Szu-57 / Su-57 Felon / PAK-FA (T-50) / FGFA (Szuhoj, Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Képek az 5. géprol, állítolag ez a gép már úgy néz ki mint a szériás gépek fognak.
0_d1f6f_4c601e96_XXL.jpg

0_d1f62_f1cf815a_XXL.jpg

0_d1f63_bb2dbf66_XXL.jpg

0_d1f64_57d1e3b0_XXL.jpg

0_d1f65_873cde9e_XXL.jpg

0_d1f66_af29680b_XXL.jpg

0_d1f67_65524e28_XXL.jpg

0_d1f68_9b2bea83_XXL.jpg

0_d1f69_1968b6a3_XXL.jpg

0_d1f6b_1ec3381c_XXL.jpg
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
Belül akkor még változik? Kívül mi változott az első 4 prototípushoz képest?
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
boki

"...állítolag ez a gép már úgy néz ki mint a szériás gépek fognak."

Szerintem a PAK-FA-nál még anyni változás sem lesz a proto/demo és a végleges gépek között, mint az YF-22 és az F-22 között volt. Ez van, barátkozzon meg mindenki vele, a hajtóműárnyékolás, stb. csak álom...
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
Tegnap volt alkalmam beleulni egy PAKFA ba, es meg gurultam is vele.

Az egyetlen problema az hogy ez csak egy alom volt. De jo alom volt. No most megyek meg kell irnom rola a jelentest.

:)
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
Valahogy nem illik ez a PAKFA az oroszos gondolkodasu kepbe. Mar kinaiak is tudnak ranezesre komolyabb lopakodot tervezni ere ok jonnek ezzel a hibrid felsunnyogovel.

Nem csodalkoznek ha kiderulne hogy van egy masik sajat projektjuk egy komolyabb gep.
 
M

molnibalage

Guest
Skacok

A PAK-FA nak ennyire szegecses a bore ??? Ezzel akarnak lopakodni ????

Festetlen a gép. Ez a szegecs téma kezd már uncsi lenni. Egyszer már ki volt vesézve és volt linkelve F-22 és F-35 szegecssor is.
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
<blockquote rel="Kuruc71">Skacok

A PAK-FA nak ennyire szegecses a bore ??? Ezzel akarnak lopakodni ????

Festetlen a gép. Ez a szegecs téma kezd már uncsi lenni. Egyszer már ki volt vesézve és volt linkelve F-22 és F-35 szegecssor is.


</blockquote>

Bocsanat hogy kerdezni mereszeltem. Elnezest nem akartalak zavarni.
A jovore valo tekintettel ( mivel nem tudom megigerni hogy nem fogok kerdezni, sot azt se hogy nem fogok esetleg hulyeseget allitani ) kerlek ignoralj.


Koszonom
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Ne duzzogjál Kuruc, csak mert igaza van. Az F-35 pont ugyanennyire szegecses, csak Pistabá' a végén rámegy hat vödör diszperzittel:

http://htka.hu/wp-content/uploads/2010/04/F-35C_CG-1_testing.jpg
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
Nem az a problemam hogy szegecses vagy nem szegecses. Vele elentetben en nem tartom magamat tevedhetetlen number one nak. A problemam az hogy ha felteszek egy kerdest akkor arrogans pokhendi leszolo stilusban beszel az emberrel.

Hat ne beszeljen !

Hagyjon beken oszt jonapot.


Pl a te hozzaszolasodba is benne volt hogy nincs igazam plusz az is hogy miert nem es meg sem volt banto sot jot mosolyogtam a diszperziten. Hat nem kulturaltabb emberibb igy beszelgetni ?

Roviden a stilusrol beszelek es nem ( mindig ) a tartalomrol.


Le style, c'est l'homme

A stilus maga az ember. Mikor megnyilvanulunk vigyaznunk kell a stilusunkra mert ilyenkor a szemelyisegunket mutatjuk meg.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
@Kuruc71

Szerintem alapvetően az a probléma, hogy a kérdést eleve úgy tetted fel, hogy benne volt a típus leszólása, lekicsinylése.

"A PAK-FA nak ennyire szegecses a bore ??? Ezzel akarnak lopakodni ????"

Olvasd csak végig. Ha úgy fogalmazom meg, hogy "A RAN ilyen hajókat üzemeltet ??? És ezzel akar harcolni ????" bántóan hat, nem? (ez a több kérdőjeles dolog nálam egyenesen azt jelenti, hogy "elképedek, hogy ilyen szar is létezik"). Ezt a kérdést lehetett volna normálisabban is tálalni és akkor a válasz is olyan lett volna (ugye molni?! :) ) Szóval szerintem jogos ebben az esetben molnibalage felháborodása.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 536
113
Kuruc testvér.....
Ne sértődj meg a stíluson. Ebben az országban vagy okosabb vagy, vagy senki. :) Grgly pedig elfelejtette, hogy Pistabá' a diszperzit előtt csiszolni szokott némi korongozással, ekkor a gép bőre fél mm-t vékonyodik. Molni pedig a kivesézéssel arra utalt, hogy ez a gép nem egy BMW.
Tehát akkor Boki ügynök lefotózta a PAK-ot, ami nem FA, mert szegecses, ezért nem is BMW. Pistabá' pedig az epillálás után jófajta magyar lopakodó rózsaszín diszperzittel végigmegy rajta 2x......
Kuruc testvér... MOST LEHET JELENTÉST ÍRNI :) :) :) :)
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 536
113
Boki...... egyébként nem vagyok egy repülős zseni, de nekem egyre jobban tetszik a madárka....
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 536
113
Különben is, tudjátok, mi a különbség az Raptor és a kínai 5. gen gép között? Mindössze egy "a" betű.... Az egyik lopakodó, a másik lopkodó.
Még mielőtt a kína-fanok lecsesznek, csak vicc volt :) :)
 

maxim

Active Member
2011. március 8.
141
225
43
http://www.knaapo.ru/rus/gallery/events/combat/t-50/t-50-5.wbp

van egy par nagy felbontasu kep
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
"Igen, elvtársak, de a mi orosz szegecsünkben van anyag, még a casatahajókból maradt!"

Szergej Szergejvics Bozonyin, Lenin-díjas kazánkovács és repülőgéptervező
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
@Kuruc71

Szerintem alapvetően az a probléma, hogy a kérdést eleve úgy tetted fel, hogy benne volt a típus leszólása, lekicsinylése.

"A PAK-FA nak ennyire szegecses a bore ??? Ezzel akarnak lopakodni ????"

Olvasd csak végig. Ha úgy fogalmazom meg, hogy "A RAN ilyen hajókat üzemeltet ??? És ezzel akar harcolni ????" bántóan hat, nem? (ez a több kérdőjeles dolog nálam egyenesen azt jelenti, hogy "elképedek, hogy ilyen szar is létezik"). Ezt a kérdést lehetett volna normálisabban is tálalni és akkor a válasz is olyan lett volna (ugye molni?! :) ) Szóval szerintem jogos ebben az esetben molnibalage felháborodása.

Valoban ledobbentem a foton es le is szoltam a kerdesemmel. Azonban megint mas leszolni egy technikat teszem hozza tevedesbol, tudatlansagbol mint szandekosan pokhendinek lenni valakivel.

Legalabbis en igy gondolom.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 447
63 819
113
Én majd megmondom itt, hogy mi az igazság! :)

Nos:

T50-1: Radar nincs, OLSz nincs, MAWS nincs, Oldalra néző optikai csoda nincs, kabintető merevítős felül, mint egy MiG-23-asnál. Mozgatható LERX két-két forgásponttal sötétszürke érintkezési felületek nélkül, törzs felső része egészében kompozit(?) borítású.

T50-2: Radar nincs, OLSz van, MAWS nincs, Oldalra néző optikai csoda nincs, kanintető korrekt. Mozgatható LERX két-két forgásponttal, négy-négy sötétszürke érintkezési felülettel, törzs felső része egészében kompozit(?) borítású.

T50-3: Radar van, OLSz van, MAWS van, Oldalra néző optikai csoda nincs, kabintető merevítős felül, mint egy MiG-23-snál.
Mozgatható LERX két-két forgásponttal, négy-négy sötétszürke érintkezési felülettel, törzs felső része egészében kompozit(?) borítású.

T50-4: Radar van, OLSz van, MAWS nincs, Oldalra néző optikai csoda van, kabintető korrekt. Mozgatható LERX két-két forgásponttal, négy-négy sötétszürke érintkezési felülettel, törzs felső része, egy jelentékeny felületen alu-ötvözet borítású.

T50-5: Radar van, OLSz nincs, MAWS van, Oldalra néző optikai csoda nincs, kabintető korrekt. Mozgatható LERX két-két forgásponttal, négy-négy újratervezett sötétszürke érintkezési felülettel, törzs felső része, egy jelentékeny felületen alu-ötvözet borítású.

Ez utóbbi a legújabb példány, de látható, hogy a folyamat elég hullámzó, mivel ez a madár elég hiányos.

Az én információm szerint a hatodik gép is ilyen lesz, azután a hetediken már lesznek nagyobb(?) módosítások. Az első húsz gép azonban még biztosan ezekkel a hajtóművekkel fog repülni, az igazán a géphez tervezett hajtómű a 21. géptől kerül beépítésre.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 447
63 819
113
http://www.knaapo.ru/rus/popup-100x100.wbp?picpath=/media/rus/gallery/aircrafts/combat/t-50-5/t-50-5_03_hires.jpg

Ahogy elnézem, ezzel a géppel már nem a Bogdan, hanem Roman Kondratyejev repült, ott áll középen, hanem a többi figura egy-két öreget leszámítva úgy fest, mint egy középiskolai szakmai kirándulás résztvevője lenne :)
 
M

molnibalage

Guest
Szerintem alapvetően az a probléma, hogy a kérdést eleve úgy tetted fel, hogy benne volt a típus leszólása, lekicsinylése.

Pontosan. Tehát amilyen az adjisten, olyan lesz a... Két szó beütlése a googliba és látta volna, hogy talán kisebb vehemenciával kellene az észt osztani.