Rheinmetall Lynx

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 019
38 350
113
Ok, akkor addig marad hogy a hull nem változik. :)
Én azt írtam eddig is, hogy a hull és a track marad uaz, a torony jo sanszzal valtozik, a drivepack meg a fegyverzet biztosan. Ez így egy másik Lynx verzió. Ha a kasztni és vele a track stb is átalakul, akkor valóban már csak rokon jármű lesz.

Egyébként karoghattok akármennyit, már az is igen impresszív, hogy a világ legerősebb hadserege a megmaradt két opció közé egyiknek a Lynxre épülő tervet választotta.


Az amerikai kodja már most is más, XM30 a program neve, a végén a termék majd kap valami mást.
Faszán leírtad amit én is pár kommentel korábban (vagyis szinte semmennyire nem fog egyezni a miénkkel és még a neve is más lesz), de akkor meg lehurrogtál!
Igaz hogy mindenki más is ezt mondta, de szokás szerint bunkó stílusban nyomtad tovább. Aztán most meg mégis... :D

Igazból Magyarországnak tök mindegy ha ez az RM járgány fut-e be az USA-ban vagy sem, mert kb. nulla közünk lesz hozzá. Ha az első néhány példányhoz vihetünk pár komponenst, akkor az már nagy szerencse lesz.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 071
33 105
113
Szoval szerintem a Lynx jelen formajaban nem uti meg a kozeljovo varhato igenyeinek mercejet.Nem lesz alkalmas HIFV feladatokra,modern harcteren .
Sz egesz programot le kene alkitani,mint feladatra alkalmatlant.Jobban jarunk,mint a vadi uj gepeket upgradelni veg nelkul draga penzert.
Vagy ujra korulnezunk,es rendes osszehasonlito tenderen rendelunk masik tipust,vagy megvarjuk a jenki valtozat kifejleszteset,es arra valtjuk at a megrendeledt.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 612
8 174
113
Faszán leírtad amit én is pár kommentel korábban (vagyis szinte semmennyire nem fog egyezni a miénkkel és még a neve is más lesz), de akkor meg lehurrogtál!
Igaz hogy mindenki más is ezt mondta, de szokás szerint bunkó stílusban nyomtad tovább. Aztán most meg mégis... :D
Ebbol pont semmit nem ertek megint. Ugyanazt irom kezdettol fogva, fogalmam sincs, mirol beszelsz... mondjuk nem is kulonosebben izgat. :D

Igazból Magyarországnak tök mindegy ha ez az RM járgány fut-e be az USA-ban vagy sem, mert kb. nulla közünk lesz hozzá. Ha az első néhány példányhoz vihetünk pár komponenst, akkor az már nagy szerencse lesz.
Ennek megint mi a lof@sz koze van barmihez itt... erthetetlen ez az inkoherens, csapongo orbakolas, sorry.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 612
8 174
113
Át lett alakítva a hull (az a magyarban felépítmény vagy pàncèltest) van egy 1:1 mock up belőle. Van róla egy csomo cikk.
Egyet linkelhetnel, mert amit lattam, ott nem volt egyelore semmi difi. Ugyanannyi gorgore is emlekszem, gondolom, akkor a hossza sem valtozott?

A hidropneumatikus felfüggesztés miatt a lánc is és a görgők sem ugyanazok.

Ezt nem ertem...

A torony is másik lance 50 néven fut.
Az varhato is volt, de kivancsi leszek, mennyiben ter majd el a Lance 2-tol...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 818
57 697
113
Át lett alakítva a hull (az a magyarban felépítmény vagy pàncèltest) van egy 1:1 mock up belőle. Van róla egy csomo cikk.
A hidropneumatikus felfüggesztés miatt a lánc is és a görgők sem ugyanazok.

A torony is másik lance 50 néven fut.

Magyarán kamm megint benézte, és ez bizony egy új IFV. :rolleyes:
A leírtak alapján ez akkora változás, mint a K21 vs. Redback IFV. Utóbbi is nyomokban tartalmazhat K21 technikát, de nagyon nem az.
Szóval ezzel szerintem el is döntötted a vitát Negan javára.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 818
57 697
113
Hat meg a CV Mk4, ami mar duplajanal jar a cseheknel... es meg nem is gyartjak! :D

Mondjuk nagy munkája volt ebben a Cseheknek....
Ha jól emlékszem Kriss írta, hogy a CV90 nem lett volna drágább a Lynxnél amikor szerződtünk.
(Majd kijavít ha tévedek)
De szerintem műszakilag a CV90, mint létező harcjármű, kevésbé lett volna kockázatos.
Mind ezt nagyobb tűzerővel, és jobb páncél védelemmel. (Tudtommal Level VI.)
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 026
2 908
113
Mondjuk nagy munkája volt ebben a Cseheknek....
Ha jól emlékszem Kriss írta, hogy a CV90 nem lett volna drágább a Lynxnél amikor szerződtünk.
(Majd kijavít ha tévedek)
De szerintem műszakilag a CV90, mint létező harcjármű, kevésbé lett volna kockázatos.
Mind ezt nagyobb tűzerővel, és jobb páncél védelemmel. (Tudtommal Level VI.)

Itt nem nagyon tűnik másnak a hull
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 555
79 715
113
Mondjuk nagy munkája volt ebben a Cseheknek....
Ha jól emlékszem Kriss írta, hogy a CV90 nem lett volna drágább a Lynxnél amikor szerződtünk.
(Majd kijavít ha tévedek)
De szerintem műszakilag a CV90, mint létező harcjármű, kevésbé lett volna kockázatos.
Mind ezt nagyobb tűzerővel, és jobb páncél védelemmel. (Tudtommal Level VI.)
A kis küzdőtér? Az csak a PUMA-nál hátrány annyira, hogy kihangsúlyozzuk, mert ha állítólag a PUMA nyomortanya akkor a CV90 nem is tudom micsoda?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 818
57 697
113

Mivel Kriss benne van a programban inkább neki hiszek, ha nem gond. ;)
De azért lássuk már be, ha ugyan az a hull, de minden más akkor is egy új járműről beszélünk!
Más a torony, a motor, a váltó, a felfüggesztés (ehhez eleve módosított váz kell) , mások a görgők, a fegyver az érzékelők...
Ez olyan, mintha azt mondanád a kínai ZBD-04-re, hogy az egy BMP-3-as. Mivel a váza a BMP-3 licence, ahogyan a tornya is.... XD
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 818
57 697
113
A kis küzdőtér?

Ne fárassz már hülyeségekkel... Értem én, hogy neked lakóautóval lenne kényelmes háborúba menni, de a harcjármű azért van, hogy védjen, nem azért , hogy te terpeszkedjél benne, meg magaddal vidd a fél házat.
A világon sehol sem gond a CV90 küzdőtere, ahogyan a németek is elvannak a Pumában, az M2-nek, Warrirornak, de szerintem még a MArdernek sincs nagyobb küzdőre. Nem ok nélkül....
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 026
2 908
113
Mivel Kriss benne van a programban inkább neki hiszek, ha nem gond. ;)
De azért lássuk már be, ha ugyan az a hull, de minden más akkor is egy új járműről beszélünk!
Más a torony, a motor, a váltó, a felfüggesztés (ehhez eleve módosított váz kell) , mások a görgők, a fegyver az érzékelők...
Ez olyan, mintha azt mondanád a kínai ZBD-04-re, hogy az egy BMP-3-as. Mivel a váza a BMP-3 licence, ahogyan a tornya is.... XD
Krisss benne van az XM30 programban? Menő. Akkor ő Maróth Gáspár
 
  • Tetszik
Reactions: perceptron and laca

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 071
33 105
113
Magyarán kamm megint benézte, és ez bizony egy új IFV. :rolleyes:
A leírtak alapján ez akkora változás, mint a K21 vs. Redback IFV. Utóbbi is nyomokban tartalmazhat K21 technikát, de nagyon nem az.
Szóval ezzel szerintem el is döntötted a vitát Negan javára.
A legnagyobb gond az,hogy nincs tisztaba a forumkozonseg nagyresze s HIFV harcaszatii szerepevel,ertelmevel.
HIFV ertelme az,hogy kozvetlen utkozetben,elokeszitett es kiepitett vedelemmel szemben is meg kell tudnia allnia a helyet.Kepesnek kell lennie áttörő feladatban valo reszvetelre.Ehez pedig tuzero rs vedettseg kell.Ha az adott karganynak nincs meg se a szulseges tuzereje,se a kellő vedettsege,akkor mi a frasznal vegyuk meg???
Ha csak ugy lehet hasznalni a varhato harci korulmenyek kozott,mint egy PSZHt,akkor minek vegyuk meg azt a meregdraga,qrvafragan uzemeltetheto gepet,mikor az altala ellathato feladatot egy joval olcsobb PSZH is kepes ellatni?
Fegyverzet gyongesege meg tolerálható,ha van eleg hk.IDF ezert nem erolteti az IFV rendszeresiteset,mert nekik van eleg tankjuk,ami kivaltja a loveszjarmuvek tuzerobeni hianyossagait.De nekunk nincs.
Vedettseget voszont nem lehet kivaltani.Ha noncs meg a szukseges vedettseg,akkor nincs meg.Es pont.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 495
113
A hol
Ne fárassz már hülyeségekkel... Értem én, hogy neked lakóautóval lenne kényelmes háborúba menni, de a harcjármű azért van, hogy védjen, nem azért , hogy te terpeszkedjél benne, meg magaddal vidd a fél házat.
A világon sehol sem gond a CV90 küzdőtere, ahogyan a németek is elvannak a Pumában, az M2-nek, Warrirornak, de szerintem még a MArdernek sincs nagyobb küzdőre. Nem ok nélkül....
A cv-90 küzdőtere amúgy gond. A hollandok nagyon szidjàk. Pont ugyan az a baj vele, hogy könnyű málhafelszerelést hordó katonákra tervezték. És ez a MK IV-en is így van.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 555
79 715
113
Ne fárassz már hülyeségekkel... Értem én, hogy neked lakóautóval lenne kényelmes háborúba menni, de a harcjármű azért van, hogy védjen, nem azért , hogy te terpeszkedjél benne, meg magaddal vidd a fél házat.
A világon sehol sem gond a CV90 küzdőtere, ahogyan a németek is elvannak a Pumában, az M2-nek, Warrirornak, de szerintem még a MArdernek sincs nagyobb küzdőre. Nem ok nélkül....
Nem fárasztanálak, ha nem lennél hozzá teljesen hülye.