Sport

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 934
113
Ezt a videót azoknak ajánlom akik szeretnék tudni, hogy milyen volt egy ókori olimpián az ökölvívás.
Csak bandázsolt puszta kezes harc, kör alakú küzdőtéren. (Ez se véletlen...)
Ami a videón különbség az "ősi" küzdelemhez képest az három dologban összefoglalható:
1. Nem voltak menetek
2. A közönség alkotta a ringet és vissza lökték a versenyzőt ha oda sodródott
3. Addig mentek amíg kiütés vagy feladás nem volt. Ha ez adott időn belül nem sikerült akkor szűkítették a ringet (közelebb állt a közönség) és ez adott időközönként bekövetkezett. A végén szemtől-szemben kellet egymást ütni addig amíg valaki talajt nem fogott.
+1: Nem volt fogvédő :D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
Ezt a videót azoknak ajánlom akik szeretnék tudni, hogy milyen volt egy ókori olimpián az ökölvívás.
Csak bandázsolt puszta kezes harc, kör alakú küzdőtéren. (Ez se véletlen...)
Ami a videón különbség az "ősi" küzdelemhez képest az három dologban összefoglalható:
1. Nem voltak menetek
2. A közönség alkotta a ringet és vissza lökték a versenyzőt ha oda sodródott
3. Addig mentek amíg kiütés vagy feladás nem volt. Ha ez adott időn belül nem sikerült akkor szűkítették a ringet (közelebb állt a közönség) és ez adott időközönként bekövetkezett. A végén szemtől-szemben kellet egymást ütni addig amíg valaki talajt nem fogott.
+1: Nem volt fogvédő :D
Sokan akik nincsenek benne nem is tudják, hogy a kesztyű a kezet védi, nem az ellenfelet :D ! A bandázs is csak kb. arra szolgál, hogy picit tartsa a csuklót, ujjakat. Ez a pusztakezes vonal nekem már nagyon nem jön be, ez verekedés, nem sport. Ha viszont tényleges verekedés/élet-halál harc van, akkor meg senki nem szorítkozna csak ütésekre, szóval teljesen értelmetlennek látom ezt a vonalat. Számomra az a tökéletes harcrendszer, ahol kő keményen lehet gyakorolni szinte full erőbedobással a lehető legkisebb sérülésveszély mellett, ezért én a védőeszközöket jó dolognak tartom kéz-láb stílusban. Egyébként meg a legfontosabb amíg egy vs egy van, hogy földrevitel-földharcban legyen tudás, mert egy amatőr tudatlan embert egy félkompetens is nagyon hamar ájultra fojt, vagy megtöri valamelyik végtagját, ízületét.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Sokan akik nincsenek benne nem is tudják, hogy a kesztyű a kezet védi, nem az ellenfelet :D ! A bandázs is csak kb. arra szolgál, hogy picit tartsa a csuklót, ujjakat. Ez a pusztakezes vonal nekem már nagyon nem jön be, ez verekedés, nem sport. Ha viszont tényleges verekedés/élet-halál harc van, akkor meg senki nem szorítkozna csak ütésekre, szóval teljesen értelmetlennek látom ezt a vonalat. Számomra az a tökéletes harcrendszer, ahol kő keményen lehet gyakorolni szinte full erőbedobással a lehető legkisebb sérülésveszély mellett, ezért én a védőeszközöket jó dolognak tartom kéz-láb stílusban. Egyébként meg a legfontosabb amíg egy vs egy van, hogy földrevitel-földharcban legyen tudás, mert egy amatőr tudatlan embert egy félkompetens is nagyon hamar ájultra fojt, vagy megtöri valamelyik végtagját, ízületét.
Részben igazad van. De ha nekik így jó, önként hozzák meg a döntést, akkor felőlem csinálják; nem fogok fintorogni felőle. Pont erről beszélgettünk múltkor többen, hogy mi a látványosabb. Szerintem a nagyon a technikára és a pontozásra menő versenyek, mint pl. a TKD csak azoknak látványos, akik viszonylag mélyen ismerik a szabályokat és a technikát. Még ez meg kb a másik véglet, a szinte hót egyszerű szabályaival.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
Részben igazad van. De ha nekik így jó, önként hozzák meg a döntést, akkor felőlem csinálják; nem fogok fintorogni felőle. Pont erről beszélgettünk múltkor többen, hogy mi a látványosabb. Szerintem a nagyon a technikára és a pontozásra menő versenyek, mint pl. a TKD csak azoknak látványos, akik viszonylag mélyen ismerik a szabályokat és a technikát. Még ez meg kb a másik véglet, a szinte hót egyszerű szabályaival.
Nekem az tetszik ami nagyjából reális, nem kötik agyon a szabályok. A TKD gondolom a Taekwondo akar lenni, én azt nagyon nem szeretem, mikor össze ér az orruk akkor is próbálják fejbe rúgdalni egymást a hülye - irreális pontrendszerük miatt...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 934
113
Sokan akik nincsenek benne nem is tudják, hogy a kesztyű a kezet védi, nem az ellenfelet

Alapvetően.
Viszont a kesztyű még két dolgot tesz:
1. Segít a védekezésben, nagyobb felületen takar, mint az öklöd.
2. Jelentősen lassítja az ütési sebességedet, miközben követhetőbb is a kezed útvonala.

A puszta kezes harcban három dolgot kellet megtanulnom:
1. Itt a kezeim között már át lehet ütni
2. Az egyenes ütést csak rosszul ütni lehet, kivédeni nem
3. Az egyetlen tényleg eredményes védekezés a távolságtartás és az elhajlás.

A bandázs is csak kb. arra szolgál, hogy picit tartsa a csuklót, ujjakat.
Egy jó bandázs azért sokat tart a kezeden.

, ez verekedés, nem sport

Szerintem a küzdősportnak sem a szépség a lényege hanem a célszerűség.
A profi box halála pont a szögletesített ring és a túlméretes kesztyű. És pont e miatt egyre életszerűtlenebb. (meg unalmasabb)

Ha viszont tényleges verekedés/élet-halál harc van, akkor meg senki nem szorítkozna csak ütésekre, szóval teljesen értelmetlennek látom ezt a vonalat.

Az ókorban is 3 irányvonal volt. Ebből kettő technikai.
1. Kötött fogású birkózás, full technika
2. Pusztakezes ökölvívás , részben technika
3. Pankráció (ma UFC) puszta kézzel, itt majdnem minden engedve volt.
Kinek mi jön be....
Ez a sport része.

Utcán nem tudom ki mit csinál, alapvetően én ökölvívással nyertem mindig. Persze megvolt a tudásom cifrázni, rúgni is tudok, de ringen kívül, puszta kézzel a kéztechnikák hatékonyabbak, szerintem.

Számomra az a tökéletes harcrendszer, ahol kő keményen lehet gyakorolni szinte full erőbedobással a lehető legkisebb sérülésveszély mellett, ezért én a védőeszközöket jó dolognak tartom kéz-láb stílusban.
Gyakorolni értelmesen csak kesztyűben lehet. Ez tény.

Egyébként meg a legfontosabb amíg egy vs egy van, hogy földrevitel-földharcban legyen tudás, mert egy amatőr tudatlan embert egy félkompetens is nagyon hamar ájultra fojt, vagy megtöri valamelyik végtagját, ízületét.

Sokszor nyertem folytással is, kedvenc technikám csak odáig el kell ám jutni....
Ettől függetlenül én 1 v 1 esetén a birkózást tartom a legjobbnak. Elégg offenzív és hatékony.
Viszont minden földharc rendszer halála, ha több ellenfeled van, és ez gyakran előfordul....
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Nekem az tetszik ami nagyjából reális, nem kötik agyon a szabályok. A TKD gondolom a Taekwondo akar lenni, én azt nagyon nem szeretem, mikor össze ér az orruk akkor is próbálják fejbe rúgdalni egymást a hülye - irreális pontrendszerük miatt...
Igen. Hát, alapvetően nekem is ez az ami nem tetszik benne, de sok olyan tulajdonsága van, ami miatt meg sokakat elérhet. Vannak benne valóban kevésbé életszerű dolgok a sok jó mellett. Meg sok irányba el lehet menni azon belül. Nem mindenki elsősorban a küzdelem miatt csinálja és pl. a boxban elég nehéz elkerülni, annak meg teljesen más a fílingje.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 277
14 187
113
Sokan akik nincsenek benne nem is tudják, hogy a kesztyű a kezet védi, nem az ellenfelet :D ! A bandázs is csak kb. arra szolgál, hogy picit tartsa a csuklót, ujjakat. Ez a pusztakezes vonal nekem már nagyon nem jön be, ez verekedés, nem sport. Ha viszont tényleges verekedés/élet-halál harc van, akkor meg senki nem szorítkozna csak ütésekre, szóval teljesen értelmetlennek látom ezt a vonalat. Számomra az a tökéletes harcrendszer, ahol kő keményen lehet gyakorolni szinte full erőbedobással a lehető legkisebb sérülésveszély mellett, ezért én a védőeszközöket jó dolognak tartom kéz-láb stílusban. Egyébként meg a legfontosabb amíg egy vs egy van, hogy földrevitel-földharcban legyen tudás, mert egy amatőr tudatlan embert egy félkompetens is nagyon hamar ájultra fojt, vagy megtöri valamelyik végtagját, ízületét.
Kesztyű az ellenfelet is védi.
Nem véletlenül használnak meccs közben nagyobb kesztűty mint amikor zsákol az ember.

A zsákoló kimondottan a kezet védi.
Bár ha az ember intenzíven zsákol, heti többször, azt megérzik a kézfejben levő porcok.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
Kesztyű az ellenfelet is védi.
Nem véletlenül használnak meccs közben nagyobb kesztűty mint amikor zsákol az ember.

A zsákoló kimondottan a kezet védi.
Bár ha az ember intenzíven zsákol, heti többször, azt megérzik a kézfejben levő porcok.
A kesztyű az ellenfelet is védi attól hogy felszakítsák, és vérezzen. Viszont puszta kézzel hamarabb le tudnak ütni, nem kapsz be ezért annyi ütést, az agynak sokkal nagyobb a terhelés egy box karrier alatt mióta kesztyűt használnak, azóta van inkább az a jelenség, hogy 40-50 éves korára néhány legendás kőállú meglassul a beszédben, meg elfelejti a mondat végét. A kesztyűt azért vezették be, mert sok meccset tett tönkre az, hogy szétcsapkodták egymás homlokán az öklüket, és utána már csak alibizés ment, s ezért nem voltak elég látványosak/pörgősek a meccsek.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 947
82 739
113

Minden idők második legnagyobb üzlete Myrto Uzuni eladása!​

 
  • Vicces
Reactions: formosa1

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 821
81 167
113
Még a hivatalos sajtótájékoztató előtt, reggeli rádióinterjújában Dézsi Csaba András bejelentette, hogy Világi Oszkár felvidéki üzletember az ETO új tulajdonosa.
 
  • Hűha
Reactions: LMzek 2.0