Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
MiG–25BM Foxbat–FHallgatlak!
MiG–25BM Foxbat–F
A nagy repülési sebessége és magassága miatt a légvédelem számára szinte elérhetetlen gépből logikus gondolat volt egy kifejezetten a légvédelem megsemmisítésére specializált változatot létrehozni, ez volt a MiG–25BM, amelynek RBV-ből átalakított prototípusa 1976-ban repült először, és 1980 és 1985 között gyártottak belőle körülbelül 100 darabot. A repülőgép a korszerűbb Jaguár (Ягуар) rádióelektronikai zavarórendszert hordozta, szárnyai alatt az elfogóvadász négy rakétaindító sínjén a H–58 (AS–11 Kilter) lokátorromboló rakétákkal. A gépek általában hordozták a törzs alatti 5300 literes tüzelőanyag-póttartályt. Orrukat, az elfogóvadászokéhoz hasonlóan, feketére festették, valószínűleg dezinformációs céllal.[12]
Mondjuk úgy,hogy az EW mint nagy kupac részhalmaza a SEAD.Lokátorzavarásra képes volt,nem csak zavarásra,és a zavarás nekem már beletartozik a rádióelektronikai harcfeladatok halmazába.És nem csak önvédelmi zavaróval szerelték fel,hanem a zavarás,és lokátorrombolás,volt a harcfeladata.Mondjuk úgy,hogy az orosz F4G voltLátom nem nagyon érted azt,hogy mi a különbség a SEAD meg az EW között.De nem baj vannak itt nálam sokkal járatosabbak a témában(molni aki amúgy már utalt arra,hogy butaságot beszélsz)és majd ők/ő jól kiokosítanak.
Attól,hogy van benne zavaórendszer nem lesz EW gép.Vagy szerinted az F-14A esetleg a MI-29(S) 9.13 az EW gép?
Mondjuk úgy,hogy az EW mint nagy kupac részhalmaza a SEAD.Lokátorzavarásra képes volt,nem csak zavarásra,és a zavarás nekem már beletartozik a rádióelektronikai harcfeladatok halmazába.És nem csak önvédelmi zavaróval szerelték fel,hanem a zavarás,és lokátorrombolás,volt a harcfeladata.Mondjuk úgy,hogy az orosz F4G volt
Radargyilkosról volt szó, nem zavaróról. Zavaró volt a Jak-28.Látom nem nagyon érted azt,hogy mi a különbség a SEAD meg az EW között.De nem baj vannak itt nálam sokkal járatosabbak a témában(molni aki amúgy már utalt arra,hogy butaságot beszélsz)és majd ők/ő jól kiokosítanak.
Attól,hogy van benne zavaórendszer nem lesz EW gép.Vagy szerinted az F-14A esetleg a MI-29(S) 9.13 az EW gép?
Radargyilkosról volt szó, nem zavaróról. Zavaró volt a Jak-28.
A MiG-25BM volt SEAD feladatra tervezve, de a SEAD és EW közé egyenlőség jelet tenni nem lehet. Attól, mert az EA-6B tudott HARM-ot vinni, az nem elsődlegesen SEAD platform finoman szólva és az EF-111 hiába volt gyors, annak AIM-9-en kívül semmiféle fegyverezte nem volt, amit kb. soha nem is tettek rá.
Lövésem sincs, hogy exportálták-e és repült-e éles bevetéseket bárhol is. Az én tippem, hogy nem.
F4G amennyire tudom felderiteni,zavarni és támadni is tudta a lokátorokat.Amennyire tudom,a 25 ugyanerre a feladatköre kondicionálták.A lokátor felderitést,zavarást és rombolást a REH feladatköré sorolom.Nem egy átlagos Szu22,amit megfelel konténerekkel SEAD feladatokra osztanak be,hanem egy erre specializált gép.Én a REH feladatokat ellátó eszközök nagy családjának tagjai közé sorolom.Persze ez messze nem fedi le a teljes REH spektrumot,annak csak egy kis,de elég fontos szegmense.Kicsit nagyképű dolog azt állítani,hogy valami attól lesz az,hogy te úgy gondolod főleg ha az a bizonyos dolog szakértők által jól körülhatárolt...
SzU-24MR, ha jól tévedek.Celebra
A Mirage F-1-en is volt EW rendszer, mégsem volt dedikált zavaró gép. Lőttek is le belőle az Irániak elég rendesen BVR-ben is....
A MIG-25-ből volt olyan változat amely felderítő volt és képes volt elektronikus adatokat gyűjteni, meg bombázni is, meg volt olyan változat is amely képes volt lokátor romboló rakétát indítani. De ezek csak minimális önvédelmi zavarással bírtak. Nem dedikált zavaró gépek. Nagyon nagy különbség ez szerintem.
(Tu-22M-ből meg Szu-24-ből volt azt hiszem EW harcra szánt változat.)
SzU-24MR, ha jól tévedek.
Ja, tényleg, nem jó.(most) nem tévedtél . Szu-24MR a felderítő változat.
Maradt abból az oroszoknál?(most) nem tévedtél . Szu-24MR a felderítő változat.
Tessék már elolvasni a HTÖ-t. Az önvédelmi zavarás és a Stand Off Jamming (SOJ) két külön fogalom. Az F-4G külön érzékelő csomagja radar bemérésre és távolság számításhoz AGM-88 loftoláshoz meg harmadik dologk.F4G amennyire tudom felderiteni,zavarni és támadni is tudta a lokátorokat.Amennyire tudom,a 25 ugyanerre a feladatköre kondicionálták.A lokátor felderitést,zavarást és rombolást a REH feladatköré sorolom.Nem egy átlagos Szu22,amit megfelel konténerekkel SEAD feladatokra osztanak be,hanem egy erre specializált gép.Én a REH feladatokat ellátó eszközök nagy családjának tagjai közé sorolom.Persze ez messze nem fedi le a teljes REH spektrumot,annak csak egy kis,de elég fontos szegmense.
Maradt abból az oroszoknál?
Maradt abból az oroszoknál?
. Az MP-ből, az EW gépből, ami kb az EF-111 Raven megfelelője lett volna, kb. 12-15 db-ot gyártottak, amivel Lipeck-2-n repült 1 kísérleti század. Úgy tudom, hogy soha nem állították őket hivatalosan hadrendbe, ez a típus is a SzU összeomlása utáni gazdasági válságuk áldozata lett. 2004-ben, vagy 2005-ben repültek utoljára. 1 db-ot kék 53-as számmal szépen helyreállítottak, és Kubinkán van kiállítva.
Elolvastam.De a rádióelektronika finomságai nekem továbbra is kinaiul vannak.Viszont ezt a kérdést nem is elektronikai,hanem harcászati oldalrol közelitem meg.A lokátorrombolás a rádióelektronikai harc része,vagyis a direkt erre a célra szolgáló harceszközt a REH eszközrendszerek közé sorolom.Persze,hogy nagy különbbség van egy EC135,EB66,EF111,stb és egy F4G között,de egyben megegyeznek.Mindkettő célja valamien rádióelektronikai eszköz működésének megakadályozása.Az egyik zavarással,a másik fizikai rombolással éri el a célt.Mindkettőre szükség van.Csak ma már nincs szükség külön dedikált lokátorromboló gépre,mert a sima harcászati vb is alkalmas rá.megfelelő fegyverzettel és kiegészitőkkel,szerenccsésebb légierőknél a dedikált EW gépek támogatásával.Akkori technikai szinten még szükség volt egy dedikált REH csapásmérő gépre,ma már nincsTessék már elolvasni a HTÖ-t. Az önvédelmi zavarás és a Stand Off Jamming (SOJ) két külön fogalom. Az F-4G külön érzékelő csomagja radar bemérésre és távolság számításhoz AGM-88 loftoláshoz meg harmadik dologk.
Ez tök jó, mert ezzel az erővel akkor egy kazettás bomba vagy a légiharc-rakéta is EW eszköz, mert az előbbivel is lehet szétcsapni radart és a légiharc-rakéta meg vadászgépet vagy SOJ gépet is lelőhet.Elolvastam.De a rádióelektronika finomságai nekem továbbra is kinaiul vannak.Viszont ezt a kérdést nem is elektronikai,hanem harcászati oldalrol közelitem meg.A lokátorrombolás a rádióelektronikai harc része,vagyis a direkt erre a célra szolgáló harceszközt a REH eszközrendszerek közé sorolom.Persze,hogy nagy különbbség van egy EC135,EB66,EF111,stb és egy F4G között,de egyben megegyeznek.Mindkettő célja valamien rádióelektronikai eszköz működésének megakadályozása.Az egyik zavarással,a másik fizikai rombolással éri el a célt.Mindkettőre szükség van.Csak ma már nincs szükség külön dedikált lokátorromboló gépre,mert a sima harcászati vb is alkalmas rá.megfelelő fegyverzettel és kiegészitőkkel,szerenccsésebb légierőknél a dedikált EW gépek támogatásával.Akkori technikai szinten még szükség volt egy dedikált REH csapásmérő gépre,ma már nincs
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..