Szu-27 / Szu-30 / Szu-33 / Szu-35 Flanker (Szuhoj)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 769
57 293
113
Arról nem is beszélve, hogy kreatívnak lenni, és önállóan új megoldásokat kitalálni mindig sokkal nehezebb, mint "követő fejlesztést" vagy lopást alkalmazni.
Kína valós teljesítményének az erőpróbája akkor lesz amikor már nem lesz mit ellopni és nekik kellene diktálni az iramot.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 789
46 958
113
Nekik nem is kell. Ellopnak mindent, amit nem adnak el nekik. Brutálba tolják szerintem ezzel az ellenállhatatlan stílussal, nincs bennük semmi szégyen, vagy erkölcsi gát, moralizálás. Nem adod el? Ellopjuk! A fejlődési potenciáljuk példa nélkülinek tűnik számomra, amit haditechnikában csináltak 30 év alatt, az hihetetlen. Kis túlzással, a Q-5 Fantantól, meg egyébb Mig-15/17/19 kategóriás gépektől harmad annyi idő telt el náluk a J-20 ig, mint más országnál, aki egyáltalán foglalkozik 5 gen gyártással, vagy fejlesztéssel... Nincs hurrá optimizmusom ebben, nem tudom, hogy jó lesz e az nekünk, mikor ők fújják már majd a passzát szelet(sőt igazából nagyon nem vagyok nyugodt)...
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 451
17 973
113
Annyira nem példa nélküli, nézd meg a németeket 1871-től 1914-ig, vagy Japánt, csak nagyon ritka. Óriási befektetés és társadalmi háttér kell hozzá, plusz megfelelő politikai és gazdasági környezet. Idővel ezek kifulladnak, lelassulnak, nagy kérdés, hogy Kína meddig tudja még fenntartani, vagy akár fokozni is ezt a tempót.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Zsolti!

Majd jön a jenki EDI lopakodó oszt szétkapja a hitvány kínai gépeket.DDD
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 769
57 293
113
Ha már ennyire elkanyarodott a téma, akkor legyen pár kép is, a Szu-27 családról:

Szu-30MKK
su30mkk5aa.jpg

Link:http://1.bp.blogspot.com/-4fg2tZSSXzY/Toh1zIVetDI/AAAAAAAAAAs/Qubbb4eVy6s/s1600/su30mkk5aa.jpg

Szu-33
Su-33K-Russian-Air-Force-RuAF.jpg

Link: http://i0.wp.com/su-27flanker.com/wp-content/uploads/2015/08/Su-33K-Russian-Air-Force-RuAF.jpg

Szu-35BM
15017942491771239157411062451419012114525.jpg

Link: http://i0.wp.com/su-27flanker.com/wp-content/uploads/2015/03/15017942491771239157411062451419012114525.jpg

Szu-33:
su33_large.jpg

Link: http://precise3dmodeling.com/models/aerospace/images/su-33/su33_large.jpg

su33-1.gif

Link: http://www.airwar.ru/image/idop/fighter/su33/su33-1.gif

Szu-34:
su34_zps1661edf9.gif

Link: http://i1357.photobucket.com/albums/q750/Airflowone/su34_zps1661edf9.gif
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Prioritás a PAK-FA de minek gyártsák mikor még hajtómű sincs hozzá? + vinné a pénzt és a gyártó kapacitást feleslegesen.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 789
46 958
113
Jogos, de 12 db mint rendelés az nagyon nem tűnik nekem prioritásnak. A Szu-27 legacy család meg havonta jön le a gyártósorról több darab... Mi a prioritás akkor?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 068
82 570
113
80 éves az irkutszki Irkutszk Repulogépgyártó vállalat (Szu-30SzM, Jak-130, MSz-21)

Kiadtak egy jó kis fotóalbumot :
02_1266.jpg

IAZ_07_1366.jpg

IAZ_08_1366.jpg


IAZ_04_1366.jpg


http://geliovostok.ru/irkut
 

Capslock

Member
2010. december 30.
580
2
18
Nem, nem ilyen egyszerű. A válasz egyszerre igen és nem. Kína sok területen utolérte az oroszokat, sok területen pedig nem. Pl. Kína nem gyárt stratégiai bombázót, nincs nehéz szállítóhelikoptere (Mi-26 kategória), stratégiai szállítógépe sincs, csak prototípus szinten. Viszont van egy csomó olyan terület ahol behozta a lemaradást és az oroszok el is vágott, talán a leglátványosabb terület az UAV gyártás.

Az a baj, hogy már az oroszok sem gyártanak stratégiai bombázót. Akik az utolsó ilyet tervezték náluk, már rég nyugdíjasok sőt inkább meghaltak. Sőt az utolsó 25 évben semmiféle új nagy gépet nem terveztek, az MS-21 utasszállító csigalassan készül, a Superjet is nagyon döcög. Ha új bombázót akarnak tervezni, ugyanúgy nulla közeléből kell indulni, mint Kínának. A Tu-160 ismételt gyártásba tétele jó lecke lesz egy új mérnökgeneráció képzéséhez, és egy új nagy gyártósor kialakítása is szép kihívás a semmiből. Megértem, hogy ezzel kezdik, és csak ezután jön PAK-DA.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 970
5 939
113
Ezt a "kihalt megnyuggerelt minden mérnök aki a TB-3 on dolgozott ezért nem tudnak bombázót építeni" érvet sose tudtam elfogadni.
Akkor most a pitagorasz tételt nem tudom alkalmazni mert Pitagorasz már meghalt? Azért vannak az iskolák, hogy ott megtanulják.
De jobbat mondok, a litin egy kihalt nyelv, tehát senki sem ismeri? Pedig én még tanultam is.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 769
57 293
113
De az is lehet, hogy a halott szovjet repülőmérnökök olyanok, mint a Jedik.
Haláluk után hologramként megjelennek az ifjú mérnököknek és így árulnak el számukra titkokat az aerodinamikáról.
Noh, meg persze figyelmeztetik őket arra, hogy ne engedjenek a sötét oldal <i>(USA)</i> csábításának :)
 

Capslock

Member
2010. december 30.
580
2
18
Ezt a "kihalt megnyuggerelt minden mérnök aki a TB-3 on dolgozott ezért nem tudnak bombázót építeni" érvet sose tudtam elfogadni.
Akkor most a pitagorasz tételt nem tudom alkalmazni mert Pitagorasz már meghalt? Azért vannak az iskolák, hogy ott megtanulják.
De jobbat mondok, a litin egy kihalt nyelv, tehát senki sem ismeri? Pedig én még tanultam is.

Nem tudom, miért nem tudod elfogadni, pedig ez mindenhol ilyen. A fiatalabbak az idősektől tanulják meg a szakma apró gyakorlati trükkjeit, majd hozzáteszik a saját tudásukat, és amikor ők is "öregek" lesznek, akkor továbbadják a megint következő generációnak. De javíts ki, hogy szerinted ez miért nem így van.
Azután magyarázd el azt is, hogy mi abban a tévedés, hogy az utolsó orosz bombázót, a Tu-160-at is a 80-as évek közepéig fejlesztették, 1990 után pedig semmiféle nagy új orosz repgépet nem fejlesztettek. Ha mégis tudsz ilyet gépet, nosza, írd ide....
Látsz összefüggést abban, hogy pl az Admiral Gorskov hordozó felújítása is olyan iszonyú lassan és nehezen haladt, és hogy az oroszok nagy hajót sem építettek vagy 25 éve, és se gyakorlat nem volt, se beépítésre kész kipróbált modern technika?
 

Capslock

Member
2010. december 30.
580
2
18
De az is lehet, hogy a halott szovjet repülőmérnökök olyanok, mint a Jedik.
Haláluk után hologramként megjelennek az ifjú mérnököknek és így árulnak el számukra titkokat az aerodinamikáról.
Noh, meg persze figyelmeztetik őket arra, hogy ne engedjenek a sötét oldal <i>(USA)</i> csábításának :)

Fip, neked is ezt tudom mondani. Kurvavicces gyerek vagy, de ha kiröhögted magad a jediken, akkor meséld már el, hogy szerinted mikor készült az utolsó nagyméretű szovjet-orosz bombázógép.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 769
57 293
113
Capslock

<i>"Ha mégis tudsz ilyet gépet, nosza, írd ide...."</i>

Ne ide írja, hanem valamelyik orosz bombázós topikba ha kérhetném.
Itt csak Szu-27 legyen és az olyan kapcsolódó dolgai , mint a fegyverzet.
Eddig is sok lett az off topik itt.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 970
5 939
113
Hát ezt akárhogy is olvasom akárhényszor ez marhaság.
Szóval nem kell iskola csak elmegyek inasnak a C-17 gyárban és megtanulok mindent mint a középokorban?
Arra meg, hogy mit építettek és mit nem arra a pénz a magyarázat.
 

Capslock

Member
2010. december 30.
580
2
18
Hát ezt akárhogy is olvasom akárhényszor ez marhaság.
Szóval nem kell iskola csak elmegyek inasnak a C-17 gyárban és megtanulok mindent mint a középokorban?
Arra meg, hogy mit építettek és mit nem arra a pénz a magyarázat.

Kulso, te valami jómunkás vagy? Akkor értem, hogy miért nem érted a csapatmunka, szakértő, rutin, gyakorlottság és hasonlók szerepét. Nem minden annyi, hogy odaállsz a fűrészhez és tolod neki. :)
 

Capslock

Member
2010. december 30.
580
2
18
Capslock

<i>"Ha mégis tudsz ilyet gépet, nosza, írd ide...."</i>

Ne ide írja, hanem valamelyik orosz bombázós topikba ha kérhetném.
Itt csak Szu-27 legyen és az olyan kapcsolódó dolgai , mint a fegyverzet.
Eddig is sok lett az off topik itt.

Na, akkor a magad részéről ezt meg is válaszoltad, mert nem tudtál egyet se mondani. Más tipp mástól? :)
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 008
113
Capslock

Biztos láttad a múlt hétvégi Klitschko vs. Fury bokszmeccset. Vagy ha nem is láttad, de biztosan hallottál róla.
Klitschko mind az eredményeit tekintve (Olimpiai bajnok, 11 éve veretlen, több, mint 60 meccsel a háta mögött), mind a paramétereit nézve (képzettebb, gyorsabb, erősebb, nagyobbat üt, tapasztaltabb, tökéletes kondival rendelkezik) torony magas esélyes volt. Egy petákot nem tettek volna az ellenfelére, gyakorlatilag lesajnálták a srácot. Aztán Klitschko simán kikapott.
Kikapott, mert az ellenfele felkészült belőle és kidolgozta a tökéletes taktikát. Semlegesítette a bajnok összes, papíron sokkal jobb adottságát.

Szóval ezzel csak azt szeretném mondani, hogy közel sem minden a papíron csúcstechnika. Mert az ellenfél és a helyzet nagyban befolyásolhatja az események kimenetelét.

Például: Nehéz egy olyan ellenfél ellen védekezni, aki nem is akar támadni, igaz? És ha már neked kell támadnod, akkor bizony elkerülhetetlen, hogy bele ne szaladj egy méretes pofonba.

Márpedig bármennyire is eszik sokan a NATO süketelését az orosz agresszióról, látni kell, hogy az oroszoknak eszük ágában sincs megtámadni Európát. Tehát akkor a NATO-nak kéne megtámadnia Oroszországot. Nos, az viszont AMRAAM ide SIDEWINDER oda nagyon nem lenne sima menet.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<blockquote rel="Mackensen">
Nem, nem ilyen egyszerű. A válasz egyszerre igen és nem. Kína sok területen utolérte az oroszokat, sok területen pedig nem. Pl. Kína nem gyárt stratégiai bombázót, nincs nehéz szállítóhelikoptere (Mi-26 kategória), stratégiai szállítógépe sincs, csak prototípus szinten. Viszont van egy csomó olyan terület ahol behozta a lemaradást és az oroszok el is vágott, talán a leglátványosabb terület az UAV gyártás.

Az a baj, hogy már az oroszok sem gyártanak stratégiai bombázót. Akik az utolsó ilyet tervezték náluk, már rég nyugdíjasok sőt inkább meghaltak. Sőt az utolsó 25 évben semmiféle új nagy gépet nem terveztek, az MS-21 utasszállító csigalassan készül, a Superjet is nagyon döcög. Ha új bombázót akarnak tervezni, ugyanúgy nulla közeléből kell indulni, mint Kínának. A Tu-160 ismételt gyártásba tétele jó lecke lesz egy új mérnökgeneráció képzéséhez, és egy új nagy gyártósor kialakítása is szép kihívás a semmiből. Megértem, hogy ezzel kezdik, és csak ezután jön PAK-DA.</blockquote>

http://biztonsagpiac.hu/keszul-az-uj-orosz-strategiai-bombazo/comment-page-1#comment-4769
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<i>"Ha mégis tudsz ilyet gépet, nosza, írd ide...."</i>
http://oroszhirek.hu/index.php/politika/5328-haboru-eseten-egy-uj-generacios-iljusinrol-is-iranyithato-lesz-az-orosz-hadsereg