[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
47938 said:
panoz Jajj, jajj és jajj. De nem személyeskedem,nehogy igazad legyen :)

Ne aggódj, nem elsősorban rád értettem. Te a vezérkar mérsékeltebb szárnyát képviseled, már ha ilyen körülmények között lehet mértékletességről beszélni.

Majd Nürnbergben figyelembe vesszük. :)
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
Jelenlegi állapotukban, gazdasági, társadalmi, katonai, nemzetközi kapcsolatok, stb., egyik ország sem tudna offenzív jellegű háborút vívni szomszédja ellen. Ráadásul mindkét ország gazdasága, a területén működő nyugati vállalatokon áll, vagy bukik. Nekik a további zökkenőmentes globális működés az érdekük, nem egy háborús övezetben történő regnálás, vagy onnan történő, veszteséggel járó kivonulás. Vagyis a háború most törölve, max., szájkarate kicsit, de az se túl erősen, mint eddig is néha, a rendszerváltás óta. :)

Mivel azonban az ördög sosem alszik, azért a lehetőségek arányában, fejlesszük csak a seregünket a jövőben is. Háború viszont most, nem lesz. :)
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 513
14 965
113
Nagyon ritkán szólok mostanában, ugyanis az aztékok királya szinte mindent elmond helyettem. :) :) Most mégis..... Amiben a románok nagyon erősek, az a külpolitikai helyzetek kihasználása. Ez nálunk nagyon gyenge. Viszont a korrupció az egeket verdesi és a gazdaságuk romokban. Egy erős gazdasággal kvázi vér nélkül miénk lehet nem csak Erdély, de még több is.  Én is félek, hogy Viktor milyen alkut kötött Putyinnal. Akárhogy is nézzük a Medve és az Egér alkuja. Európa pedig, mint a másik topikban írtam - és - Montét idézve - hamarosan 1914-ben találja magát. Székelynek pedig üzenem, hogy mikor a lisztet vittük Nagyváradra '89-ben, az egyszerű románok is mellettünk álltak. A Délvidéken pedig a Honvédség SOHA nem bombázott..... pedig......... Vukovárnál volt egy pillanat, amikor reménykedtünk mi is és horvát testvéreink is..... de utólag... talán jobb is volt, hogy nem jöttek...

 
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 716
113
"Erdélyt nem a magyar hadsereg vesztette el, s nem a román hadsereg hódította meg, hanem meghódították a román anyák, akik szültek, szültek, szültek, és elveszítették a magyar anyák, akik nem szültek." (Márton Áron)

Gyertek erdélybe és szüljétek tele magyar kölykökkel:)
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 513
14 965
113
A magyar és a román politikusok közti különbség:

A román: első Románia, második a zsebem, harmadik a pártom....

A magyar: nyalok annak, aki telerakja a zsebem, második a pártom és négyévente lózungolok, hogy utána nyugodtan aludjak a Parlamentben....
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Üdv Little!

Na végre, nem mexikói, hanem azték!!!!!!!!! ;D Nagyon nem mindegy! Olvastam a multkori cikkedet, amiről korábban azt írtad, hogy szerinted gyenge volt. (Mexikói fejedelem - ezt az egy kifejezést leszámítva szerintem király volt!)

Más:

Ácsi ácsi mindenkinek! Ezen az oldalon úgy tudtam, hogy én vagyok évek óta az, akinek elment a józan esze. Kezdenek kételyeim támadni. Nem lesz határrevízió háború nélkül. Egy ilyen háború Európában önmagában elképzelhetetlen, maximum egy sokkal nagyobb háború mellékága lehetne.

Nehogy már valaki azt képzelje, hogy számítunk mi magyarok vagy a románok bármit is ebben a történetben. Ugyanolyan sakkbábuk vagyunk a táblán, mint a többi kicsi. Ha a jövő mégis rosszul alakul, akkor a történelem úgy fogja elsöpörni ezt a kontinenst is románostól-magyarostól, hogy fingani sem lesz időnk.

Hogy itt mikor lesz román-magyar meccs, azt nem a románok és nem a magyarok döntik el. Az egerek csak addig cincognak, amíg oda nem ér a macska.

Egyre nagyobb aggodalommal nézek körül, túl sok a harcias és elvakult nyilatkozat kicsiben és nagyban is. Sikerülni fog megint háborút kirobbantaniuk azoknak, akik pont erre építenek. Így No future.
 

F1End

Member
2010. július 17.
92
1
6
Monte, kiragadtam néhány dolgot, amivel kapcsolatban úgy gondolom, egyértelműen tévedsz (tárgyi tévedésekre gondolok).

"Románia születéséhez a Monarchiának szét kellett esnie. "

Románia már 1878 -ban nemzetközileg elismert, független állammá vált.

 "El kell keserítenem mindenkit, 1849-ben nem azért jöttek be a cári seregek leverni a rebellis magyart, mert annyira haragudtak a magyarokra vagy annyira szerették a Habsburgokat. Egyszerűen csak azért, mert a magyarok álltak nyerésre, ami a Monarchia felbomlását jelentette volna."

Én sehol sem olvastam vagy hallottam azt, hogy az oroszok magyar utálat/Habsburg szeret miatt jöttek volna ide, tehát nem hiszem, hogy ez bárkinek újdonság.
Egyébként meg:  http://hu.wikipedia.org/wiki/Szent_Szövetség

"Ez volt Trianon röviden és tömören. Nem a Monarchia volt a fő célpont, (az a cári birodalom volt), de útban volt."

Az első vh. -ban az oroszok elég jó szövetségesként viselkedtek és nem volt köztük és a franciák/angolok között komoly feszültség, egyébként a cári birodalom a Trianoni szerződés idején már nem létezett, csak a SzU.

"A Szovjetunió nem azért nem verte agyon a románokat a II. VH idején, mert amikor meglátták az első szovjet tankokat a Kárpátok lábánál, akkor azonnal átálltak, hanem azért, mert időközben létrejött az antant és az oroszok külön megegyeztek a franciákkal bizonyos kérdésekben, melyek többnyire adott régiókat érintettek."

Az antant az első világháború előtt jött létre, a másodikban nem létezett ilyen szervezet. ( hiryu is erre utalhatott).
A románoknak sem nézték el a tetteiket.
http://en.wikipedia.org/wiki/Soviet_occupation_of_Romania

"Magyarul az orosz életben hagyja a francia egyik pincsijét, cserébe dettó ugyanez máshol."

Hol máshol?

"Ilyen környezetben Putyin szívesen ad némi kölcsönt és támogatást Magyarországnak, aki jó szokásához híven mindig túlteljesíti az elvárásokat"

Érdemes néha külföldi sajtót is olvasni.

 

Más:

"Vukovárnál volt egy pillanat, amikor reménykedtünk mi is és horvát testvéreink is"
Ez alapján szerintem téves feltételezni, hogy bármelyik szomszédunktól több segítséget kapnánk, mint amit mi attunk annó nekik.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 513
14 965
113
F1End...

Írásoddal nem vitázom, de megszólítottál utolsó bekezdésedben. a horvát testvér megszólítás nem véletlen. A vér összeköt. Akkor Szentlászlótól Dubrovnikig vérzett horvát és magyar. A tragédia az volt, hogy szemben is voltak magyarok. A nagypolitika megint elintézte. Arra céloztam, hogy két-három SZU-22-es akkoriban jó lett volna a szerb tüzérség és tankok ellen. Mikor a szerb gépek Barcsot támadták, volt egy pillanat, amikor - jogosan - megtorlással élhetett volna  a Honvédség. Talán jobb, hogy nem így történt, mert kiszélesedett volna a háború.

 

Monte...

Tényleg azt írtam, hogy mehikói, de mivel az írást anno szatirikus fikciónak szántam, nem írhattam aztékot :) :) Viszont... Tényleg gyenge lett.....:)

 
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
<a title="silirusglanis profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/silirusglanis/">silirusglanis</a>: elmaradott ? ? ? TUDOD MENNYI ARANY Van még Erdélyben ? Külszíni bányászatott folytatnak , tudod mi az ? Amikor az egész hegy amit látsz arany. Persze  hogy infrastrukturálisan nem fejleszteték , ha Te ellopsz egy autot , elviszed szervizeltetni meg olajcserére?  A fenét, használod ameddig lehet azt semmit nem fektetsz bele. Ez történik
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 513
14 965
113
Visszatérve eredeti témánkhoz....

Szerintem Románia kiválóan lovagolja meg egyrészt stratégiai helyzetét és az amerikai kártyát, másrészt a Fekete-tenger térsége hamarosan nagyon fel fog értékelődni. Az eddigi szovjet beltengeren az utód ukrán és a maradék orosz tengerészet háttérbe szorul a NATO (elsősorban Törökország) erői mögött. A partok 3/4 része NATO ellenőrzés alatt áll. Romániának tényleg olyan szomszédai vannak, akik legszívesebben elvágnák a torkát. Amíg az USA mögöttük áll, addig van mozgásterük. Ha azonban Ukrajna és Oroszország megerősödik, akkor a románok is közeledni fognak hozzájuk. Bizánci stílus. És jól csinálják.....
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Üdv F1End!

A ma ismert Romániára gondoltam. A francia vonal története olyan szálakhoz vezet, amelyet szándékosan kerülni akartam.

Ennek a történetnek van egy nem hivatalos verziója is, ami nem arról mesél, amiről a hivatalos történelem könyvek, viszont sok anomáliára képes logikus választ adni szemben a hivatalosan elfogadott verzióval. Ezt sokan konteóknak bélyegzik, pedig szerintem több igazságot tartalmaznak, mint a "legalizált" változatok.

Etente cordiale:  francia-angol, francia-orosz majd orosz -angol egyezmény. Az egyezményt tető alá hozók a háttérből rendkívül nagy befolyással rendelkeztek és többen voltak különböző páholyok tagjai, melyet nyíltan fel is vállaltak.

A szövetségesek +  SZU = az eredeti antant kapcsolati vonal mentén létesült. Egyetlen szépséghibája a dolognak az a bizonyos Molotov-Ribenntrop paktum, aminek az alapja a főként  eurázsiai szakrális hagyományokra és a keleti okkult tanokból is merítő Vér és Talaj Rendjének alap dogmája volt szemben az atlantista (Új Karthágó) vonallal.

Az I. VH után pár évvel a japán Zöld Sárkány Társaság elit német küldöttséget látott vendégül japánban, ahol a résztvevők különböző kurzusokon és beavatásokon vettek részt. A Németországba visszatérő csapat nekilátott az új ismeretek alapján szervezni a köreiket, egyik fő tagjuk a Japánból éppen hazatérő Himmler volt.

Mindegy, nem akarom ezt a vonalat is végigírni, a lényeg annyi, hogy - szerintem - sokan ott hibáznak, hogy a spirituális és egyéb szakrális alapokon nyugvó vonulatokat ostoba babonaként kezelve figyelembe sem veszik. Holott ennek a hatása drasztikusan erős mind a mai napig.

(Például a görög Arany Hajnal szervezet címerében találhat szimbólum kapcsolódik a hermetikus Arany Hajnal rend szimbólum rendszeréhez. Túl sok véletlen egybeesés: nevek, szimbólumok.)

Végezetül: bolond és összeesküvés elmélet gyártó lettem azért, mert az ún. alternatív történelemre nem mondok kapásból nemet.

Ja igen az orosz lapok gyakorlatilag meg sem említették Viktor moszkvai útját, képben vagyok. Lássuk be, lepkefing vagyunk a vadvirágos réten.

Mindegy mit írok, semmit sem változtat már azon, ami volt. Valószínűleg azon sem, ami jön.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Reméljük elfogy a szerencséjük , tényleg sok barát nem veszi körül

Őket. Rakétapajzzsal szerintem elvágták magukat az Oroszoknál és az Ukrnoknál és még azt sem ajánlhatja fel hogy kikapcsolja mert Amerika üzemeltetés lesz, bár megcsinálhatja mint a II. Világháborúba a Németekkel....
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Desertfox:

Igazad van, visszakanyar az eredeti témához. Én nem a románok miatt aggódom, hanem amiatt, hogy a "csipszar" országok egyre jobban ugrálnak. Ez ugyanis egy sokkal nagyobb és fontosabb volumenű problémára utaló helyi tünet. Én egyre több helyen látom ezeket a tüneteket szerte a világban és azt gondolom, hogy ez nem pozitív előjel.

Egyszóval nem jó érzés potenciális cassus bellivé válni kvázi marionett bábuként sokkal nagyobb hatalmak kezében. Márpedig Magyarország és Románia ennyit jelent.

 
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
"Ha azonban Ukrajna és Oroszország megerősödik"

Az oroszok csak akkor lesznek erősek ha csatlakozik hozzájuk Ukrajna és erre elég kevés esélyt látok.
Te erről mit gondolsz Monti?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 201
113
47961 said:
Reméljük elfogy a szerencséjük , tényleg sok barát nem veszi körül
Őket. Rakétapajzzsal szerintem elvágták magukat az Oroszoknál és az Ukrnoknál és még azt sem ajánlhatja fel hogy kikapcsolja mert Amerika üzemeltetés lesz, bár megcsinálhatja mint a II. Világháborúba a Németekkel….

Ebben biztos lehetsz , az oroszok utálják a románokat, mivel igen eros a román sovinizmus és revizionalizmus Moldáviában. Románia célja, hogy egyesuljon Moldovával és létrehozza a Nagy Romániát. Zkrajna szintén nem haverkodik nagyon Romániával, mivel igényt tart egyes ukrajnai teruletekre. Roviden ennyi.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Roni kedves! Szívesen válaszolok erre a kérdésre, de lehet, hogy topicot kellene váltani, nem igazán a Románia a megfelelő hely ehhez. Keresek egy erre jó címet és rövidesen oda írok választ.

A spirituális vonulatot meg tudjátok be Erdély és Drakula hatásának.

Boki:

Nemhogy orosz-román barátságról, de még csak érdekközösségről sincs szó. És akkor finoman fogalmaztam. Különben is az oroszok röhögnek ezen: a románok a mi szövetségeseink, nem az övék. :D

 
 

szekely2020

Member
2013. február 8.
161
9
16
románia le van maradva Magyarország-tól gazdaságilag legalább 40 évnyire, és most még jobban le fog maradni,abban egyet tudok érteni , hogy több  Magyar gyermek kell,hogy szülessen,  ezen én már dolgozok is szeptemberben az idén fog megszületni az első gyermekem, hála a Jó Istennek, romániának annyi, annyira félnek ,hogy elveszitik Erdélyt , azt mondja a mondás amitől félsz attól nem szabadulsz, ez így is lesz ! lesz lesz lesz ! csak azért is lesz ! kolozsvár is újra Magyar város lesz ! a miénk volt ezer évig ! egy falut sem hagyunk nékik !
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
Urak ! Ma nincs háborús helyzet, de még lehetőség sem, mert nincs mivel háborúzni, egyik félnek sem. :) Viszont, Kuvait iraki lerohanása bizonyította, hogy a modern felderítő, hírszerző technikák, technológiák és a nagymértékben ellenőrzött világ korában is lehet váratlan történés a glóbuszunkon. Amire nem készült fel előre senki.

Területi revízió, max egy kontinensnyi konfliktus mellékterméke lehet, EU, NATO felbomlás esetén. Van rá esély, az EU zsákutca sok mindenben, nem biztos hogy a történelem utáni időkig fennmarad. A NATO szerintem addig létezik, ameddig az amerikaiak nem unják meg, hogy szinte az egészet Ők finanszírozzák jelentős mértékben.

Ugyanakkor van egy egyet nemértés a hazai politikai erők között, mind a nemzetpolitikát, honvédelemet, külpolitikát illetően. Ameddig itt konszenzus nem lesz ezekben a kérdésekben, addig senki ne álmodozzon semmiről, lévén, 4 évente gyökeresen megfordulhat a világ, "hála a demokráciánknak". Tudom eretnek gondolat, de 1990-ben, egy "Magyar Augusto Pinochet" mennyivel jobb lett volna erre a helyzetre, mint Antall József. :) Lehet, most más szelek fújnának a Kárpát medencében.

Konklúziókét, fejleszteni, fejleszteni, fejleszteni, a HONVÉDSÉGET !!!!!!!! Mert nem tudjuk mit hoz a holnap.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Elég érdekes dátumok fognak itt összegyűlni és nem hiszem hogy ezzel nem fog a politika visszaélni vagy élni  1920 Június 4. Trianon.
Amennyiben jól emlékszek 2020 van tervezet programja világnak.