En arra tippelek hogy vagy celmegvilagito szerepet kap es igy tehermentesitve a fo radart ami sokat szamit foleg ha tobb celt kell kovetni megvilagitani es esetleg a radar is tobb parhuamos uzemmodban fut vagy pedig a kozeli legter felderiteseben vesz reszt amivel szinten tehermentesiti a fo radart.
De csak tippelgetek.
Ennek sincs az égvilágon semmi értelme.
A fázisvezérelt radar lényege, hogy minél szűkébb (nagyobb teljesítménysűrűségű) tűnyalágobbkal történő célmegvilágítás, hogy ne az egész légteret sugározzab be mecha pásztázással ellentétben, ami miatt a radar szétsugározza mindenfelé jelenlétét. Ha már megvolt a felderíés fázis az MCG képzéshez a mecha radar belegyezi az egész légteret és ráadásul lassan, mikor elég lenne acét és annak 1 fokos területét végigtapogatni. Erre való a fázisvezérelt radar.
A vadászgép radaroknál azért használnak 8-10 GHz táji frekit, hogy a fél hullámhossz és elemek számával 3-4 fokos nyalábot tudjnanak elérni. Ha kisebb lenne a freki, akkor az elemszám magasabb lenne és szélesedne a nyaláb. A légvédelmi rendszerek 3 GHz körüli frekivel dolgoznak tűzvezető radarnál és ezzel is 1-2 fokos nyalábok elérhetőek a hatalmas antennák miatt. (Nézd meg a Patriot radar fázisfordító elemszámot.)
Egy ilyen kevés elemből álló radar több tíz fokos nyalábot képez, amivel a célkövetés eleve sokkal nehezebb, mert egy nyalábba mindig egy rakás cél fog esni, és akkor lehet "trükközni", hogy egy nyalábban több célt tudjál követni. (Raid Cluster Resolution)
Ponosan azért nincs értelme a radarnak, mert röjesen kicsi a felülete és a hullámhossz ezen még súlyosbít is. Ez legfeljebb radaros MAWS-nak lenne jó, mert ott viszont nem kell nagy távolság. viszont a széles elevation nyalábszélesség nem hátrány annyira, csak oldalszögben kell pásztázni. Furcsa, hogy ez nem tűnt fel eddig senkinek.
Felderítőradarként ez vérszar. Semelyik paramétere nem teszi alkalmassá arra. Túl kicsi, túl szar a hullámhossza, a formája sem ideális.