Szláva osztály / Slava / Project 1164 Atlant (Szovjetunió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
A harcálláspontok nem szoktak filozofálni. Gondosan le vagyon írva, hogy milyen helyzetben, kinek mi a feladata, és ezt fővesztés terhe alatt be is tartják. Valószínűnek tartom, hogy nem voltak készenlétben ebben az időszakban, pedig ez nagy hiba lenne. Egyébként az AK feladata a légvédelmi rakétahálón átjövő, illetve a csónakon közeledő célok leküzdése.
@heindrich szerinted mi a vicces a hozzászólásomban?
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
A Type-052C esetében, ha megnézed a függőleges indítókat észrevehető, hogy nem pont függőlegesek. Azért van, ha valamely rakéta "döglött" akkor indításnál, nem esik vissza a fedélzetre. A másik ok, hogy egy kataszrófális tűz esetében, az összes rakétát gombnyomásra a tengerbe lehet üríteni. Szóval lehetnek vészforgatókönyvek ilyen esetekre is.
Az orosz S-300 VLS eseteben ez ugy nez ki hogy egyetlen nyithato ajto van ami ala forgatjak az eppen kilovendo raketat. Mint egy forgopistolynal a cso ele forgatva aloszert. A kinai VLS nel minden inditonak, tubusnak kulon ajtaja van az az ott meglehet ezt csinalni az orosznal a fuggoleges neepites valamint a revolver rendszer miatt ezt nem . Ha eltalaltak a VLS-t akkor meg plane mert ott mar a mechnizmus nem mukodik. Hulye megoldas. Erre rajottek maraz oroszok is es inkabb a nyugati VLS hez hasonloan oldjak meg az uj hajokon a kerdes. A mellekelt videoban 5.54 tol.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Egy hajó soha nem fogja lekapcsolni a radarjait, mert az a szeme. 2022-ben nem hajózik vakon senki a partoktól pár100 km-re azért, hogy ne vegyék észre. Sokkal biztonsagosabb, ha tudják, hogy hol van, de minden támadó és önvédelmi rendszere működik, mint abban bízni, hogy nem tudják, hogy ott van ellenben semmi nem működik.
Dudi el kell hogy keseritselek. Ma is altalanos gyakorlat hogy a hadihajok lekapcsolt radarokkal kozlekednek. Nem mindig de eleg rendszeresen gyakorljak ezt . Ilyenkor extra szemelyzet megy ki tavcsovel a bridge wingre illetve az IRST-et kezdik el bamulni nagy nagy szorgalommal. Ezen kivul a hajonak lehet olyan celja hogy ne ismetlem ne tudja meg az ellenseg hogy o ott van. Sajnos a radiohullamok frekvenciatol napszaktol paratartaltol stb fuggoen verodnek elnyelodnek. Egy atlag radar sugarzast 4-5 szor olyan tavolsagrol lehet eszlelni mint a radar hatotavolsaga. Az az ha van neked egy alacsony frekis nagy hatotavolsagu radarod 200-400 km hatotavval akkor akar LOS-ban vagy ducting eseten normal modon a felszinen ezt 800-1000 km rol bemeri egy ESM platform. Amig a 2014 es esemenyek nem tortentek meg alig volt ilyen gyakorlat. Azota az oroszok kinaiak barki aki szamit eleg rendszeresseggel gyakorolja. A legnagyobb ellensegunk nem is a foldi EW rendszerek hanem az EW muholdak.
 
M

molnibalage

Guest
Dudi el kell hogy keseritselek. Ma is altalanos gyakorlat hogy a hadihajok lekapcsolt radarokkal kozlekednek. Nem mindig de eleg rendszeresen gyakorljak ezt . Ilyenkor extra szemelyzet megy ki tavcsovel a bridge wingre illetve az IRST-et kezdik el bamulni nagy nagy szorgalommal. Ezen kivul a hajonak lehet olyan celja hogy ne ismetlem ne tudja meg az ellenseg hogy o ott van. Sajnos a radiohullamok frekvenciatol napszaktol paratartaltol stb fuggoen verodnek elnyelodnek. Egy atlag radar sugarzast 4-5 szor olyan tavolsagrol lehet eszlelni mint a radar hatotavolsaga. Az az ha van neked egy alacsony frekis nagy hatotavolsagu radarod 200-400 km hatotavval akkor akar LOS-ban vagy ducting eseten normal modon a felszinen ezt 800-1000 km rol bemeri egy ESM platform. Amig a 2014 es esemenyek nem tortentek meg alig volt ilyen gyakorlat. Azota az oroszok kinaiak barki aki szamit eleg rendszeresseggel gyakorolja. A legnagyobb ellensegunk nem is a foldi EW rendszerek hanem az EW muholdak.
Ez tök jó, csak akkor a hajó mit művelt ott és miért, amikor full harckészültségbe helyezve is két irányból támadva 4-8 db ASM-mel már leküzdhetőnek tűnik a számok alapján.
Majd a videó felvázolja a főbb paramétereket.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Egyébként én is ilyesmire gondoltam. Oké, hogy elvileg jó védelme van beérkező rakétákkal szemben, de képesek ezek a rendszerek heteken keresztül megszakítás nélkül üzemelni, kint a nyílt tengeren? Ha jól tudom a Moszkva felújítása során nem került sor ezek modernizálására, csak a meghajtást korszerűsítették, szóval a hardware nagyrésze kb 40 éve került a helyére.
El tudok képzelni valamilyen kombinált helyzettet is. Teszem azt időnként bizonyos rendszereket leállítanak karbantartás céljára, ami elektronikai felderítéssel észlelhető (pl NATO ELINT gépek által), s egy ilyen pillanatban kezdték meg a támadást.



A Harpoon elmélet szerintem onnan is eredhet, hogy a Neptune is ugyanolyan szubszónikus, sea-skimming módban dolgozik, könnyű összekeverni a kettőt.
Mind az OSZA mind az S-300 F regi rendszerek. Ezek hatranya ugye a koporso diagramm szerint hogy az eletuk vege fele megnovekszik a meghibasodasi hajlamuk. Az elonyuk pedig hogy eddigre a szemelyzetnek borzalmasan nagy gyakorlata van a hiba felismereseben es javitasaban. Jelen esetben csak tippelek mert elismerem nem voltam ott de szerintem nem meghibasodasrol van szo (bar ezt is elobb ismernek el az oroszok mint az ukran sikert) mivel egyetlen raketat sem lottek le sot nem is inditottak. Az az a rendszereik total nem mukodtek.

A Neptun / Harpoon egy kategoria. Mind a ketto a 70/80 as evek szinvonala. A Neptune hatotavolsag es par egyebb miatt szerintem JOBB de ettol meg egy regi fegyverrendszer amit csuklobol kelett volna a rendszernek lelonie. A kerdes hogy ez a total minden rendszer kikepcsolva allapot a kapitany dontese volt vagy eppen ez volt a parancsa.! Nem csodalkoznek ha ez lett volna a parancsa mert ehez amugy nagy batorsag/ostobasag kell. Bator vagy ha bejon es ostoba ha nem. Jelzem hogy a fekete tengeri flotta admiralisat letartoztattak baromi gyorsan. Lehet ez az uj sztalini terror "kultura" velejaroja de lehet az is hogy hamar kiderult az o parancsa volt.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
A hajóra tett Sz-300 Fort egy Sz-300PSz és PM1 hibrid ma már. A radar 90 km tájára korlátozza le az MZ-t, de eredetileg csak a 5V55R egyenértékű rakéta járt hozzá és 75 km MZ.

A szárazföldi változattal szemben nem 105 fok, hanem csak 60 fokban legyez a tűzvezető radar, ez forgató a hajó seggén. De egyszerre csak +/- 30 fokban legyez. Ennek többi oka is lehet, hogy miért. A CM-ek 0 dB m/ 1 m2 tartományban vannak, ki van zárva ,hogy egy SS ASM-et nem vegyen észre 35 km távolságból.



Nekem még az sem világos, hogy akkor mivel lőtték ki, és ennek fényében az, hogy a horizont alatt repülő ASM mitől kapott frissítést és hogyan...


Jelenleg csak talalgatunk es csak "valoszinu " meg nem valoszinu" forgatokonyveink vannak. Gyanitom az amerikai bejelenteseknek valos az info tartalma mert barmi mas lenne (ok neptunt emlitenek) akkor az oroszok cafolnak elsonek ha nem ugy lett volna. Plane ha Harpoon lett volna. NSM szerintem ha nincs is kizarva de nagyon nem valoszinu.
Az oroszok mar tudjak mi volt mert a tuleelok beszamoltak rola.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Éppenséggel pont ebben az esetben kaphattak nyugati infót.Simán,rádióval,szóbeli "adatátvitellel".
És a pozición kivül arrol is kaphattak infót a nyugati SIGNITtöl,hogy a támadás időpontjában nincsen bekapcsolva a hajó elháritásának radarrendszere.
Vagy az ukránok saját rádióbemérő szolgálata mérte be a hajót,és informálta a Neptun üteget a légvédelmi radarok inaktivitásárol.Oké,hogy a rádióbemérés nem tűpontos,de az ASM képes korlátozottan célkeresésre.
És a támadás idején a megfelelő pillanatban zavarhatták is a hajó légvédelmi rendszerét.
Szóval van pár opció,ASM támadás esetére is-hátmég azon kivűl.Mert lehetett belső robbanás,akna,diverzáns búvárakció is akár.
Idővel majd csak kiderül,hogy-smint történt.


A Bayraktar passziv modban csak az EOD-t hasznalva cca 200-300 meteres pontossaggal megtudja hatarozni a hajot poziciojat. Passziv modban lezer nelkul !!! A szarazfoldtol cca 150 km ig lehet a Bayraktart kikuldeni muholdkapcsolat nelkul. Tehat ezen a savon belul meg NATO tamogatasra sincs szukseguk!!! Ettol fuggetlen BIZTOS hogy nem keves infot kaptak a NATO tol. Zavarni viszont szerintem nem zavart ott senki azt az oroszok is eszleltek volna es ha NATO platfor repulo csinalta volna akkor mar nem kiabalnanak az oroszok de allna a balhe. Zavarni azt lehet ami mukodik. De semmi nincs kizarva.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 658
79 897
113
Dudi el kell hogy keseritselek. Ma is altalanos gyakorlat hogy a hadihajok lekapcsolt radarokkal kozlekednek. Nem mindig de eleg rendszeresen gyakorljak ezt . Ilyenkor extra szemelyzet megy ki tavcsovel a bridge wingre illetve az IRST-et kezdik el bamulni nagy nagy szorgalommal. Ezen kivul a hajonak lehet olyan celja hogy ne ismetlem ne tudja meg az ellenseg hogy o ott van. Sajnos a radiohullamok frekvenciatol napszaktol paratartaltol stb fuggoen verodnek elnyelodnek. Egy atlag radar sugarzast 4-5 szor olyan tavolsagrol lehet eszlelni mint a radar hatotavolsaga. Az az ha van neked egy alacsony frekis nagy hatotavolsagu radarod 200-400 km hatotavval akkor akar LOS-ban vagy ducting eseten normal modon a felszinen ezt 800-1000 km rol bemeri egy ESM platform. Amig a 2014 es esemenyek nem tortentek meg alig volt ilyen gyakorlat. Azota az oroszok kinaiak barki aki szamit eleg rendszeresseggel gyakorolja. A legnagyobb ellensegunk nem is a foldi EW rendszerek hanem az EW muholdak.
Olyan modern elektrooptikai rendszerek nincsenek a Moszkván mint pl a MEOS II, 40 éves hajó 40 éves színvonalon. Ha lekapcsolja a radarját, akkor vak.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
E
Köszönöm a válaszokat.

Itt ilyeneket is írnak a Neptunról, nem tudom mennyire hiteles.
"A few tens of kilometers to the target, the missile slides up to a couple of hundred meters, turns on the active target seeking device from Radionics, “looks around” and captures the target. The R-360 seeking device is able to find and capture a target at a distance of 50 km and has increased resistance to radar interference. In addition, the viewing angles of the Radionics head are ± 60 °, which is even better than the AN / DSQ-28 target seeking devices of the Harpoon missile, whose maximum deflection angle is only ± 45 °. After capturing the target, the R-360 Neptune lowers and continues to fly a few meters above the water, as they say “on the crests of the waves.”"


Valaki itt a HTKA-n írta, hogy volt vele valami kicsi kísérőhajó is, utána kell nézni.
A Kígyó-sziget meg azért érdekes, mert hivatalosan elfogatták szigetnek (a románok orra elől elhalászva) és így a szárazföldi terület tengeri határvonalát egy kicsit megdobja.
A Fekete-tengeren vannak gázkitermelő platformok ha jól értem, most orosz irányítás alatt vannak, de itt azt taglalják, hogy az ukrán területekhez közelebb vannak, mint pl Krímhez.
057.png
Ezt a felemelkedek es csinalok par pasztazast akkor hasznaljak amikor nagy hatotavolsagra 150 km + lovik ki a raketat. Ennek az oka hogy ekkor mar jelentos ido telt el ahoz hogy a celpont ha iranyat sebesseget megvaltoztatta akkor ne keruljon be a keresesi zonaba vagy olyan helyen legyen ahol a szalvo STOT kepesseget mar jelentosen lerontotta. Ilyen kis hatotavolsagnal nem hogy nincs ertelme de nem is szabad mert csak riasztod az ellenseget. Szerintem itt direkt cel volt hogy a leheto legkesobb kapcsolja fel a neptun a radarjat meglepve az ellenfelet. "Szarvas a reflektorfenyben"
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 183
113
A Bayraktar passziv modban csak az EOD-t hasznalva cca 200-300 meteres pontossaggal megtudja hatarozni a hajot poziciojat. Passziv modban lezer nelkul !!! A szarazfoldtol cca 150 km ig lehet a Bayraktart kikuldeni muholdkapcsolat nelkul. Tehat ezen a savon belul meg NATO tamogatasra sincs szukseguk!!! Ettol fuggetlen BIZTOS hogy nem keves infot kaptak a NATO tol. Zavarni viszont szerintem nem zavart ott senki azt az oroszok is eszleltek volna es ha NATO platfor repulo csinalta volna akkor mar nem kiabalnanak az oroszok de allna a balhe. Zavarni azt lehet ami mukodik. De semmi nincs kizarva.
Dron esetében ilyesmire gondoltam.
Zavarni,ha kellett/volt,az ukránok zavarhattak,nem a nyugatiak.De rádió bemérést,infószolgáltatást kaphattak nyugatrol is-elméletileg.
Gyakorlatilag ezt simán megcsinálhatták az ukrik magukban is.REH bemérte a hajót,figyelte a lokátorrendszerek működését.Háromszögeléssel már maga a REH is elég pontos lehetett hozzá,hogy az ASM keresési területének megfelelő pontosságú helymeghatározást adjon,de kiküldhettek egy dront is célpontositásra.
Annyi,hogy itt most a folyton konteozott nyugati infóátadásra volt reális lehetőség,mig a harkovi fronton meg nem igazán
 
  • Tetszik
Reactions: Catles
M

molnibalage

Guest
Jelenleg csak talalgatunk es csak "valoszinu " meg nem valoszinu" forgatokonyveink vannak. Gyanitom az amerikai bejelenteseknek valos az info tartalma mert barmi mas lenne (ok neptunt emlitenek) akkor az oroszok cafolnak elsonek ha nem ugy lett volna. Plane ha Harpoon lett volna. NSM szerintem ha nincs is kizarva de nagyon nem valoszinu.
Az oroszok mar tudjak mi volt mert a tuleelok beszamoltak rola.
A videó azon a megközelítésen alapul majd, hogy valamilyen sea skimming cucc. Többet nem nagyon tudni.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Olyan modern elektrooptikai rendszerek nincsenek a Moszkván mint pl a MEOS II, 40 éves hajó 40 éves színvonalon. Ha lekapcsolja a radarját, akkor vak.
Sot ! Ha szar az idojaras akkor a modern EOD ok is dramaian lecsokkent hatekonysaggal mukodnek. Es megis gyakorlojuk ezt. Lehet szimplan parancsa volt. ra lehet a kapitany vagy az ugyeletes tiszt dontott igy , de SZERINTEM vagy semmi vagy csak a navigacios radar mukodott. A Navradarnak elmeletileg szinten jelezni kene az ilyen jellegu celpontot de a deklaracios algoritmusa az erzekelesi hatotavja sokkal masabb mint egy "harci" radarnak. Hetkoznapi nyelvre leforditva szerintem 10 km korul van barmely keleti nyugati navradar ami meglatja az ilyen celt. Ez pedig megegyezik a neptun sajat radarjanak valoszinusitheto felkapcsolasanak idopontjaval. Roviden lehet hogy a navradar mukodott de akkor nincs ertelme a tobbi radart kikapcsolni.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 278
37 207
113
Az öreg szabotázsra is gyanakszik, valaki a legénységből begyújtotta vagy a 130mm-es ágyúlőszereket, vagy mélységi tölteteket a hajó elején. Párhuzamot von a Kurszk katasztrófájával, aminek a fedélzetén két dagesztáni szolgált.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 658
79 897
113
Sot ! Ha szar az idojaras akkor a modern EOD ok is dramaian lecsokkent hatekonysaggal mukodnek. Es megis gyakorlojuk ezt. Lehet szimplan parancsa volt. ra lehet a kapitany vagy az ugyeletes tiszt dontott igy , de SZERINTEM vagy semmi vagy csak a navigacios radar mukodott. A Navradarnak elmeletileg szinten jelezni kene az ilyen jellegu celpontot de a deklaracios algoritmusa az erzekelesi hatotavja sokkal masabb mint egy "harci" radarnak. Hetkoznapi nyelvre leforditva szerintem 10 km korul van barmely keleti nyugati navradar ami meglatja az ilyen celt. Ez pedig megegyezik a neptun sajat radarjanak valoszinusitheto felkapcsolasanak idopontjaval. Roviden lehet hogy a navradar mukodott de akkor nincs ertelme a tobbi radart kikapcsolni.
Nem tudom meddig tart kikapcsolt állapotból tűzkésszé tenni a Moszkva rendszerit, de szerintem tovább tart mint a modern rendszerekét.
Érted a problémám ugye? 8-900-al jön a rakéta, 10km-ről érzékeled, szerintem idő sincs már ilyenkor bekapcsolni a radarokat.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 183
113
Az öreg szabotázsra gyanakszik, valaki a legénységből begyújtotta vagy a 130mm-es ágyúlőszereket, vagy mélységi tölteteket a hajó elején. Párhuzamot von a Kurszk katasztrófájával, aminek a fedélzetén két dagesztáni szolgált.
Vagy lehetett sima baleset is.Csatahajók robbantak fel sima békeidőben a kikötőben.Pl a Julius Cesar már szovjet kézen is igy robbant fel.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 664
9 266
113
Dudi el kell hogy keseritselek. Ma is altalanos gyakorlat hogy a hadihajok lekapcsolt radarokkal kozlekednek. Nem mindig de eleg rendszeresen gyakorljak ezt . Ilyenkor extra szemelyzet megy ki tavcsovel a bridge wingre illetve az IRST-et kezdik el bamulni nagy nagy szorgalommal. Ezen kivul a hajonak lehet olyan celja hogy ne ismetlem ne tudja meg az ellenseg hogy o ott van. Sajnos a radiohullamok frekvenciatol napszaktol paratartaltol stb fuggoen verodnek elnyelodnek. Egy atlag radar sugarzast 4-5 szor olyan tavolsagrol lehet eszlelni mint a radar hatotavolsaga. Az az ha van neked egy alacsony frekis nagy hatotavolsagu radarod 200-400 km hatotavval akkor akar LOS-ban vagy ducting eseten normal modon a felszinen ezt 800-1000 km rol bemeri egy ESM platform. Amig a 2014 es esemenyek nem tortentek meg alig volt ilyen gyakorlat. Azota az oroszok kinaiak barki aki szamit eleg rendszeresseggel gyakorolja. A legnagyobb ellensegunk nem is a foldi EW rendszerek hanem az EW muholdak.

Nekem úgy tűnik, hogy a Moszkva esetén erre a módszerre nem volt szükség. Csak hátrányt hozott, előnyt nem. És ezt nem utólag mondom, ha talán előre is lehetett tudni. Hogy többet nyernek a védelem maxon tartásával, mint azzal, hogy kikapcsolt radarral is próbálják fedezni a tartózkodási helyüket.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Nem tudom meddig tart kikapcsolt állapotból tűzkésszé tenni a Moszkva rendszerit, de szerintem tovább tart mint a modern rendszerekét.
Érted a problémám ugye? 8-900-al jön a rakéta, 10km-ről érzékeled, szerintem idő sincs már ilyenkor bekapcsolni a radarokat.
Ezt irtam en is. Ezen kivul mind az S-300 nak mind az OSZA nak van minimum hatotavja amin belul mar csak nezni tudjak a rendszerek es mar csak az AK630 sok amik dolgozni tudnak. Szoval az a 10km sem 10 km !
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Vagy lehetett sima baleset is.Csatahajók robbantak fel sima békeidőben a kikötőben.Pl a Julius Cesar már szovjet kézen is igy robbant fel.
Balesetek vannak de mondj egy ilyen loszerraktaras robbanast az elmult mondjuk 50 evbol. NINCS! Azert nincs mert erre mindenki piszkosul vigyaz es nem egyszintu a vedelmi rendszerek ott.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Nekem úgy tűnik, hogy a Moszkva esetén erre a módszerre nem volt szükség. Csak hátrányt hozott, előnyt nem. És ezt nem utólag mondom, ha talán előre is lehetett tudni. Hogy többet nyernek a védelem maxon tartásával, mint azzal, hogy kikapcsolt radarral is próbálják fedezni a tartózkodási helyüket.
sok okot tudnek mondani miert jo ez vagy inkabb mire lehett jo es az ellenkezojere is. Ettol fuggetlenul valami oknal fogva nem mukodtek a radarok (nagy valoszinuseggel) a vegeredmeny szempontjabol meg mar tokmindegy miert.