Szu-27 / Szu-30 / Szu-33 / Szu-35 Flanker (Szuhoj)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 215
113
Ukrajnában a Pancírral szemben az ukránok csak néztek. A besugárzásjelző nem jelzett semmit a lelövés előtt. Ukrán légierős infó.
Ennyit arról, hogy az ukrán hadsereg orosz-ukrán technikája ellen mennyire hatékony lehet egy újorosz fejlesztés.
Meg arról, hogy az Oroszok nem képesek megoldani azt, hogy LPI üzemmódban menjenek a radarjaik...
 
M

molnibalage

Guest
Meg arról, hogy az Oroszok nem képesek megoldani azt, hogy LPI üzemmódban menjenek a radarjaik...
Most megint keverni tetszik a szezont a fazonnal.

Hidegháborús ukrán gép nem érzékeli a Pantsir ismeretlen hullámhosszán működő RPK-t ősérgi RWR-ral? Mi ebben a meglepő?
Ennek köze nincs az LPI-hez szimplán az ukránok EW képességei és infói sehol nincsenek és mai szemmel kőkorszaki szarjuk van.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 215
113
Most megint keverni tetszik a szezont a fazonnal.

Hidegháborús ukrán gép nem érzékeli a Pantsir ismeretlen hullámhosszán működő RPK-t ősérgi RWR-ral? Mi ebben a meglepő?
Ennek köze nincs az LPI-hez szimplán az ukránok EW képességei és infói sehol nincsenek és mai szemmel kőkorszaki szarjuk van.
Tehát akkor amit mondtam helytálló, hogy nem a szlogeneknek, reklámanyagoknak kell bedőlni, hanem XYZ KONKRÉT radar képes átverni XYZ KONKRÉT RWR-t ami elvault - régi, és XYZ-t meg nem, ami érzékeny. Nem elvek ütköznek egymással a való világ harci érintkezéseinél, hanem adott radarok, adott megoldásai és az adott RWR-rendszerek.
 
M

molnibalage

Guest
Tehát akkor amit mondtam helytálló, hogy nem a szlogeneknek, reklámanyagoknak kell bedőlni, hanem XYZ KONKRÉT radar képes átverni XYZ KONKRÉT RWR-t ami elvault - régi, és XYZ-t meg nem, ami érzékeny. Nem elvek ütköznek egymással a való világ harci érintkezéseinél, hanem adott radarok, adott megoldásai és az adott RWR-rendszerek.
Ez nem átverés. Ha olyan sávban és rövid ideig ment az RPK, amit hardveresen nem tud az ősrégi orosz RWR az ukrán gépekben, akkor nem kell semmiféle "varázslás".
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 215
113
Ez nem átverés. Ha olyan sávban és rövid ideig ment az RPK, amit hardveresen nem tud az ősrégi orosz RWR az ukrán gépekben, akkor nem kell semmiféle "varázslás".
Most szavakon lovagolunk? Legyen, nem átverte, hanem a nélkül tudta lelőni a régebbi elavultat az új korszerűbb, hogy az nem tudott róla hogy veszélyben van. Az Lpi erről szól, kicsi legyen az esélye annak, hogy tudomást szerez a veszélyről az, akire dolgozol. Pont ez történt Allesmor szerint, ukrán elmondás alapján.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 760
113
  • Tetszik
Reactions: borisz

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 029
113
Ukrajnában a Pancírral szemben az ukránok csak néztek. A besugárzásjelző nem jelzett semmit a lelövés előtt. Ukrán légierős infó.
Ennyit arról, hogy az ukrán hadsereg orosz-ukrán technikája ellen mennyire hatékony lehet egy újorosz fejlesztés.
Természetesen ez simán igaz lehet, de az elmúlt évek alapján az ukrán forrásból származó információkkal szemben azért kialakult bennem bizonyos fenntartás valamiért. :D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 215
113
Kiváncsi vagyok, mit számolsz ki adott rakéta hogy megy messzebbre/van nagyobb találati esélyed, ha magad mögé lövöd a TVC-vel ellátott rakétát, és ott mondjuk a fordulásra elmegy a rakétahajtómű erejének a nagyrésze, vagy így, hogy szinte helyben megfordul a TVC-s gép a rakétáival együtt, s utána lövi el kb. irányba a rakátáját, ami szinte a teljes hajtóművének erejét a cél lekövetésére tudja fordítani... Most off design az AIM-9X-nél a magam mögé lövés ahogy írtad korábban, vagy sem?
Mert ezen a videón ez a Szu-35 2 sec alatt irányt váltott teljesen és utána repült tovább...

Nyilván nem értünk majd egyet, de szerintem ugyan azt a problémát már megint két eltérő módon oldotta meg két katonai nagyhatalom...
 
M

molnibalage

Guest
Kiváncsi vagyok, mit számolsz ki adott rakéta hogy megy messzebbre/van nagyobb találati esélyed, ha magad mögé lövöd a TVC-vel ellátott rakétát, és ott mondjuk a fordulásra elmegy a rakétahajtómű erejének a nagyrésze, vagy így, hogy szinte helyben megfordul a TVC-s gép a rakétáival együtt, s utána lövi el kb. irányba a rakátáját, ami szinte a teljes hajtóművének erejét a cél lekövetésére tudja fordítani... Most off design az AIM-9X-nél a magam mögé lövés ahogy írtad korábban, vagy sem?
Mert ezen a videón ez a Szu-35 2 sec alatt irányt váltott teljesen és utána repült tovább...

Nyilván nem értünk majd egyet, de szerintem ugyan azt a problémát már megint két eltérő módon oldotta meg két katonai nagyhatalom...
Off design. Te komolyan azt hiszed, hogy magad mögé fogsz indítani rakétát? Ha van IFF-ed hátra, akkor addig miért is nem lőtted már le az ellent? Ő meg eddig miért nem lőtt le téged?

Azt ugye vágod, hogy a Szu sebessége a videón szinte 0 volt? Légiharcben így repülni a nettő öngyilkosság és kreténség csalhatatlan jele. Hányszor kell még a légiharc 2x2-őt magyarázni?

Kibaszottul elegem van ebből az értetlenségből.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 534
113
A gyakorlatban derül(ne) ki, hogy kinek van igaza. Sok függ a pilótától is.

Nekem nagyon tetszett a bravúros manőver, viszont a Red Flag gyakorlatokon az indiaiak anno bőszen vektoráltak a dogfight során, az F-15-ösk meg körberepülték őket. Az indiaiak szerint az R-73-asokkal végig a célokon voltak... Csak az a bibi, hogy a Red Flag után az oroszoktól, AESA lokátort szerettek volna a SzU-30MKI-khoz, és nem a szupervektorálás képességet dícsérték..
Én nem tudom, hogy a képalkotó rakéták idején, a videon látott manőverrel kikerülte volna e Szuhoj mondjuk az Iris-T.. Szerintem nem...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
M

molnibalage

Guest
A gyakorlatban derül(ne) ki, hogy kinek van igaza. Sok függ a pilótától is.

Nekem nagyon tetszett a bravúros manőver, viszont a Red Flag gyakorlatokon az indiaiak anno bőszen vektoráltak a dogfight során, az F-15-ösk meg körberepülték őket. Az indiaiak szerint az R-73-asokkal végig a célokon voltak... Csak az a bibi, hogy a Red Flag után az oroszoktól, AESA lokátort szerettek volna a SzU-30MKI-khoz, és nem a szupervektorálás képességet dícsérték..
Én nem tudom, hogy a képalkotó rakéták idején, a videon látott manőverrel kikerülte volna e Szuhoj mondjuk az Iris-T.. Szerintem nem...
Semmilyen rakétát nem kerülne ki azzal a manőverrel, hiszen a célpont relatív helyzete gyakorlatilag semmit nem változik a rakétához képest és eleve csilaglassú, mikor ezt adja elő. Egy álló célt milyen légiharc rakéta nem trafálna el az elmúlt 40 év rakétáit nézve...? Tök mindegy, hogy képalkotós vagy sem a rakéta, egy lassan 50 éves AIM-9L is pont úgy eltalálta volna, mint egy AIM-9X.

Hányszor kell még a 2x2 szint alatti dolgokat elmagyrázni? Az, hogy a gép a saját tengelye körül pörög lényegtelen ilyenkor. Na jó, az R-3Sz-et hazavágta volna, mert rear aspectből all aspect követelmény lett volna, de ezen a példán tényleg csak röhögni jó...

Az a számtalanszor beidézett dolog, hogy 1v1-ben lehet belehúzni és HOBS-on belül tartani is felesleges, mert a saját sebességedet dobod el, 1v1 kb. a mesében van (vagy mikor már midenki halomra mészárolta egymást) és minek, ha 180 fokos HOBS van? Inkább a saját sebességet tartom meg és kicsit áldozok a rakétáéból. Sokkal több ráció van ebben. Azt meg külön szeretném látni, hogy a DAS és egyéb segítség nélküli Szuhoj pilótát a szar SA miatt ilyenkor ki és hogyan mészárolja le.

Az F-35-nél és korábban is ezerszer elmondtam, a bölcs pilüta, ha nem győzött BVR-ban és sok gép van, akkor megfordul és elmegy, mert közeli légiharc esetén mindenki szinte egyformán törékeny, ha az ellenfélnél FM vezérelt IR rakétnál fejlettebb dolog van.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 215
113
A gyakorlatban derül(ne) ki, hogy kinek van igaza. Sok függ a pilótától is.

Nekem nagyon tetszett a bravúros manőver, viszont a Red Flag gyakorlatokon az indiaiak anno bőszen vektoráltak a dogfight során, az F-15-ösk meg körberepülték őket. Az indiaiak szerint az R-73-asokkal végig a célokon voltak... Csak az a bibi, hogy a Red Flag után az oroszoktól, AESA lokátort szerettek volna a SzU-30MKI-khoz, és nem a szupervektorálás képességet dícsérték..
Én nem tudom, hogy a képalkotó rakéták idején, a videon látott manőverrel kikerülte volna e Szuhoj mondjuk az Iris-T.. Szerintem nem...
Szerintem sem azzal a manőverrel kerül ki semmilyen rakétát a szuhoj. Viszont egy kialakult közelharci szituációban elég komolyat lehet vele fordítani, szó szerint és átvitt értelemben is. A közelharcokat meg tudom hogy nagyon sokan temetik, de ahogy fejlődnek a rakéták, pont ugyan annyira fejlődnek az elhárításukra szánt csalik, és egyébb berendezések, szóval még én nem írnám le teljesen a dogfightot sem egyértelműen.