Szállítógépek váltása a MH-nél

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Fölöslegesen nem.
Nagyon jó okkal fognak olyan gépet venni ami alkamas tankernek is.

A magyar minilégierőnek meg minek. Ha jól tudom, egyszer értük el a légi utántankolhatósági állapotot, azt is csak pár pilóta. Tavaly nem is történt ilyen "mutatvány", nyilván nem volt meg az óraszám. Se. Egy jó (teher)szállítógép kell, nem repülő (üa)kút. Feltételezném az átalakítás se két forint, kötve hiszem hogy költenének a szükséges berendezésekre később, ugyanúgy függőben volna mint a Gripen képessége. Van, de a használatra nincs pénz.
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 656
5 424
113
Ez se rossz, bár én konkrétan a KC-390-el kapcsolatos tárgyalásokra gondoltam. :rolleyes:

Én ettől az ünnepi ceremóniás részvételtől nem várnék azonnali konkrétumokat. Ez most ilyen protokoll buli volt, sok résztvevővel, nem hinném, hogy most a braziloknak volt kapacitásuk 3 darab gép eladással foglalkozni. Van amúgy most kormány ott, csak elnök lett új? Plusz, az is lehet, hogy a HM-ben megvârják az Embraer-Boeing jogi kötélhúzás végét
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 208
10 998
113
Én ettől az ünnepi ceremóniás részvételtől nem várnék azonnali konkrétumokat. Ez most ilyen protokoll buli volt, sok résztvevővel, nem hinném, hogy most a braziloknak volt kapacitásuk 3 darab gép eladással foglalkozni. Van amúgy most kormány ott, csak elnök lett új? Plusz, az is lehet, hogy a HM-ben megvârják az Embraer-Boeing jogi kötélhúzás végét
És az Ancsa mit csinál? Fürdik az örök ifjúság kútjában? :D
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 873
9 862
113
Én ettől az ünnepi ceremóniás részvételtől nem várnék azonnali konkrétumokat. Ez most ilyen protokoll buli volt, sok résztvevővel, nem hinném, hogy most a braziloknak volt kapacitásuk 3 darab gép eladással foglalkozni. Van amúgy most kormány ott, csak elnök lett új? Plusz, az is lehet, hogy a HM-ben megvârják az Embraer-Boeing jogi kötélhúzás végét

Lehet. Igazából, csak azért gondoltam, mert mi más indokolná azt, hogy Orbán odamenjen. A két ország nem tart fenn "napi" kapcsolatot egymással. Ráadásul alig pár ország képviseltette magát a beiktatáson. Mindenesetre én reménykedem, hogy nem minden hátsó szándék nélküli a smúzolás. :cool:
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 656
5 424
113
És az Ancsa mit csinál? Fürdik az örök ifjúság kútjában? :D

Mert ha most le is papírozták a 390-est, az szerinted mikorra lesz itt? Úgy, hogy még tart a berepülése. Ancsával biztos, hogy kezdenek még valamit, hogy új gépig kihúzza. Esetleg megjátszâk megint a Leo üzletet, használt pl Herky, amíg az új bejön.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 208
10 998
113
Teszi a dolgát mint mindig. Jön-megy...szállít szinte ingyen.

Mert ha most le is papírozták a 390-est, az szerinted mikorra lesz itt? Úgy, hogy még tart a berepülése. Ancsával biztos, hogy kezdenek még valamit, hogy új gépig kihúzza. Esetleg megjátszâk megint a Leo üzletet, használt pl Herky, amíg az új bejön.

Kössz a leugatást, de pont arról beszéltem, hogy kemény évek, míg jöhet 390-es. :)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 416
74 316
113
Mert ha most le is papírozták a 390-est, az szerinted mikorra lesz itt? Úgy, hogy még tart a berepülése. Ancsával biztos, hogy kezdenek még valamit, hogy új gépig kihúzza. Esetleg megjátszâk megint a Leo üzletet, használt pl Herky, amíg az új bejön.


Egy kis összeesküvéselmélet...

"A katonai szállítórepülő képesség kialakítására összesen 75 milliárd forint értékben vállalhat kötelezettséget a honvédelmi miniszter a 2019–2021-es költségvetés terhére – olvasható a Magyar Közlöny keddi számában."

Ez 88 milliárd USD évente. Kb. ennyi lehet az egy KC-390-esre jutó költség, ha figyelembe vesszük a szükséges kiszolgáló eszközöket, tartalék alkatrészeket, a több éves logisztikai és egyéb támogatást, a képzést stb.

Ha jól emlékszem, arról volt itt szó korábban, hogy már régen el van döntve a dolog, le van papírozva, 2019-ben jön az első, 2020-ban a második, 2021-ben a harmadik KC-390-es. A beszerzések bejelentésének időpontját meg az aktuális politikai célok határozzák meg és ez egy jó pillanatnak tűnik.

De azért azt én is nehezen tudom elképzelni, hogy a szilveszteri és a beiktatási bulik után a brazilok ezen a héten dolgoznának :D
És azt sem tudni, hogy a gyártótól vagy Brazíliától vették a gépeket. (Nekem még mindig az a furcsa, hogy aki egyszer is ránézett a gépre, azt már megemlítik mint potenciális vevő. )

Persze ha tényleg olyan olcsó a KC-390-es, mint ahogy a wiki írja, akkor ebbe a pénzbe még néhány C-295-ös is beleférhet.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 656
5 424
113
Egy kis összeesküvéselmélet...

"A katonai szállítórepülő képesség kialakítására összesen 75 milliárd forint értékben vállalhat kötelezettséget a honvédelmi miniszter a 2019–2021-es költségvetés terhére – olvasható a Magyar Közlöny keddi számában."

Ez 88 milliárd USD évente. Kb. ennyi lehet az egy KC-390-esre jutó költség, ha figyelembe vesszük a szükséges kiszolgáló eszközöket, tartalék alkatrészeket, a több éves logisztikai és egyéb támogatást, a képzést stb.

Ha jól emlékszem, arról volt itt szó korábban, hogy már régen el van döntve a dolog, le van papírozva, 2019-ben jön az első, 2020-ban a második, 2021-ben a harmadik KC-390-es. A beszerzések bejelentésének időpontját meg az aktuális politikai célok határozzák meg és ez egy jó pillanatnak tűnik.

De azért azt én is nehezen tudom elképzelni, hogy a szilveszteri és a beiktatási bulik után a brazilok ezen a héten dolgoznának :D
És azt sem tudni, hogy a gyártótól vagy Brazíliától vették a gépeket. (Nekem még mindig az a furcsa, hogy aki egyszer is ránézett a gépre, azt már megemlítik mint potenciális vevő. )

Persze ha tényleg olyan olcsó a KC-390-es, mint ahogy a wiki írja, akkor ebbe a pénzbe még néhány C-295-ös is beleférhet.

Ez kb azt jelentené, hogy mi lennénk az első rendszeresítők, még a brazilokat is megelőzzük? Érdekes. Így érthető, hogy kell a Falcon, repkedhetnek minden bizbaszért az Embraerhez :D
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 416
74 316
113
Ez kb azt jelentené, hogy mi lennénk az első rendszeresítők, még a brazilokat is megelőzzük? Érdekes. Így érthető, hogy kell a Falcon, repkedhetnek minden bizbaszért az Embraerhez :D

Ha nem törik össze az egyik prototípust, akkor a Brazíliának már lenne egy gépe. Magyarország első gépe kb. a 3. vagy 4. szériagép lenne. De ez csak egy összeesküvéselmélet a részemről, nincs semmi alapja. És simán lehet az is hogy Trump még kiír valamit a Twitteren és ezért végül C-130J-ket vesznek.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 208
10 998
113
Bármikor nagyon szívesen, de az nem így nézne ki.
Ezt most betudom nálad a másnaposság utóhatásának, de azé' ne molnisodjál el nagyon. Egy olyan tirpák is sok ide nekünk, mint ő... :p

Nem szeretném szétoffolni a topikot, szóval ezen a mellékszálon ez az utolsó hozzászólásom.
Köszönöm a nagylelkűséged, de nem vagyok másnapos, se tirpák. Viszont nagyon nem szeretem, ha igaztalanul csesztetnek.
Az az Ancsa múzeumba való. Szép, kedves, de öreg mint az országút, és egyetlen darab van belőle.
Az új tachtikai szállító évekkel ezelőtre kell.
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 704
3 971
113
Nem szeretném szétoffolni a topikot, szóval ezen a mellékszálon ez az utolsó hozzászólásom.
Köszönöm a nagylelkűséged, de nem vagyok másnapos, se tirpák. Viszont nagyon nem szeretem, ha igaztalanul csesztetnek.
Az az Ancsa múzeumba való. Szép, kedves, de öreg mint az országút, és egyetlen darab van belőle.
Az új tachtikai szállító évekkel ezelőtre kell.
Hozzám mindig be lehet térni egy kis nagylelkűségért. Ingyen van :)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 416
74 316
113
C-17
C17-Cargo-Hold-Dimensions.jpg




KC-390

kc-390-image01.jpg



C-130

international-c130-3.jpg


C-27

schema-spartan.gif


C-295

CN-235.jpg