Szu-57 / Su-57 Felon / PAK-FA (T-50) / FGFA (Szuhoj, Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
Amennyire én tudom az orosz szoftverfejlesztés semennyire sincs elmaradva a világ élvonalától(lásd SZU-35Sz fly-by-wire rendszer)
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Erről ennyit: cég egyik szotver-hardverfejlesztő bázisa bizony ott van.. és nyugodj meg jó eséllyel naponta használod azokat a cuccokat azokban a járművekben, amin utazol:)
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Ja... volt feljebb kép kiállításon bemutatott szárnymetszetről a radarral a belépőélben. Törtem, törtem a fejem, hol láttam olyanokat, amíg abba a gyáregységbe nem tévedtem ahol megláttam próbaüzemben az "ikertestvéreit": Raymarine kishajóradarok.
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 149
357
83
Erről ennyit: cég egyik szotver-hardverfejlesztő bázisa bizony ott van.. és nyugodj meg jó eséllyel naponta használod azokat a cuccokat azokban a járművekben, amin utazol:)

Legalabb evente 1x oda kell utaznom ! Egy katasztrofa az egesz szoftware. Csak akkor jok , ha kozulunk valaki menedzseli azt a 100 fos "fejlesztogardat" , amit europaban 10 emberrel megoldok! .... jahh .. azert is olyan szarok a mai autok!
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
Milliónyi cég fejlesztőbázisa van össze-vissza elszórva a világban. Az ár/minőség/bonyolultság alapján a különböző projektek esetén eldöntheted, hogy kikkel íratod meg a szoftodat. Egy 5. gen gépnek is biztosan vannak programrészei, amit egy átlagos másodéves informatika-hallgató meg tudna írni, de pl a programtervezésre lehet ha van egy 5 emberes csapatuk és ott már nem köt(het)nek kompromisszumot. Én sem merném kiszervezni az egészet az indiaiaknak.
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
Harom hettel ezelott volt szerencsem eltolteni par napot az indiaiak egyik legujabb fregatjan ( rombolojan ) a tapasztalatokrol mar irtam itt ( also harmadaban az oldalnak fotokkal )
http://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=100&na_step=50&t=9111822&na_order=

De a lenyeg hogy a gyartasi kulturajuk szamomra gyengenek tunt pedig egyszeru femegmunkalasrol volt szo .
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Kuruc amit te linkelgettél az oldalon azok azokon a képeken egy type 45 brit romboló látható.
Indiának nincs rombolója (van talán de régi szutyok asziszem) csak fregatt van nekik .
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 784
113
http://en.ria.ru/military_news/20131025/184354410/Indias-Share-in-Joint-Fighter-Project-With-Russia-Likely-to-Grow.html
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Elkészult az otodik prototípus a T-50-5. Premier a HTKA-n.
826481_original.jpg
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
Ideje lenne már a kínaiaktól elkérni az F119 terveit, mert azok csak nézik, hogy varázslat és nem tudják hogyan működik. Az oroszok meg legyártanák és kiadnák, mint kínai-orosz társfejlesztés.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Az 5. géppel tegnap hajtottak végre gurulo probákat és a napokban fog eloszor felszállni. Errol az 5. géprol még nincs az orosz sajtoban se hír...
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
@boki

Linket adjál, mert ez így egy hírhez nem elég alap :)