SAMP-T / Mamba / PAAMS légvédelmi rakéta rendszer (olasz-francia-brit)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 676
32 312
113
a háború sosem volt olcsó: vagy pénzből adsz többet (nyugati módi) vagy ember életből (keleti módszer). Nyugaton kevesebb az ember és több a pénz szóval inkább a hi-tech fegyvereket perferálják, amik meg drágák...
keleten is van hi-tech... ez nem az emberéletről szól. ez arról szól hogy néhány f.szkalap zsírosra keresse magát úgy hogy méég a dédunokája is munka nélkül megéljen. mind ezt azzal hogy életébe össz vissz dolgozott 3-4 évet aminek a 90% ba csak meetingelt meg konzultált meg lógott a munkahelyéről...
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 368
8 535
113
ezeket a rakétákat biztos szín tiszta ezüsből gyátrják a belselyébe aranyat és gyámántokat tessznek. és luxus prostik szerelik össze egy villába a riviérán ... (ááá nem így sem jön ki a matek...)

Ahogy láttam a Patriot rakéta is hasonló áron kínál hasonló képességet.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti and Aladeen

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 676
32 312
113
a háború sosem volt olcsó: vagy pénzből adsz többet (nyugati módi) vagy ember életből (keleti módszer). Nyugaton kevesebb az ember és több a pénz szóval inkább a hi-tech fegyvereket perferálják, amik meg drágák...
2 alatti termékenységi ráta mellett nem lehet máshogy tenni - nincs elég ember.
szerintem meg pont ez a semmirekellő gondolkozás ami a fegyvergyártást fejlesztést is körüllengi a felelős azért hogy 2 alatti a születési ráta...
a fegyver mindig drága vólt (nyugaton) aztán jött kelet és oda b.szott olcsó de minőségi fegyverekkel....
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 686
13 351
113
keleten is van hi-tech... ez nem az emberéletről szól. ez arról szól hogy néhány f.szkalap zsírosra keresse magát úgy hogy méég a dédunokája is munka nélkül megéljen. mind ezt azzal hogy életébe össz vissz dolgozott 3-4 évet aminek a 90% ba csak meetingelt meg konzultált meg lógott a munkahelyéről...

Na ez az Aranykor fog "mostanában" véget érni, bár épp igyekeznek meghosszabbítani ezt a szakaszt a győri, kecskeméti és majd debreceni gyártású termékek "kreatív" könyvelésével és multi-ország-béli "minőség-ellenőrzésével" az ismert termelékenység fokozó módon! :oops:

Néha lehet, kicsit rásegítenek még egy kis "spontán piaci" árfolyam-mozgással.

.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 501
72 483
113

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 415
44 026
113
Azt veszed hogy már az AMRAAM ára is két millió dollár körül van és az ASTER-30 képes SRBM illegve MRBM ballisztikus rakétákat is lelőni, akkor annyira nem drága - a Patriot sem olcsóbb igazán...
Nem bizony, HA tudná igazolni élesben is azokat a paramétereit ami papíron van neki, ez egy kikúrt potens és exportsikerekre ítélt fegyver!

Nekem egyik nagy kedvencem!
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen
W

Wilson

Guest

Macron bejelentette a SAMP / T rendszer telepítését Ukrajnában....​


2023. június 19., hétfő, 23:09

Emmanuel Macron francia elnök hétfőn bejelentette, hogy a francia-olasz SAMP/T rakétavédelmi rendszert már telepítették Ukrajnában.

Ahogy az Evropeyskaya Pravda a Rai News- ra hivatkozva írja , Macron a párizsi légikiállításon mondott beszédében tett ilyen kijelentést.

„Örülök, hogy olasz kollégámmal, George Melonival együtt bejelenthetem, hogy a francia-olasz SAMP/T légvédelmi rendszert most Ukrajnában telepítették és működik, ahol kulcsfontosságú létesítményeket és emberek életét védi” – mondta a francia vezető. állam mondta.

Ez az első hivatalos megerősítés a SAMP/T Ukrajnába érkezéséről, miután a média többször is írt róla .

A SAMP/T rendszer átadása Ukrajnának az idén februárban bejelentett hatodik olaszországi katonai segélycsomag részeként történt, Franciaországgal egyetértésben.

A SAMP/T-MAMBA Európa első nagy hatótávolságú rakétaelhárító rendszere. 3-100 kilométer távolságban képes megsemmisíteni az ellenséges repülőgépeket, 3-25 kilométer távolságban, a ballisztikus rakéták megsemmisítés magassága akár 25 kilométer is lehet.

A SAMP/T-t az Eurosam európai konzorcium (MBDA Italy, MBDA France, Thales) fejlesztette ki. A rendszer Olaszországban, Franciaországban és Szingapúrban működik.


 
  • Szomorú
Reactions: zsolti

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 676
32 312
113

Macron bejelentette a SAMP / T rendszer telepítését Ukrajnában....​


2023. június 19., hétfő, 23:09

Emmanuel Macron francia elnök hétfőn bejelentette, hogy a francia-olasz SAMP/T rakétavédelmi rendszert már telepítették Ukrajnában.

Ahogy az Evropeyskaya Pravda a Rai News- ra hivatkozva írja , Macron a párizsi légikiállításon mondott beszédében tett ilyen kijelentést.

„Örülök, hogy olasz kollégámmal, George Melonival együtt bejelenthetem, hogy a francia-olasz SAMP/T légvédelmi rendszert most Ukrajnában telepítették és működik, ahol kulcsfontosságú létesítményeket és emberek életét védi” – mondta a francia vezető. állam mondta.

Ez az első hivatalos megerősítés a SAMP/T Ukrajnába érkezéséről, miután a média többször is írt róla .

A SAMP/T rendszer átadása Ukrajnának az idén februárban bejelentett hatodik olaszországi katonai segélycsomag részeként történt, Franciaországgal egyetértésben.

A SAMP/T-MAMBA Európa első nagy hatótávolságú rakétaelhárító rendszere. 3-100 kilométer távolságban képes megsemmisíteni az ellenséges repülőgépeket, 3-25 kilométer távolságban, a ballisztikus rakéták megsemmisítés magassága akár 25 kilométer is lehet.

A SAMP/T-t az Eurosam európai konzorcium (MBDA Italy, MBDA France, Thales) fejlesztette ki. A rendszer Olaszországban, Franciaországban és Szingapúrban működik.


nasams és iris-t már kaptak ki most a samp/t bizonyíthat de ez már a patriottal is vetekszik.
 

acorn

Well-Known Member
2023. június 15.
3 653
6 488
113
nasams és iris-t már kaptak ki most a samp/t bizonyíthat de ez már a patriottal is vetekszik.
A SAMP/T messze tobbet tud a Patriotnal mar most is, gyakorlatilag egy Patriot+THAAD+AEGIS(SM-3) all-in-one mar most is (mar ha valoban hadrendbe allt mar a franciaknal a Block 1 NT Aster, nem tudom.)
Ha megjon a Block 2 az Asterbol, akkor ~3000 kmre tolodik ki a hatotavja, es elvileg jon dolgoznak hozza egy hypersonic interceptoron is (ez szerintem nem a Block 2, de nem eskuszom meg ra.)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 676
32 312
113
A SAMP/T messze tobbet tud a Patriotnal mar most is, gyakorlatilag egy Patriot+THAAD+AEGIS(SM-3) all-in-one mar most is (mar ha valoban hadrendbe allt mar a franciaknal a Block 1 NT Aster, nem tudom.)
Ha megjon a Block 2 az Asterbol, akkor ~3000 kmre tolodik ki a hatotavja, es elvileg jon dolgoznak hozza egy hypersonic interceptoron is (ez szerintem nem a Block 2, de nem eskuszom meg ra.)
papíron. majd most az orosz kiprobállja valószínűleg.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zsolti

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 033
24 590
113
Az a 3.000km nem a Block 2 hatótávja, hanem annak a ballisztikus rakétának, amely ellen bevethető. Magyarán az 1.000-5.500km közötti hatótávolságú közepes hatótávolságú ballisztikus rakéták csoportja (MRBM – Medium Range Ballistic Missile), amelyek közül a max. 3.000km hatótávolsággal rendelkező típusai ellen alkalmazható. A 3.000km hatótávolsághoz kb. 4.800m/s sebesség tartozik célkörzetben (nem véletlenül az Sz-400-nak ennyi). A Patriot 3.000m/s célsebessége az 1.000km-es hatótávolságú ballisztikus rakétáknak van. Így már jobban összehasonlíthatóak egymással.
A Block 1NT 1.500km-t is így kell kezelni.
Polish_20230620_081203663.jpg

samp-t-is-already-in-ukraine-for-the-first-time-macron-v0-f9r6bvgsn27b1.jpg

French-SAMP-T-Mamba-firing-02-scaled.jpg

Eurosam-long-range-and-surface-based-air-defense-system.jpg

A SAMP-T kategóriájában az orosz megfelelője az Sz-350.
 

acorn

Well-Known Member
2023. június 15.
3 653
6 488
113
Az a 3.000km nem a Block 2 hatótávja, hanem annak a ballisztikus rakétának, amely ellen bevethető. Magyarán az 1.000-5.500km közötti hatótávolságú közepes hatótávolságú ballisztikus rakéták csoportja (MRBM – Medium Range Ballistic Missile), amelyek közül a max. 3.000km hatótávolsággal rendelkező típusai ellen alkalmazható. A 3.000km hatótávolsághoz kb. 4.800m/s sebesség tartozik célkörzetben (nem véletlenül az Sz-400-nak ennyi). A Patriot 3.000m/s célsebessége az 1.000km-es hatótávolságú ballisztikus rakétáknak van. Így már jobban összehasonlíthatóak egymással.
Meg ahogy irtam, a Block 2 meg keszen sincs. A kerdes inkabb az lesz, kinek lesz eloszor mukodokepes HCM/HGV interceptora... US, EU, oroszok, vagy Izraelnek? A Rafael mar hirdeti az oveket, de a zsidok koztudomasuan nagyon lazan bannak a tenyekkel, boven alfa-beta verziokat is arulnak, mint befejezett rendszereket...



A Block 1NT 1.500km-t is így kell kezelni.
Polish_20230620_081203663.jpg

samp-t-is-already-in-ukraine-for-the-first-time-macron-v0-f9r6bvgsn27b1.jpg

French-SAMP-T-Mamba-firing-02-scaled.jpg

Eurosam-long-range-and-surface-based-air-defense-system.jpg

A SAMP-T kategóriájában az orosz megfelelője az Sz-350.
Mondjuk orosz prosi biztosan nem autentikus forras nekem :)
A mondandom lenyege, hogy mar most kepes egy NASAMS+Patriot+THAAD komplexumot kivaltani egyedul a SAMP/T, es ha befejezik a Block 2, akkor az Aegist/SM-3 is felkerulhet a listara. Onmagaban ez is draga, de ha lifecyclet nezel, es hogy onmagaban multilayered, akkor mar egyaltalan nem az.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 033
24 590
113
Szerintem oldaltól függetlenül bármilyen reklám anyagot fenntartásokkal kell kezelni. Ha neked a nyugati "autentikus", lelked rajta, attól még azok is olyanok. A valóságban, élesben harc közben kell bevetni bármit, ott tudja megmutatni mire képes, vagy nem képes.
A SAMP-T (bármennyire is fejlettek, jó eszközök) semelyik változata sem fogja tudni kiváltani a 3 rendszert, mert teljesen más a feladata mind a háromnak, úgy, hogy nem kellene túlzásokba esni, bármennyire is szimpatikus rendszer. De szerintem nem is akarják.
 

acorn

Well-Known Member
2023. június 15.
3 653
6 488
113
Szerintem oldaltól függetlenül bármilyen reklám anyagot fenntartásokkal kell kezelni. Ha neked a nyugati "autentikus", lelked rajta, attól még azok is olyanok. A valóságban, élesben harc közben kell bevetni bármit, ott tudja megmutatni mire képes, vagy nem képes.
A SAMP-T (bármennyire is fejlettek, jó eszközök) semelyik változata sem fogja tudni kiváltani a 3 rendszert, mert teljesen más a feladata mind a háromnak, úgy, hogy nem kellene túlzásokba esni, bármennyire is szimpatikus rendszer. De szerintem nem is akarják.
Miert is mas ill. miert nem fogja tudni kivaltani? Jelenleg kepes a NASAMS es a Patriotot kivaltani, ill a THAAD alapveto fukciojat a Block 1 NT hozni fogja, ha hadrendbe all. Az Aegis/SM-3 meg elvileg a Block 2 lesz, ami termeszetesen meg csak egy allitas, meglatjuk, amikor elkeszul.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 033
24 590
113
All in 1. Na én ezekben nem bízom és nem hiszek. Egy univerzális valami mindenből tud egy kicsit. Eleve alapvetően a 3 rendszer 3 szintű megoldás. Aki ezeket egybe akarja dolgozni, az dilettáns hozzá. Szerintem a fejlesztők gyártók sem így gondolják, de reklámnak jó, aki el is hiszi..
 

acorn

Well-Known Member
2023. június 15.
3 653
6 488
113
All in 1. Na én ezekben nem bízom és nem hiszek. Egy univerzális valami mindenből tud egy kicsit. Eleve alapvetően a 3 rendszer 3 szintű megoldás.
De ez nem olyan all-in-one, mert kulonbozo raketakrol van szo. FYI A THAAD is kepes PACot inditani, semmi uj nincs a koncepcioban.
Aki ezeket egybe akarja dolgozni, az dilettáns hozzá.
Ha mar dillettansoknal tartunk, nem tudom mit jelent az "egybe dolgozni", eleg dilettansan hangzik, de szo nem volt errol.

Szerintem a fejlesztők gyártók sem így gondolják, de reklámnak jó, aki el is hiszi..
A gyarto pontosan ezzel arulja, hogy egyseges rendszer, egyseges logisztikaval, traininggel, aztan vegyel hozza a neked szukseges raketakbol annyit es olyat, ami a te vedelmi koncepciodnak megfelel. (Szokas szerint 10-20 ev, mire eljutott idaig, de a Patriot is 40 eve letezik.)
A vege elvileg joval olcsobb lesz, mint 3 parhuzamos rendszert venni es uzemeltetni... hogy ez igaz vagy sem, az persze konkret ajanlatok kerdese, az egyertelmu.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 033
24 590
113
De, ez All in 1. Csak azt kell megnézni, hogy a három rendszer milyen elemeket tartalmaz. Ég és föld közöttük a különbség. Ilyen alapon a Sz-350-t, Sz-400-t, Sz-500-t is egy rendszernek is el lehetne adni és lehet köztük választani, éppen kinek mire van szüksége belőle, mert vannak közös elemek bennük. Ez vicc kategória. A gyártó-t ilyen reklámmal, mint szakmabeli rögtön ignorálnám. Miért kell a jót elrontani ilyen reklámmal?