Szállítógépek váltása a MH-nél

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
@dudi

Szerintem úgy kell elképzelni ezt a bérszállítást, mint ahogy valaki korábban említett rá létező példát is: a környező országok katonáit is mi visszük misszióba a sajátjainkkal együtt (talán a horvátok, vagy a szlovének voltak).
 

ambasa

Active Member
2010. április 18.
661
77
28
Tényleg ez a szempont a hadseregnél, hogy mivel lehet pénzt keresni? Akkor uccu, gyerünk ki a katonákkal  a földekre, oszt törjék a kukoricát, mint a régi "szép" időkben.

Mellesleg komolyra fordítva szót, a Mil flotta nem végzett épp elégszer béremelést?

Teljesen egyet értek Dudival én sem értem, hogy hirtelen miért is lett ez ilyen égetően fontos, amikor ráadásul kivonulunk Afganisztánból, a helikopterek meg miért is érnek rá még néhány évig, amíg az egész folyamat lezajlik.

Azt sem értem hogy miért megy a közvélemény megdolgozása, hogy a BAe mennyire jó nekünk, amikor immár azért az airpowerblogon is több szakértő is megkérdőjelezi ezt.

Nem szeretem az összeesküvés elméleteket, de talán nem véletlenül szerepel a pályázatban az első gép leszállítására vonatkozó rövid határidő, talán valahol valakinek van már egy szabad gépe.

TG
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
ambasa said
Nem szeretem az összeesküvés elméleteket, de talán nem véletlenül szerepel a pályázatban az első gép leszállítására vonatkozó rövid határidő, talán valahol valakinek van már egy szabad gépe.
Ezt azért én némileg pozitív dolognak tartom, mert legalább nem úgy írunk ki tendert, mint a brazilok (FX-2), hanem úgy, hogy már meg van a végeredménye is és így biztosítva is van a tender eredményessége. Az egész szakmai része meg már egy más dolog.
 

ambasa

Active Member
2010. április 18.
661
77
28
GrGLy!

Én meg valahogy nem, ha előre le van zsírozva egy közbeszerzés.

Nem szeretném ha megismétlődne a 110-es An-26-os körüli dolgok egy kicsit nagyobban, persze gondolom itt erről szó sem lehet, és nem ez van a pályázat és a hirtelen sietség mögött. De hát én egy végtelenül naiv ember vagyok és el sem tudom képzelni, hogy a teljes magyar politikai elit, pártállástól függetlenül ne a köz javát tartaná szem előtt .

TG
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
Lehettünk volna ilyen szemfülesek amikor az USA lemondta a további C-27J-k átvételét. Akkor megért volna egy utánajárást a dolog. De az pont jó lett volna pár évtizedre, az nem nekünk való inkább veszünk 3x valami sz*rt. Grat...
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 046
18 731
113
10 közbeszerzési pályázatból 9-et úgy írnak ki, hogy már megvan a győztes. A pályázatokat eleve a várt nyertesre szabják, hogy véletlenül se legyen baki a pályázatok elbírálásakor. Bár így is nagy számban fordul elő, hogy a vesztesek rögtön bíróságon támadják meg a döntést, különböző valós, vagy valósnak vélt indokokkal. Így működik, nem csak nálunk, általában másutt is. Nem lepődnék meg, ha már meglenne a kiválasztott típus. Ez nem is zavar, ha megfelelő lesz a céljainkra.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 579
76 466
113
GrGLy!

Én meg valahogy nem, ha előre le van zsírozva egy közbeszerzés.

Nem szeretném ha megismétlődne a 110-es An-26-os körüli dolgok egy kicsit nagyobban, persze gondolom itt erről szó sem lehet, és nem ez van a pályázat és a hirtelen sietség mögött. De hát én egy végtelenül naiv ember vagyok és el sem tudom képzelni, hogy a teljes magyar politikai elit, pártállástól függetlenül ne a köz javát tartaná szem előtt .

TG
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
dudi said
Nem írtam még ebbe a topicba mert a szállító gépek egyik vége sem tud lőni...Valaki árulja már el nekem,hogy miért lett fontosabb a szállító flotta mint a helikopterek?
Nem érted?

Mert 2 (+3) An-26 és 3 C-17 nem képes fedezni a HM igényeit. Ezért kell An-124-eseket bérelni rendszeresen, ezért hordják haza a csehek meg szlovákok a katonáinkat. ( jah, hogy pont nekik és a románoknak kéne majd a mi csúcs Bae -146-osainkat bérelni. Ezt is aki leírja.....kurvára senkinek nem kellenek majd. Ez is csak nagy duma.)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 579
76 466
113
<a title="Profile" rel="nofollow">ambasa:   </a>"Nem szeretném ha megismétlődne a 110-es An-26-os körüli dolgok egy kicsit nagyobban"
 
Mi történt?
 
 
 
(Az előzőnél is ezt akartam kérdezni, de csak idézet lett belőle.)
 

ambasa

Active Member
2010. április 18.
661
77
28
Terminator!

Az előzményhez az is hozzátartozik, hogy rövid idővel előtte a HM megvált 2-3 An-26-osától, amelyet aztán más színekben tovább üzemelt.

http://belfold.ma.hu/tart/rcikk/a/0/95516/1

TG
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Egy kis érdekesség:

http://www.honvedelem.hu/cikk/…..alu_hadero

Van ennek a cikknek egy része, amit külön is szeretnék kiemelni! Íme:

"A kialakítandó új képességek között megemlítette a nemzeti légi szállító flottát. Három használt, gázturbinás szállítórepülő beszerzése a tervek szerint már ebben az évben megtörténik: ezek félidős, tehát még húsz évig használható gépek lesznek, megvásárlásukra mintegy 5 milliárd forintot szánnak. Hende Csaba rámutatott: 2008 és 2012 között a honvédség 5,2 milliárd forintot költött szállítógépek bérlésére, amiből látható, hogy a beruházás rövid idő alatt megtérül."

 

Nekem ezzel van néhány problémám. Remélem csak a cikk írója ferdítette el az elhangzott szöveget!

1. Miért is említik új képességként a légi-szállító flottát? Jelenleg nincs?

2. Akkor most még is csak vásárlás lesz és nem bérlés?

3. Ezek szerint nem az An-26 mellé tervezik az "új" gépeket, hanem hosszú távra?

 

20 év az hosszú táv, és akkor nem lesz más rendszeresítve ezek szerint, ha kikopnak az Antonovok?
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
Dögöljek meg, ha értem ezt a logikát....

Gondolom a bérlésben benne volt a keró (utak) ára is. Ezek meg "üresen" kerülnek ennyibe. Mitől rövid 4év?

És olyan gépeket "veszünk", amibe beleférnek a BTR-ek, meg Mi-8-ak? Mivelhogy An-124-est ezért béreltünk, nem igaz? Vagy azok a Nato keretein belül ingyen szállítottak nekünk? Ezt tudja valaki?
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Ezek érdekes kérdések. Gondolom ők a személy szállításra gondolnak! Ugyanis csak abból áll szerintük a szállító flotta feladata.
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
Szóval így lesz az átmeneti pár éves "az An-26 kiegészítése" megoldásból egy 20 éves üzemeltetés. Eddig is tudtam, hogy idióták döntenek, de ez azért kicsit meglepett. Világszerte veszik a C-27J és C-295 gépeket mint a cukrot, de majd mi ezt is jobban tudjuk és veszünk Bae 146-ot. Zseniális. Valahol tanítják hogyan kell a lehető legrosszabb megoldást kiválasztani? Bárcsak egyszer alkalmam lenne pár kérdést feltenni a döntéshozóknak. Most se egy elterjed gép de mi még 20 évig üzemeltetjük majd.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Na most, hogy van ismét nemzeti légitársaság ki lehet írni egy tendert ,valódi katonai gépekre!
A Bae-146 -os mellett pont ez volt a legfőbb érvük.Most jöhet ismét a mellé beszélés, hogy miért nem kell nekünk a C-27J.
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 824
2 548
113
Valószínü azért nem kell az elvtársaknak C-27 mert egy ilyen pillanatban az összes hugy-fos a nyakukba folyna! :D
5tm6.jpg
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
Tegnap a Sólyom Airways igazgatója egy műsorban azt mondta, hogy 1 gépet felajánlanak a VIP gépnek. Akkor most, hogy is lesz az An-26 kiegészítés dolog? Kellenek így is a Bae 146-osok vagy most már lehet normális katonai szállítót venni az An-26 leváltására?
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
Így most már nem kell leváltani....:DDD
Majd egyesek írnak néhány cikket, hogy mégis milyen jó, mert pl lehet belőle ejét ugratni....stb.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
...és ksspsta majd jön és megint megcáfolja az egészet homályos utalgatásokkal és követhetetlen célozgatásokkal.

:)