Szu-34 / Su-34 Fullback (Szuhoj)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 847
113
MAKSZ-2017
214342.jpg


Másik oldalról a rakéta...
 
  • Tetszik
Reactions: Python

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 426
63 741
113
Nekem ezek furcsa jelölések. Nem az M, az ezek szerint van.
Hanem a K meg az E utótag. A Glonass az idáig S (C) volt, mivel a Szputnyik a műholdas irűnyítás betűjele. Az E utótag meg rendszerint az Export jelölése, ha épp nem a K K (Kommerszant) az. Az E ezen kívül utalhat még növelt hatótávra is.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and hurci10

hurci10

Well-Known Member
2018. július 1.
469
1 841
93
Nekem ezek furcsa jelölések. Nem az M, az ezek szerint van.
Hanem a K meg az E utótag. A Glonass az idáig S (C) volt, mivel a Szputnyik a műholdas irűnyítás betűjele. Az E utótag meg rendszerint az Export jelölése, ha épp nem a K K (Kommerszant) az. Az E ezen kívül utalhat még növelt hatótávra is.


A növelt hatótáv a D = dalnoszty, a többi úgy van, ahogy írtad. Az M a fejlesztett / modernizált jelzése szokott lenni. A radarirányítású fegyvereket meg többnyire R-el jelölik. Ezek a jelölések szerintem sem illenek az orosz rendszerbe. Nem valami kiállítás reklámanyagának angol nyelvű (félre)fordításából születtek? Akkor rögtön érthetővé válnának az E-k, mert valami exportváltozatok lennének.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

hurci10

Well-Known Member
2018. július 1.
469
1 841
93
A növelt hatótáv a D = dalnoszty, a többi úgy van, ahogy írtad. Az M a fejlesztett / modernizált jelzése szokott lenni. A radarirányítású fegyvereket meg többnyire R-el jelölik. Ezek a jelölések szerintem sem illenek az orosz rendszerbe. Nem valami kiállítás reklámanyagának angol nyelvű (félre)fordításából születtek? Akkor rögtön érthetővé válnának az E-k, mert valami exportváltozatok lennének.


Utánakerestem, a Kh-38-asnál orosz források is ezeket a jelöléseket használják, szóval ez egy rendhagyó jelölés. boki hozzászólása korrekt!
 
M

molnibalage

Guest
D az akkor növelt hatótáv, ha épp nem az "átdolgozott" (Dorabotanij) jelölésre lőtték el.
Gondolj az R-27-esekere, ott a növelt hatótávú T és R az a ET és az ER.
Az Sz-300-nál meg...

Sz-300PM/PMU1 (SA-20A)
48N6 150 km

Sz-300PM2/PMU2 (SA-20B)
48N6D 200 km

Sz-400 (SA-21)
48N6DM 250 km

Valahol azért továbbra is tartom, hogy az orosz jelölésrendszer nem túl logikus és átlátható nem egy területen és esetben...
 
M

molnibalage

Guest
Itt a D az vagy hatótáv, vagy hatótáv miatti átdolgozás. :)
Ez tiszta sor, de ha hozzáteszem az evolúció többi elemét is...

5V55K - rádió parancsvez.
5V55R - SAGG

Ezeken még látszik a közeli rokonság.

De külsőre egy 5V55R alig tér egy első látásra egy 48N6-tól. A típusjelzés alapján bakker azt sem mondod meg, hogy az egyik rakéta a másik meg akkor miért az. Aztán ok +D, de akkor a még növelés miért nem DD? Vagy akkor miért nem M és utána D lett..? Mert "csak"...?

Van némi logikai a GRAU rendszerben, de én továbbra is fenntartom azt, hogy ez így annak érthető, aki ebben él és születik. A többségnek meg reménytelen próbálkozás megérteni ezt.

Lásd mondjuk 2K11 Krug. 2K12 Krug. Majd jön az összes többi csapatlégvédelemi, ami nagyhirtelen 9K-val keződik. 9K33 Osza, 9K37 Buk. 9K330 Tor. Ok, én már tudom, hogy miért. És aki nem ismeri a történelmet...? Ja, ház az IJ...

Ezt n logikusnak tekinteni nem tudom. Ráadásul egyes esetekben, amikor majdnem azonos karakterek halmozódnak olyan lazán félre lehet olvasni az egészet.