Szu-57 / Su-57 Felon / PAK-FA (T-50) / FGFA (Szuhoj, Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Valoban ledobbentem a foton es le is szoltam a kerdesemmel. Azonban megint mas leszolni egy technikat teszem hozza tevedesbol, tudatlansagbol mint szandekosan pokhendinek lenni valakivel.

A te szavaiddal élve:

<i>Le style, c'est l'homme

A stilus maga az ember. Mikor megnyilvanulunk vigyaznunk kell a stilusunkra mert ilyenkor a szemelyisegunket mutatjuk meg.</i>

Ne lepődj meg, hogy ha egy leszóló kérdésre egy leereszkedő válasz jön. Én is leugattalak volna, mert érezhetően nem azért írtad a kérdést, hogy információt szerezz a típussal kapcsolatban, hanem hogy pocskondiázd azt. Ez pedig szerintem nagyon nem méltó egy olyan emberhez, aki napi szinten használ haditechnikát és érti is a működését, de ez már csak személyes álláspont.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
http://www.knaapo.ru/rus/popup-100x100.wbp?picpath=/media/rus/gallery/aircrafts/combat/t-50-5/t-50-5_03_hires.jpg

Ahogy elnézem, ezzel a géppel már nem a Bogdan, hanem Roman Kondratyejev repült, ott áll középen, hanem a többi figura egy-két öreget leszámítva úgy fest, mint egy középiskolai szakmai kirándulás résztvevője lenne :)

Legalább egy egyenkabátot adhattak volna rájuk :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
wolfram

Pont sikerült belenyúlnod az egyetlen dologba ami változni fog :)
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
dudi

Meglátjuk majd, hogy tényleg fog-e... Persze, tudom, majd az új hajtóművel, 2020-ban... :D Pedig én tényleg szeretném, hogy "stealth szempontból" több legyen majd, mint amennyinek most tűnik.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Lehet, hogy a stealthság azon részével, amire már megtalálták a hatékony ellenszert, már nem is foglalkoznak.
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
<blockquote>Szerintem alapvetően az a probléma, hogy a kérdést eleve úgy tetted fel, hogy benne volt a típus leszólása, lekicsinylése.

Pontosan. Tehát amilyen az adjisten, olyan lesz a... Két szó beütlése a googliba és látta volna, hogy talán kisebb vehemenciával kellene az észt osztani.</blockquote>

Tudod ha az ember leszol egy gepet az alapvetoen nem azt jelenti hogy teged vagy barki mast szolna le. Nem jogosit fel arra hogy bunko legyel, meg ha tudatlan is voltam . Tudod ha az ember tudatlan akkor kerdez. Tudodm neked ez eszedbe sem jut mert hat mindent tudsz. Ezt nem onnan tudom, tudjuk hogy mar hallotuk toled hanem a viselkedesed ( nem sugalja ) orditja ezt.

Amugy meg extra arcatlansagnak tartom azt hogy ezt a fenti "adjonisten " dolgot te fel mered hozni mert bizony az nagyarcusag, pokhendiseg, bekepzeltseg szinonimaja itt te vagy. Nem gondolom hogy tul sokan lennenek itt akik ezt eddig ne tapasztaltak volna mar meg toled.

Tudod egy bolcs ember azt mondta " A tudas felfuvalkodottsaggal jar" es toluk ovakodni kell mert a tudast nem a kornyeztuk hasznara segitsegere hanem az onzo celjaik eleresere hasznaljak. Nehez ezek utan ugy tekinteni rad ( reszemrol ) hogy ne ez jusson eszembe.


A dolog sajnalatos mert a tehetseg es a tehetseg melle feltetlenul szukseges szorgalom a tanulashoz meg van benned, csak a jellemi reszen lenne szukseg egy "4000 oras nagyjavitasra" vagy inkabb egy "upgrade" re.
 
M

molnibalage

Guest
Tudod ha az ember leszol egy gepet az alapvetoen nem azt jelenti hogy teged vagy barki mast szolna le.

Nem az első alkalom, hogy lekicsinylően beszélsz egy nemzetről vagy egy nemzet produktumáról. Ez nem is lenne olyan nagy (?) baj, ha nem olyan magas lóról tetted volna és főleg úgy, hogy 5 sec google a megoldás.

Nem jogosit fel arra hogy bunko legyel, meg ha tudatlan is voltam

Nem, te nem tudatlan, te nagyszájú voltál. Egyszer ez már téma volt kizárt, hogy ne olvastasd volna. Akkor is jól helyretett mindenkit Aeroply kolléga, elég emlékezetes volt.

Tudod ha az ember tudatlan akkor kerdez.

Te nem kérdeztél, te kijelentettél.

Tudodm neked ez eszedbe sem jut mert hat mindent tudsz. Ezt nem onnan tudom, tudjuk hogy mar hallotuk toled hanem a viselkedesed ( nem sugalja ) orditja ezt.

Nem, nem tudok mindent, megint csak szokásos módon adott a sértődöttet...

Amugy meg extra arcatlansagnak tartom azt hogy ezt a fenti "adjonisten " dolgot te fel mered hozni mert bizony az nagyarcusag, pokhendiseg, bekepzeltseg szinonimaja itt te vagy.

Imádnivaló általánosítás. Tehát ami a te véleményed, az hirtelen általános vélemény lett. Az igen...

A többi balblára meg annyit, hogy utólag próbálod mosdatni magad. Inkább zártad le volna a témát miután alsó hangon egy moderátor közölte, hogy mi volt baj...
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
<b>Kuruc71, molnibalage

No, viszont innentől kezdve tessék ezt PM-ben folytatni.</b>
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 350
5 046
113
Kuruc

Rosszul tudtál valamit, ami mindenki mással is megesik, ezzel semmi gond. A baj ott van, hogy azt, amit egyébként is rosszul tudtál, hiryu-féle stílusban adtad elő, azaz arcoskodva, lefitymálóan. Ez meg így már nem pusztán ciki vagy hiba, hanem annál sokkal rosszabb. Az meg totál érdektelen, hogy kinek vagy minek szólt a dolog.
Elhiszem, hogy a beszólás rosszul esett, de jogos volt. Tanulj belőle és <b>haladjunk tovább</b>. (Igen, molninak is van egy stílusa - mint az itt közismert :D -, de most nem ő hibázott. Egyébként ő is meg szokta kapni a magáét ilyenkor, nyugi. :D)
Na jó, lelki masszázs: nézd a dolog jó oldalát: van itt pár olyan agyhalott, akikre mindenki magasról tesz, így az írásaik tartalmával és stílusával sem foglalkoznak, mert egyszerűen nem ütik meg a mércét. Veled viszont azért foglalkoznak, mert eddig ennél azért jobb voltál és a továbbiakban is jobbat várnak tőled. ;)

Kuruc stílusával még senkinek se volt baja.
Eddig tényleg nem... :)
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
Kuruc

Rosszul tudtál valamit, ami mindenki mással is megesik, ezzel semmi gond. A baj ott van, hogy azt, amit egyébként is rosszul tudtál, hiryu-féle stílusban adtad elő, azaz arcoskodva, lefitymálóan. Ez meg így már nem pusztán ciki vagy hiba, hanem annál sokkal rosszabb. Az meg totál érdektelen, hogy kinek vagy minek szólt a dolog.
Elhiszem, hogy a beszólás rosszul esett, de jogos volt. Tanulj belőle és <b>haladjunk tovább</b>. (Igen, molninak is van egy stílusa - mint az itt közismert :D -, de most nem ő hibázott. Egyébként ő is meg szokta kapni a magáét ilyenkor, nyugi. :D)
Na jó, lelki masszázs: nézd a dolog jó oldalát: van itt pár olyan agyhalott, akikre mindenki magasról tesz, így az írásaik tartalmával és stílusával sem foglalkoznak, mert egyszerűen nem ütik meg a mércét. Veled viszont azért foglalkoznak, mert eddig ennél azért jobb voltál és a továbbiakban is jobbat várnak tőled. ;)

<blockquote rel="gacsat">Kuruc stílusával még senkinek se volt baja.
Eddig tényleg nem... :)</blockquote>


Azzal nincs problemam ha valaki azt mondja " Te Kuruc ez hulyeseg "
A problemam azzal van hazt mondja " Te Kuruc hulye vagy bazdmeg"

Amugy mutass vagy jelentkezzen barki akit itt valaha is megsertettem. Meg ha igy is lenne kesz vagyok megkovetni ( es nem magyarazkodni meg admin moge bujni )
 

maxim

Active Member
2011. március 8.
141
225
43
http://www.knaapo.ru/rus/popup-100x100.wbp?picpath=/media/rus/gallery/aircrafts/combat/t-50-5/t-50-5_03_hires.jpg

Ahogy elnézem, ezzel a géppel már nem a Bogdan, hanem Roman Kondratyejev repült, ott áll középen, hanem a többi figura egy-két öreget leszámítva úgy fest, mint egy középiskolai szakmai kirándulás résztvevője lenne :)

Közepen a pilota mellett Davydenko a főkonstruktor áll. De tényleg olyan :)

http://www.knaapo.ru/rus/popup-100x100.wbp?picpath=/media/rus/gallery/aircrafts/combat/t-50-5/t-50-5_02_hires.jpg

A gép alatti r2d2 gömb mintha most jelent volna meg. (nem tudom ez a maws része, vagy azok az oldalra néző csodaoptika -e)
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
<blockquote rel="GrGLy"><blockquote rel="Kuruc71">jelentkezzen barki akit itt valaha is megsertettem.

Jelen.</blockquote>

Mikor es mivel sertettelek meg ?


</blockquote>

Bar leneygtelen mikor es mivel es hol mert azt igertem hogy megkovetek barkit akit megsertettem es ha te ugy gondolod nekem az eleg.

Szoval tisztelettel elnezesedet kerem amiert megbantottalak az en hibam volt .


udvozlettel : Kuruc71
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Mikor es mivel sertettelek meg ?

Egész nap és még most is sértegetsz, de a szerkesztőséget, vagy bárki mást is, aki valaha is publikált a HTKA-n, vagy azokat az olvasókat, akik azért járnak ide fórumozni, mert érdekli őket a haditechnika, mivel <b>a moderátori utasítás ellenére is vélt vagy valós lelki bajaid elpicsogására használod ezt a topikot</b>. A fejlécben nem véletlenül az áll, hogy "Haditechnikai", és nem az, hogy "Civakodási Kerekasztal". Úgy veszekedtek ezen molnival, mintha a 3. világháborút kitörése függne tőle, közben a többiek meg csak az látják, hogy megint szeméttel van tele a topik...

<b>A téma a PAK-FA, innentől tessék arról folytatni a társalgást.
</b> Ez a többiekre is vonatkozik.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 447
63 818
113
Emberek! Megfejtettem! Rájöttem, mi a PAK-FA-hoz rendszeresített legfőbb fegyver! A szegecs! Az orosz szegecs olyan hatékony támadófegyver, hogy miatta képesek a magyarok egymás haját tépni, akár interkontinentális távolságokból is!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 855
57 873
113
Amúgy az biztos, hogy szegecs? Nem lehet, hogy szegecsnek "álcázott" műanyag csavar?
Mert ma már az épületeket és az autókat is inkább csavarozzák, mint szegecselik, csak emiatt gondolom, hogy akár csavar is lehet.