Szu-27 / Szu-30 / Szu-33 / Szu-35 Flanker (Szuhoj)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Egyiptomi gépek Iránba?
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 613
6 083
113
.
.
Ők tudják, mi volt a teszt célja, de ha a sorban haladó repülőknek szépen egyszerre kellett volna egyirányba repülő rakétákat inditani látványosan (mint ahogy gyanitom h ez volt a terv), akkor a teszt látványosan megbukott, mert a rakéták egy része össze vissza eltért ettől.
.
Van leirás a tesztről? különféle célpontokra lőttek, azért tűnnek ilyen randomnak a röppályák?
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 329
18 938
113
.
.
Ők tudják, mi volt a teszt célja, de ha a sorban haladó repülőknek szépen egyszerre kellett volna egyirányba repülő rakétákat inditani látványosan (mint ahogy gyanitom h ez volt a terv), akkor a teszt látványosan megbukott, mert a rakéták egy része össze vissza eltért ettől.
.
Van leirás a tesztről? különféle célpontokra lőttek, azért tűnnek ilyen randomnak a röppályák?
Nem tudom mi volt a cél , de talán molni többet tudna
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 613
6 083
113
Nem tudom mi volt a cél , de talán molni többet tudna
.
Illetve érdekes, hogy van legalább 2 rakéta, ami elég felesleges, üzemanyagpocsékló manőverrel indul, először erősen lefelé tart, majd egy nagy korrigálással vissza fel, elég nehezen fognak rá a célpontra.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 566
85 000
113
Ma posztolta "Fighterbomber" a YT csatornáján ezt a videót, ahol 4Szu-30SzM 8 R-73 levegő-levegő rakétát indít egy M6 ellen. (Nem tudni mikor készült a felvétel és hol.)
Mi az az M6?

Az M-6 kisméretű repülőgép-célpontot imitál, tehát radar és infravörös működési frekvenciák tartományában egy légi cél műveleteinek utánzását biztosítja.a légvédelmi és légierő különféle fegyverrendszereinek harci hatékonyságának felmérésére, valamint a légierő és a légvédelmi erők harci kiképzésére tervezték.

 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 566
85 000
113
A TRT tv csatorna szerint Irán 32 pilótát választott ki a Szu-35Sz gépek repüléséhez

 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 329
18 938
113
FH8O4AbUYAIoL0x
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Szittya

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 347
96 734
113
Egyiptom, Algéria és Indonézia már nem érdekelt a Szuhoj Szu-35-ös vadászrepülőgépek vásárlásában, az USA által Oroszországgal szemben bevezetett gazdasági szankciók közepette, amelyek elsősorban az olajipart, a védelmi ipart és a kettős felhasználású árukat/alkatrészeket célozzák.


repülőgépek vásárlása iránt érdeklődő és azon túli – partnereit, hogy várjanak egy kicsit a gazdasági szankciókból adódó technikai és politikai kérdések megoldásával.

Az idézett forrás azt állítja, hogy ezek a szankciók az USA-ból, Európából és Izraelből származó alkatrészek behozatalának blokkolásához vezettek, amelyeket az orosz védelmi ipar a Szu-35-ös repülőgépek - az exportváltozat - gyártásához használt fel.

"Az orosz védelmi ipar három nagy Szu-35-ös repülőgép megrendelésétől esett el egy időben, mert nem sikerült lecserélni a radarokat és a repüléselektronikát [a repülőgépekben használt összes elektromos és elektronikus rendszerben], amelyeket korábban több európai országból importáltak, de Izraelből is ” – mondták a Defence Blognak források.

Emellett Indonézia hivatalosan is megerősítette, hogy Jakarta feladta szándékát orosz Szu-35-ös repülőgépek vásárlására. Ezt még az indonéz légierő vezérkari főnöke, Fadjar Prasetyo is megerősítette. A ShephardMedia szerint Indonézia várhatóan fontolóra veszi a Dassault Rafale és a Boeing F-15EX Eagle II repülőgépek vásárlását .

Ezzel egy időben Egyiptom felfüggesztette a 30 db Szu-35-ös vadászgép megvásárlásáról szóló megállapodást mindaddig, amíg az orosz fél meg nem oldja az alkatrészek importjának kérdését, annak ellenére, hogy az orosz védelmi ipar az egyiptomi minisztérium által gyártott összesen 12 repülőgépből . A védelem kérte.

Algéria a maga részéről úgy döntött, hogy pénzügyi forrásait Szu-30SM vadászrepülőgépeinek modernizálására összpontosítja, nem pedig Szu-35-ös repülőgépek új beszerzésére.


A DefenseRomania egy friss elemzése szerint az orosz védelmi ipart megmentené Irán, amely további Szu-35-ös repülőgépek beszerzésében érdekelt.

Irán és Oroszország biztonsági és védelmi együttműködési megállapodást ír alá, amely egyebek mellett Szu-35-ös vadászrepülőgépek, S-400-as légvédelmi rakéták és műhold vásárlását is magában foglalja.

A körülbelül 10 milliárd dollár értékű megállapodás körülbelül 20 évre szól, és januárban írják alá.

Az iráni elemző szerint Teherán legalább 24 darab Suhoi Su-35SE többcélú vadászrepülőgépet fog importálni, amelyek közül sokat már le is gyártottak, mert része volt Oroszország Egyiptommal kötött szerződésének, amelyet még nem véglegesítettek.

Egyiptom a közel-keleti Szu-35 első vásárlója lett, miután 2018-ban aláírták a szerződést (2020 májusáig nem erősítették meg), amely 24/26-os repülőgépek szállítását is magában foglalta körülbelül 3 milliárd dollárért. Valójában 15 vagy 16 repülőgépet már legyártottak és szállításra készen voltak, de Egyiptom soha nem kapta meg őket