M
molnibalage
Guest
Érzelmi labalilitás azt, hogy az érvelés nélkül személyeskedő idiótáktól lerepül a gépszíj?Lehet hogy MB erzelmileg labilis
, de azert eleg idegesito hogy o "lovagiasan" kuzd szamokkal, fizikaval, megbizhato forrasokkal, mig a vitapartner ha nem talal fogast, belevezeti a temat a szurkezonaba. Nem tudhatjuk - sok rejtett kepessege van - ne becsuld le oket... jo hogy nem az isteni gondviselest vagy gandlafot hivjatok elo ervkent meg technikai jellemzokent.
@zsolti
Akkor meg emlékezhetnél arra, hogy azt írtam, hogy egy F-15C + AIM-7M és Szu-27Sz + R-27ER esetén az ER bizony komoly előnyöket adott és egyes téren valóban jobb volt, legalábbis papíron. Aztán az van, amit Capslock írt, élesben még orosz vs. orosz gépek között is valahogy nem igazán működött az R-27.
A bibi az, hogy mkor az AIM-120C-vel kezded az R-27ER összemérni, akkor egyszerűen maga a félaktív módszer egyszerűen elvérzik azért, amit n+1-szer sulykoltam a fejedbe neked és másnak is....
Az ARH pont a végfázisban nem igényli a megvilágítást - sőt, ha nem az indító gép világítja meg a célt és ad MCG-k, akkor egyátlalán nem kell az indjtó platfromtól és szélsőséges vagy alacsonyabb találati esély esetén még MCG nélkül is megy a dolog - az SARH meg még a data linkes R-27-tel pont ekkor igényli. És ez olyan brutális taktikai hátrány, amire szavak nincsenek. Ha csak repülnél HC repszimmel, akkor tudnád. Pontosan erről beszélek, hogy aki nem repült repszimmel, az láthatólag képtelen megérteni a légiharc geometriáját és időzítésket.
A ARH gépek folyamatosan dobálják feléd az ARH-s rakétát, ha te meg nem akar meghalni SARH gépként, akkor meg kell szakítani a rávezetést és pucolni.
Csak ez így kijelentve önmagában úgy nem igaz, ahogy van. Mozgó időérzékeny cél elleni csapásmérésre képtelenek és nem is csinálták. Ez nem én írtam, hanem emlékeim szerint Boki... A hatékony szó is olyan célok ellen van, ahol nagy kihívás nincs főleg úgy, hogy a collateral dmg-re úgy szartak, ahogy volt. Tehát rohadtul nem azonos standard szerint értékeled a képességeket. Egy olyan képesség előtt ámulsz (?), amit a jenki gépek 30+ éve tudnak.Ahogy az is bebizonyosodott, hogy a sokak által megkritizált KONTÉNEREK nélküli, zömében BUTA bombás támadások mellett, KÉPESEK hatékony légi támogatást nyújtani, s közben egyszer egyszer, valóban NEKÜNK szólóan, azért tartottak egy kis erődemonstrációt is, néhány nyugati szakértőt is meglepve, ezzel-azzal.
Kevés korruptabb ország van Szaúd-Arábiánál, de még ott sem léptek meg ennyire vicces húzást.Ezzel kapcsolatban érdemesnek tartom figyelembe venni szubjektív tényezőként a politikai és politikusi szempontokat is.
Egy ilyen beszerezés korrupciós faktora finoman fogalmazva is magas.
.Lehet, hogy nem lenne szükséges 250 óránként kiszedni és nagyon messzire elszállítani a hajtóművet, majd ott szervizelni, de ebben van az igazán nagy pénz, ami nem is egyszeri bevétel, hanem az élettartam alatt folyamatos
Igen, az oroszok anyagi érdeke elvileg az, hogy sokat fizessenek a supportért. Csak éppen ezzel ellentétes hatású, mikor kiderül az, hogy az olcsónak beállított orosz technikáról kiderül, hogy méregdrága. Egyébként az Szu-30MKI gépekhadrafoghatóságáról nem túl régen volt hír, hogy Indi elégedetlen, olyan 55% körül van és ez az egyik érv amellett, hogy a MMRCA tenderen fel sem merült további Szu-30MKI vásárlás. Ez még békeidőben is tolerálhatatlanul alacsony annak ellenére, hogy a gép alapvető képességeivel elégedettek.
Miféle roncs állapot? A háborúban az egyik oldalon konkrétan frissen szerzett technika volt emlékeim szerint. Azt ugye vágod, hogy ex. PG/DRG dolgozók évekig voltak odakint?Vajon a RONCS állapotban vásárolt gépekhez tipp topp, üzemidő szerinti minden kötelező javítást, karbantartást megkapó, tipp topp gépek lettek rendszeresítve?
A magyar 29-es gépek is roncs gépek voltak ezek szerint? Hmhmhm...
Ezt kérlek vezesd le. Az AIM-7E-2 és AIM-7M között olyan apró eltérések voltak, hogy az utóbbi már monopulzus antennás volt, dual thrust hajtóműves (a hajtóanyag is más volt már) és az F-15C a KTD-vel elvileg kávziszimultán célleküzdésre is alkalmas volt, bár az életben ezt soha nem tudta bizonyítani a körülmények hiánya miatt.Erről van szó. Úgy aránylanak ezek a rendszerek egymáshoz jó eséllyel, mint a Vietnamban, és az Irakban használt Sparrow-k.
Namármost hol van ilyen féle fejlődés csak azért, mert más gyártja ugyanazt az R-27R-et...? [fejvakarás] A két említett légiharc rakéta alapvető szintje között 15+ év eltérés volt.