Rheinmetall Lynx

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 651
35 762
113
Huuu, baszki... teged sosem gyanusitgattak azzal, hogy tul gyors vagy es eloreszaladsz eladasokon, fogadjunk.
Szokásos személyeskedő beszólás. Neked csak ez megy?!?
A kommentjeid 80%-ban csak ezekből állnak.

Konkrétumot vártam volna @Pogány kollégától, hogy mit másoltak a Lynxről, de nem tud ilyet.
 
K

kamm

Guest
Szokásos személyeskedő beszólás. Neked csak ez megy?!?
A kommentjeid 80%-ban csak ezekből állnak.

Konkrétumot vártam volna @Pogány kollégától, hogy mit másoltak a Lynxről, de nem tud ilyet.
Eleg egyertelmuen azt irtuk meg, hogy az egesz azsiai regio hivatasszeruen masolta az amerikai mernoki megoldasokat a 70-es evektol kezdve.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 198
67 057
113
Konkrétumot mondani nem tudok, de bàrmit elképzelni igen, tekintve, hogy a K2 igénye végsö soron azért született meg, mert az usa sokàig haditechnikai embargót tartott fent Dél-Koreàval szemben, mert azok gàtlàstalanul szétszedték az usa szàllítàsú és felügyeletü alkatrészeket a K1-ben, hogy lemàsoljàk. Szóval gyakorlatilag bàrmi lehet amihez hozzàjutottak.

Szokásos személyeskedő beszólás. Neked csak ez megy?!?
A kommentjeid 80%-ban csak ezekből állnak.

Konkrétumot vártam volna @Pogány kollégától, hogy mit másoltak a Lynxről, de nem tud ilyet.
:D :D :D


Vesd össze az elsö mondatomat az idézettböl az utolsó mondatoddal az idézettböl.
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
296
1 041
93
Eleg egyertelmuen azt irtuk meg, hogy az egesz azsiai regio hivatasszeruen masolta az amerikai mernoki megoldasokat a 70-es evektol kezdve.
Aha,tehát a koreaiak technológiát másoltak az amerikaiakról a 70-es évektől,ezért a Redback-et azt a német Lynx-ről lopták le derék Szöuli barátaink... Minden világos!
Bár így is toronymagasan vezeted már az év f@s*sága díj mezőnyét a HTKA-n,de most már könyörgöm,hogy ne állj le! ;)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 072
33 326
113
kár hogy ennyire szar a kereső éssok a törölt komment de nekem úgy rémlik mintha a lynx terveit (akkor még nem ez vólt a neve) mintha el akarták vólna adni a koreaiaknak anno... ez kb akkor vólt amikor lekésett az RM a tenderről a kf 31 el és a puma nyert a kf 41 ről akkor még persze más néven már akkor is beszéltek... de ebbe nem vagyok biztos de erősen rémlikvalami ... Ugye a kf31 ről már jóideje beszélünk és már az első megjelenésekor akkor talán marder ként futott tudva levő vólt hogy tervbe van egy teljesen új gyártású változat erős áttervezéssel (mint utólag kiderült ez a lynx)
majd a modernizált marderből lett erősen modernizált KF31 re keresztelt gép és abból született a 41 lynx de a 41 lynx más néven vagy névtelenűl már az áttervezett MARDER nél előkerült... (és ha minden igaz a koreaiaknak el akarták boltolni a terveket amikor nyilvánvaló vólt hogy a PUMA mellé nem férnek be csökkenő kassza miatt mert a puma nem univerzális platform amire az akkori tender íródott az univerzális platform a kf41 akkor még csak papiron létezett valamilyen formába)
 

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
296
1 041
93
kár hogy ennyire szar a kereső éssok a törölt komment de nekem úgy rémlik mintha a lynx terveit (akkor még nem ez vólt a neve) mintha el akarták vólna adni a koreaiaknak anno... ez kb akkor vólt amikor lekésett az RM a tenderről a kf 31 el és a puma nyert a kf 41 ről akkor még persze más néven már akkor is beszéltek... de ebbe nem vagyok biztos de erősen rémlikvalami ... Ugye a kf31 ről már jóideje beszélünk és már az első megjelenésekor akkor talán marder ként futott tudva levő vólt hogy tervbe van egy teljesen új gyártású változat erős áttervezéssel (mint utólag kiderült ez a lynx)
majd a modernizált marderből lett erősen modernizált KF31 re keresztelt gép és abból született a 41 lynx de a 41 lynx más néven vagy névtelenűl már az áttervezett MARDER nél előkerült... (és ha minden igaz a koreaiaknak el akarták boltolni a terveket amikor nyilvánvaló vólt hogy a PUMA mellé nem férnek be csökkenő kassza miatt mert a puma nem univerzális platform amire az akkori tender íródott az univerzális platform a kf41 akkor még csak papiron létezett valamilyen formába)
Hát,akkor az RM jó alaposan lekésett a tenderről,úgy nagyjából 20 évvel...A Puma a '90-es évekbeli NGP projekt eredménye. A fejlesztése 1998-ban indult,2009-től már sorozatban gyártották, Lynx-ből pedig a legelső Kf-31 verzió is csak 2016-os. Amúgy meg a Puma is félig RM, vegyesvállalatban gyártják a KMW-vel, szerintem valamire rosszul emlékszel.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba
K

kamm

Guest
Aha,tehát a koreaiak technológiát másoltak az amerikaiakról a 70-es évektől,ezért a Redback-et azt a német Lynx-ről lopták le derék Szöuli barátaink... Minden világos!
...kellene, hogy legyen, de ilyesmit mar nem varunk el toled. :cool:

Bár így is toronymagasan vezeted már az év f@s*sága díj mezőnyét a HTKA-n,de most már könyörgöm,hogy ne állj le! ;)
Ez toled kulonosen szorakoztato azok utan az egybites fogalmatlansagi tripla leszurt Rittberger utan amit a vadaszrepulok beszerzese temaban bemutattal; mindig vicces, amikor valami latvanyos foldfogas utan folenyeskedni probaltok... :cool:
 
K

kamm

Guest
Hát,akkor az RM jó alaposan lekésett a tenderről,úgy nagyjából 20 évvel...
Jajjajjj, csak neem....?
A vegen csak kiderul, hogy megis csak van abban az altalad tele arccal felpancelozott K2x koreainak titulalt Redbackben nemet design...? :D


A Puma a '90-es évekbeli NGP projekt eredménye. A fejlesztése 1998-ban indult,2009-től már sorozatban gyártották, Lynx-ből pedig a legelső Kf-31 verzió is csak 2016-os. Amúgy meg a Puma is félig RM, vegyesvállalatban gyártják a KMW-vel, szerintem valamire rosszul emlékszel.
Aha, Puma, KF31, abba ne hagyd, meselj meg, erdeklodve figyelunk... :cool: :D
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 117
119 430
113
Hát,akkor az RM jó alaposan lekésett a tenderről,úgy nagyjából 20 évvel...A Puma a '90-es évekbeli NGP projekt eredménye. A fejlesztése 1998-ban indult,2009-től már sorozatban gyártották, Lynx-ből pedig a legelső Kf-31 verzió is csak 2016-os. Amúgy meg a Puma is félig RM, vegyesvállalatban gyártják a KMW-vel, szerintem valamire rosszul emlékszel.
Volt egy modernizált marder verzió ami tekinthető a kf31 első verziójának. Az játszott a puma ellen.
De hogy az megjárta volna koreát arról nem hallottam.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and Chima3ra

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 339
46 118
113
Amúgy még mindig nem hoztál konkrétumot.
Nem akarok komolyan állást foglalni a magasröptű vitában, DE:
Én azt gondolom, hogy az sokkal szerencsésebb kijelentés lenne, hogy a Redbacknek nem nagyon van köze a K-21-hez.
Ez már a róluk megjelent képeken is igen jól látszik. Itt most nem arra gondolok, hogy az egyik zöld, a másik meg lila! Hanem hogy részleteiben megvizsgálva is ez a helyzet.
Korábban - az ausztrál tender kapcsán - én is megpróbáltam utána menni Redback eredetének, de nem sokmindent találtam.
Hiába próbálja a Hanwha a K21 továbbfejlesztésének eladni, ez mint kiderült elsősorban marketing fogás.
A Modern Warfare (ezek a specifikus játékkészítők elég jól beletúrják ám magukat a gépek eredetébe, amikor bepakolják őket a játékba) ezt írta róla:

The truly interesting part of the designation, however, is the number 21 – it seems that the marketing department of Hanwha tried here to refer to the excellent reputation of the K21 IFV. Plenty of sources also mention that the vehicle is closely based on the K21, but it’s not really true – the Redback is likely only very loosely based on the abovementioned vehicle (possibly using some of its components) and is more or less an offshoot of the K31 program, which is in fact the program to develop K21’s future replacement. Unlike the other LAND 400 Phase 3 program competitors, it was designed specifically for Australia, giving it quite an advantage.

Tehát, gyakorlatilag alig van pár K21-ben is használt alkatrésze, és hogy tulajdonképpen a K31 - egy korábbi nehéz IFV koncepció - az alapja. És hogy a Hanwha azt az utat választotta, hogy egy már bejáratott termék hátán akarja eladni az új fejlesztését.
Innentől pedig csak egy minimális logikai lépés az, hogy talán Maróth nem is mondott akkora marhaságot...

Megjegyzés tőlem:
Nekem különben gyanús, hogy a Redback sokkal közelebb áll a K9-hez szerkezetileg, mint a K21-hez.
 
  • Tetszik
Reactions: Torgamba and Vogon

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
296
1 041
93
Volt egy modernizált marder verzió ami tekinthető a kf31 első verziójának. Az játszott a puma ellen.
De hogy az megjárta volna koreát arról nem hallottam.
Igen,csak arra reagáltam,hogy Szittya lekésett tenderről beszélt, viszont a Marder a 90-es években ottt volt. A Kf-31 pedig ugye a Marder upgrade-bőll nőtte ki magát,de magának a konkrét Kf-31-nek a megjelenéséig még köel két évtized eltelt,viszont hogy ezidő alatt akár a Marder, akár a Lynx hogyan kapcsolódott a koreaiakhoz arról egyszerűen semmit nem találok.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 117
119 430
113
Nem akarok komolyan állást foglalni a magasröptű vitában, DE:
Én azt gondolom, hogy az sokkal szerencsésebb kijelentés lenne, hogy a Redbacknek nem nagyon van köze a K-21-hez.
Ez már a róluk megjelent képeken is igen jól látszik. Itt most nem arra gondolok, hogy az egyik zöld, a másik meg lila! Hanem hogy részleteiben megvizsgálva is ez a helyzet.
Korábban - az ausztrál tender kapcsán - én is megpróbáltam utána menni Redback eredetének, de nem sokmindent találtam.
Hiába próbálja a Hanwha a K21 továbbfejlesztésének eladni, ez mint kiderült elsősorban marketing fogás.
A Modern Warfare (ezek a specifikus játékkészítők elég jól beletúrják ám magukat a gépek eredetébe, amikor bepakolják őket a játékba) ezt írta róla:



Tehát, gyakorlatilag alig van pár K21-ben is használt alkatrésze, és hogy tulajdonképpen a K31 - egy korábbi nehéz IFV koncepció - az alapja. És hogy a Hanwha azt az utat választotta, hogy egy már bejáratott termék hátán akarja eladni az új fejlesztését.
Innentől pedig csak egy minimális logikai lépés az, hogy talán Maróth nem is mondott akkora marhaságot...

Megjegyzés tőlem:
Nekem különben gyanús, hogy a Redback sokkal közelebb áll a K9-hez szerkezetileg, mint a K21-hez.
A k31-nek van valami német vonatkozása?
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 212
14 064
113
@kamm / @Pogány / @pöcshuszár .

Namost èn sem nagyon akarok ebbe a hitvitaba beleszólni.
De.
Muszáj.:D

Mert most látom mi van itt.
Kicsit fáj, hogy 1 üveg pezsgő elfogyasztása alatt előkeresett podcastot úgy látom nem halgattátok vègig.

Maróth konkrétan azt mondja.
A kèt jármű milliméter pontosan megegyezett amikor beadták a tenderre!!!:eek:
A tornyok meg ott volt az R betű ami a Rheinmetall jele!
Amit utánna gyorsan eltávolítottak!

Na most ki az a hülye aki ezt így ebben a formában elhiszi?
Mármint ez volt rajta?


Vagy milyen R jel?

Namost Maróth azt is ecseteli hogy a lynx gyárat nem baj ha Tank gyárnak hívják, mert a nyugati terminológia szerint az.o_O
Mármint hol? Hol nem IFV?

Miközben elötte mondta el pár percel, az egyetemi csóka, mi az a tank.
Maróthot az sem zavarta.

Nem kétlem, hogy koppintanak ezek a csúnya ferdeszemüek.
Hálisten a nèmeteknèl ez nem szokás.:D

Ahogy egy magyarországi autógyárban hallottam, ők is csak azért vesznek BMW motorokat, hogy megnézzék mièrt jobb az itt gyártott azoknál. :D:rolleyes:
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 061
13 432
113
Azért mert egy lopott magyar zászlóra felstetted a Lynx logóját ...
Csak mert kamm most egy hétig nem fog tudni válaszolni ;) ...
Az egy hivatalos rheinmetallos logó, ugyanis minden államnak, ahová kínálják a Lynxet, csinálnak kulon zászlós logót:
https://www.rheinmetall-defence.com...tems/armoured_tracked_vehicles/lynx/index.php
Jelenleg van magyar, amerikai, gorog és ausztrál mutáció:

Logo_Lynx_Australien.jpg
Logo_Lynx_Ungarn.jpg
Logo_Lynx_USA.jpg
Logo_Lynx_Greece.png


A multban már volt ilyen katari, cseh, szlovák és szlovén, de azok az uzletek elszáltak és veluk a logók is.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 910
73 299
113
Csak mert kamm most egy hétig nem fog tudni válaszolni ;) ...
Az egy hivatalos rheinmetallos logó, ugyanis minden államnak, ahová kínálják a Lynxet, csinálnak kulon zászlós logót:
https://www.rheinmetall-defence.com...tems/armoured_tracked_vehicles/lynx/index.php
Jelenleg van magyar, amerikai, gorog és ausztrál mutáció:

Logo_Lynx_Australien.jpg
Logo_Lynx_Ungarn.jpg
Logo_Lynx_USA.jpg
Logo_Lynx_Greece.png


A multban már volt ilyen katari, cseh, szlovák és szlovén, de azok az uzletek elszáltak és veluk a logók is.
A legutóbbi RM prezentációkban van olasz is... ;)
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
@Filter !

Mennyire ismered az AMX-10RC-t? Kezembe akadt egy írás róla, és hirtelen az jutott az eszembe, hogy lánctalpon és modernebb formában akár illeszkedhetne is a Lynx120, nem mint könnyű harckocsi, hanem az IFV felderítő változata a koncepcióba.
Csak itt az a kérdés, hogy mennyire volt sikeres az AMX-10RC? (Értem ez alatt egy feleslegesen erős fegyver gyenge felderítő szerepkörrel vagy összehasonlítva egy 30 milis felderítő változattal melyiknek mi lenne az előnye-hátránya?)

Ismert, hogy nem vagyok híve a könnyű tankok meg egyéb szörnyek gyűjteményének és az írás is kiemelte, hogy állítólag AMX-10RC is küzdött a túl vékony páncélja miatt. De kíváncsiságból rákérdezek a francia tapasztalatokra.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 198
67 057
113
@Filter !

Mennyire ismered az AMX-10RC-t? Kezembe akadt egy írás róla, és hirtelen az jutott az eszembe, hogy lánctalpon és modernebb formában akár illeszkedhetne is a Lynx120, nem mint könnyű harckocsi, hanem az IFV felderítő változata a koncepcióba.
Csak itt az a kérdés, hogy mennyire volt sikeres az AMX-10RC? (Értem ez alatt egy feleslegesen erős fegyver gyenge felderítő szerepkörrel vagy összehasonlítva egy 30 milis felderítő változattal melyiknek mi lenne az előnye-hátránya?)

Ismert, hogy nem vagyok híve a könnyű tankok meg egyéb szörnyek gyűjteményének és az írás is kiemelte, hogy állítólag AMX-10RC is küzdött a túl vékony páncélja miatt. De kíváncsiságból rákérdezek a francia tapasztalatokra.
Ugyan nem a megszólított vagyok, de nem kell ilyen vagy-vagy kompromisszumokban gondolkodnod. Az AMX 10RC ugyan kerekes harckocsi néven lett hadrendbe àllítva (rouer cannon-kerekes àgyú), de alapból felserítö feladtra tervezték elsödlegesen. Az, hogy emellett gyalogsàgi tüztàmogató és szàrnybiztosítàsra is alkalmas eszköz, nem von le az értékéböl. Eredetileg is 4 km-ig làtott höképalkotóval és mellette agresszív felderítést is folytathatott a fehgverével, de a legutolsó, 2015-töl tartó modernizàciójàban 8,5 km-ig hasznàlható éjjellàtót, apfsds-t stb kapott. Szóval a fegyverzete nemcsak a megfigyelésre, elszakadàsig történö harcérintkezésre alkalmas, hanem konkrétan a kora kezdetétöl hellyel-közzel màig az ellenfél feltartàsàra is a föerök beérkeztéig, vagy akàr azokkal együtt a lökés kibontakoztatàsàban is részt vehet.

Egy Lynx 120 ugyanazzal a SEOSS optikàval lesz feszerelve legalàbb parancsnoki szinten, de Lynx mivolta miatt a lövegkezelö esetében is nagy eséllyel, mint a 30 mm-s IFV. Nem lesz tehàt szenzorosan hàtrànyban, ellenben a lövészek helyét el lehet làtni extra felszereltség, szenzorok elektronikàjàval, hütésével, stb... A fegyvere egy teljes értékü harckocsiàgyú, tehàt az AMX 10-hez hasonlóan, söt annàl jóval hatékonyabban tud mind felderítésben, mind pàncélvadàsz-pàncélelhàrítàs szerepkörben részt venni a harcokban, valamint DM11-et hasznàlva gyalogsàgtàmogatónak is megfelel.