Rheinmetall Lynx

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 165
113
Én is a kisebb páncélozott tér irányába hajlitanam a kompromisszumot, szerintem erre célzott. A Puma kisebb, kényelmetlenebb belső tere kisebb célpont. Ez a Puma előnye a Lynx el szemben, amin változtatni nem lehet.
Az a kérdés,hogy kisebb célpont e annyival,mint amennyivel kisebb a beltere?Mert marha sok cuccnak kéne elférni odabent...
és még a katonáknak is.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 515
113
Az a kérdés,hogy kisebb célpont e annyival,mint amennyivel kisebb a beltere?Mert marha sok cuccnak kéne elférni odabent...
és még a katonáknak is.
A BW szerintem, (remélem), alapos szakmai döntést hozott. Meg én is keresem a katonák cuccait a képeken, meg tartalék lőszert, kaját. Vesztesként, de 2 vh van a hátuk mögött.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
Írtam is: "...Kényelem és/vagy biztonság (témájához/kérdéséhez):..."

Tágabban értelmezve kapcsolódik a te hozzászólásodhoz -és az azt megelőzőkhöz-.

...és jól hangzott el, hogy a nem sokkal kisebb méretet/befogadóképességet sokkal jobban lehet páncélozni és jóval kisebb cél(felülete-)t is mutat.
...csak akkor több is kell belőle!
Ezt a (€)különbözetet -szerintem- a kiegészítő páncélzat itthoni gyártásával lehet(kellene) ellensúlyozni.
Ránk is fér végre, hogy ne csak a hadiipari cégek "fejőstehene" legyünk, adjanak/vegyünk/lopjunk/fejlesszünk saját részterületet.
Bővebben nem fejtem ki most..., másik téma tárgya, majd ott.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 578
79 765
113
Írtam is: "...Kényelem és/vagy biztonság (témájához/kérdéséhez):..."

Tágabban értelmezve kapcsolódik a te hozzászólásodhoz -és az azt megelőzőkhöz-.

...és jól hangzott el, hogy a nem sokkal kisebb méretet/befogadóképességet sokkal jobban lehet páncélozni és jóval kisebb cél(felülete-)t is mutat.
...csak akkor több is kell belőle!
Ezt a (€)különbözetet -szerintem- a kiegészítő páncélzat itthoni gyártásával lehet(kellene) ellensúlyozni.
Ránk is fér végre, hogy ne csak a hadiipari cégek "fejőstehene" legyünk, adjanak/vegyünk/lopjunk/fejlesszünk saját részterületet.
Bővebben nem fejtem ki most..., másik téma tárgya, majd ott.

Jaa,én csak az ajtóról beszéltem,nem úgy általában.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
A rámpa a legjobb.Az a legegyszerűbb és a legpraktikusabb.
Ne az ajtót nézd!
A rámpa az evidens. A fejrésznél lévő elhúzható ajtóra gondoltam. Nem az elhúzás a lényeg, hanem mivel az ajtó páncélozasa miatt a rámpa taposó része túl magasra kerül, logikusan csak felfelé a lehet helyet nyitni a deszantoló katonák fejének.
Különben a PUMA egyik korai verzióján volt valami hasonló.
Múltkor @mindenen kívül egyik linkelt képén látszott egy hasonló megoldás.
Gondolkodtam (mintha rajtam múlna:cool:) egy osztott ajtó/rámpa lehetőségén is, de ott valószínűleg a gázlóképességet rontaná.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 578
79 765
113
Ne az ajtót nézd!
A rámpa az evidens. A fejrésznél lévő elhúzható ajtóra gondoltam. Nem az elhúzás a lényeg, hanem mivel az ajtó páncélozasa miatt a rámpa taposó része túl magasra kerül, logikusan csak felfelé a lehet helyet nyitni a deszantoló katonák fejének.
Különben a PUMA egyik korai verzióján volt valami hasonló.
Múltkor @mindenen kívül egyik linkelt képén látszott egy hasonló megoldás.
Gondolkodtam (mintha rajtam múlna:cool:) egy osztott ajtó/rámpa lehetőségén is, de ott valószínűleg a gázlóképességet rontaná.

Tudod milyen nehéz lenne az az ajtó?
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Én azt nem értettem, hogy ehhez miért nem szerkesztettek sze olyan felfelé nyíló megoldást, mint amilyeneket a kishajó kabinoknál szoktak.
Joanna_makett_013.jpg

Nem pontos a kép, mert felnyílóra gondoltam, nem elcsúsztathatóra, de az elv a lényeg.

Hasonló létezik, igaz kényszerből.
3-achzarit-apc.jpg

achzarit-heavy-apc-idf-service-desert_1_8bc94258386c1318c1aa19258a8711e5.jpg

cI4JbpE.jpg

dXJvQdH.jpg
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 515
113
Ne az ajtót nézd!
A rámpa az evidens. A fejrésznél lévő elhúzható ajtóra gondoltam. Nem az elhúzás a lényeg, hanem mivel az ajtó páncélozasa miatt a rámpa taposó része túl magasra kerül, logikusan csak felfelé a lehet helyet nyitni a deszantoló katonák fejének.
Különben a PUMA egyik korai verzióján volt valami hasonló.
Múltkor @mindenen kívül egyik linkelt képén látszott egy hasonló megoldás.
Gondolkodtam (mintha rajtam múlna:cool:) egy osztott ajtó/rámpa lehetőségén is, de ott valószínűleg a gázlóképességet rontaná.

Tudod milyen nehéz lenne az az ajtó?
Én rendszeresen Maxpro és MATV ből másztam ki be, naponta többször. A Maxpro belmagassága olyan 136 cm lehet, az ajtó nyilván kisebb. Nem volt olyan, bárhogy húztam össze magam, hogy a mellényem, (hátul), vagy a sisakom, ne basztam volna be. Ami azért rossz, mert már lefelé mentem volna egy bazi magas rámpán, de mindig kibillentett az egyensúlyomból. Nagyon szar a 130 kilós tömeggel újra nekimenni. Ez fontos szerintem a lövész katonáknak. Az ajtóban vágott süllyesztett lépcsőben látnám a kompromisszumos megoldást. Persze ott nem lehet 50 centi vastag az ajtó. De gugolva ki-, be mászni egy ilyen járműbe napi 10-20 alkalommal teljes cuccban az szar. Ja, és még egy géppuskát, CG-t is hajtogass magaddal a 110 centis ajtóban.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Akkor most nézd meg a Lynx vagy a Puma tetejét is.
Mit nézzek rajta?
puma-ifv-image04.jpg


Valóban, de itt a motor felett nem volt más megoldás. A vékony lemezek a közlekedő folyosó oldalán valamit merevitenek. Viszont a folyosó holt tér, szerintem. BMP 3 ra gondolok.

Persze mind a kettő élhetetlen szar, csak beraktam érdekességnek, hogy pöcshuszár ötletével is készültek már járművek.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 165
113
A BW szerintem, (remélem), alapos szakmai döntést hozott. Meg én is keresem a katonák cuccait a képeken, meg tartalék lőszert, kaját. Vesztesként, de 2 vh van a hátuk mögött.
Éppenséggel a folyamats fejlődés vonalát a Lynx képviseli(Marder 2 ujragondolva)Puma meg a lélgi szállitható békefentartó.
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 515
113
Éppenséggel a folyamats fejlődés vonalát a Lynx képviseli(Marder 2 ujragondolva)Puma meg a lélgi szállitható békefentartó.
Nem értek egyet. A Puma a BW gyalogsági harcjárműve a következő 40 évben. A Lynx egy magáncég kétségbeesett próbálkozása, hogy a piacon maradjon. A Lynx nem egy haderő követelményeinek megfelelően kifejlesztett harcjármű, hanem az RM által eladhatonak vélt termék, egy piaci résben. A Puma költséghatékony alternatívája. Kérdés, hogy valóban alternatíva, vagy csak egy pótló eszköz. Az árát, ígért képességeit így kell nézni.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 793
113
Nem értek egyet. A Puma a BW gyalogsági harcjárműve a következő 40 évben. A Lynx egy magáncég kétségbeesett próbálkozása, hogy a piacon maradjon. A Lynx nem egy haderő követelményeinek megfelelően kifejlesztett harcjármű, hanem az RM által eladhatonak vélt termék, egy piaci résben. A Puma költséghatékony alternatívája. Kérdés, hogy valóban alternatíva, vagy csak egy pótló eszköz. Az árát, ígért képességeit így kell nézni.
Ez igy nekem meggyőző!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Tudod milyen nehéz lenne az az ajtó?
Most is nyitó mechanika nyitja a hátsó ajtót, ráadásul még akkora felső nyíló fedél sem kellene, mint ami a Lynx tető búvó nyílásain vannak, mivel csak annyi kell, hogy a kilépő katona ne kúrja be a fejét. Talán egy 30-40 cm mélységű bevágas kellene.
Ráadásul nem is kellene teljesen 90fokig nyithatónak lennie, mivel csak egy kb.40cm nagyságú plusz fejtér kellene a deszanthoz ideiglenesen. És mivel menet közben a helyén van ez a felnyíló rész, így ilyenkor oldalról megtámasztja a nyílas peremét, tehát megmarad a kaszni merevsége.
Nem kell olyan nagy felső ajtóra gondolni, mint a BMP3 nál.
De reméljük, hogy mi már a 10 centivel magasabb PUMA-ból kapunk...;)
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 159
15 822
113
Nem értek egyet. A Puma a BW gyalogsági harcjárműve a következő 40 évben. A Lynx egy magáncég kétségbeesett próbálkozása, hogy a piacon maradjon. A Lynx nem egy haderő követelményeinek megfelelően kifejlesztett harcjármű, hanem az RM által eladhatonak vélt termék, egy piaci résben. A Puma költséghatékony alternatívája. Kérdés, hogy valóban alternatíva, vagy csak egy pótló eszköz. Az árát, ígért képességeit így kell nézni.

A Puma költséghatékony alternatívája a KF31-es.

A KF41 egy eggyel nagyobb*** kategóriájú jármű, amiből ráadásul számtalan verzió van tervbe véve (a Boxerhez hasonló mission modulok segítségével)

***Eggyel nagyobb kategória a szállítható deszant (6 helyett 8, esetleg 9 fő) és a fegyverzet is (30 helyett 35 vagy 50mm és 2 helyett 4 ATGM).).

A nagyobb célfelület dologhoz annyit, hogy 24 fő lövésznek 4 Puma vagy 3 Lynx kell.

4 Puma már lehet, hogy nagyobb célfelület, miközben lényegét tekintve nem nagyobb tűzerő.