Rheinmetall Lynx

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 671
113
eldolt, hogy onallo, nehez technika kontinensek kozti szallitasara alkalmas kepesseg kell.
Maga a miniszterelnök mondta, hogy ne azzal foglalkozzunk, amit mond, hanem azzal, amit tesz. Úgyhogy nekem csak az biztos, ami már megvalósult. A második nehéz szállító közös kontingenshez való csatlakozás nekem inkább alternatív megoldások felé mutat - szerintem nekünk teljesen megfelelően - úgyhogy ezt még évekig mantrázhatjuk, hogy el lett döntve; történni szerintem nem fog semmi. Jó, ha a rámpás képesség más formában visszatér egyáltalán hamarosan...
 
S

speziale

Guest
A Pumát a KMW és a Rheinmetall közös leányvállalata gyártja. A te logikád szerint akkor a KMW sem fogja csak úgy ráépíteni a saját tornyát, mert a másik ugyanúgy megtorpedózza. Az IWS-35 meg 2014 óta nem adott magáról életjelet. Erre gondolhattál... gondolom... Erősen kétséges, hogy tovább folytatták annak a toronynak a fejlesztését. A gyártó weboldalán van valami róla?

Benkő egy szóval se mondta, hogy láncos IFV-t akar szállítani, nehéz technikáról beszélt egy civileknek szóló médiumban. Túl sokat látsz bele ebbe a kijelentésbe. Egy civilnek/politikusnak, akinek fogalma sincs, a kebabos kocsi is nehéz technika, de még a páncélozott hmmwv is - ami, mint nagyon jól tudjuk, harckocsi az újságírói terminológia szerint... :D Ellenben kurva jól hangzik, plusz meg lehet magyarázni vele a rámpás szállító szükségességét a 319-es SsZaÁLitTaÓó gépek mellett... el lehet adni vele a közvéleménynek/politikusnak (és itt a lényeg). De attól mi még soha nem fogunk Pumát szállítani az A400-al, még ha mindkettőt is rendszeresítenénk itthon.
Hova akarsz te Pumát vinni A400-al és mennyit? Mekkora kapacitás kell ehhez? Nem egyszerűbb vasúton, de még közúton is átdobni egy nehéz dandárt európán belül? Vagy a távolabbi missziózáshoz nem olcsóbb hajón azt a pár darabot a többi cuccal együtt, egyszerre, vagy Ruszlánt bérelve, majd vasúton, úton? Missziózáshoz biztos, hogy kell Puma? stb. stb.

szerintem te sem értetted meg annak a kommentnek a lényegét.

Én annyit állítottam, hogy a Puma meg a Lynx egy csomó nagyon fontos paraméterükben eltérnek. Pl.: desszant létszám, légi szállíthatóság, fő fegyver űrmérete, emberes vagy RC torony stb...

Én arról egy szót sem szóltam, hogy nekünk szerintem szükségünk van-e arra, hogy légi szállítható legyen vagy sem (csupán azt írtam, hogy Benkő utalt erre), csak azt állítottam, hogy HA ez szempont az kb. kukázza is a Lynx-et mint opciót
Azt sem állítom, hogy nekünk RC vagy emberes tornyos IFV kell...csak annyit, ha nekünk is emberes kell, akkor az kukázza a Puma-t, ha pedig RC tornyos, akkor meg a lynx.ben nem érdemes gondolkodni, mert az jelenleg emberes toronnyal van (az, hogy mikor lesz belőle RC-s torony az meg egyelőre senki sem tudja)

továbbá annyit állítottam, hogy ezek olyan fontos paraméterek, hogy ha van (lenne) egy pontosan lefektetett koncepció a fejlesztéseknél, akkor a Puma meg a Lynx szerintem valójában nem csereszabatos egymással...tehát miközben itt mindenki beszélt már olyan emberrel aki aztán nagyon azt hallotta, hogy itt micsoda koncepció van, annak elelnére itt az IFV beszerzés küszöbén arról hogy hogy nem hallott még senki semmit, hogy milyen gondolkodás van a rajlétszámról? Vagy ha lesz változás ebben, akkor hogyan is nézne ki a raj?

Továbbá lehet azzal jönni, hogy mindent lehet variálni...csak a valóság meg az, hogy a Puma a BW igényeire van szabva és az RCT30 toronnyal készül és eddig a Lance-t senki nem pakolta rá a Pumára...persze a KMW is bemutatott most egy 35 milis saját koncepciót (mivel Bushmastert rakott bele gyanítom a BW nem is fogja azt sose kérni), de azt se rakta még senki rá a Pumára. Az továbbá megint egy nagyon nagy kérdés, hogy az RCT30 torony integráltan tartalmazza a MUSS összes érzékelőjét (amit nem tudsz csak úgy feldonálni egy nem erre tervezett toronyra mert biztosítania kell a 360 fokos lefedést) meg az infrazavarót is...egyáltalán nem vagyok benne biztos hogy ezeket az elemeket csak úgy pikk-pakk fel lehet dobálni a Lance-ra...

A Lynx-ből meg ami van pár darab az mind emberes Lance 2 toronnyal készül...és én semmilyen infót nem találtam arról, hogy a lance 2-ből is lenne RC verzió (miért is lenne, amikor a Lance 2 a Lynx számára készült, az meg olyan tendereken indul jelenleg ahová emberes torony kell). És a Lance 2 torony nagyon nem ugyanaz mint a Lance. Kb. annyi közük van egymáshoz mint az SDB és SDB 2-nek. Persze biztosan lehet a Lance 2-ből is RC verziót csinálni majd...csak az megint idő meg pénz...szerinted ha a Lynx behúzná az ausztrál tendert akiknek 2028-as dátumra szállítanak, akkor mi mikorra kaphatnánk a Lynx-ből egy nem létező tornyos verziót?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 816
113
[.
..szerinted ha a Lynx behúzná az ausztrál tendert akiknek 2028-as dátumra szállítanak, akkor mi mikorra kaphatnánk a Lynx-ből egy nem létező tornyos verziót?
Az ausztrál tender annyiból nekünk nem érdekes, hogy az teljesen helyi gyártásban menne, tehát a német kapacitásokat csak nagyon korlátozott mértékben érintené. Már ha nyernek. És itt lehet jó alkupozíciónk, nagyon sokat érhet a RM számára egy megrendelés most. Megnyugtatja a befektetőket, más tendereken hivatkozási alap és a fejlesztési költségek is osztódnak. Persze nagy rizikó is, mivel gyakorlatilag nem létező IFV-ről beszélünk.

Egyébként 2023-ra ígérik a szériagyártást. Már ha van megrendelés. Ez sztem a gyakorlatban inkább 2025-öt jelent. Sok idő most, addig kell köztes megoldás. De mivel akarunk kerekes IFV-t/APC-t, van kompromisszumos megoldás, Boxer.

Nagy vonalakban ezt az utat követtük a Leoknál is.
 
  • Tetszik
Reactions: Negan

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 180
113
Felesleges ez a HIFV meg a tököm tudja micsoda.Ilyen alapon a könnyebb IFV az ugye mozgékonyabb szóval adjuk neki az MIFV nevet?Az IFV ugyn az mint az MBT,egy katgória.A T-60 ugyan úgy MBT mint az Abrams aztán az utóbbit mégsem hívja a kutya sem HMBT-nek.
Nem felesleges.Csak gondolj erre a semmire se jó "nehéz" meg "közepes" dd kategorizálásra.Járószerkezet alapján osztályoz.De ebböl megitélhetetlen a tényleges harcérték.Továbbra is kellenek az olyan meghatározások,hegy könnyűpáncélos,gépesitett,harckocsizó,hogy a valós képességeiket meghatározzuk.
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül
S

speziale

Guest
[.

Az ausztrál tender annyiból nekünk nem érdekes, hogy az teljesen helyi gyártásban menne, tehát a német kapacitásokat csak nagyon korlátozott mértékben érintené. Már ha nyernek. És itt lehet jó alkupozíciónk, nagyon sokat érhet a RM számára egy megrendelés most. Megnyugtatja a befektetőket, más tendereken hivatkozási alap és a fejlesztési költségek is osztódnak. Persze nagy rizikó is, mivel gyakorlatilag nem létező IFV-ről beszélünk.

Egyébként 2023-ra ígérik a szériagyártást. Már ha van megrendelés. Ez sztem a gyakorlatban inkább 2025-öt jelent. Sok idő most, addig kell köztes megoldás. De mivel akarunk kerekes IFV-t/APC-t, van kompromisszumos megoldás, Boxer.

Nagy vonalakban ezt az utat követtük a Leoknál is.

az ausztrálok sem az összeset gyártják maguknál...másrészről szerinted az ausztrálok csak úgy a saját kútfő alapján fel tudnak húzni egy gyártósort? Annak a felhúzásáshoz is szükség lesz erősen az RH közreműködéséhez...ráadásul ezt a "teljesen"-t is gondold át szerintem. Gondolod, hogy a lynx érzékelőit gyártó Hensoldt is felhúz majd egy ottani gyártósort? Aligha...és ez nyilván igaz egy csomó más beszállítóra...akiknek meg közben a BW újabb Puma rendelését meg a csomó Boxer rendeléshez szükséges cuccokat is szállítaniuk kell (pont ezzel promózza az RH a Lynxet, hogy mennyi rendszere áll más platformon rendszerben)

Aztán a közelmúltbeli Boxer rendelések alapján azt sem tudom, hogy mire alapozod, hogy az olyan gyorsan jöhetne...
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
[.

Az ausztrál tender annyiból nekünk nem érdekes, hogy az teljesen helyi gyártásban menne, tehát a német kapacitásokat csak nagyon korlátozott mértékben érintené. Már ha nyernek. És itt lehet jó alkupozíciónk, nagyon sokat érhet a RM számára egy megrendelés most. Megnyugtatja a befektetőket, más tendereken hivatkozási alap és a fejlesztési költségek is osztódnak. Persze nagy rizikó is, mivel gyakorlatilag nem létező IFV-ről beszélünk.

Egyébként 2023-ra ígérik a szériagyártást. Már ha van megrendelés. Ez sztem a gyakorlatban inkább 2025-öt jelent. Sok idő most, addig kell köztes megoldás. De mivel akarunk kerekes IFV-t/APC-t, van kompromisszumos megoldás, Boxer.

Nagy vonalakban ezt az utat követtük a Leoknál is.
Ahogy már leírtam a Boxer kapcsán is, nem lehet teljesen ausztrál gyártású a jármű. Biztosan lesz egy csomó hazai beszállító, de attól még a jármű alkatrészeinek jelentős részét nem ott fogják gyártani. A cseheknél is 40%-os hazai gyártást várnak el. Tehát a RM hazai kapacitásai befolyásolni fogják a határidőket.
 
S

speziale

Guest
Ahogy már leírtam a Boxer kapcsán is, nem lehet teljesen ausztrál gyártású a jármű. Biztosan lesz egy csomó hazai beszállító, de attól még a jármű alkatrészeinek jelentős részét nem ott fogják gyártani. A cseheknél is 40%-os hazai gyártást várnak el. Tehát a RM hazai kapacitásai befolyásolni fogják a határidőket.
ja, az az ausztrál Boxer annyira készülne Ausztráliában, mint a győri Audi Magyarországon...
 
  • Tetszik
Reactions: endre
H

Hummen23

Guest
A RM egy nagy múltú, óriási tudással és piaccal rendelkező hadiipart cég. Biztosak lehetünk benne, hogy tudja mit csinál. Mégha nem is tájékoztatja róla a htka fórumozóit.
Ha kf41 lesz, akkor is a világ egyik legjobbja lesz a miénk.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 816
113
Ahogy már leírtam a Boxer kapcsán is, nem lehet teljesen ausztrál gyártású a jármű. Biztosan lesz egy csomó hazai beszállító, de attól még a jármű alkatrészeinek jelentős részét nem ott fogják gyártani. A cseheknél is 40%-os hazai gyártást várnak el. Tehát a RM hazai kapacitásai befolyásolni fogják a határidőket.
Mivel az RM akar eladni Hiúzt, gondolom a tervezéskor figyelembe vette gyártási kapacitásokat is. Jelenleg nulla Hiúz megrendelésük van, tehát a kapacitási korlátok miatt nem aggódnék.

ja, az az ausztrál Boxer annyira készülne Ausztráliában, mint a győri Audi Magyarországon...
Amire te gondolsz az 10-15 éve volt, ma nagyon elenyészó a német Audi hozzáadott értéke a gyártásához. Szinte minden Made in Hungary vagy beszállítói, ott is rengeteg a magyar telephely. Kezd fordulni a kocka, Magyarországtól függ a német, nemzetközi gyártás. Elég csak a motorokra gondolni. Volt 1 hét sztrájk és leállt a többi üzem is.
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka and kamm

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 565
113
A RM egy nagy múltú, óriási tudással és piaccal rendelkező hadiipart cég. Biztosak lehetünk benne, hogy tudja mit csinál. Mégha nem is tájékoztatja róla a htka fórumozóit.
Ha kf41 lesz, akkor is a világ egyik legjobbja lesz a miénk.
Ez nem kérdés, a kérdés, hogy mivel minden új konstrukciónak vannak gyermekbetegségei, mennyi idő és pénz ezeket megoldani. Első megrendelőként nagyon komoly engedményeket, gazdasági ellentételezést és supportot lehet kialkudni, de ezzel együtt mi lennénk a típus állatorvosi lova is.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 816
113
az ausztrálok sem az összeset gyártják maguknál...másrészről szerinted az ausztrálok csak úgy a saját kútfő alapján fel tudnak húzni egy gyártósort? Annak a felhúzásáshoz is szükség lesz erősen az RH közreműködéséhez...ráadásul ezt a "teljesen"-t is gondold át szerintem. Gondolod, hogy a lynx érzékelőit gyártó Hensoldt is felhúz majd egy ottani gyártósort? Aligha...és ez nyilván igaz egy csomó más beszállítóra...akiknek meg közben a BW újabb Puma rendelését meg a csomó Boxer rendeléshez szükséges cuccokat is szállítaniuk kell (pont ezzel promózza az RH a Lynxet, hogy mennyi rendszere áll más platformon rendszerben)

Aztán a közelmúltbeli Boxer rendelések alapján azt sem tudom, hogy mire alapozod, hogy az olyan gyorsan jöhetne...
Mind a brit, mind az ausztrál megrendelések elenyésző része készül Németországban.
Most utánanéztem, a brit Boxerek 8%-a készül Németországban, a többit 2 brit telephelyen készítik.
Az ausztráloknál meg az első 25 készül/készült Németországban, a többi megint helyi. És itt 40 helyi beszállítót is alkalmaznak.
Persze amit írtál, az gyártósor, technologiaátadás, beszállítók stb mind foglal kapcitásokat, de ebbe ilyen szinten nem látunk bele, viszont nem tűnik lehetetlen küldetésnek.
 
K

kamm

Guest
szerintem te sem értetted meg annak a kommentnek a lényegét.

Én annyit állítottam, hogy a Puma meg a Lynx egy csomó nagyon fontos paraméterükben eltérnek. Pl.: desszant létszám, légi szállíthatóság, fő fegyver űrmérete, emberes vagy RC torony stb...

Én arról egy szót sem szóltam, hogy nekünk szerintem szükségünk van-e arra, hogy légi szállítható legyen vagy sem (csupán azt írtam, hogy Benkő utalt erre), csak azt állítottam, hogy HA ez szempont az kb. kukázza is a Lynx-et mint opciót
Azt sem állítom, hogy nekünk RC vagy emberes tornyos IFV kell...csak annyit, ha nekünk is emberes kell, akkor az kukázza a Puma-t, ha pedig RC tornyos, akkor meg a lynx.ben nem érdemes gondolkodni, mert az jelenleg emberes toronnyal van (az, hogy mikor lesz belőle RC-s torony az meg egyelőre senki sem tudja)

továbbá annyit állítottam, hogy ezek olyan fontos paraméterek, hogy ha van (lenne) egy pontosan lefektetett koncepció a fejlesztéseknél, akkor a Puma meg a Lynx szerintem valójában nem csereszabatos egymással...tehát miközben itt mindenki beszélt már olyan emberrel aki aztán nagyon azt hallotta, hogy itt micsoda koncepció van, annak elelnére itt az IFV beszerzés küszöbén arról hogy hogy nem hallott még senki semmit, hogy milyen gondolkodás van a rajlétszámról? Vagy ha lesz változás ebben, akkor hogyan is nézne ki a raj?

Továbbá lehet azzal jönni, hogy mindent lehet variálni...csak a valóság meg az, hogy a Puma a BW igényeire van szabva és az RCT30 toronnyal készül és eddig a Lance-t senki nem pakolta rá a Pumára...persze a KMW is bemutatott most egy 35 milis saját koncepciót (mivel Bushmastert rakott bele gyanítom a BW nem is fogja azt sose kérni), de azt se rakta még senki rá a Pumára. Az továbbá megint egy nagyon nagy kérdés, hogy az RCT30 torony integráltan tartalmazza a MUSS összes érzékelőjét (amit nem tudsz csak úgy feldonálni egy nem erre tervezett toronyra mert biztosítania kell a 360 fokos lefedést) meg az infrazavarót is...egyáltalán nem vagyok benne biztos hogy ezeket az elemeket csak úgy pikk-pakk fel lehet dobálni a Lance-ra...

A Lynx-ből meg ami van pár darab az mind emberes Lance 2 toronnyal készül...és én semmilyen infót nem találtam arról, hogy a lance 2-ből is lenne RC verzió (miért is lenne, amikor a Lance 2 a Lynx számára készült, az meg olyan tendereken indul jelenleg ahová emberes torony kell). És a Lance 2 torony nagyon nem ugyanaz mint a Lance. Kb. annyi közük van egymáshoz mint az SDB és SDB 2-nek. Persze biztosan lehet a Lance 2-ből is RC verziót csinálni majd...csak az megint idő meg pénz...szerinted ha a Lynx behúzná az ausztrál tendert akiknek 2028-as dátumra szállítanak, akkor mi mikorra kaphatnánk a Lynx-ből egy nem létező tornyos verziót?

Akkor megegyszer, immaron 15x: https://www.rheinmetall-defence.com...ns/themen_im_fokus/turmsystem_lance/index.php

Ket verzioban adjak, modular es kompakt:
https://www.rheinmetall-defence.com.../turret_systems_and_weapon_stations/index.php


LANCE modular turret system
Lance.jpg

Featuring 360° armour protection, the medium-calibre LANCE modular turret system is based on a new concept and can be deployed in a wide variety of combat and security roles. Its systematic modularity enables maximum variability, combining excellent survivability with a ready upgrade capability. Innovative optronic modules assure high-precision fire control. Depending on customer requirements, and thanks to a multitude of different modules, LANCE is available either in a two-man turret configuration or as a remote control turret system.



LANCE RC turret system

The LANCE RC is a remote control, medium-calibre turret system on the cutting edge of modern military technology. Owing to its compact dimensions and low weight, it can be mounted on a variety of different platforms, including relatively lightweight wheeled vehicles. Moreover, the modular turret concept offers scope for growth throughout the product’s entire lifecycle. Even today, the basic version’s capabilities can be expanded in a number of ways: with a situational awareness system, for example, or an independent weapon station or additional commander’s sight for providing hunter-killer functionality. Importantly, the LANCE RC’s crew can reload without leaving the safety of the armoured fighting compartment. This feature is a direct response to experience gained during current deployed operations, as is the ability to fire the weapon in superelevation mode (60°).
 
K

kamm

Guest
Maga a miniszterelnök mondta, hogy ne azzal foglalkozzunk, amit mond, hanem azzal, amit tesz. Úgyhogy nekem csak az biztos, ami már megvalósult. A második nehéz szállító közös kontingenshez való csatlakozás nekem inkább alternatív megoldások felé mutat - szerintem nekünk teljesen megfelelően - úgyhogy ezt még évekig mantrázhatjuk, hogy el lett döntve; történni szerintem nem fog semmi. Jó, ha a rámpás képesség más formában visszatér egyáltalán hamarosan...

15x:" Benko mondta, nem is egyszedr, hanem sokszor, kihangsulyozva.

Kezd rohejes lenni, amilyen latvanyosan az ellen szurkoltok, hogy normalis, modern, szinvonalas szallitkapacitasunk legyen, komolyan.
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B
S

speziale

Guest
Akkor megegyszer, immaron 15x: https://www.rheinmetall-defence.com...ns/themen_im_fokus/turmsystem_lance/index.php

Ket verzioban adjak, modular es kompakt:
https://www.rheinmetall-defence.com.../turret_systems_and_weapon_stations/index.php


LANCE modular turret system
Lance.jpg

Featuring 360° armour protection, the medium-calibre LANCE modular turret system is based on a new concept and can be deployed in a wide variety of combat and security roles. Its systematic modularity enables maximum variability, combining excellent survivability with a ready upgrade capability. Innovative optronic modules assure high-precision fire control. Depending on customer requirements, and thanks to a multitude of different modules, LANCE is available either in a two-man turret configuration or as a remote control turret system.



LANCE RC turret system

The LANCE RC is a remote control, medium-calibre turret system on the cutting edge of modern military technology. Owing to its compact dimensions and low weight, it can be mounted on a variety of different platforms, including relatively lightweight wheeled vehicles. Moreover, the modular turret concept offers scope for growth throughout the product’s entire lifecycle. Even today, the basic version’s capabilities can be expanded in a number of ways: with a situational awareness system, for example, or an independent weapon station or additional commander’s sight for providing hunter-killer functionality. Importantly, the LANCE RC’s crew can reload without leaving the safety of the armoured fighting compartment. This feature is a direct response to experience gained during current deployed operations, as is the ability to fire the weapon in superelevation mode (60°).

Figyelj, attól, hogy Lance toronyról beraksz 6 cikket/linket, hogy van belőle RC verzió (amit soha nem is vitattam), az mit bizonyít arról, hogy az alapvetően KF41-hez tervezett Lance 2 toronyból (ami jelenleg emberes) van-e RC verzó?
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 180
113
Ez nem kérdés, a kérdés, hogy mivel minden új konstrukciónak vannak gyermekbetegségei, mennyi idő és pénz ezeket megoldani. Első megrendelőként nagyon komoly engedményeket, gazdasági ellentételezést és supportot lehet kialkudni, de ezzel együtt mi lennénk a típus állatorvosi lova is.
De ez minden új tipussal igy van.Viszont biztató ez ügyben,hogy pont a Puma ilyen gondjai miatt az RM a Lynxet más filozófiával tervezte.Hogy autós hasonlattal éljek,a Puma egy kényes kifinomult sportkocsinak készűlt,mig a Lynx a munkabiró igáslónak lett tervezve.
Kérdés az,hogy mennyire sikerült.Én várnék egy kicsit,hogy kiderüljön.Inkább 2év csúszás,mint 40 év szivás.
Addig meg be lehet szerezni a kerekes járgányokat-vagy végre rendbe tenni a személyi felszerelést
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD