Szu-27 / Szu-30 / Szu-33 / Szu-35 Flanker (Szuhoj)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Még mindig nagy az elmaradás az orosz légierőnél annak ellenére is hogy a közelmúltban több modern szu-30sm34 és 35 gépet kaptak.
http://vpk.name/news/171375_Rossiis..._amerikanskoi_The_National_Interest_SSHA.html


A cikk szerint "25 év " Nálam ez inkább 30!

Nem tudom mikor használtak célmegjelőlő konténert a jnekik de 91-ben már az is ott volt.
JHMCS 2007-9 táján kezdett terjedni azóta már van európai is .
Apache-hoz sisakcélzó már ott volt 85-ben ellenben a mi-28nm tartozoó sisak még csak labor teszt .
És persze JHMCS sisakon már túlmutat a 400 ezer dolláros új f-35 sisakja .

Van sz-300 pmu2 sz-400 és már lassan sz-500 is de aim-120c7 szintű rakéta nincs:confused:
Drónjaik ott vannak amiket izrael használt a Bekaa völgyben még a háború idején felderítésre o_O

Kicsit utána nézve a dolgoknak elképesztő milyen lemaradásban vannak :oops:
Már ne is haragudj, de akkora politikai és gazdasági összeomlás meg darabokra szakadás után amivel a Szu. átment Oroszország-ba és utódállamokba, szerintem aki ezen csodálkozik, annál kissé hibádzik a tisztánlátás. Mégis, úgy őszintén mire számítottál, hogy a szétesés után következő évtől majd Oroszország fújja a passzátszelet a világtengereken és a világgazdaságban és mindenkit leköröznek haditechnikában?!! :)
 
M

molnibalage

Guest
Azt nem ertem mi a reteknek ekézed heti 50 szer az oroszokat?Zavar vagy egy multbeli serelem...miert nem ekezed heti szinten az angolokat,olaszokat franciákat,nemeteket.
A nyakamat ra hogy egy IKEA butort nem tudsz összerakni papir alapjan, de erre állandóan van időd ,hogy ezeket leírd.
Mindenkinek kell egy hobbi. Roni csak szimplán rávilágított arra, hogy mekkora difi van egyes területeken az oroszok és a nyugat között.
Viszont tőled nem emlékszem semmiféle nem trollkodós kommentre, most is csak egy személyeskedésre futotta tőled. Mondhatni nothing new..
 
  • Tetszik
Reactions: Roni
M

molnibalage

Guest
Már ne is haragudj, de akkora politikai és gazdasági összeomlás meg darabokra szakadás után amivel a Szu. átment Oroszország-ba és utódállamokba, szerintem aki ezen csodálkozik, annál kissé hibádzik a tisztánlátás. Mégis, úgy őszintén mire számítottál, hogy a szétesés után következő évtől majd Oroszország fújja a passzátszelet a világtengereken és a világgazdaságban és mindenkit leköröznek haditechnikában?!! :)
A helyzet az, hogy addig sem fújták a passzátszelet, csak egyes igen szűk területen és ott sem sokáig.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ne értsetek félre, nem kekeckedek vagy ilyesmi. Már említettem, hogy elhiszem, hogy eladták a kínaiaknak, meg minden. De jelent meg egyébb kokrét fotó a gépről/gépekről, vagy csak az az egy?
 
  • Tetszik
Reactions: panoz

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Azt nem ertem mi a reteknek ekézed heti 50 szer az oroszokat?Zavar vagy egy multbeli serelem...miert nem ekezed heti szinten az angolokat,olaszokat franciákat,nemeteket.
A nyakamat ra hogy egy IKEA butort nem tudsz összerakni papir alapjan, de erre állandóan van időd ,hogy ezeket leírd.

Túl nagy lett a hype, de ha valaki hajlandó gondolkodni és megkapargatni a cukormázt elkezd kiábrándulni.
Nem ő lesz az első. Előbb utóbb borul minden az emberek nyakába.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Ne értsetek félre, nem kekeckedek vagy ilyesmi. Már említettem, hogy elhiszem, hogy eladták a kínaiaknak, meg minden. De jelent meg egyébb kokrét fotó a gépről/gépekről, vagy csak az az egy?

Én is már tűkön ülve várom. Ez nagyon meg lett most ígérve hogy bekövetkezik.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
A képben az a fura, hogy orosz festés van a gépen. Persze lehet, hogy így kérték, de miért nem jó nekik az egyenszürke, amit a többi gépüknél használnak?
Su-35S-VKS-Red-32-by-Sergey-Chaikovskiy.jpg
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Ne értsetek félre, nem kekeckedek vagy ilyesmi. Már említettem, hogy elhiszem, hogy eladták a kínaiaknak, meg minden. De jelent meg egyébb kokrét fotó a gépről/gépekről, vagy csak az az egy?


Korábban többször írtam, hogy ne várjatok képeket egyhamar.(Komszomolszkban nincs aki képet készítsen) A kozleményrol hírt linkletem, meg az Il-76 repulési útvonaláról képet.
Jelenleg ennyi van. Meg az az egy kép.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 435
63 776
113
A képben az a fura, hogy orosz festés van a gépen. Persze lehet, hogy így kérték, de miért nem jó nekik az egyenszürke, amit a többi gépüknél használnak?
Su-35S-VKS-Red-32-by-Sergey-Chaikovskiy.jpg

Szerintem nincs már az a grafitszürke a KNAAZ-nál és a most futó mintázat ment ezekre is. Már, ha nem photoshoppal került arra az állítólagos képre a kínai felségjel.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
Ne értsetek félre, nem kekeckedek vagy ilyesmi. Már említettem, hogy elhiszem, hogy eladták a kínaiaknak, meg minden. De jelent meg egyébb kokrét fotó a gépről/gépekről, vagy csak az az egy?


Valld be nyugodtan,hogy megittad a tartozásod(egy halom bor ha jól emlékszem). :D
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus