Szu-27 / Szu-30 / Szu-33 / Szu-35 Flanker (Szuhoj)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Irán is érdeklodik a Szu-30 iránt. 60 gépet rendelne.
http://lenta.ru/news/2016/02/10/iran1/
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
<blockquote rel="boki">Irán is érdeklodik a Szu-30 iránt. 60 gépet rendelne.
http://lenta.ru/news/2016/02/10/iran1/

Akkor már miért nem a 35-ös?</blockquote>

Az F-14 után szabadon, megkedvelték a 2 személyes gépeket. ;-) :)
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 971
5 940
113
Böszme nagy gép kell nekik hogy ráférjen a Hawk rakétája. Bár lehet ráfaragják az 5V28 at is ;)
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Mondjuk nem kizárólag Irán kapcsán, de Indonézia kapcsán is felmerül még az a kérdés is, hogy miért nem a kínai másolatot választják? Ha állítólag az annyira jobb, meg jobb rakékták is vannak hozzá... (A korrupció persze lehet az egyik oka, amit Molni írt ugye, csak amikor több ilyen eset is van... :S)
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
Mi persze sok részletet nem tudjuk, mind kanapéról nyilatkozunk... orosz mentalitás ide-oda....de azért ne legyen mindig az, hogy az orosz gépeket csak azért megveszik, mert mellé még a "cipődoboz" is jár... Minden technikai probléma és elmaradás ellenére nagyon is igyekeznek most felzárkózni. Orosz létemre azért nem Moszkvát választottam állandó címnek....:) és ha kapnék jó állást USA-ban bíztos, hogy elmennék...járok én Mcdonalds-ba Levi'sben Forddal...:::))) de mégis, nem szeretem egypólusú világot....Drukkolok az oroszoknak.....annyi.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Szerintem nem kínálták fel eladásra. Egy ilyen lépéssel elég nagy botrányt okoznának.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 855
57 873
113
Vagy az is lehet, hogy a kínai klónok a kínai hajtóművekkel nem versenyképesek, az oroszok meg nem szállítanának a kínai exportgépekhez orosz hajtóművet. Így a kínaiak inkább meg se próbálják a dolgot.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Azt meg nem kellene elfelejteni, hogy pont az Iráni haderő tagjai azok aki napi szinten láthatják éles bevetéseken az orosz vasakat. Szíria kapcsán meg az orosz technika kifejezetten hatékonynak bizonyult.
Kínai meg szép és jó csak hát soha nem volt éles helyzetbe. Oroszoknál meg fordított a helyzet amit papíron jelek szerint leírnak annál a valós képesség sokkal nagyobb.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Annál amit az Oroszok leírnak papírra, nem nagyobb a valós képességük, inkább csak annál nagyobb, amit a nyugati "szagértők" írnak le, sokszor lesajnálva őket. Az igazság valahol a saját propaganda, és a nyugati becsmérlés közt van, én úgy látom.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Annál amit az Oroszok leírnak papírra, nem nagyobb a valós képességük, inkább csak annál nagyobb, amit a nyugati "szagértők" írnak le, sokszor lesajnálva őket. Az igazság valahol a saját propaganda, és a nyugati becsmérlés közt van, én úgy látom.

+1
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Mi persze sok részletet nem tudjuk, mind kanapéról nyilatkozunk... orosz mentalitás ide-oda....de azért ne legyen mindig az, hogy az orosz gépeket csak azért megveszik, mert mellé még a "cipődoboz" is jár... Minden technikai probléma és elmaradás ellenére nagyon is igyekeznek most felzárkózni. Orosz létemre azért nem Moszkvát választottam állandó címnek....:) és ha kapnék jó állást USA-ban bíztos, hogy elmennék...járok én Mcdonalds-ba Levi'sben Forddal...:::))) de mégis, nem szeretem egypólusú világot....Drukkolok az oroszoknak.....annyi.
Dima!
Ha, választanom kellene, hogy hol éljek? Biztos nem az USA-t választanám! Pedig a hetvenes éveket orosz földön töltöttem. Az akkori SZU minden szarságát megtapasztaltam, meg a jó nőkét.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Vagy az is lehet, hogy a kínai klónok a kínai hajtóművekkel nem versenyképesek, az oroszok meg nem szállítanának a kínai exportgépekhez orosz hajtóművet. Így a kínaiak inkább meg se próbálják a dolgot.

Igen, ez is lehetséges:)
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
<blockquote rel="varga dima">Mi persze sok részletet nem tudjuk, mind kanapéról nyilatkozunk... orosz mentalitás ide-oda....de azért ne legyen mindig az, hogy az orosz gépeket csak azért megveszik, mert mellé még a "cipődoboz" is jár... Minden technikai probléma és elmaradás ellenére nagyon is igyekeznek most felzárkózni. Orosz létemre azért nem Moszkvát választottam állandó címnek....:) és ha kapnék jó állást USA-ban bíztos, hogy elmennék...járok én Mcdonalds-ba Levi'sben Forddal...:::))) de mégis, nem szeretem egypólusú világot....Drukkolok az oroszoknak.....annyi.
Dima!
Ha, választanom kellene, hogy hol éljek? Biztos nem az USA-t választanám! Pedig a hetvenes éveket orosz földön töltöttem. Az akkori SZU minden szarságát megtapasztaltam, meg a jó nőkét.


</blockquote>

Gondolom farmerre nagyon mentek....::::))))
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
<blockquote rel="akagi"><blockquote rel="varga dima">Mi persze sok részletet nem tudjuk, mind kanapéról nyilatkozunk... orosz mentalitás ide-oda....de azért ne legyen mindig az, hogy az orosz gépeket csak azért megveszik, mert mellé még a "cipődoboz" is jár... Minden technikai probléma és elmaradás ellenére nagyon is igyekeznek most felzárkózni. Orosz létemre azért nem Moszkvát választottam állandó címnek....:) és ha kapnék jó állást USA-ban bíztos, hogy elmennék...járok én Mcdonalds-ba Levi'sben Forddal...:::))) de mégis, nem szeretem egypólusú világot....Drukkolok az oroszoknak.....annyi.
Dima!
Ha, választanom kellene, hogy hol éljek? Biztos nem az USA-t választanám! Pedig a hetvenes éveket orosz földön töltöttem. Az akkori SZU minden szarságát megtapasztaltam, meg a jó nőkét.


</blockquote>

Gondolom farmerre nagyon mentek....::::))))</blockquote>
Ajaj! Az egész "orosz bobázó flottát" megismertem! :)))
Nesze, neked Szu topik! DDD