Szu-57 / Su-57 Felon / PAK-FA (T-50) / FGFA (Szuhoj, Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 776
113
Egyébként a PAK-FA állami tesztjei a 929. Repülési Kutató Központban Aktyubinszkban folynak(tak)(1. szakasz 2017 végén befejeződött). Ami zárt terület, ott nincs senki aki képeket, videókat készítsen. Nyilván készültek videó anyagok a VM számára.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 363
14 249
113
Sajnos igen. Ők így gondolkodnak. Véleményezésben, fikázásban nagyon ott vannak, de valójában annyi fáradtságot sem vesznek, hogy legalább alap szinten figyelemmel kísérjék a fejlesztést.

Ha vagyunk "ők", akkor "ti" legalább értelmezzétek a leírtakat.
Nem követem mert nem érdekel - mivel tisztában vagyok vele, hogy ami egy airshowon van, az nem igazán mérce.
1, Szerinted egy olyan betegesen titkolózó banda, mint az orosz ország-világ előtt felfedi a gép valós paramétereit? Minek? Amit ott bemutatnak, nem érdekel, mert egyrésuzt harcászatilag haszontalan tartomány, másrészt az is úgy kisarkítva, mi nem igazán érdekel, mert nyilván olyan gázkarálláson teszi, olyan üzemanyag és fegyverterheléssel, ami nem hasonló a harci világhoz. Lehet elemezgetni amit ott látsz, de nem látom értelmét egy jórészt titkos program nyilvános berepülését elemezgetni. Így nem, nem néztem meg. :D
2, van benne egy hajtómű, ami nem az, aminek lenni kéne - addig nem nézek utána, míg az új engine (egy fighter lelke) nincs benne. HA az benne lesz, na az már érdekes lesz.
3, egy deka fikázást nem írtam - elismerésem az orosz mérnököknek! Ekkora anyagi lehetőségek mellett ez emelem a kalapom szint! Csak leírtam az alkalmazás korlátait abból, amit tudok. Nem kell ennyire felspanolva élni, nem mindenki az ellenséged...
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Nem, nem láttam, orosz repülés nem érdekel annyira (rossz tapasztalat).

Milyen rossz tapasztalatod van az orosz repüléssel? S ha a rossz tapasztalat miatt nem követed az orosz repülőipar fejlesztéseit, akkor mi alapján mondasz véleményt róla?

Úgy vettem észre, hogy elég elterjedt a nyugati hadtech kedvelő között, hogy míg az amcsi, és más nyugati cuccok képességeivel maximálisan, szinte részletekbe menő módon képben vannak, addig az orosz és kínai fejlesztéseket vagy egyáltalán nem , vagy csak nagyon felületesen ismerik. Furcsa.
 
M

molnibalage

Guest
Egyébként a PAK-FA állami tesztjei a 929. Repülési Kutató Központban Aktyubinszkban folynak(tak)(1. szakasz 2017 végén befejeződött). Ami zárt terület, ott nincs senki aki képeket, videókat készítsen. Nyilván készültek videó anyagok a VM számára.
Ezt az érvet sem értem. Az F-35-ről kiadott tesztvideóket sem civilek készítik, de azokat kiadják. Ez nem érv semmire...
Azzal lehet jönni, hogy más a transzparencia az USA-ban, de érvnek ez logikailag nem használható.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba
M

molnibalage

Guest
Úgy vettem észre, hogy elég elterjedt a nyugati hadtech kedvelő között, hogy míg az amcsi, és más nyugati cuccok képességeivel maximálisan, szinte részletekbe menő módon képben vannak, addig az orosz és kínai fejlesztéseket vagy egyáltalán nem , vagy csak nagyon felületesen ismerik. Furcsa.
Ez a komment legfeljebb trollkodásra jó.

  • Mutass kínai flight manualokat a típusokról, videót a kabinokról mutatv az MFD-n megjelenő infókat stb.
  • Egyes orosz cuccokról van már eredeti manual fent (hidegháborús eszközök), de kijelenteni olyat, hogy "ismermi a kínani és orosz fejlesztéseket" picit vicces. Mert hogy forrás az nincs róluk... Az Sz-400 esetén egyes fotókon látni érdekes dolgokat. A tűnyalábok pásztázsi módszerétől kezdve más apróságokat.
  • Ehhez képest pl. a Patriotról szereplő dolgok az Összefoglalóban az eredeti manualokból származnak.
Izé...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 187
113
Milyen rossz tapasztalatod van az orosz repüléssel? S ha a rossz tapasztalat miatt nem követed az orosz repülőipar fejlesztéseit, akkor mi alapján mondasz véleményt róla?

Úgy vettem észre, hogy elég elterjedt a nyugati hadtech kedvelő között, hogy míg az amcsi, és más nyugati cuccok képességeivel maximálisan, szinte részletekbe menő módon képben vannak, addig az orosz és kínai fejlesztéseket vagy egyáltalán nem , vagy csak nagyon felületesen ismerik. Furcsa.
Ezt hasonlóan látom. Itt ott vannak fogalmak néhány embernél, de masszív előítéletek, és kemény kijelentések, pl.: "légi harcra a gép alkalmatlan" by Angelsoul, " gépágyúval alkalmas rá" by Mac, etc etc.
Aztán jön Boki és leírja hogy az uccsó két gépben benne van elméletileg 1,5 éve minden amelyekkel fegyverzet tesztek is zajlanak, illetve marketing ÉS GYAKORLÁS/TAPASZTALAT szerzés céljából érkeztek esélyesen, erre jön balázs aki ebből annyit lát miközben Dudival perlekedik, hogy még Boki is leírta hogy CSAK marketing célból vannak ott...

Ezt én nem tudom megérteni, miért kell csinálni...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 187
113
Ez a komment legfeljebb trollkodásra jó.

  • Mutass kínai flight manualokat a típusokról, videót a kabinokról mutatv az MFD-n megjelenő infókat stb.
  • Egyes orosz cuccokról van már eredeti manual fent (hidegháborús eszközök), de kijelenteni olyat, hogy "ismermi a kínani és orosz fejlesztéseket" picit vicces. Mert hogy forrás az nincs róluk... Az Sz-400 esetén egyes fotókon látni érdekes dolgokat. A tűnyalábok pásztázsi módszerétől kezdve más apróságokat.
  • Ehhez képest pl. a Patriotról szereplő dolgok az Összefoglalóban az eredeti manualokból származnak.
Izé...
Ezzel azért remélem érzed hogy azt támasztottad alá amit Ő írt, hogy nem nagyon vannak/lehetnek képben azok az emberek a "keleti technikával" akik egyébként hogy a te szófordulatoddal éljek, sokszor "veretes kijelentéseket" tesznek, meg egyértelműen nyilatkoznak relációjelekről két típus összevetésénél. S itt jön be az az általam elég sokat szajkózott frázis, hogy bizony van amit nem tudhatunk, mi a valós helyzet. Fényképekre, videókra én nem alapozok semmit, ahogy arra sem hogy az EX Jugo vagy Iraki hadsereg zömében keleti technikáját hogyan gyalázta le sokszoros nyugati túlerő.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 977
8 518
113
J20-ról és Szu-57-ről nyugati (magyar) embernek nem lesz egy ideig manuálja stb. A marketing és eladás más-más az USA/Kína/Oroszország viszonyában.
Az F-35 az amerikai haderőnemeken túl eladásra készült. (Sőt most már nemcsak a NATO tagország, és Izrael számára, hanem pld. arab ország is vásárolhat (ahonnan azért az adatszivárgás nagyobb veszélyt rejt). Hollywood verhetetlen. Nagyon jól látja mindenki, hogy a repülés kezdetétől az amerikai típusokat, tesztjei, repüléseit, gyártását sokkal nagyobb költséggel, és hozzáértéssel dokumentálták véges-végig, és ezek előbb utóbb nyilvánosságra hozták.
Kína a J-20-at saját gépnek szánja. Bár van sok kép, - akár a repülőtérnél is - ezek egy része spottergyanus, más része pedig spotternek látszó kiszivárogatás, de az tesztekről nem sok kép, film jön ki. Az oroszoknál detto...
Én úgy gondolom, hogyha folytak fegyverzeti tisztek azokat videozták, de nem szivárogtatják ki, mivel a gépet bemutatták, de így sanszosan nem lehet tudni a nyugati szakértőknek sem, hogy mikortól hadrafogható..
-- és ezért lehet találgatni ---
Magam részéről nem hiszem, hogy 2015-18 között nem tesztelték volna a belső fegyverteret. Azonban éppen azért szép ez a világ, hogy bár elméletileg sok mindent láthatunk, de sok mindenről meg csak azt hisszük, hogy tundunk.
Molni mérnökként a bizonyosságra törekszik. Nos ez orosz és kínai téren nem megy.
 
M

molnibalage

Guest
Ezzel azért remélem érzed hogy azt támasztottad alá amit Ő írt, hogy nem nagyon vannak/lehetnek képben azok az emberek a "keleti technikával" akik egyébként hogy a te szófordulatoddal éljek, sokszor "veretes kijelentéseket" tesznek, meg egyértelműen nyilatkoznak relációjelekről két típus összevetésénél. S itt jön be az az általam elég sokat szajkózott frázis, hogy bizony van amit nem tudhatunk, mi a valós helyzet. Fényképekre, videókra én nem alapozok semmit, ahogy arra sem hogy az EX Jugo vagy Iraki hadsereg zömében keleti technikáját hogyan gyalázta le sokszoros nyugati túlerő.
Gyúrjál kicsit a szövegértelmezésre és gondokodásra...
  • Az Összefoglalóban levő F-35 és annak minden képességének értelmezére forrás van és fizika mögött. Videók, demórepülés, repteljesítmény diagram, fligth manualok és ezek összevetése és abból számolgatás számszerű adatok alapján.
  • Mutass nem korlátozott demót PAK-FA-ról. Mutas Ps diagramokat orosz gépekről, stb.
Szóval vicces a képben levés arról, amiről forrás nincs és kvázi nem repült semmit az F-35-höz, de minden máshoz képest is.

Röviden. Lol...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 776
113
Ezt az érvet sem értem. Az F-35-ről kiadott tesztvideóket sem civilek készítik, de azokat kiadják. Ez nem érv semmire...
Azzal lehet jönni, hogy más a transzparencia az USA-ban, de érvnek ez logikailag nem használható.

Egyik kommentelő nem látott még videókat rakéták indításáról . Aktyubinszk az nem Zsukovszkij, hogy oda mész a reptér közelébe és lefotózod a gépeket... Idővel majd szerintem közzé teszik, ha akarják azokat a videókat.
 
M

molnibalage

Guest
Egyik kommentelő nem látott még videókat rakéták indításáról . Aktyubinszk az nem Zsukovszkij, hogy oda mész a reptér közelébe és lefotózod a gépeket... Idővel majd szerintem közzé teszik, ha akarják azokat a videókat.
Jaj, ne...
Az F-35 LGB oldást a földről vették fel?
Az F-35 DAS videót?
Az AESA radar teszt videót?
stb.

Azért tegyünk már valami logikát a dolgoba...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 187
113
Gyúrjál kicsit a szövegértelmezésre és gondokodásra...
  • Az Összefoglalóban levő F-35 és annak minden képességének értelmezére forrás van és fizika mögött. Videók, demórepülés, repteljesítmény diagram, fligth manualok és ezek összevetése és abból számolgatás számszerű adatok alapján.
  • Mutass nem korlátozott demót PAK-FA-ról. Mutas Ps diagramokat orosz gépekről, stb.
Szóval vicces a képben levés arról, amiről forrás nincs és kvázi nem repült semmit az F-35-höz, de minden máshoz képest is.

Röviden. Lol...
Én nem állítottam soha semmi rosszat sem az F-22-ről, sem az F-35 ről, dícsérni szoktam mindkettőt. Ahogy az eurokacsákat is. Mind kiváló fegyverrendszer, repülőgép.
Ti szoktatok engem körberöhögni, mikor jelzem(és sokszor megtettem már, sokszor le sajnálás volt a vége részetekről) hogy nem igazán tudhatjuk hogy mi a valós helyzet a keleti fronton jelenleg a HT-ban, mivel vannak akiktől te készülsz be, hogy 1000x is túlbecsülik hit alapján, meg vannak a szerintem hozzád hasonlók, akik meg HIBÁS mintákból, zömmel angolszász szaksajtóból, és Arab-Izraeli, Iraki, és Jugo konfliktus alapján leszeditek a keleti technikáról a keresztvizet. Az én szememben TE sem vagy sokkal jobb, hiába foglalkozol rengeteget az egyik oldallal, és vagy képben a fizikiával.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 408
63 481
113
Teles állásszögtartományban repül a PAK_FA 2015 óta. Három éve.
Itt a HTKA-n rendre linkeljük az összes videót, tehát még csak ki se lehet kerülni. Aki nyitott szemmel olvassa ezt a topicot és esetleg nem olvassa a híreket, az is találkozik vele.
Aki bevallottan nem követi az eseményeket, az ne is spekuláljon.
Nem csak az orosz titkolózik betegesen, hanem kb mindenki, Ez a hadiipar.
Az USA csinálja a legjobban, mind a mai napig nem ismert az F-22-es tényleges repülési teljesítménye, hiszen ott mindent a pórnépnek bőven elég 30000 lb class meg ilyen olyan class adatokkal jellemeznek, míg az érdemi képességek teljesen rejtve maradnak.
Gripen? Na ki mit tud róla? Ugye? Van egy kretén sztereotípia, hogy az orosz beteges titkolózó, az amerikai meg jóságosan transzparens.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 187
113
Nem is igaz, az F-35 ről ott vannak a full korrekt reklám videók tucatjai a neten, minden tudás elérhető bárkinek.

Ez is pl. egy kitörölhetetlen gyöngyszem, a személyes kedvencem a végén a mottó, főleg amilyen lelkesedéssel mondja a narrátor :D!

"Seeing everything, everywhere, all the time."
 
M

molnibalage

Guest
Nem is igaz, az F-35 ről ott vannak a full korrekt reklám videók tucatjai a neten, minden tudás elérhető bárkinek.

Ez is pl. egy kitörölhetetlen gyöngyszem, a személyes kedvencem a végén a mottó, főleg amilyen lelkesedéssel mondja a narrátor :D!

"Seeing everything, everywhere, all the time."
Igen, a kijelentés túzó, hiszen távolság és céltípus nincs ott. De megint ott tartrunk, hogy ebbe kötsz bele, de amikor bezzeg az OLSz-35 vagy a PIRATE-ról an szó, akkor körbe van szopkodva az IRST, de az F-35 + DAS az persze a "nem működik" kateória. Pedig erről van tesztvideó, több is. A többiről meg a marketing anyagok...

Jó lenne végre koherensen érvelni. Ez az, aminek a hiányától agyfaszt kapok menetrendszerűen.
 
  • Tetszik
Reactions: Kulso_54

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 363
14 249
113
Ezt hasonlóan látom. Itt ott vannak fogalmak néhány embernél, de masszív előítéletek, és kemény kijelentések, pl.: "légi harcra a gép alkalmatlan" by Angelsoul, " gépágyúval alkalmas rá" by Mac, etc etc.
Aztán jön Boki és leírja hogy az uccsó két gépben benne van elméletileg 1,5 éve minden amelyekkel fegyverzet tesztek is zajlanak, illetve marketing ÉS GYAKORLÁS/TAPASZTALAT szerzés céljából érkeztek esélyesen, erre jön balázs aki ebből annyit lát miközben Dudival perlekedik, hogy még Boki is leírta hogy CSAK marketing célból vannak ott...

Ezt én nem tudom megérteni, miért kell csinálni...

Nem a csajodad szapuljuk, hanem egy fegyverrendszerről beszélgetünk, mindenki saját tudását és tapasztalaltát közzétéve... attól, hogy szereted, még vannak más ismeretek/vélemények.
Aki írta, hogy PRban vannak ott, tök igaza van - én annyit írtam, hogy valszeg elektronikai felderítésre is alkalmas lehet korlátozottan (modern integrált érzékelők). Más szerint meg irányítatlan eszközökkel támadásra, ami meg szerintem felesleges. Más fegyvertesztet nem nagyon láttunk.
De a "légi harcra alkalmatlan" az áll - mert az nem arról szól, hogy téped a botot. Ott kipróbált, letesztelt fegyverzettel kell kiképzett első vonalbeli (nem teszt) pilótáknak alkalmazni a begyakorolt paraméterek figyelembe vételével. Ahhoz kell működő radar/RWR/sokegyéb más.
2000 óra ami benne van, az egy ezred harckészültség eléréséhez sem biztos, hogy elég egy full kész géppel...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 187
113
Soha nem mondtam hogy a DAS nem működik, és bármikor elismerem az OLSZ-35 vagy a PIRATE korlátait. Keversz valakivel.