Szu-57 / Su-57 Felon / PAK-FA (T-50) / FGFA (Szuhoj, Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 564
5 249
113
Most az USA fanok pofára esése várható nemsokára. Akár csak a BMW és a MERCEDES fanoké volt. Ugye a két cég évekig bizonygatta fűnek fának a hátsókerék hajtás felsőbbrendűségét. Most MIND A KETTŐ GYÁRTJA. Na most miután mindenkivel az USA elhitette az F35 kiválóságát és rásózta mindenkire, utána ki fog derülni hogy náluk csak másodhegedűs lesz, mert nemsokára kidobják a raptor utódját. Akkor mit fogtok mondani. A pak-fa nem sürgős az oroszoknak , valószínűleg tudnak valamit Szíria után.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 551
79 702
113
Most az USA fanok pofára esése várható nemsokára. Akár csak a BMW és a MERCEDES fanoké volt. Ugye a két cég évekig bizonygatta fűnek fának a hátsókerék hajtás felsőbbrendűségét. Most MIND A KETTŐ GYÁRTJA. Na most miután mindenkivel az USA elhitette az F35 kiválóságát és rásózta mindenkire, utána ki fog derülni hogy náluk csak másodhegedűs lesz, mert nemsokára kidobják a raptor utódját. Akkor mit fogtok mondani. A pak-fa nem sürgős az oroszoknak , valószínűleg tudnak valamit Szíria után.

Nem értrm sem az autós sem a repülős részét a dolognak.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 363
14 249
113
Most az USA fanok pofára esése várható nemsokára. Akár csak a BMW és a MERCEDES fanoké volt. Ugye a két cég évekig bizonygatta fűnek fának a hátsókerék hajtás felsőbbrendűségét. Most MIND A KETTŐ GYÁRTJA. Na most miután mindenkivel az USA elhitette az F35 kiválóságát és rásózta mindenkire, utána ki fog derülni hogy náluk csak másodhegedűs lesz, mert nemsokára kidobják a raptor utódját. Akkor mit fogtok mondani. A pak-fa nem sürgős az oroszoknak , valószínűleg tudnak valamit Szíria után.

Ekkora ökörséget ide bedobni...
Ha olyan szar az F-35, akkor az USAF/USN minek rendeli meg ezerszára?
Az NGAD az F-22 utódja, valóban, ééééés, mit is csinál a Raptor? ADF gép. Kinek kell, ki tud fenntartani nyugaton egy tisztán egyfeladatú top-top egyfeladatú flottát? Nyert, az USA. Csak éppen azzal nem bombázgatsz mindenfelé, mert nem arra lesz belőve. F-35 meg tudja az ADF dolgokat némileg alacsonyabb szinten meg mást is. Másoknak meg ez kell, ők nem akarnak világcsendőrködni.
Ennyi erővel a B-21 is feleslegessé teszi az F-35-öt...

Ilyen, amikor a meggyőződéses hit elködösíti a józan analitikus godolkozást :S
 
M

molnibalage

Guest
Most az USA fanok pofára esése várható nemsokára. Akár csak a BMW és a MERCEDES fanoké volt. Ugye a két cég évekig bizonygatta fűnek fának a hátsókerék hajtás felsőbbrendűségét. Most MIND A KETTŐ GYÁRTJA. Na most miután mindenkivel az USA elhitette az F35 kiválóságát és rásózta mindenkire, utána ki fog derülni hogy náluk csak másodhegedűs lesz, mert nemsokára kidobják a raptor utódját. Akkor mit fogtok mondani. A pak-fa nem sürgős az oroszoknak , valószínűleg tudnak valamit Szíria után.
Ez a komnent minimum dobogós a honap leghulyebb es ostobabb kommentjeinek versenyeben. Eros versenyben van a aaa es nagyobb szoras jobb marhasaggal...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba and Roni

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 116
82 801
113
Jurij Szljuszar az UAC elnöke azt nyilatkozta hétvégén a Rosszija 1 tv csatornának, hogy továbbra is folyik az együttmüködés India és Oo között FGFA ügyben. MInt mondta, fejlett technológiákat fognak átadni Indiának, akik licenszben fogják majd gyártani az 5. generációs gépet.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and gacsat

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 686
5 512
113
Jurij Szljuszar az UAC elnöke azt nyilatkozta hétvégén a Rosszija 1 tv csatornának, hogy továbbra is folyik az együttmüködés India és OO között FGFA ügyben. MInt mondta, fejlett technológiákat fognak átadni Indiának, akik licenszben fogják majd gyártani az 5. generációs gépet.

Na, akkor szépen fognak potyogni lefelé... :D
És ezért mennyit kell még kicsengetnie Indiának? Gondolom a kezdeti pénz erre nem elég
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 816
57 696
113
Roni

Nem, sokkal jobb ha másnap már valamelyik nyugati titkosszolgálat kezében van minden....
Annak idején se adtak el minden hülyének mindent.
A MIG-21 eladó volt, a Szu-15-nem.
A MIG-29 eladó volt, a Szu-27-nem.
A MIG-31 szintén nem eladó, akárcsak az F-22-sem.
Vannak technológiák amik nem eladóak, mert ellenséges kézbe juthatnak. Szerintem a PAKFA is ilyen.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
Miért lenne hiba? Az oroszok mit csináljanak akkor a technológiájukkal ? tegyék a fejük alá?
Adják el az indiaiaknak ha kell a gép és kész. Ha átadják a teljes gyártástechnológiát az egy órán belül már az amerikaiaknál lesz. Ha meg csak simán eladják a gépeket és kellenek az oroszok is az üzemeltetéshez, akkor jobban tudnak rá figyelni, hogy betartják-e az indiaiak a szerződésbe belefoglalt titoktartást. Na meg le sem tudnák rendesen gyártani ezt a gépet, a mostani Szuhojok gyártása és üzemeltetése sem megy önmagukra, akkor meg a sok szarul megépített és mégszarabbul karbantartott a jelenlegieknél bonyolultabb lezuhanó Szu-57-esek rossz reklámot csinálnának a tipusnak.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 564
5 249
113
Úgy látom nem vagyok megértve, de csak álmodjatok, nem szoktam itt ostobaságokat írni, de több olyan jel is van ami engem fog igazolni. Az f35 túl régi és túl hosszú fejlesztés. És 1 hajtóműves. Kell lenni egy másik fejlesztésnek ami legalább 2 hajtóművel rendelkezik nagyobb kapacitású és s a többi. Vannak apró utalások, de szerintem most egyenlőre jegeljük. Ja és minden ellenlábas 2 hajtóműves. Megismétlem az F35 egy a koncepciója miatt reménytelenül kompromisszumos. Szerintetek az F18/15-öt tudja pótolni feladatokban szerintem nem. Őket mivel fogják pótolni F22 -vel amit nem is gyártanak? Tiszta logika.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 294
55 549
113
0cBtAOo4hmk.jpg


Hű,bakker,ez qrvanagy gép,most látom,hogy mekkora a pilóta benne,a gripen egy pöcsköszörű ehhez képest.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 414
63 548
113
Úgy látom nem vagyok megértve, de csak álmodjatok, nem szoktam itt ostobaságokat írni, de több olyan jel is van ami engem fog igazolni. Az f35 túl régi és túl hosszú fejlesztés. És 1 hajtóműves. Kell lenni egy másik fejlesztésnek ami legalább 2 hajtóművel rendelkezik nagyobb kapacitású és s a többi. Vannak apró utalások, de szerintem most egyenlőre jegeljük. Ja és minden ellenlábas 2 hajtóműves. Megismétlem az F35 egy a koncepciója miatt reménytelenül kompromisszumos. Szerintetek az F18/15-öt tudja pótolni feladatokban szerintem nem. Őket mivel fogják pótolni F22 -vel amit nem is gyártanak? Tiszta logika.

Ne haragudj, de ezt nem értem.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
Hű,bakker,ez qrvanagy gép,most látom,hogy mekkora a pilóta benne,a gripen egy pöcsköszörű ehhez képest.
Ezért is nem értrem, hogy miért kell ráakasztgatni mindent ahelyett, hogy beleraknák. Elég nagy ez a sárkány ahoz, hogy elférjenek benne a műszerek. A J-20 amúgy még nagyobb, legalábbis hosszabb.