nem ennyire.)
5. A NATO doktrínának eszébe jutott, hogy ne 40 kg-os cuccal harcoljon a katona, mert kimerül pik-pak?
6. Az eszébe jutott amúgy bárkinek, hogy az élelmet , vizet és a többit néha egy logisztikai jármű utánatok is tudja vinni? o_O

Ukrajnában nézem (videón) nap, mint nap a NATO doktrínát. Nem jutott még senkinek az eszébe, hogy ez egy f@szság? o_O
Európai terepen te nem fogsz éhen meg szomjan halni 3 napig, ahogyan egy intenzívebb harcot is fél óráig ha bírsz lőszerrel már csoda.
Szerintem hülyeségeket várnak el, és ahhoz terveznek nem megfelelő járműveket. Én így látom.
Majd az idő eldönti, hogy nekem van-e igazam vagy sem.



Képek alapján a CV90-es nem kisebb, mint a jelenlegi IFV-k belülről. Sőt, szerintem valamivel tágasabb is némelyiknél.
Innen nézve nem értem a gondot.
Ha olyat vársz tőle amire nem való (pl árúszállítónak nézed), akkor nem fogja tudni. Csak nem ez a dolga egy IFV-nek.
Utánpótlás szállítás más egységek dolga. Ennyi az egész.
A raj számára.
A doktrína később lett elfogadva mint ahogy ezek a gépek bekerültek a tagországok hadrendjébe és az új gyártásúakra érvényesül.

Amúgy az, hogy a könnyű kicsi pct rakéták pl law, meg rgw-60 már kevesek egy újabb harcjárműhöz meg hk-hoz is nagyobb helyigényt eredményezett.

De amúgy nézz már rà bármelyik újgenerációs orosz harcjárműre is. Mennyivel lettek nagyobbak mint a szovjet elődök?

Egyébként a külső tárolású rcws tornyok amiknek nincs belógó része az sokat dob a latba. Itt a lőszermennyiség kisebb ami negatívum. Viszont ezzel marha sok belteret lehet spórolni.

Ez a lynxen kihagyott ziccer szerintem is.

A cv-90 ben a panaszok valósak a hollandok részéről és nàluk az upgrade nem javított ezen semmit és marha nagy anyázás volt a lövészektől emiatt. (Svédtől is hallottam már)

Az m2 teljes beltere emiatt lett kipucolva.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
A hol

A cv-90 küzdőtere amúgy gond. A hollandok nagyon szidjàk. Pont ugyan az a baj vele, hogy könnyű málhafelszerelést hordó katonákra tervezték. És ez a MK IV-en is így van.
Csak buta ogreként kérdezem ha közvetlenül harcba megyek nem csak legszükségesebbet viszem magammal ami a harc megvívásához kell ? A betyár bútor meg jóhelyen van a kiindulási ponton . Ha vége a harcnak és élek úgyis vissza kell menni érte . Vagy a teljes menetfelszerelésben harcolok ?
 
  • Tetszik
  • Imádom
Reactions: LMzek 2.0 and fip7

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 495
113
Csak buta ogreként kérdezem ha közvetlenül harcba megyek nem csak legszükségesebbet viszem magammal ami a harc megvívásához kell ? A betyár bútor meg jóhelyen van a kiindulási ponton . Ha vége a harcnak és élek úgyis vissza kell menni érte . Vagy a teljes menetfelszerelésben harcolok ?
Ha IFV-vel harcolsz akkor nem mész túl messzire a géptől és az mobil logisztikai bázisod. a lőszeres a saját gépéhez szalad vissza tartalék lőszerért meg hasolnlókért. Ilyenkor csak minimális cuccokat viszel magaddal ami a mellényeden van, max egy kisméretű rohamzsákot általában plusz lőszerrel.

Amikor azt látod, hogy a BTR vagy BMP teteje tele van pakolva ládákkal az ugyan ezért van.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 555
79 717
113
Csak buta ogreként kérdezem ha közvetlenül harcba megyek nem csak legszükségesebbet viszem magammal ami a harc megvívásához kell ? A betyár bútor meg jóhelyen van a kiindulási ponton . Ha vége a harcnak és élek úgyis vissza kell menni érte . Vagy a teljes menetfelszerelésben harcolok ?
Még magadon sem. A könnyű lövész katona felszerelésének 2 (igazából 3) szintje van, az első az a harcáaszati felszerelése zsák nélkül, ezen van minden ami közvetlenül a harc megvívásához kell (ez az amit te a legszükségesebbnek nevezel) és ezen kívül van még a zsákja ami ahhoz kell, hogy fenn tudja tartani a harcképességét. A gépesített lövész katonánál ez annyiban másabb, hogy az ő "zsákja" a harcjármű, de ettől még ugyanúgy meg van neki.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
Ha IFV-vel harcolsz akkor nem mész túl messzire a géptől és az mobil logisztikai bázisod. a lőszeres a saját gépéhez szalad vissza tartalék lőszerért meg hasolnlókért. Ilyenkor csak minimális cuccokat viszel magaddal ami a mellényeden van, max egy kisméretű rohamzsákot általában plusz lőszerrel.

Amikor azt látod, hogy a BTR vagy BMP teteje tele van pakolva ládákkal az ugyan ezért van.
En pont ezert csatolnak minden szakaszhoz egy harcteri logisztikai jsrmuvet,ami gyuttal tuztamogatast es minimum dronok elleni legoltalmat is adna .De egy jobb RCWS akar ATGM es MANPAD indito is lehet.
Egyebbkent en is feleslegesnek tartom belezsufolni az IFVbe a deszantraj 3 napi harcamyagat.Tenyleges harcban addigra maga a jarganyuk ugy is 5 x ki kell valjon uzemanyag,kenoanyag es loszerfeltoltesre.Olyankor a deszantraj keszleteit is siman fel lehet tolteni.
Portyazo PSZH egy mas kerdes,de annak is segitene a szakasztamogato jargany.( Igen,a duroktol koppintottam az otletet)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 818
57 702
113
A raj számára.
A doktrína később lett elfogadva mint ahogy ezek a gépek bekerültek a tagországok hadrendjébe és az új gyártásúakra érvényesül.

Magyarán a régi járműveknél nem elvárás, mégis megvívtak velük pl. 2 Iraki háborút. Ahogyan most az ukrán fronton se szarakodnak a 3 napi cumóval, mégis tudnak harcolni.
Mondom, szerintem az elvárás hibás.

De amúgy nézz már rà bármelyik újgenerációs orosz harcjárműre is. Mennyivel lettek nagyobbak mint a szovjet elődök?

És mennyi került belőlük rendszerbe?
Az amit a BMP tud, ma már nem elég, ez tök egyértelmű.
De a ló túloldalára sem kellene átesni. Valahol a CV90 környéke lehetne az optimum. Talán picit hosszabb páncél testtel.

Egyébként a külső tárolású rcws tornyok amiknek nincs belógó része az sokat dob a latba. Itt a lőszermennyiség kisebb ami negatívum. Viszont ezzel marha sok belteret lehet spórolni.

Ez a lynxen kihagyott ziccer szerintem is.

Eléggé. És igen, ma már alapnak kellene lennie egy ilyen toronynak.
A CV90 esetén meg is oldaná a problémát.

A cv-90 ben a panaszok valósak a hollandok részéről és nàluk az upgrade nem javított ezen semmit és marha nagy anyázás volt a lövészektől emiatt. (Svédtől is hallottam már)

Lásd. fentebb. Annyiban értem a gyártót, hogy bizonytalan piacra ekkorát fejleszteni nem akartak. Lehet a mi kb. 400 darabos megrendelésünkre kerestek volna partnert ehhez.

Amúgy az, hogy a könnyű kicsi pct rakéták pl law, meg rgw-60 már kevesek egy újabb harcjárműhöz meg hk-hoz is nagyobb helyigényt eredményezett.

Persze, de minek vissznek batár nagy rakétákat, amikor ott az IFV-n a Spike? :rolleyes:
Most akkor az IFV dísznek van, vagy méltóztat harcolni is?
Vigyenek AT4-et, és csókolom. A probléma az, hogy megint kezd begyűrűzni ez a "mindent is kell tudnia" mentalitás.
De ez hibás.
Az egyik IFV-s csapat vissz pl. AT4-et, a másik Stingert, a 3. meg mást ha kell.

Amikor azt látod, hogy a BTR vagy BMP teteje tele van pakolva ládákkal az ugyan ezért van.

Ha azokra elfér a láda akkor a CV90 és más IFV oldalán is elfér. Nem kell ezeket páncélozni!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 555
79 717
113
En pont ezert csatolnak minden szakaszhoz egy harcteri logisztikai jsrmuvet,ami gyuttal tuztamogatast es minimum dronok elleni legoltalmat is adna .De egy jobb RCWS akar ATGM es MANPAD indito is lehet.
Egyebbkent en is feleslegesnek tartom belezsufolni az IFVbe a deszantraj 3 napi harcamyagat.Tenyleges harcban addigra maga a jarganyuk ugy is 5 x ki kell valjon uzemanyag,kenoanyag es loszerfeltoltesre.Olyankor a deszantraj keszleteit is siman fel lehet tolteni.
Portyazo PSZH egy mas kerdes,de annak is segitene a szakasztamogato jargany.( Igen,a duroktol koppintottam az otletet)
Ha meg kilövik a szakasz logisztikai járművét, akkor az egész szakasznak elpárolog minden cucca... Igen kiváló ötlet mondhatom.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
Az a baj, hogy a széles körben elterjedt 30mm-es gépágyú lőszer pontosan ugyanúgy lehet a 30x165-ös mint 30x173-as.
A 25 meteres 155 milis granatrobbanasi vedelmi hatar eloiras viszont kifejezetten nagyobb az LvL6 szint 10 meteres eloirasanal.....Fejbol nem tudom,de azt hiszem LvL4 eloirasi szint.( Mbombe 6 viszont LvL4 szintu KE vedelemnel 5 meterre robbano 155milis HE granattol ved.A suabvany kulonben pontosan megadja a granat tipusat is,de azt se tudom fejbol)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 818
57 702
113
Azt meg hogy mi hülyeség már ne is haragudj de a te véleményed befolyásolja a legkevésbé az egész világon.

Miért, a tiedé befolyásol bármit is? Kb. Pont annyira, mint az enyém.
Ez meg egy fórum, ahol beszélgetünk. Aztán ha kifogysz a gondolatból, ez az új mantrád az értelmes válaszok helyet.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Ez tök jó, csak itt megint van pár kérdésem:
1. A NATO doktrína vonatkozik az M2-re meg a Marderre is. Azok, hogy oldják meg?
2. Milyen hőmérsékleten 3 napot? Csak kötözködésből: 50 fokon sivatagban? (1 embernek 5 liter víz, 10 embernek 50 liter, 3 napra 150 liter!)
3. Hány ellenséges páncélossal számol ez a 3 napos doktrína? 2-vel? 3-al? 30-al? Az IFV saját fegyverével mennyiben számol?
4. Hány napig megy el az IFV az üzemanyag készletével? 3 napig főleg állnak ezek szerint.... (300 km a reális ha csak egy vonalba mennek. Ez terepen 10 óra. Tudom, hogy sok az állás idő, csak nem ennyire.)
5. A NATO doktrínának eszébe jutott, hogy ne 40 kg-os cuccal harcoljon a katona, mert kimerül pik-pak?
6. Az eszébe jutott amúgy bárkinek, hogy az élelmet , vizet és a többit néha egy logisztikai jármű utánatok is tudja vinni? o_O
Cigánykaraván. Nagyából így nézett ki az utolsó móka, amelyben valószínűsíthető volt, hogy huzamosabb ideig mozgásban lesznek a csapatok.
180320-iraq-invasion-15-37.jpg

61e137563a72200df86533a2ef7d4c4d.jpg

Ez egy másik buli, jól látszik, hogy már megvoltak a táborok, ha át kellett települni, akkor mégis megdurrantották a gépeket azzal, amire szükség lehet útközben vagy az érkezési helyszínen.
48875f6112380cf0cf7f19f22c961c48--afghanistan-comment.jpg
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
Ha meg kilövik a szakasz logisztikai járművét, akkor az egész szakasznak elpárolog minden cucca... Igen kiváló ötlet mondhatom.
Egyreszt egy ilyen jargany nyilvan nem az elen haladna,hanem fedezett helyzetbol adna tuztamogatast.Ha meg annyira gany a helyzet,akkor hatramarad terepfedezetben.( Gyakorlatban igy csinalta az SADF,es az osszevissza 2 db megepult Ratel Logisztik tul is elte a haborut,ma is megvannak az SADF pancelosmizeumaban).
Masreszt ezeket a jarhanyokat nem a jelenlegi logisztika helyett rendszeresetenem,hanem mellette,pluszban.
Ahogy tuzersegnel,ugy harcteri logisztikanal se nagyon fordul elo a tul sok,A tul keves annal tobbszor.....
Es meg 1 x.Mivel maganak az IFVnek amugy is kell a feltoltes,tok felesleges szerintem is a raj 3 napi harcanyagat bezsufolni.Maga a jarhany ugy sem birja 3 napig feltoltes nelkul a harcot.
 
  • Vicces
Reactions: perceptron

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 555
79 717
113
Cigánykaraván. Nagyából így nézett ki az utolsó móka, amelyben valószínűsíthető volt, hogy huzamosabb ideig mozgásban lesznek a csapatok.
180320-iraq-invasion-15-37.jpg

61e137563a72200df86533a2ef7d4c4d.jpg

Ez egy másik buli, jól látszik, hogy már megvoltak a táborok, ha át kellett települni, akkor mégis megdurrantották a gépeket azzal, amire szükség lehet útközben vagy az érkezési helyszínen.
48875f6112380cf0cf7f19f22c961c48--afghanistan-comment.jpg
Nem kell ilyen messzire menni, az orosz harcjárművek is meg voltak/vannak pakolva...
25617a298020085bbc1ef8e400ef3d54.webp

ukraine-tank-ap-img.jpg

Újra az az érzésem támadt, hogy nem csak a nyugatiak, de az oroszok is sík hülyék és emiatt el kéne küldeni hozzájuk fip kollégát, hogy ugyan csepegtessen már egy kis alamizsnát nekik végtelen tudásából.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Bár a felső, lehet, hogy ukrán BTR, de a lényegen nem változtat.
A ruha alapján ukrán sztem…. Az egyiken a karszalag is látszik….

Sztem magyarázzátok el hogy 3 nap nem folyamatos csata, hanem pl várakozás….
És szélsőséges helyzetben….

Bár ti taultok harcászatot, mi miért van….
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
Cigánykaraván. Nagyából így nézett ki az utolsó móka, amelyben valószínűsíthető volt, hogy huzamosabb ideig mozgásban lesznek a csapatok.
180320-iraq-invasion-15-37.jpg

61e137563a72200df86533a2ef7d4c4d.jpg

Ez egy másik buli, jól látszik, hogy már megvoltak a táborok, ha át kellett települni, akkor mégis megdurrantották a gépeket azzal, amire szükség lehet útközben vagy az érkezési helyszínen.
48875f6112380cf0cf7f19f22c961c48--afghanistan-comment.jpg
Keresd ki az IDF 82 ben Libanonba bevonulo gepeinek kepeit Ippen csak toronyora lancostul nincsen rajuk pakolva....Vagy csak nem latszik a tobbi cucctol.....
 
  • Tetszik
Reactions: Rferi66

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 555
79 717
113
A ruha alapján ukrán sztem…. Az egyiken a karszalag is látszik….

Sztem magyarázzátok el hogy 3 nap nem folyamatos csata, hanem pl várakozás….
És szélsőséges helyzetben….

Bár ti taultok harcászatot, mi miért van….
Teljesen egyértelműek ilyentéren az elvárások és ahogy látszik ez (sem) nyugati hóbort.