Szu-57 / Su-57 Felon / PAK-FA (T-50) / FGFA (Szuhoj, Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 545
79 688
113
Tehát...? Már megint nem tűnik fel, hogy a saját logikád szerint látni kellett volna a az ajtókat nyitva. A 30-as hajtóművet a kezdetekről megmutatták, hogy "nézzétek itt van". Akkor az ajtókat miért is nem mutatták meg? Na, miért is volt külső függesztéssel FAB? Mert ennyire képes...

Először repülni a 30-ast akkor láttuk amikor beépítették a gépbe addig csak azt lehetett róla olvasni,hogy félpadon tesztelik holott ha berakták a SZU-57-be akkor nyilván előtte repült egy LL IL-76-ban is pedig arról egy darab kép vagy videó nem látott napvilágot de még csak hírként sem jelent meg.
Tehát pont nem momd ellent a logikámnak...
 
M

molnibalage

Guest
Először repülni a 30-ast akkor láttuk amikor beépítették a gépbe addig csak azt lehetett róla olvasni,hogy félpadon tesztelik holott ha berakták a SZU-57-be akkor nyilván előtte repült egy LL IL-76-ban is pedig arról egy darab kép vagy videó nem látott napvilágot de még csak hírként sem jelent meg.
Tehát pont nem momd ellent a logikámnak...
De, ellentmond. A gépbe épített dolgokról és képességekről van szó, azonnal megmutatták, hogy a gépben van a hajtómű. Navajon miért? Mert éveket csúsztek és az újév előtt így lehetett kápráztatni az embereket.

Ehhez képes láttál bármiféle belső teres fegyverhasnálatot? Nem. A külső függesztőkön sem volt PGM csak nemir fegyverek...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba
M

molnibalage

Guest
Már rég befejeződtek a gép repülési tesztjei teljes repülési tartományban,erre utalt AO.Mint ahogy a fegyverzet tesztelése is folyik vagy 1,5 éve...
Azt te 2 ezer órából nem tolod le főleg úgy, hogy abba a 2 ezer órában más is kellett, hogy legyen.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 363
14 249
113
Már rég befejeződtek a gép repülési tesztjei teljes repülési tartományban,erre utalt AO.Mint ahogy a fegyverzet tesztelése is folyik vagy 1,5 éve...

Nem úgy van, hogy abban benne van a belső terekből való oldás/eltávolodás vizsgálata? Mert anélkül nincs teljes repülési tartományban harc.
(Ha valaki linkel ilyen videót megköszönöm, nekem ez kimaradt - bepótolom)
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 363
14 249
113
Jajj... ilyet le se írjál 2018-ban.
A MAKSz-on 2013-óta repül az egész világ szeme láttára a gép korlátozás nélkül. Azt ne mond nekem, hogy idáig mindebből te semmit se láttál...

Nem, nem láttam, orosz repülés nem érdekel annyira (rossz tapasztalat). Most majd megnézem :D
De egy légishow bemutató (kis sebesség) mennyire fedi le a harci alkalmazást? Fegyverek alkalmazása (eltávolodás a törzstől, együttműködés a rendszerekkel, interferenciák), gépágyú hatása (vibráció, hőterhelés, asszimetria elleni vezérlés), ilyesmi. Szóval arra gondok, hogy a gép mondjuk képes minden állásszögre, de fegyveralkalmazás esetén megvannak már a kidolgozott eljárások/sofware upgratek? Erre gondoltam, mikor azt írtam légi harcra nem alkalmas (úgy ítélem meg).
Légiharc alkalmasságban nem az érdekel, hogy tud mozogni, hanem hogy sisakcélzó be van-e téve a kabinba, van-e kilőhető rakéta, az le van-e tesztelve, tud-e ellentevékenységet végezni,...
Felőlem kacsalábon is piruettezhet, ha közben max csókot szór az ellenfélre
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 187
113
Napokon belül kiderül majd, hogy old e bármi mást mint FAB-ot, lő e Sz-8 on kívül mással, egyáltalán repül e? Nyilván PR-nak ment, de azért lássuk be, akik most ezen fent akadnak, ha az elfogultságot kicsit félreteszik be kell lássák, az F-22 is pont azért van ott már jóval régebben. Ilyen ez a popszakma, mutogatni kell otthon is hogy marha jók, kemények, erősek, és mivel az Oroszok lehet hogy még el is adják majd ha tudják, szemben az F-22-vel, a külföldi megrendelők is meg lesznek célozva általuk, ez biztos.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 187
113
Nem, nem láttam, orosz repülés nem érdekel annyira (rossz tapasztalat). Most majd megnézem :D
De egy légishow bemutató (kis sebesség) mennyire fedi le a harci alkalmazást? Fegyverek alkalmazása (eltávolodás a törzstől, együttműködés a rendszerekkel, interferenciák), gépágyú hatása (vibráció, hőterhelés, asszimetria elleni vezérlés), ilyesmi. Szóval arra gondok, hogy a gép mondjuk képes minden állásszögre, de fegyveralkalmazás esetén megvannak már a kidolgozott eljárások/sofware upgratek? Erre gondoltam, mikor azt írtam légi harcra nem alkalmas (úgy ítélem meg).
Légiharc alkalmasságban nem az érdekel, hogy tud mozogni, hanem hogy sisakcélzó be van-e téve a kabinba, van-e kilőhető rakéta, az le van-e tesztelve...
Felőlem kacsalábon is piruettezhet, ha közben max csókot szór az ellenfélre
Ronival van valamilyen rokoni kapcsolatod :D?
 
  • Tetszik
Reactions: superjet100

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ide is beteszem amit a Szír topikban írtam:

"Max. védővadászként fogják használni a SzU-57 -et, ha van bennük radar. Mindenesetre nagy önbizalomra vall, és lehet, hogy jobban kiforrott a tipus, mint ahogy itt a fórumon gondoltuk. Nem a bevethetőségre gondolok, hanem a műszaki kiforrottságra. Melegebb égövi klímában is üzemeltetési tapasztalatokat szereznek vele, India miatt ez a lépés még érthető is lehet."
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 187
113
Ide is beteszem amit a Szír topikban írtam:

"Max. védővadászként fogják használni a SzU-57 -et, ha van bennük radar. Mindenesetre nagy önbizalomra vall, és lehet, hogy jobban kiforrott a tipus, mint ahogy itt a fórumon gondoltuk. Nem a bevethetőségre gondolok, hanem a műszaki kiforrottságra. Melegebb égövi klímában is üzemeltetési tapasztalatokat szereznek vele, India miatt ez a lépés még érthető is lehet."
Na, én még nem olvastam ezt tőled, de akkor ezek szerint kb. ugyan úgy látjuk a lényeget. Hozzáteszem, nekem nagyon nagy meglepi lenne már az is, ha intenzíven reptetnék őket akár csak védővadász szinten. Ez már akkor is magabiztosságot sugároz, hogy elengedték egy ilyen konfliktuszónába a gépeik.
 
  • Tetszik
Reactions: szegcsab

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 408
63 486
113
Nem, nem láttam, orosz repülés nem érdekel annyira (rossz tapasztalat). Most majd megnézem :D
De egy légishow bemutató (kis sebesség) mennyire fedi le a harci alkalmazást? Fegyverek alkalmazása (eltávolodás a törzstől, együttműködés a rendszerekkel, interferenciák), gépágyú hatása (vibráció, hőterhelés, asszimetria elleni vezérlés), ilyesmi. Szóval arra gondok, hogy a gép mondjuk képes minden állásszögre, de fegyveralkalmazás esetén megvannak már a kidolgozott eljárások/sofware upgratek? Erre gondoltam, mikor azt írtam légi harcra nem alkalmas (úgy ítélem meg).
Légiharc alkalmasságban nem az érdekel, hogy tud mozogni, hanem hogy sisakcélzó be van-e téve a kabinba, van-e kilőhető rakéta, az le van-e tesztelve, tud-e ellentevékenységet végezni,...
Felőlem kacsalábon is piruettezhet, ha közben max csókot szór az ellenfélre

Nézd, a felvetésed jogos, NULLA fegyverindítási tesztvideó se volt idáig nyilvános, nem, hogy fegyvertérből, de szárnyról se. Mi több, a fegyverteret se láttuk nyitva, nem, hogy nagy állásszögön, de földön se. Ok. Eltelt sok év és még mindig semmi. Szomorú.

De hogy a jó fenébe nem láttál még egyetlen Szu-57 demovideót 2013 óta???????!!!!!
Hol élsz te, szatyorban? :)
Kitalálom, csukott szemmel nézed a youtubeot! Háttal ülsz a monitornak! Vagy nem tudom...
Nézd, csak azért vagyok ilyen genya, mert én kb fejből tudom a PAK-FA demoprogramját, annyit láttam.
Távolról se ez az egészséges, de nekem a google-youtube világban te olyan vagy, mint akit egy hibernálásból keltettek fel és most jön rá, hogy feloszlott a Beatles...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 187
113
Na eddig nem érdekelt, de az ilyen lesajnáló UB-blokkos, meg gépágyús kommentek miatt én személy szerint nagyon szeretnék látni valamilyen akár külső pontról indított prec. fegyverzetet. Remélem vannak olyan kedvesek, hogy megteszik ezt értem, Boki kérlek intézkedj :D !
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and svajcibeka
M

molnibalage

Guest
De hogy a jó fenébe nem láttál még egyetlen Szu-57 demovideót 2013 óta???????!!!!!
Volt korlátozás nélküli PAK-FA demó? Az első PAK-FA repülés kb. áthúzásokból állt, aztán amit én láttam ott sem húzták meg a gépet erősen. Meg volt egy földön popázs és program törlés. Azóta nem kerestem rá PAK-FA demóra.

Csak akkor megint ott tartunk, hogy amikor a F-35 demót - ami még mindig nem teljesen korlátozás nélküli volt - és lerepülte az F-16-ot, még akkor is fikázta sok balfasz. A PAK-FA-t meg körpeszopkodják, mikor kb. sehol nincs és semmti sem mutatott.

Engem valahogy irritál ez a fajta hozzállás...
Az indexes légvédelmis topikan már CGI videót posztolnak, hogy bizonyítsák a gép hadrafoghatóságát. Epic...
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Amit nem láttál az nincs is?

Jajj... ilyet le se írjál 2018-ban.
A MAKSz-on 2013-óta repül az egész világ szeme láttára a gép korlátozás nélkül. Azt ne mond nekem, hogy idáig mindebből te semmit se láttál...

Sajnos igen. Ők így gondolkodnak. Véleményezésben, fikázásban nagyon ott vannak, de valójában annyi fáradtságot sem vesznek, hogy legalább alap szinten figyelemmel kísérjék a fejlesztést.