Rheinmetall Lynx

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
Azert tegyuk jozza,hogy ez a kivul felkotozok amit lehet peldul az RM csempe miatt ma mar nem megy.
Masik erdekesseg,hogy az SADF,ami kifejezetten nehez logisztikai körülmények között csinalt nagy tavolsagu mobil hadviselest,nem nagyon kotozgetett fel semmit kivulrol a jarganyaira.Inkabb kulon harcteri logisztikai kiserojarmuveket fejlesztett ki.Es naluk nagyon jol bevalt ez a modszer.(Ratel Logisztikbol ugyan csak ketto keszult az ara miatt,de a Casspir logisztikai valtozatai sorozatgyartasra kerultek).
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 819
57 708
113
Cigánykaraván. Nagyából így nézett ki az utolsó móka, amelyben valószínűsíthető volt, hogy huzamosabb ideig mozgásban lesznek a csapatok.
180320-iraq-invasion-15-37.jpg

61e137563a72200df86533a2ef7d4c4d.jpg

Ez egy másik buli, jól látszik, hogy már megvoltak a táborok, ha át kellett települni, akkor mégis megdurrantották a gépeket azzal, amire szükség lehet útközben vagy az érkezési helyszínen.
48875f6112380cf0cf7f19f22c961c48--afghanistan-comment.jpg

És ezzel mi is a probléma? o_O
Miért kellene mindent is a páncéltesten belülre pakolni?
El kell dönteni, hogy mit akarunk. Harcjárművet vagy teherautót. A kettő együtt nem megy...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 819
57 708
113
Nem kell ilyen messzire menni, az orosz harcjárművek is meg voltak/vannak pakolva...
25617a298020085bbc1ef8e400ef3d54.webp

ukraine-tank-ap-img.jpg

Újra az az érzésem támadt, hogy nem csak a nyugatiak, de az oroszok is sík hülyék és emiatt el kéne küldeni hozzájuk fip kollégát, hogy ugyan csepegtessen már egy kis alamizsnát nekik végtelen tudásából.

A végtelen nagy tudásoddal áruld már el nekem, hogy mi a f@szért akarsz minden szart a páncéltesten belül szállítani?
Mondom, neked lakókocsi kell baszki, nem harcjármű!

Masik erdekesseg,hogy az SADF,ami kifejezetten nehez logisztikai körülmények között csinalt nagy tavolsagu mobil hadviselest,nem nagyon kotozgetett fel semmit kivulrol a jarganyaira.Inkabb kulon harcteri logisztikai kiserojarmuveket fejlesztett ki.Es naluk nagyon jol bevalt ez a modszer.(Ratel Logisztikbol ugyan csak ketto keszult az ara miatt,de a Casspir logisztikai valtozatai sorozatgyartasra kerultek).

Most is nagyon jól működne, de az urak harcjárműből csinálnának teherautót, mert 10+ misis , arra amúgy nem alkalmas járművel akarnak költözködni, a helyet, hogy ezt a sok szart földobnák 1 db tehergépkocsira, ami 0.1 misi.
Nagyon érdekelne, hogy van-e egyáltalán 1 köbméter hely a cuccoknak abba baszott nagy lynxben, és, hogy tudják-e, hogy hány köbméter cucc fér el egy közepes méretű terepjáró TGK-n. 100-ad annyi pénzből!
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 983
5 309
113
És ezzel mi is a probléma? o_O
Miért kellene mindent is a páncéltesten belülre pakolni?
El kell dönteni, hogy mit akarunk. Harcjárművet vagy teherautót. A kettő együtt nem megy...
Nana azért vannak megoldások...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 497
113
A végtelen nagy tudásoddal áruld már el nekem, hogy mi a f@szért akarsz minden szart a páncéltesten belül szállítani?
Mondom, neked lakókocsi kell baszki, nem harcjármű!
Mert végigvernek rajta géppuskával és megsemmisül a tartalék lőszered meg mindened? Vagy egy minimális tüzérségi tüzet kapsz aztán ennyi.
Itt is találni kell egy arany középutat. A lynx szerintem is hatalmas egy dög, de a dobozoljunk kívülre mindent nem megy. Főleg ha a pótlása akadályokba ütközik.
(lásd rommá lőtt orosz logisztikai oszlopok a esete a háború első felében)

És csak azt kell látni újfent, hogy az orosz harcjármű tervezés hogy alakult a szovjethez képest.
Az ultrakompakt abszolút fapados kialakításból ők is jócskán elmozdultak másfelé.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 556
79 717
113
A végtelen nagy tudásoddal áruld már el nekem, hogy mi a f@szért akarsz minden szart a páncéltesten belül szállítani?
Mondom, neked lakókocsi kell baszki, nem harcjármű!



Most is nagyon jól működne, de az urak harcjárműből csinálnának teherautót, mert 10+ misis , arra amúgy nem alkalmas járművel akarnak költözködni, a helyet, hogy ezt a sok szart földobnák 1 db tehergépkocsira, ami 0.1 misi.
Nagyon érdekelne, hogy van-e egyáltalán 1 köbméter hely a cuccoknak abba baszott nagy lynxben, és, hogy tudják-e, hogy hány köbméter cucc fér el egy közepes méretű terepjáró TGK-n. 100-ad annyi pénzből!
Mert nem vagyok hozzá hülye mint a segg.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 819
57 708
113
Mert végigvernek rajta géppuskával és megsemmisül a tartalék lőszered meg mindened? Vagy egy minimális tüzérségi tüzet kapsz aztán ennyi.
Itt is találni kell egy arany középutat. A lynx szerintem is hatalmas egy dög, de a dobozoljunk kívülre mindent nem megy. Főleg ha a pótlása akadályokba ütközik.

Ezért jobb egy 30 helyet 45 tonnás járművet építeni ami inkább kamion, mint harcjármű?
Nem hiszem, hogy az oroszok vagy mások a tartalék lőszert rakják kívülre, ellenben sok olyan egyéb eszköz van amit lehet kívül is vinni.
Ezzel egyet értek, hogy itt is kell egy középút, csak szerintem az nem a Lynx...

És csak azt kell látni újfent, hogy az orosz harcjármű tervezés hogy alakult a szovjethez képest.
Az ultrakompakt abszolút fapados kialakításból ők is jócskán elmozdultak másfelé.

Az eddigi orosz harcjármű tervezés a másik véglet. A két véglet a szememben a Lynx és a BMP.
A kettő között nálam azért vannak még gépek, akár a CV90 akár a K21-es.

E mellet Negan jó megoldást mondott. Ha túl sok a cumó amit cipelni kell, akkor kell egy logisztikai jármű a csapatba.
Ennyi.

Csak egy példa. Minden ilyen CV90MK4 szakaszra:
CV-90_Mk_IV_IFV_tracked_armored_Infantry_Fighting_Vehicle_BAE_Systems_British_United_Kingdom_defense_industry_925_001.png


Jut egy ilyen jármű:
CV90-Armadillo-IFV-Variant-with-30mm-Cannon.jpg


Drón ellen is jó, vontatni is jó, és málházni is jó. Benne ül 2-3 fős személyzet meg a csomagok.
Rengeteg olyan műszaki cucc is így elférne ami amúgy nem. Nem kell mindent egy helyre berakni.

Mert nem vagyok hozzá hülye mint a segg.

Gondolod te. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: megazez and papajoe

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
A végtelen nagy tudásoddal áruld már el nekem, hogy mi a f@szért akarsz minden szart a páncéltesten belül szállítani?
Mondom, neked lakókocsi kell baszki, nem harcjármű!



Most is nagyon jól működne, de az urak harcjárműből csinálnának teherautót, mert 10+ misis , arra amúgy nem alkalmas járművel akarnak költözködni, a helyet, hogy ezt a sok szart földobnák 1 db tehergépkocsira, ami 0.1 misi.
Nagyon érdekelne, hogy van-e egyáltalán 1 köbméter hely a cuccoknak abba baszott nagy lynxben, és, hogy tudják-e, hogy hány köbméter cucc fér el egy közepes méretű terepjáró TGK-n. 100-ad annyi pénzből!
SADF spec nem teherautokat hasznalt,ha tehette,hanem kulon erre a celra kialakitott PSZJ jarmuveket.A harcmecei kisero logisztikat legalabbis igyekeztek azokbol kiallitani.(de nem volt eleg logisztikai valtozatu Casspir se). A haboru kozepetol azonban minden,a hadmuveleti teruleten mozgo teherautojuk mar pancelvedett volt.
Szerintem az egyik ok,hogy Ukrajnában nincsennek nagy manoverezo hadmuveletek,pont a harcteri logisztika elegtelensege.Nem tudnanak ellatni egy lenduletes atkarolo tamado seregtestet hadtappal .
Ez is benne van a Mbombe 6 maniamban.Kialakittatnak belole egy 4 tengelyes harcteri utanpotlasszallitot is,ami egy jobb RCWS felszerelesevel,es megfelelo kisero-biztosito erokkel kepesse tenne a dd logisztikai elemeit az onvedelemre a portyazoktol rs a dronoktol.A jargany aknavedett,firekt ugy van tervezve,hogy aknaserulesei konnyen javithatok legyenek ,es jol vedett a tuzersegi tepeszek ellen is.
Hat joval dragabb is lenne,mint egy sima zeherauto,az biztos.De joval olcsobb,mint elvesztene a draga harcjarmuveket,mert a hadszinteri logisztika teherautoit szetlotte/dronozta az ellenseg.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 497
113
Ezért jobb egy 30 helyet 45 tonnás járművet építeni ami inkább kamion, mint harcjármű?
Nem hiszem, hogy az oroszok vagy mások a tartalék lőszert rakják kívülre, ellenben sok olyan egyéb eszköz van amit lehet kívül is vinni.
Ezzel egyet értek, hogy itt is kell egy középút, csak szerintem az nem a Lynx...



Az eddigi orosz harcjármű tervezés a másik véglet. A két véglet a szememben a Lynx és a BMP.
A kettő között nálam azért vannak még gépek, akár a CV90 akár a K21-es.

E mellet Negan jó megoldást mondott. Ha túl sok a cumó amit cipelni kell, akkor kell egy logisztikai jármű a csapatba.
Ennyi.

Csak egy példa. Minden ilyen CV90MK4 szakaszra:
CV-90_Mk_IV_IFV_tracked_armored_Infantry_Fighting_Vehicle_BAE_Systems_British_United_Kingdom_defense_industry_925_001.png


Jut egy ilyen jármű:
CV90-Armadillo-IFV-Variant-with-30mm-Cannon.jpg


Drón ellen is jó, vontatni is jó, és málházni is jó. Benne ül 2-3 fős személyzet meg a csomagok.
Rengeteg olyan műszaki cucc is így elférne ami amúgy nem. Nem kell mindent egy helyre berakni.



Gondolod te. ;)
A külső málházás az APS-ek miatt sem működik, zavarja az érzékelőket és az is ledarál mindent.
(ezt a Rafael mondja egyébként)

A másik ami miatt ennyire hízik a modern kialakítású harcjámű (az orosz is) az V vagy W alakú fenékpáncélzat ami a jármű alatti robbanás erejét vezeti el.
A CV-90 pl hagyományos alvázkialakítású és ezért is kissebb egyébként. A málházás kérdését az is bonyolítja hogy, ha a padlóra pakolsz annak az a kockázata, hogy akna esetén repeszhatást növel a belső térben vagy csak simán össze vissza csapódik.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 497
113
Ha az egész világ alatt a NATO-t érted (ahogy ti szoktátok), akkor csak szólok, hogy most ukrajnában "megmérettetett és könnyűnek találtatott" :cool:
Ez megint faszság mert igazából az ukránok marhára nem azt csinálják amit a NATO csinálna mivel nincs meg hozzá a szükséges összhaderőnemi háttér és ezt még keverik is az örökölt szovjet elvekkel és a 2 hónap alatt képzett katonákat ha nekihajtod a kiépített védvonalnak borítékolható a siker főleg ha a politika azonnal eredményeket követel.

Ugyan ez volt tavaly amikor az oroszok rámentek az aknamezőkre (igen ilyen is volt csak tudom a neutralizáló működik közben ha ilyen nüanszokról van szó)

Igazából azt se tudod mi az amit mérsz és azt se tudod hogy kéne mérni meg hogy miről is beszélsz sokszor főleg, hogy megpróbálsz végtelenül leegyszerűsíteni egy kurvára nem egyszerű kérdéskört.
(ilyenkor azért megértem, hogy miért hoztátok ki dudiból az állatot mégha ő is hihetetlen szemellenzős tud lenni)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 819
57 708
113
Ez megint faszság mert igazából az ukránok marhára nem azt csinálják amit a NATO csinálna mivel nincs meg hozzá a szükséges összhaderőnemi háttér és ezt még keverik is az örökölt szovjet elvekkel és a 2 hónap alatt képzett katonákat ha nekihajtod a kiépített védvonalnak borítékolható a siker főleg ha a politika azonnal eredményeket követel.

Csókolom, alássan megkérdezem, kinek van ez meg az USA-n kívül a NATO-ban, mint valós képesség?
Ha meg pl. nekünk nincs meg, akkor mi a szarért nem olyan taktika mentén építjük magunkat ami nekünk jó lenne?

A külső málházás az APS-ek miatt sem működik, zavarja az érzékelőket és az is ledarál mindent.
(ezt a Rafael mondja egyébként)

A másik ami miatt ennyire hízik a modern kialakítású harcjámű (az orosz is) az V vagy W alakú fenékpáncélzat ami a jármű alatti robbanás erejét vezeti el.
A CV-90 pl hagyományos alvázkialakítású és ezért is kissebb egyébként. A málházás kérdését az is bonyolítja hogy, ha a padlóra pakolsz annak az a kockázata, hogy akna esetén repeszhatást növel a belső térben vagy csak simán össze vissza csapódik.

A V alakú padló az IED ellen fontos. Gyalogsági akna ellen nem kell, harckocsi aknát, mivel EFP-s abszolút nem fogja meg.
Konvencionális harcban értelmetlen.
A többire már írtuk Negennel a megoldást. Olvasd el légyszíves.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 819
57 708
113
Igazából azt se tudod mi az amit mérsz és azt se tudod hogy kéne mérni meg hogy miről is beszélsz sokszor főleg, hogy megpróbálsz végtelenül leegyszerűsíteni egy kurvára nem egyszerű kérdéskört.
(ilyenkor azért megértem, hogy miért hoztátok ki dudiból az állatot mégha ő is hihetetlen szemellenzős tud lenni)

NATO kiképzést kapott csapatok, NATO technikával, NATO tervezéssel és ELINT-el vonulnak az orosz ellen. Hát, eddig elég nagy zakót kaptak. Én ezt látom.
Ha meg a NATO taktika annyiban kimerül, hogy "légifölény" akkor az a taktika mindenkinek szar, aki nem az USA. Én ezt gondolom.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 497
113
A V alakú padló az IED ellen fontos. Gyalogsági akna ellen nem kell, harckocsi aknát, mivel EFP-s abszolút nem fogja meg.
Konvencionális harcban értelmetlen.
A többire már írtuk Negennel a megoldást. Olvasd el légyszíves.
A logisztikai kiegészítő jármű egyszerre megoldás is meg nem is.
Harceljárás és a harc megvívásának megközelítésének eszköze.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 819
57 708
113
A logisztikai kiegészítő jármű egyszerre megoldás is meg nem is.
Harceljárás és a harc megvívásának megközelítésének eszköze.

Persze. Mindennek van előnye és hátránya is.
Én ezt preferálom a HM-meg nem. Nekem sincs bele szólásom.
De én úgy látom, hogy a forradalminak beharangozott Lynxben semmi forradalmi sincs.
Se a hajtáslánca, se a fegyvere, se a védelme se semmi. Egyszerűen csak nagy. Túl nagy.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
Node vesszaterve a Lynxre,amit eddig nem nagyon kritizaltam,mert meg nem tekintettem kesz jarmunek.
Hat nem vagyok tole seggre ulve.Ugy latom,hogy majd a jwnki valtozatu tovabbfejlesztett,vagy inkabb ujratervezett Lynx fogja azt hozni,amit nekunk az elejen anno igertek A jovo harcjarmuvet.A mienk inkabb a jelen harcjarmuve,ami a jovo kihivasainak mar nem olyan hú de szuperul fog megfelelni.
Logisztika Szerintem felesleges belezsufolni a raj 3 napi harcanyagat a jarganyba,hisz olyan harcban,ahol azt tenylegesen fel is hasznaljak,maga a harcjarmu keptelen lesz utantoltes nelkul harcolni.Ha meg ajarmuvet ugy is ki kell vonni utantoltesre mar joval korabban,akkor mi a frasznak bezsufolni a raj 3 napi kiszabatat?
Megoldaskent tovabbra is egy a harcrendbe szervezett szakasz tamogato jarmuvet javallok.Nem az eddigi hadtapellatas helyett,hanem mellett,annak bovitesere.A jargany legyen kepes a szakasz harcjarmuveit legalabb 1x uzemanyaggal es loszerrel utantolteni ( loszerrel inkabb 2x),es hordozhatna a deszantrajok 3 napos eloirt kiszabatanak mondjuk felét.Plusz tuztamogato,legoltalmi,esetleg REH tamogato feladatokat is ellathatna.De muszaki mento es utasz feladatokat is ellathatna,hordozhatna atjaronyito( elsosorban nyujtott toltetesre gondolok) vagy aknaszoro eszkozoket is..( mintha a Lynxnek volna is a kivanalmaknak reszben mar megfelelo muszaki valtozata . .. Neminemu tovabbfejlesztesevel meg is van a szakadztamogato jargany)
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: fip7 and perceptron

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 615
8 180
113
Magyarán kamm megint benézte, és ez bizony egy új IFV. :rolleyes:
Mit neztem be, mi uj? Te is iszol? :D

Egyelőre egy-ket ember allit valamit, de amikor kerem a linket a cikkre, akkor mindenki hirtelen nem akar linkelni semmit. :p

En elolvastam az összes cikket, amit találtam az elmúlt egy évben, és sehol nincs semmi ilyesféle konkrétum.

@krisss is mondhat, amit akar, de ezen a ponton pontosan annyira fingja nincs róla, mint bárkinek itt, hacsak nek lett valami cikkben leírva.


A leírtak alapján ez akkora változás, mint a K21 vs. Redback IFV.
Ilyen leírtak alapján? :D

A hasonlat meg végképp marhaság, a K21 egy ~25 eves könnyű, 24-25t úszó képes design, a Redback meg teljesen más, az egy Lynx-szintu heavy IFV.

Értem én, hogy nalad az oroszok is hirtelen ultramodern BMP3-at gyartanak egyetlen hokamera cseréje után, de valóság sajnos nem az.

Utóbbi is nyomokban tartalmazhat K21 technikát, de nagyon nem az.
Hát, ja... ugye milyen hülye hasonlat ide? :)

Szóval ezzel szerintem el is döntötted a vitát Negan javára.
Kicsoda és milyen vitat? :D

Meg @Negan részeg hoborgese megis miben volt korrekt?
Összevissza orbakolt, mindenféle epuletes, tudatlan marhaságot ordibalva, @pöcshuszár tételesen ramutatott, mennyire fogalma nincs semmiről már a témában is, de a Lynx kapcsán biztosan.
 
  • Vicces
  • Hűha
Reactions: LMzek 2.0 and fip7