Szállítógépek váltása a MH-nél

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
http://radarfigyelo.hu/2013/07/27/hivojellel-a-solyom-airways/
<i>A vezérigazgató jelezte: terveik szerint a Sólyom Hungarian Airways egyik flottagépét kormányzati célokra is felajánlják.</i>

Erről írtam. Szerintem ha van esze az államnak(ami általában nincs) elfogadják a Sólyom egyik gépét VIP célokra és végre le lehetne váltani az An-26-osokat valami igazi katonai szállítóra nem pedig Bae146-ra.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 342
11 283
113
@ therob
Tudom, megerősítettelek.
Egyébként az AN-26osoknak van valami önvédelmi képességük?
Mármint azon túl, hogy szürkék.
 

piratvitorla

Member
2013. március 4.
292
1
18
Egyébként az AN-26osoknak van valami önvédelmi képességük?

A Mi-24-es infracsapdáját fel lehet szerelni a bombazárakra.
 

piratvitorla

Member
2013. március 4.
292
1
18
Szerintem ha van esze az államnak(ami általában nincs) elfogadják a Sólyom egyik gépét VIP célokra és végre le lehetne váltani az An-26-osokat valami igazi katonai szállítóra nem pedig Bae146-ra.

Az Airbus... és a Boeing ... nem igazi VIP gép... Az egy dolog hogy annak berendezve használható. De egy VIP gépnek az esetek többségében az a lényege, hogy gyorsabban, rugalmasabban kevés utast elvigyen A-ból B-be. Ilyen pl. egy business jet...
Pl. a csehek se arra használják az Airbusokat leginkább. a németek se. a hollandok se stb... Ahhoz túl drága, túl rugalmatlan stb...
 

piratvitorla

Member
2013. március 4.
292
1
18
...végre le lehetne váltani az An-26-osokat valami igazi katonai szállítóra nem pedig Bae146-ra.

Ez így igaz... A Bae (meg Boeing, Airbus stb) nem tud leváltani egy harcászati szállítógépet. Persze egy stratégiait se (pl C-5)
 

sondor961

Member
2012. december 26.
562
3
18
A Sólyom akkor lenne jó kormánygépnek, ha kb. 100m-es magasságból ki lehetne szórni belőle az egész bandát....
Egyből jobban élnénk...!!!
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Sondor961 szorjuk ki az egész lakosságot a gépből. Már is jobban élnénk, nem is értem ilyen hogy fordul meg a fejedben , nem hogy leírni.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
<b>piratvitorla</b> már leírták itt előttem nálam hozzáértőbbek.
A BEA146-ost átmeneti időre veszik.
Tudod miszios célokra személy szállításra, mint a VIP is eddig csak AN csinálták és így hipp hopp lefog járni a z üzemidejük, de vesznek 3 db gépet , akkor még 2-3 évig ki lehet az együttes flottálval húzni az időt.
TEHÁT NEM most történik a válltás , most az történik, hogy ne maradjunk gép nélkül.
 

piratvitorla

Member
2013. március 4.
292
1
18
eddig csak AN csinálták és így hipp hopp lefog járni a z üzemidejük, de vesznek 3 db gépet , akkor még 2-3 évig ki lehet az együttes flottálval húzni az időt.

Ezzel egy a bökkenő: az Ancsák már nem repülnek annyit, hogy lejárjon a repidő. A naptári talán nagyobb gond lesz...
 

sondor961

Member
2012. december 26.
562
3
18
T. desertfox!
A lakosság egy része nyomorog, és SOHA nem fog repülni! Miközben a felelősök repkednek és tanyasi stadiont építenek!
Egyértelmű, hogy kiket kell kiszórni...!!!
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 581
76 467
113
Nem tudom hogy mindenkiben tudatosult-e, de még évekig maradunk Afganisztánban. Hende nyilatkozta. Az biztos hogy a BAe-146-tal egyszerűbbnek tűnik a személyszállítás nagy távolságokra.
 

ifff

Member
2013. február 4.
71
0
6
<b>piratvitorla</b> már leírták itt előttem nálam hozzáértőbbek.
A BEA146-ost átmeneti időre veszik.
Tudod miszios célokra személy szállításra, mint a VIP is eddig csak AN csinálták és így hipp hopp lefog járni a z üzemidejük, de vesznek 3 db gépet , akkor még 2-3 évig ki lehet az együttes flottálval húzni az időt.
TEHÁT NEM most történik a válltás , most az történik, hogy ne maradjunk gép nélkül.

Akkor már olcsóbb lett volna betársulni a Csehek A-319-ibe. Van nekik 2, vagy 3 db.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Az biztos , de Én nem beszéltem a Csehekkel, gondolom Te se , de lehet nem adják, azt tudom, hogy 5 MILLIÁRD FT -ért vesznek gépet, és az elmúlt 3 évben cirka ennyiért béreltek gépet. Persze erre még az üzemletetés , kero ráfog jönni. Az baj egyikünk sincs bent a kormányba hogy pontos számokkal dobálozzunk, de Én személy szerint a bérlős és közösködős dolgokat nem szeretem, közös lónak túrós a háta.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 581
76 467
113
Ezzel egy a bökkenő: az Ancsák már nem repülnek annyit, hogy lejárjon a repidő. A naptári talán nagyobb gond lesz...

Én továbbra is attól félek hogy a Bae-146 bérlése alatt arra a végkövetkeztetésre jutnak a döntéshozók hogy teherszállító gépre nincs is szükségünk, olcsóbb a béreljük valakitől arra az egy-két dologra amire használjuk őket, hiszen alig repülnek.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 342
11 283
113
Miközben a felelősök repkednek és tanyasi stadiont építenek!

Arra gondolom nem gondoltál, hogy a stadionok nem úgy épülnek, hogy elássák a pénzt, és locsolgatják, aztán kinő "belőleja stadijon."
Valakiktől anyagot vesznek, valakik megtervezik, valakik felépítik, ezeket pedig kifizetik.
Nem tudom, a múlt századból dereng-e a new deal, például.
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Igaza van borisznak, ha tetszik, ha nem a sportra is áldozni kell!! Az ilyen giga-beruházások löknek egy kicsit a gazdaságon. Az már más kérdés, hogy egy ilyen stadion sokkal olcsobban is kijönne, ha ne lenne az a sokat emlegetett fránya korrupció. Itt meg felesleges pártokra vagy ismét "a hülye magyarokra" mutogatni, ez megvan mindegyik pártnál és bármennyire hihetetlen de más, akár nyugati országnál is (max. a mértéke kisebb).
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 581
76 467
113
Értelmesebb beruházásokra is el lehetne költeni azt a pénzt. Persze lehet stadionokat is építeni, csak ne járjanak úgy mint a Tüske csarnok vagy az akasztói stadion.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Végre valakik akik ezt a Stadionos dolgot is átlátják kicsit .
A Valaki felléptikhez még annyit hogy pont a most legszegényebb osztály a 8 általánossal rendelkezők kapnak ezzel munkát.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Hát ha már sport, akkor lehetne inkább olyan sportokra költeni, amiben jók vagyunk... De amúgy meg, ha inkább gyártanánk valamit, akkor egyrészt oda is kell építeni üzemet, irodákat hozzá, raktárat, stb., másrészt a szürkeállomány is kap munkát, plusz ne adj Isten, fejlődik valamilyen gyártástechnológia kis hazánkban. :)
Arról nem is beszélve, hogy bár nem értek hozzá, de ezzel akár a GDP-t is jobban meg lehetne dobni, ha kivételesen jól csinálják...