Szu-27 / Szu-30 / Szu-33 / Szu-35 Flanker (Szuhoj)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 848
113
R-77/RVV-AE bol vettek kb 2500 darabot (a 90-es évektol napjainkig) Az Astra még csak tesztelés alatt.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 457
11 487
113
Most olvastam csak a nagy TVC vitát:) - Isten őrizz, hogy újra indítsam, de én talán csak egy gondolatot tennék hozzá: Láttuk, h az amcsik anno ugyanarra a feladatra ugye két ATF gépet csináltak.

Az egyiken volt TVC, a másikon nem.
Úgy tudom nem a TVC hiánya volt a fő oka, h az YF-23-as nem lett befutó, inkább a költségek és a technikai rizikó. De azért érdekes, h a LM azt gondolta szükség lesz rá, a NG meg azt, h minden követelményt kielégítenek nélküle is.

Ebből én úgy látom, h rettentően nagy előnyt valszeg nem ad, de elképzelhető, h bizonyos helyzetekben és konstrukciókban meg jól jöhet.
pl. nem tudom, h azért mert pl. a Raptort felszereltek vele, mennyivel lehet kisebb néhány aerodinamikai felület, vagy mennyivel lehet gyengébbre tervezni valamelyik vezérsík mozgató mechanizmust és hasonlók, mert a feladat egy részét átveszi a vektorálás. szóval rendszer szinten lehet, h TVC mellett valamennyit spórolhatnak is máson.

Arról nem is beszélve, h az oroszoknál hagyományosan fontosabb a dogfight és a "látványos" repülés, így könnyebben kap támogatást bármi ami javítja a manőverező képességet.

Ja és én abban hiszek, h itt senki nem kövez meg senkit még akkor sem ha azt mondja, hogy TVC :D

Kimondta! :)))
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Most olvastam csak a nagy TVC vitát:) - Isten őrizz, hogy újra indítsam, de én talán csak egy gondolatot tennék hozzá: Láttuk, h az amcsik anno ugyanarra a feladatra ugye két ATF gépet csináltak.

Az egyiken volt TVC, a másikon nem.
Úgy tudom nem a TVC hiánya volt a fő oka, h az YF-23-as nem lett befutó, inkább a költségek és a technikai rizikó. De azért érdekes, h a LM azt gondolta szükség lesz rá, a NG meg azt, h minden követelményt kielégítenek nélküle is.

Ebből én úgy látom, h rettentően nagy előnyt valszeg nem ad, de elképzelhető, h bizonyos helyzetekben és konstrukciókban meg jól jöhet.
pl. nem tudom, h azért mert pl. a Raptort felszereltek vele, mennyivel lehet kisebb néhány aerodinamikai felület, vagy mennyivel lehet gyengébbre tervezni valamelyik vezérsík mozgató mechanizmust és hasonlók, mert a feladat egy részét átveszi a vektorálás. szóval rendszer szinten lehet, h TVC mellett valamennyit spórolhatnak is máson.

Arról nem is beszélve, h az oroszoknál hagyományosan fontosabb a dogfight és a "látványos" repülés, így könnyebben kap támogatást bármi ami javítja a manőverező képességet.

Ja és én abban hiszek, h itt senki nem kövez meg senkit még akkor sem ha azt mondja, hogy TVC :D

Egyetértek. TVC nélkül az F-35 sem lenne az, ami. A TVC-nek ezen kívül még jó pár egyéb üzemeltetési/harcászati előnyei is lehetnek, meg nyilván hátrányai, mint az összes többi műszaki alkotásnak és gépnek a világon.
 
M

molnibalage

Guest
Nem véletlenül különböztettem meg a STOL/VTOL képességet biztosító TVC-t a másiktól, mert szezon és fazon esete. Az F-35B nem képes a TVC-re légiharcban a le- és felszállást leszámíva nincs funkciója.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Senki sem arról beszélt, hogy tök ugyanaz az F-35 TVC-s hajtóművének a feladata, mint a Raptoré vagy a Szu-35-ösé. Az alkalmazási terület lehet szezon és fazon, attól még vektorálható a két gép hajtóműve.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Pontosan, akárcsak a Jak-38-nak és -141-nek. Attól, hogy emelő hajtómű és helyből vagy rövid nekifutásra képes felszállni, attól még vektorálhatóak voltak.
Az egy más kérdés, hogy a Raptor és a Szuhojok nem emelőhajtóműnek használják, a japánok pedig ha jól láttam, az új gépükön nem a hajtóművet, hanem csak a gázsugarat térítik ki.
Ez akkor sem változtat azon a tényen, hogy per pillanat az oroszok gyártják sorozatban az ilyen hajtóművekkel felszerelt gépeket és elnézve, nem piti a gépek mozgékonysága a levegőben.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 757
28 646
113
Orosz sajtóhírek szerint a Rosztec és a Roszkozmosz célmegjelölő konténert fejleszt, melyet egyelőre a Szu-30SzM, Szu-35 és MiG-29 típusokra kívánják integrálni. Elvileg az első tesztek az eszközzel az év végéig lezajlanak. http://izvestia.ru/news/612356
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 970
5 939
113
De ugyan kérem, hova már, amikor már az UB blokok is integrálva vannak a PAK-FA-n. XD
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
regina-hallbrenda-meekspopcorn-gif.gif