Szimpatizánsok és fóbiások kávéháza

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
K

Kopi2000

Guest
Kérnék egy linket, hogy ilyet írtam.(bizonyíték)


Azt egy horvát(írtam is) pali tette fel(aki nem tudhatta,csak tippelt)) a netre és csak másnap derült ki-horvát újságírók által, akik utána jártak, hogy magyarok. Ez az operatív hír, mikor megjelenik meg van osztva.
Olyan vagy, mint a bucsai meszarlas elkovetoi. Azok is ennyire mossak a kezeiket. Sajnos, nem jegyzem fel az ikyen aranykopeses hozzaszolsaid szamat. Ha eppen nem lettem volna kitiltva, azonnal szova tettem volba neked. Nyugodtan visszakeresheted magadat, nekem ilyenre nincs kapacitasom. Mas. Mikor elojottel azzal, hogy Oroszorszagban a pionirok hogyan tisztelegnek a hosok elott, Dudi is megirta neked, hogy nagyon beteg vagy, hogy nincsenek moralis gatjaid... Nyilvan errol sem tudsz, de en erre is emlekszem...
 
K

Kopi2000

Guest
Olyan vagy, mint a bucsai meszarlas elkovetoi. Azok is ennyire mossak a kezeiket. Sajnos, nem jegyzem fel az ikyen aranykopeses hozzaszolsaid szamat. Ha eppen nem lettem volna kitiltva, azonnal szova tettem volba neked. Nyugodtan visszakeresheted magadat, nekem ilyenre nincs kapacitasom. Mas. Mikor elojottel azzal, hogy Oroszorszagban a pionirok hogyan tisztelegnek a hosok elott, Dudi is megirta neked, hogy nagyon beteg vagy, hogy nincsenek moralis gatjaid... Nyilvan errol sem tudsz, de en erre is emlekszem... Szerintem, minel tobbet mentegeted magad, annal sarosabb leszel. A regi elvtarsak, ha lebuktak, buszken vallalram azt, amit a hazajukert, no itt te nem magyarorszagert, hanem az oroszhonert tevekenykedsz...
 

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
594
6 309
93
,növeljék az ukránok iránti szimpátiát tevékenységükkel(hozzászólásaikkal)
Hát akkor ez erősen mission failed kategória, nálam az első volt, aki ignore-ra került, már csak azért is, mert egy mondatot nem tud megfogalmazni normálisan, a logikai kohézió teljesen hiányzik nála. Valószínűleg ő még csak Baby Yoda, általános iskolás aki bepörgött a CNNtől.
 
K

kamm

Guest
Ukrán forrásokat linkelget, azokbólfordítgat orosz ellenes híreket. Elég,ha csak megnézed mikor regisztrált. 4 nappal a konfliktus kitörése után. Ukrán médiában volt egyébként arról írás korábban , hogy minden országba bedobnak(SBU) ukrán trollokat -az adott ország népszerü fórumaira, közösségi oladalaira, hogy terjesszék az ukrán propagandát,növeljék az ukránok iránti szimpátiát tevékenységükkel(hozzászólásaikkal) és a másik oldalon lejárassák az oroszokat.
Egy ponton mintha azt probalta volna eloadni, hogy szerbiai avagy delvideki magyar, vagy valami hasonlot...?
Nekem a kommentjei a tipikus szlav anyanyelvu, hibas magyarsagu szovegek voltak, a nagyon jellemzo "magyarba" es hasonlo szavakkal (amit nem veletlenul hasznalt, mert az a 'tipikus' hatarontuli szohasznalat - hiaba, mert a zavaros mondataibol egyertelmuen kiderult, hogy nem magyar anyanyelvukent nott fel.)
 
  • Tetszik
Reactions: boki

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 204
113
Egy ponton mintha azt probalta volna eloadni, hogy szerbiai avagy delvideki magyar, vagy valami hasonlot...?
Nekem a kommentjei a tipikus szlav anyanyelvu, hibas magyarsagu szovegek voltak, a nagyon jellemzo "magyarba" es hasonlo szavakkal (amit nem veletlenul hasznalt, mert az a 'tipikus' hatarontuli szohasznalat - hiaba, mert a zavaros mondataibol egyertelmuen kiderult, hogy nem magyar anyanyelvukent nott fel.)
Szerintem is valamelyik Magyarországgal határos szomszéd országból van, de bevallom őszintén nem nagyon figyelem, illetve olvasom a hsz-eit,mivel többnyire az ukrán pravdát linkeli és fordítja...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 204
113
Olyan vagy, mint a bucsai meszarlas elkovetoi. Azok is ennyire mossak a kezeiket. Sajnos, nem jegyzem fel az ikyen aranykopeses hozzaszolsaid szamat. Ha eppen nem lettem volna kitiltva, azonnal szova tettem volba neked. Nyugodtan visszakeresheted magadat, nekem ilyenre nincs kapacitasom. Mas. Mikor elojottel azzal, hogy Oroszorszagban a pionirok hogyan tisztelegnek a hosok elott, Dudi is megirta neked, hogy nagyon beteg vagy, hogy nincsenek moralis gatjaid... Nyilvan errol sem tudsz, de en erre is emlekszem...
Nem tudod kikeresni,mert nincs olyan. :) Dudi pedig nem értette a hozzászólás politikai-ideológiai összefüggését(nem az erőssége). Egyébként nem pionírok(magyarul üttörők) volt a poszt,hanem egy odessai óvodában a gyerekeknek rajzverseny keretében kellett rajzokat készíteniük. Egy ukrán apuka a fali újságon meglátott egy orosz tankot és ezt jelentette az óvoda vezetésének ésami miatt bekérették a kislány szüleit. Erre sem emlékeztél pontosan. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
K

kamm

Guest
Szerintem is valamelyik Magyarországgal határos szomszéd országból van, de bevallom őszintén nem nagyon figyelem, illetve olvasom a hsz-eit,mivel többnyire az ukrán pravdát linkeli és fordítja...
Szinte biztosan vagy roman (az elmult ket hetben dolt a roman propaganda) vagy ruszin/ukran lehet...
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 994
7 114
113
off
nem véletlen... ;)
Megnéztem mit írt és jó helyen van ott ahol van az ignor halmazban. Szokásos személyeskedő bunkó f@szság...
on
1.ezt rólam pont nem lehet elmondani...de hát ezt hogyan tudná az aki nem olvas vissza soha.
2. a teológiához fingod sincs(ahogy azt beszólásod után mások is szépen elmesélték neked.) ugyanúgy ahogy a többi témához se, te lelkes google használó..

leülhetsz kisfiam, egyes.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 587
4 826
113
Egy ponton mintha azt probalta volna eloadni, hogy szerbiai avagy delvideki magyar, vagy valami hasonlot...?
Nekem a kommentjei a tipikus szlav anyanyelvu, hibas magyarsagu szovegek voltak, a nagyon jellemzo "magyarba" es hasonlo szavakkal (amit nem veletlenul hasznalt, mert az a 'tipikus' hatarontuli szohasznalat - hiaba, mert a zavaros mondataibol egyertelmuen kiderult, hogy nem magyar anyanyelvukent nott fel.)

Nekem a kedvencem az volt, amikor Yoda az Előzmények szó helyett az Őstörténet szót használta :)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Mind a kettotoknek igaga van, mivel megvolt a vallastortenetben Jezus istenseget nem vallo iranyzat is.
Most is vannak ilyen "félrecsúszások", szentháromságtagadók, lásd: pl.: unitáriusok. Azonban nem véletlenül fogadja el a protestáns egyházak döntő többsége, a katolikus egyház és az ortodox egyház(ak) a szentháromság-tanát. Nem azt mondom, hogy nem lehet Jézus emberi atributumát elemezni, hanem azt, hogy ezzel -pongyolán fogalmazva- a kontextusból van kiemelve egy nagyon kis rész és ezzel az Egy értelmezése, vagy akár megértése sérül, torzul, nehezül.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
K

Kopi2000

Guest
Most is vannak ilyen "félrecsúszások", szentháromságtagadók, lásd: pl.: unitáriusok. Azonban nem véletlenül fogadja el a protestáns egyházak döntő többsége, a katolikus egyház és az ortodox egyház(ak) a szentháromság-tanát. Nem azt mondom, hogy nem lehet Jézus emberi atributumát elemezni, hanem azt, hogy ezzel -pongyolán fogalmazva- a kontextusból van kiemelve egy nagyon kis rész és ezzel az Egy értelmezése, vagy akár megértése sérül, torzul, nehezül.
En, mint gyakorlo ateista mindenkinek meghagyom az ertelmezes jogat. Nem tudnek ilyen temaban olre menve vitatkozni. Mindenesetre mar a 4. Szazadban megjelentek az Arianusok, meg az okorban. Csak hatalmi szoval tudtak tiltani oket. De idorol-idore felbukkannak, ezek a tanok. Szerintem mindenki ertelmezze ugy ezt a kerdest, ahogy a lelkiismerete alapjan tudja... En csak a problema tortebeti voltara akartam ravilagitani, ami annyi idos, mint a kereszteny romai allamegyhaz...
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 412
113
De,sajnos ez ma realitás.A román haderő ki tud állitani egy olyandd harccsoportot,ami egymagában nagyobb ütőerőt képvisel,mint a komplett MH.Mennyiségi és minőségi fölényben vannak.
@kamm simán csak hozza a szokásos szinvonalát.Igazábol nem is érdemes rá válaszolni.Amig azt az aprócska tényt sem veszi figyelembe,hogy a fizikát nem tudja felülirni semmiféle softwer,addig miféle értelmes vitát akarsz vele folytatni?
@Vogon ,légy ój jó,és arra reflektálj amit leirtam.Ne arra,amit úgy gondolod,hogy leirtam.
Kezdjük ott,hogy a Gripen C harcértékét haladná meg egy Kfir NG harcértéke,a Gripen E valószinűleg egy kicsit meghaladná azét.Viszont többszörös áron.A becsléseket különben nem én csináltam,utánaolvastam a dolognak.Nem is tudnák ilyen becsléseket csinálni.
Anyagiak összehasonlitása meg baromira nem egyszerű.Mert van üres gép vételár,rendszeresitési ár,üzemelési napi költség,üzemelési időszakra vetitett költség,élettartam költség.Gripen E napi üzemköltsége példul jóval kisebb,mint az F35é,mégis a svájci és a finn tenderek nyilvános értékelésében is szerepel,hogy élettartam költségre drágább a svéd,mint az usák.
Ár/harcérték arány meg egyértelműen az F35 elsőségét hozza ki.Aki ezt vitatja,azzal egyszerűen nem érdemes vitatkozni,mert nem a realitás talaján áll.
Használt,illetve letárolt Gripen C gépek beszerzési ára meg ismeretlen.
Pl a letárolt Gripen C sárkányok üres,konzervált sárkányok.Mennyibe kerül azokat mai szintre hozva tartalommal feltölteni?Fogalmunk sincs.De mennyire különbözik mondjuk a dél afrikai Gripen a miénktől?Mennyire más a felszereltsége,milyen az állapota?Mennyibe kerülne egy közös modernizációs programban a mi vegyesfelvágott gépeinkkel egy szintre hozni?Fogalmunk sincs.Egyedűl a Kfir NG-ről van egy 3 éves nyilatkozat,hogy 35milkáért 3 éven belül szállitják,és a vételár tartalmazza az üzemeltető személyzet felkészitését a tipusra,valamint egy inditó logisztikai csomagot.(hogy ez mit tartalmaz,azt nem részletezik.Ez lehet akár pótgumi,égőkészlet,biztositék készlet szintű minimálhülyeség is,sztóval pontos tartalom nélkül értékelhetetlen nyilatkozat).De mivel közben volt COVID,most ineg más gazdasági bajok,infláció megy ezerrel,az akkori ár ma biztosan nem érvényes.
Gripen E pontos ára is ismeretlen,csak nagyságrendileg tudjuk belőni.F35 üres db-ára ismert,dehogy nekünk a rendszeresitése mibe kerülne,azt megin csak nagyságrendileg becsülni tudjuk.Tendernek meg az volna az értelme,hogy egy közös szempontrencer alapján lennének tényszerűen összehasonlithatók a gépek mind technikai,mind anyagi-pénzügyi tekintetben.Nem lehetne játszani a szempontrendszerek kritériumaival.Pl üzemeltetési költségmeghatározásnál fixen meg lehet adni,hogy miket tekintünk beletartozónak,és a gyárak egyforma kritériumok alapján,ellenőrizhető módon lennének kénytelen megadni az információt.
 
Status
Not open for further replies.