Szu-27 / Szu-30 / Szu-33 / Szu-35 Flanker (Szuhoj)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

weasel007

Well-Known Member
2011. július 15.
3 801
8 471
113
Szu-27_Flanker_1080pv2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szu-27 módosított FullHD
 
T

Törölt tag 1586

Guest
<blockquote rel="blaze">

+ 1 lehetőség: lézerrel elvakítja közeledő IR rakétát.
(Persze tudom ez még csak nagyobb gépeken és heliken elérhető opció, de nagyobb összegekben mernék fogadni hogy záros határidőn belül harcászati méretű gépeken is megjelenik)
</blockquote>

Most vettem csak észre hogy a PAK-FA-n már ott is van egy 101KS-O nevű berendezés aminek elvileg pont ez lesz a dolga (vagyis a közeledő IR rakéták vakítása)

101_KS_O.jpg


101_KS_O_2.jpg
 

blaze

Well-Known Member
2013. október 5.
865
274
63
Most vettem csak észre hogy a PAK-FA-n már ott is van egy 101KS-O nevű berendezés aminek elvileg pont ez lesz a dolga (vagyis a közeledő IR rakéták vakítása)

101_KS_O.jpg


101_KS_O_2.jpg

Biztos nagy Star Wars fanok a PAK-FA fejlesztői. :D
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 848
113
Az indiai légiero Szu-30MKI gépe az "Iron Fist-2016" hadgyakorlaton 26 drb FAB-250 .
3048156_original.jpg
 
M

molnibalage

Guest
misinator

Azt nem tudom, hogy milyen az orsózó szögsebessége a gépnek, de én úgy tudom, hogy a Szu-27 nagyon fordulékony vadászgép. Anno kerestem erről infót de nem találtam.
Csak pár grafikát ahol általában a legszűkebben forduló gépként szerepelt. (Magas a forduló szögsebessége)
MiG29at3000m.gif

Link: http://www.lockon.ru/images/characteristics/MiG29at3000m.gif

file.php

Link: http://www.f-16.net/forum/download/file.php?id=11818&t=1

Ezek a DCS-ből kivett adatok szerintem és nem RL adatok. Ezen felül a diagramon sebesség és forduló szögsebesség van, a forduló sugár iso vonalak hiányoznak. Azokkal egyszerűbben eldönthető lenne a sugár. Mivel azonos sebességen a két gép forduló szögsebessége majdnem egyforma...


Az ábrán sanszoan a Ps = 0 vonal van, ami a vízszinten fordulót mutatja. Mivel az F-15 tolóerő tömeg aránya jobb azonos konfig és tüzelőanyag szintjén (nem sokkal 5-6%-kal) azért az emelekedéssel kombinált Ps értékei kicsit jobbak, de ekkora eltérés harcászatialg gyakorlatialg jelentéktelek főleg sok v sok manőverező légiharcban.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 784
113
Ez egy érdekes videó, azért ide teszem mert szerintem használnak valamilyen TVC-t. Persze ez egy RC-s cucc , nem igazi repülő:
https://www.facebook.com/1033488163340318/videos/vb.1033488163340318/1107487919273675/?type=2&theater
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Ma újabb "cirkusz" Balti tenger felett...CNN szerint pénteken Szu-27 harminc méterről szép forgással szórakoztatta amerikai felderítő gép legénységét.


<blockquote>https://www.youtube.com/watch?v=nLcTNkjp08E
</blockquote>

... és sehol egy okostelós felvétel?
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://oroszhirek.hu/politika/5676-oroszorszag-legujabb-harci-gepe-is-bemutatkozik-a-gyozelem-napjan
"A május 9-i győzelem napi katonai díszszemlén mutatkozik be a nagyközönség előtt Oroszország legújabb harci gépe az újgenerációs Szu-35Sz..."
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 369
11 327
113
Befejezodtek a Brahmos Szu-30MKI- ra valo integrálására vonatkozo munkálatok. A projekt elfogadva. Az elso tesztindításra a tervek szerint ez év végén kerul sor.
849463300p1BRAHMOS%20sukhoi.jpg

3BCBDF040.jpg

India hányadán is áll az R-77-el most akkor?
 

amos

Active Member
2015. március 10.
160
59
28
Most olvastam csak a nagy TVC vitát:) - Isten őrizz, hogy újra indítsam, de én talán csak egy gondolatot tennék hozzá: Láttuk, h az amcsik anno ugyanarra a feladatra ugye két ATF gépet csináltak.

Az egyiken volt TVC, a másikon nem.
Úgy tudom nem a TVC hiánya volt a fő oka, h az YF-23-as nem lett befutó, inkább a költségek és a technikai rizikó. De azért érdekes, h a LM azt gondolta szükség lesz rá, a NG meg azt, h minden követelményt kielégítenek nélküle is.

Ebből én úgy látom, h rettentően nagy előnyt valszeg nem ad, de elképzelhető, h bizonyos helyzetekben és konstrukciókban meg jól jöhet.
pl. nem tudom, h azért mert pl. a Raptort felszereltek vele, mennyivel lehet kisebb néhány aerodinamikai felület, vagy mennyivel lehet gyengébbre tervezni valamelyik vezérsík mozgató mechanizmust és hasonlók, mert a feladat egy részét átveszi a vektorálás. szóval rendszer szinten lehet, h TVC mellett valamennyit spórolhatnak is máson.

Arról nem is beszélve, h az oroszoknál hagyományosan fontosabb a dogfight és a "látványos" repülés, így könnyebben kap támogatást bármi ami javítja a manőverező képességet.

Ja és én abban hiszek, h itt senki nem kövez meg senkit még akkor sem ha azt mondja, hogy TVC :D
 
M

molnibalage

Guest
Most olvastam csak a nagy TVC vitát:) - Isten őrizz, hogy újra indítsam, de én talán csak egy gondolatot tennék hozzá: Láttuk, h az amcsik anno ugyanarra a feladatra ugye két ATF gépet csináltak.
Ez ebben a formában nem igaz. Egyet csináltak. Az más kérdés, hogy a két legjobb pályázónak prototípus építését írták elő, ahogy anno az YF-16 és YF-17 esetén volt. Ettől még csak egy gépet rendeltek meg és fejlesztettek odáig, hogy rendszeresíhető volt.

Az F-15 esetén nem volt ilyen "fly off" küzdelem, ahogy tudtommal az F-14-nél sem, mert az "tűzoltás" jelleggel készült a F-111B helyett. A Hornetnél sem volt, azt is YF-17 leszármazottként rendelték meg kicsit hízlalva és navalizálva a koncepciót.