Sport

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 422
89 704
113
Szánalmas ez az egész Olimpia eddig basszátok meg.

Meg lehet magyarázni a megnyitót is, ezeket a manusnőket is, de egyre több ember van vele úgy mint én, hogy egyszerűen nem érdekel már a magyarázkodás sem, simán leszarom és nem igen nézem!
454000951_948254690664196_6197493803185669003_n.jpg
 

Vontolla

Well-Known Member
2022. március 15.
405
2 647
93
BodybuildingcomIsaacHindsOriquenGarcia.jpg

Peersze nem számít a tesztoszteron.Igen hát lattekávézók világában össz nincs annyi izom mint csak ennek a "nőnek" a combján..Tesztó nélkül nincs bajnok se férfiba se nőben.(mell az szilikon)
Nem számít a tesztoszteron Persze ugye...
(Úgy látom megtaláltuk a sport oldal Meszikéjét.Én nem is erőlködöm tovább úgyis felesleges)
 

Vontolla

Well-Known Member
2022. március 15.
405
2 647
93
Egy nagyon fontos dolog, hogy az LMBTQ mi a fost is ért el és miért gáz, hogy a világ tátott szájjal PCskedik, ahogy a migirik kapcsán is tette!

"Angela Carini augusztus 2-án bejelentette pályafutása végét."

Ennyi!
Mondjuk ismét egy pont a kedves muzulmán (vagy mi)bevándorlók befogadására.Olyan kis cuki férfinők!Olyan haladók és progresszívek ezek az algírok.!Mostantól minden nyomorék tevehajcsár élösködő csőcselék pöcsös nőként kér befogadást?
 

ronis

Well-Known Member
2022. március 23.
206
1 150
93
Én járok kondizni is .Tudom a tesztó injekció milyen hatással is van.A nők is azt nyomják csak némileg kevesebbet.Nézz rá egy profi testépítő verseny női helyezettjeire pont azt látod mint itt ennél az algír akárkinél...Ocsmány elférfiasodott borzalmak.Mélyült hang szőrösödés menstruáció elmaradás.Kb ez olyan mint ha egy doppingolt menne szemben egy tisztával.Csak ebbe még a gender propaganda is belekeveredett.De ez így mindenképp sportszerűtlen!!!
igen én is azt mondom , hogy ez így nem jó, de akkor mi a megoldás???
tiltsuk el a sporttol? mert az internet népe éppen megkövezi, mások a férfiak közé raknák be , akik meg már legyőzték , mint az ír bokszoló csaj pedig kiállnak mellette, hogy ő nő és a nők között van a helye.

kis adalék, a NOB és végeztetett rajta vizsgálatot, és szerintük minden további nélkül indulhat és a nők között a helye
 

ronis

Well-Known Member
2022. március 23.
206
1 150
93
BodybuildingcomIsaacHindsOriquenGarcia.jpg

Peersze nem számít a tesztoszteron.Igen hát lattekávézók világában össz nincs annyi izom mint csak ennek a "nőnek" a combján..Tesztó nélkül nincs bajnok se férfiba se nőben.(mell az szilikon)
Nem számít a tesztoszteron Persze ugye...
(Úgy látom megtaláltuk a sport oldal Meszikéjét.Én nem is erőlködöm tovább úgyis felesleges)
megköszönném ha nem hasonlítgatnál lekezelő stílusban a fent emlegetetthez !

én nem azt mondtam hogy nem számít, hanem azt hogy attol hogy X-Y kromoszomás , és fokozott tesztoszteron termelése van attol még nem lesz terminátor a boxban, max egy ilyen mutogatos sportban mint a budybuilding.
ezt bizonyítja a 9 genetikai CSAJ akik már legyőzték, (akiknek remélhetőleg normális volt a tesztoszteron szintjük) és Kellie Harrington ír boxoló csaj is aki kiállt mellette hogy neki a nők között a helye.
vagy akkor nem számitott az XY, meg a tesztoszteron?
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 548
8 975
113
igen én is azt mondom , hogy ez így nem jó, de akkor mi a megoldás???
tiltsuk el a sporttol? mert az internet népe éppen megkövezi, mások a férfiak közé raknák be , akik meg már legyőzték , mint az ír bokszoló csaj pedig kiállnak mellette, hogy ő nő és a nők között van a helye.

kis adalék, a NOB és végeztetett rajta vizsgálatot, és szerintük minden további nélkül indulhat és a nők között a helye
Dr Kósa Ádám, a Siketek Nemzetközi Sportbizottsága elnöke az alábbiakat írja:
"A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) itt is hibázott, ugyanis a bokszot eddig irányító nemzetközi szervezetet, az International Boxing Associationt (IBA) a NOB kizárta a tagjai sorából 2023-ban és nem gondoskodott megfelelően arról, hogy ezt a szerepet egy másik nemzetközi szervezet átvegye (álláspontom szerint ez nem is lett volna lehetséges ennyi idő alatt), és ezért a NOB saját kezébe vette a boksz szakmai irányítását azzal a megoldással, hogy a nemzeti boksz szakszövetségekkel és nemzeti olimpiai bizottságokkal együttműködve dönt szakmai kérdésekben. Itt már könnyebben érvényesülhettek a nemzeti érdekek a sportdiplomáciai erőviszonyok által, és kevésbé a sportszakmai kérdések.

A NOB egy olyan eszme, amely már intézményesült, és ezáltal politikai jellegű szerepet is kapott, jelentősége egyes kisebb államokkal vetekszik, hatalmas pénzeket és figyelmet tud megmozgatni. A NOB-nak igazodnia kell sok minden más körülményhez, elváráshoz, és így már nem várható el tőle, hogy a sportszakmai kérdésekben világosan vonalat tudjon húzni.

Ahogy ebben az esetben is. Aki kilóg a sorból, a keretből, azt nem szabad indítani engedni. A sport, bármilyen szép és látványos és megmozgató is, kegyetlen világ: a kereteket világosan meg kell húzni és abból nem szabad engedni.

Ha ettől eltérünk, felborul a rend.
"

Szóval a NOB ne akarjon haladárosdit játszani!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 422
89 704
113
igen én is azt mondom , hogy ez így nem jó, de akkor mi a megoldás???
tiltsuk el a sporttol? mert az internet népe éppen megkövezi, mások a férfiak közé raknák be , akik meg már legyőzték , mint az ír bokszoló csaj pedig kiállnak mellette, hogy ő nő és a nők között van a helye.

kis adalék, a NOB és végeztetett rajta vizsgálatot, és szerintük minden további nélkül indulhat és a nők között a helye
Saját kategória? Hasonszőrűekkel. Pistonius kivételével a rokik is külön tolják.

Most képzeljük el a szitut, hogy baxott nagy Bömbis magyar, aki rokikártyás, mert anno a dokinak adott manit, és fáj a dereka, leszàzalékolt rokkant bodzaszedőként keresve a kenyerét, az algír érvelesen alapulva, csak mert rokikártyája van, fogja magát, rokinak adja ki magát, és indul rokinszámokban.

Ugye hogy mindenki háborogna.

Azok beszélnek amúgy elfogadásra képtelen világról, amit az algériai "nőkkel" kell megrendszabályozni, akik a Trump pólós tagot (ásd twitter) azonnal keresztrefeszítenék a Biden gyűlésen, míg akik csak normalitást kérnek, lazán elcsevegnek ua taggal Biden pólóban a Trump gyűlésen.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 904
95 114
113


Az Olimpiai Bizottság (NOB) érvelése szerint Imane Helif az útlevelében nő, és ezért nőnek számít. Most azonban felmerült a kérdés: ez az útlevél esetleg egy hamisított születési okmányon alapul?

Imane Helif 1999-es születési anyakönyvi kivonatában valóban az áll, hogy „nő”, a bizonyítványt azonban csak 2018 szeptemberében állították ki, mintegy 19 évvel Khelif születése után, a bokszkarrierje kezdetén!

Kiderült: a The India Express egy csapata meglátogatta Algériában Helif apját, aki a gyermeke körüli botrányon felháborodva a kamera előtt megmutatta a születési anyakönyvi kivonatot, és azt mondta: „Remélem, érmet nyer Párizsban. Az Imane elleni támadás nem igazságos. Ő egy olyan lány, aki szereti a sportot. Ez a mi hivatalos családi dokumentumunk. 1999. május 2., nő. Ez a dokumentum nem hazudik. 1999-ben jegyezték be. Azok az emberek, akik hazudnak és kampányolnak Imane ellen, Isten ellenségei. Ezt az okmányt 1999-ben írták, amikor megszületett”.

Amikor kielemezték a dokumentumot, a születési év valójában 1999, de úgy tűnik, a születési anyakönyvi kivonatot nem 1999-ben állították ki, hanem sok évvel később.

A „Kiállítás dátuma” rovatban ez áll: „2018/04/01”, azaz körülbelül 19 évvel Imane Khelif születése után.

A dokumentumon egy piros bélyegző is látható, alatta pedig jól felismerhető a 2018-as évszám, bár tükörfordítva.

Hangsúlyozzák: Algériában hivatalos születési anyakönyvi kivonattal lehet útlevelet kapni. A 2018-as születési anyakönyvi kivonattal Imane Khelif nőként kaphatott útlevelet. Éppen azt az útlevelet, amelyre a NOB hivatkozik, amikor azt állítja: az olimpián „nőként” kategorizálják Imane Helifet.

aHR0cHM6Ly9jbXNjZG4uYXBwLmNvbnRlbnQucHJpdmF0ZS9jb250ZW50L2RjNDI4ODU4Mzg5MjRjZTJiZTMyYTdkOWFmNjUyYWRi.jpg
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 080
59 197
113
igen én is azt mondom , hogy ez így nem jó, de akkor mi a megoldás???

20-szor leírtuk már, hogy férfi kromoszómával a férfiak között kell indulnia!
Azt, hogy erről nagyvonalúan nem akarsz tudomást venni az más kérdés.
És azért nem indul a férfiak között, mert ott az első 1000-be nem férne be. Ennyi a sztori!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 080
59 197
113
A románok szerencsére nem olyan "mucsaiak" mint mi. Érzik az idők szavát, így megszerveztek egy olyan ketrecharc meccset, ahol egy dagadt középkorú férfi, két fiatal fitt csajjal harcolhat. Szemmel láthatóan egyik fél sem képzett.
Tudjátok ez a ronis által emlegetett kólásüveg testű figura:
Kitaláljátok az eredményt? :rolleyes:
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 491
56 757
113
A románok szerencsére nem olyan "mucsaiak" mint mi. Érzik az idők szavát, így megszerveztek egy olyan ketrecharc meccset, ahol egy dagadt középkorú férfi, két fiatal fitt csajjal harcolhat. Szemmel láthatóan egyik fél sem képzett.
Tudjátok ez a ronis által emlegetett kólásüveg testű figura:
Kitaláljátok az eredményt? :rolleyes:


Egy alig képzett,57 kilós férfi bunyós,aki max hazai,megyei szinten dobogós,3 másodperc alatt agyonvágta volna mind a 2 csajt,tejesen más a két nem,én 19 évesen,1 év teljesen amatőr,sacc/kb súlyemelő/erőemelő edzés után,120 kilósan,190 centisen 240 kilót nyomtam fekve,315-öt húztam fel,és 280-at guggoltam,bandázs,és bármilyen kox nélkül.
Később,miután a rendet őriztem különböző szórakozóhelyeken,hetente 3x eljártam box,kikcbox edzésre,lényegében fitnessezni,az alapokat megtanultam,de a férfiak között egy 75 kilós profi agyonvert volna 20 másodperc alatt,amíg tartottam a zsákot párszor profi nőknek,a teremben,kb mintha egy macska zsákolt volna,meg rugdosta volna a zsákot,teljesen más kategória egy női boxoló ugyanabban a súlycsoportban,mint egy férfi,nem értem,hogy ezt ki nem érti.
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
949
5 464
93
a tesztoszteron szintet lehet fokozni nőknél is , rengeteg hagyományos gyogynövényes modszer is van rá , a gyogyszer ipar remekeiről ne is beszéljünk amik x idő után kiürülnek.

de akkor mond meg mi a megoldás Imane Khelif esetére??
kövezzük meg mint a középkorban, mert az internet népe éppen ezt teszi , itélkezik egy olyan dolog miatt amiröl ő nem tehet, nem kérte a természet cseszett ki így vele.
De nem is lesz tőle terminátor mint amit a fenti kolléga probál belemagyarázni.
Nem tudom hányan látták az Ír csaj elleni meccsét, őt is meg lehet verni.
rengeteg olyan sportolót lehetne felsorolni, aki "betegsége" okán lett a világ legjobbja. mondjuk mindjárt itt van Phelps.

a probléma itt az, hogy itt egy olyan állapottal állunk szemben, ami ezt végzetessé teheti, ha nem egy alaposan felkészült ellenféllel kerül szembe. ezzel a meglévő ütőerővel súlyos sérülést is okozhat.
a problémára meg szerintem nincs olyan megoldás, ami ne sértene meg valakit. kérdés mi a fontosabb, az egyén, vagy egy közösség?
mert ha itt és most, ezen körülmények között olimpiai bajnokságot nyer, akkor az úgy vélem sokakat el fog tántorítani a boxtól. szóval közösség romboló lesz :(
persze ez kérdéses, mert ha csak ilyen tudása van, akkor azért szerintem nagyon elverik a döntőbe jutási meccsen. a dobogó viszont már így is biztos neki.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
949
5 464
93
igen én is azt mondom , hogy ez így nem jó, de akkor mi a megoldás???
tiltsuk el a sporttol? mert az internet népe éppen megkövezi, mások a férfiak közé raknák be , akik meg már legyőzték , mint az ír bokszoló csaj pedig kiállnak mellette, hogy ő nő és a nők között van a helye.

kis adalék, a NOB és végeztetett rajta vizsgálatot, és szerintük minden további nélkül indulhat és a nők között a helye
nem, a NOB NEM végeztetett szexvizsgálatot
elfogadta azt, ami bele vagyon írva az útlevelébe ... nő
 

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
616
5 632
93


Az Olimpiai Bizottság (NOB) érvelése szerint Imane Helif az útlevelében nő, és ezért nőnek számít. Most azonban felmerült a kérdés: ez az útlevél esetleg egy hamisított születési okmányon alapul?

Imane Helif 1999-es születési anyakönyvi kivonatában valóban az áll, hogy „nő”, a bizonyítványt azonban csak 2018 szeptemberében állították ki, mintegy 19 évvel Khelif születése után, a bokszkarrierje kezdetén!

Kiderült: a The India Express egy csapata meglátogatta Algériában Helif apját, aki a gyermeke körüli botrányon felháborodva a kamera előtt megmutatta a születési anyakönyvi kivonatot, és azt mondta: „Remélem, érmet nyer Párizsban. Az Imane elleni támadás nem igazságos. Ő egy olyan lány, aki szereti a sportot. Ez a mi hivatalos családi dokumentumunk. 1999. május 2., nő. Ez a dokumentum nem hazudik. 1999-ben jegyezték be. Azok az emberek, akik hazudnak és kampányolnak Imane ellen, Isten ellenségei. Ezt az okmányt 1999-ben írták, amikor megszületett”.

Amikor kielemezték a dokumentumot, a születési év valójában 1999, de úgy tűnik, a születési anyakönyvi kivonatot nem 1999-ben állították ki, hanem sok évvel később.

A „Kiállítás dátuma” rovatban ez áll: „2018/04/01”, azaz körülbelül 19 évvel Imane Khelif születése után.

A dokumentumon egy piros bélyegző is látható, alatta pedig jól felismerhető a 2018-as évszám, bár tükörfordítva.

Hangsúlyozzák: Algériában hivatalos születési anyakönyvi kivonattal lehet útlevelet kapni. A 2018-as születési anyakönyvi kivonattal Imane Khelif nőként kaphatott útlevelet. Éppen azt az útlevelet, amelyre a NOB hivatkozik, amikor azt állítja: az olimpián „nőként” kategorizálják Imane Helifet.

aHR0cHM6Ly9jbXNjZG4uYXBwLmNvbnRlbnQucHJpdmF0ZS9jb250ZW50L2RjNDI4ODU4Mzg5MjRjZTJiZTMyYTdkOWFmNjUyYWRi.jpg
Tényleg az a típus vagyok, aki csak két nemet ismer: nő, férfi. No tegyük hozzá lány gyerek, fiú gyerek.

De, azért arra senki nem gondol, hogy ez egy személyazonosító??? okmány és nem a születési anyakönyv, amelyben be van írva 2018-as dátummal, hogy a születési anyakönyvi kivonat (anyakönyv) alapján nő. Mért nem a születési anyakönyvet fotózták le. Bárki, aki későbbi időpontban kér valami másolatot ott van a kiállítás dátuma is. Egyáltalán nem azt jelenti, hogy akkor állapították meg.
Meg ki volt ott? Mit kérdeztek az apától, mit válaszolt? Mi a bizonyíték, hogy valóban az hangzott el szóban, mint ami le lett írva? Fordítási problémák nem lehettek? Esetleg csak azt közölték, amit elvártak tőlük?

Hivatkozik mindenki az XY kromoszómára, No, érdekes módon ezt a jegyzőkönyvet senki nem látta.

Az illető nő vagy férfi én nem tudom megállapítani, eddig 61 meccsen vett részt, ebből 9-et elvesztett. Tehát nem egy terminátor. Elég érdekes, hogy az eddigi meccsei nem okoztak felháborodást. Ha az olasz csaj nem sírja el magát a második ütés után, akkor a kutya sem törődött volna az egésszel.
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
2 134
17 208
113
Hmm a hétköznapi életben is igen ritkán, de lehet olyan Nőkkel találkozni, akik a testalkatukhoz képest jóval nagyobb fizikai és mentális állóképességük van a megszokottnál. Lehet hogy ők is ennek az igen ritka kromoszóma rendellenességnek a hordozói, de soha nem tudatosult bennük, hiszen nem sportoltak életükben, nekik a munkájuk a szokatlan még férfi szemmel nézve is.
Én egy ilyen Hölggyel (nagybetűvel irom...) Kárpátalján találkoztam, egyik öszi bevásárlásom során.

Én később elneveztem magamban Oféliának , Rejtő után szabadon (mikor az néha rendet rak a rakoncátlan vendégek között, a kocsmában..)

Ofélia melegítőbe volt öltözve (munkaruha) de testalkata nem volt nőies, inkább egybeszabott forma, tán épp megütötte a 160 cm magasságot, vasággyal együtt kb 50 kg körül lehetett a verseny (munkaverseny) súlya.. Ehhez sűrűn göndörödő vállig vörös haj tartozott, igazi sárgásbarna-zöld cicaszemekkel, és szeplős arcbőrrel. meghatározhatatlan korú, valahol 30 40 között járhatott.. Hangja kellemesen csengett, nőiesen..

Vele a városi zöldségesnél kiszolgálói funkcióban találkoztam, télire a 30 -35 kg os krumplis zsákok között válogatva. Amit kiszemeltem, egy szempillantás alatt a földön lévő digitális mázsára "varázsolta" kezembe nyomta a cetlit fizetéshez. Mig a pénztártól visszafelá ballagtam azon morfondíroztam h megint összekenem magam míg ezt a parkoló kocsiig elviszem..
És ekkor jön a meglepetés: "Uram, hol parkol?" tette fel a kérdést, mondom hogy a sor végén (volt vagy 30 méter a kocsiig)..
Egy szó nélkül lehajolt két végén megragadva a zsákot, felegyenesedve látom hogy testétől kitartja vagy 20 30 cm re hogy ne koszolja össze magát. Időm csak a szám kitátására maradt.. Kissé alá behomorított testét, lábát előrébb helyezve, hogy a súly ne rántsa orra, és tempósan előttem haladva , a csomagtartónál értem utol.. Megkérdezte hova tegye? és türelmesen várta hogy zsebemből kihalásszam a kulcsot. Közben lopva figyeltem, de a mutatványa végén sem szedte sűrübben a levegőt. Még azt is megkérdezte hogy az üres csomagtartóba hova tegye le (középre), majd a zsákot kiemelve behajolva szépen letette.,,
Mikor felegyenesedve , és visszafordulva rám nézett, valami nagyon furcsát láthatott (állam a porban, szemeim mint a csigáé) így megsajnált, és megszólalt :
" Uram én 12 évesen kezdtem a kolhozban, mint teherautó rakodó munkás" Úgy látszik ez irányú tehetsége, jóval átlag feletti szívóssága képessége már akkor a felszinre bukkant, és folyamatosan edzésben volt nap mint nap..

Mint később megtudtam (mert nem hagyott békét a kiváncsiság) , a maszek zöldséges vállakozásnál a főnök vezeti a 7 tonnás teherautót, és míg az a papírmunkát ügyeket intéz , ő egyedül rakja meg azt fuvar körutakon árúval, más helyen lévő boltjaikba is szállítnak. És mikor hazaérnek , szintén egyedül rakodik le, viszi be a raktárba, rendezgeti, majd levezetésképp - beáll vevőket kiszolgálni..

No ez még nem meríti ki az energiáit - mikor hazamegy, otthon három gyermeke várja, akiket egyedül nevel..

Szóval hogy Nála mit hozna ki a kromoszóma vizsgálat azt nem tudom.. de hogy Nő a javából, az biztos, tudván a gyermekeiről is..