Szu-27 / Szu-30 / Szu-33 / Szu-35 Flanker (Szuhoj)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Azt nem ertem mi a reteknek ekézed heti 50 szer az oroszokat?

Észre vetted hogy beraktam egy hírt? és arra reagáltam?!
És mivel maga a cikk nem tartalmazta hogy mi valójában a lemaradás így hát én írásba tettem de úgy látom ez sokaknak fájt o_O
Ja és nincs időm gépezni állandóan mivel 6+2 járok azaz 4 műszakban.
Ha éjszakás vagyok akkor hétfő estétől vasárnap reggelig nyomom és kedden már kezdődik.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Valld be nyugodtan,hogy megittad a tartozásod(egy halom bor ha jól emlékszem). :D
Technikai értelemben véve megnyertem azokat a fogadásokat, mivel időponthoz kötöttük és addig nem történt semmi. És persze tovább lehetne erőltetni a dolgot, mivel érdemi változás nem nagyon történt. Az oroszok állítják, hogy van üzlet és leszállítják/leszállították, a kínaiak meg csendben vannak. Az egész meg alá van támasztva egy darab homályos képpel.
;)
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 879
35 275
113
Kikérem a Kínaiak nevében az állandó vadaskodasokat hogy nem is tudnak meg csak normális fényképeket se csinálni... mert annyira tehetetlenek és titkolozok...
IGENIS TUDNAK!!!! kezeket a szem szélére és meghúzni és voala kínai szemmel máris tiszta a kép :) (ja nem ... bocsi :D )
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 879
35 275
113
Azzta qva ezt nagyon durva (ezt most poenbol csinálják ??? ) az összes elmosódott kepuk tiszta ezzel a módszerrel!!!!
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Közben a bizonyító erejű képről is kiderült, hogy hamis.
Chinese_Su_35_delivery_25_12_16_faked_image.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: therob and Python

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 434
63 771
113
Ez már élesebb kép . :)

b-JjlI9KMTk.jpg

Látom a vezérsíkok tetejére szigony antennák kerültek, bizonyos rendszerek tehát nem kerültek eladásra. Ez már biztos nem orosz Szu-35-ös. A kép még most se tökéletes és a szög sem a megfelelő, de nekem úgy fest, hogy a vízszintes vezérsík titán borítása (aminél az ökörhugyozás színvonalú ponthegesztés utómunka valami frenetikusan "gyönyörű" az orosz gépeken) itt mintha le lenne festve. Vagy szebben van megcsinálva. Elsőre ennyi.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Látom a vezérsíkok tetejére szigony antennák kerültek, bizonyos rendszerek tehát nem kerültek eladásra. Ez már biztos nem orosz Szu-35-ös. A kép még most se tökéletes és a szög sem a megfelelő, de nekem úgy fest, hogy a vízszintes vezérsík titán borítása (aminél az ökörhugyozás színvonalú ponthegesztés utómunka valami frenetikusan "gyönyörű" az orosz gépeken) itt mintha le lenne festve. Vagy szebben van megcsinálva. Elsőre ennyi.
Nem tudom te milyen képet nézel, de nekem a vízszintes vezérsík felső felületén a FESTETLEN titánborítás olyan feltűnő, hogy talán még csukott szemmel is látszana! :) Mondjuk a fotó minősége még elég ka.., így a ponthegesztésből én éppen semmit se látok (vagy már a szemem olyan ka..?).
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 434
63 771
113
Nem tudom te milyen képet nézel, de nekem a vízszintes vezérsík felső felületén a FESTETLEN titánborítás olyan feltűnő, hogy talán még csukott szemmel is látszana! :) Mondjuk a fotó minősége még elég ka.., így a ponthegesztésből én éppen semmit se látok (vagy már a szemem olyan ka..?).

mintha le lenne festve feketére - így értettem. Vagy valamivel le van kezelve. Vagy - kiindulva a Szu-34-esek hasonló (bár jóval kisebb felületű titán lemezeléséből) - egyszerűen itt rendesen csinálták meg.

0_89da4_349640d1_orig


0_89da7_a84bff0_orig


Ezzel szemben:

194608.jpg

196310.jpg

199192.jpg


201610.jpg


191202.jpg


2014_07_30_4606.jpg

2014_07_30_4601.jpg

2014_07_30_4659.jpg
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
mintha le lenne festve feketére - így értettem. Vagy valamivel le van kezelve. Vagy - kiindulva a Szu-34-esek hasonló (bár jóval kisebb felületű titán lemezeléséből) - egyszerűen itt rendesen csinálták meg.

0_89da4_349640d1_orig


0_89da7_a84bff0_orig


Ezzel szemben:

194608.jpg

196310.jpg

199192.jpg


201610.jpg


191202.jpg


2014_07_30_4606.jpg

2014_07_30_4601.jpg

2014_07_30_4659.jpg
Feketére nem hiszem, az én monitoromon van benn acélkék és egy kis felületen még valami rózsaszín árnyalat is. Szerintem inkább csak a kép pocsék minősége miatt ilyen, ez valami nagyon messziről készült és erősen kinagyított fotó lehet, attól ilyen a minőség, vagy direkt lerontott minőségű.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Látom a vezérsíkok tetejére szigony antennák kerültek, bizonyos rendszerek tehát nem kerültek eladásra. Ez már biztos nem orosz Szu-35-ös. A kép még most se tökéletes és a szög sem a megfelelő, de nekem úgy fest, hogy a vízszintes vezérsík titán borítása (aminél az ökörhugyozás színvonalú ponthegesztés utómunka valami frenetikusan "gyönyörű" az orosz gépeken) itt mintha le lenne festve. Vagy szebben van megcsinálva. Elsőre ennyi.

Ezen a gépen nem ugyanolyan szigony antennák vannak?
141043coza11dz8aaperlv.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Python

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Az nem a helyzetjelző lámpa? Lehet a PS művészkedés közben lemaradt.
???