Szu-57 / Su-57 Felon / PAK-FA (T-50) / FGFA (Szuhoj, Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 536
5 034
113
Moli: Ezt nem vártam tőled , én soha nem trolkodtam , de ha te mint hozzáértő esetleg a sok cikked mellet például kíváncsiságból beleásod magad a témába nagyon meg fogsz lepődni. Ezek a dolgok 2025 környékén mindennapos technológia lesz . Van magyar szál is. Ez fogja biztosítani a nagyhatalmak elsőségét. Sőt azt mondom az USA fegyveres erői fölényét eddig is ez biztosította , és nem akarnak háttérbe szorulni mert a kínaiak nagyon jönnek. Én a vitát zárom magam részéről, mert ez pak-fa topik.
 

tiz

Well-Known Member
2016. július 21.
364
2 426
93
Az én véleményem, sok cikkben tűnik ki hogy új irány kezd kibontakozni.

Ez igaz. Csak a "kezd kibontakozni" és a "megbízhatóan működik" között lazán lehet 20-30 év és millió buktató. Programozóként a proof-of-concept megoldásokkal nagyon gyorsan megvagyok, de amikor tisztességesen ki kell fényezni, hogy a nagyvilágban is jól teljesítsen akkor mintha feneketlen kútba önteném a munkaórákat.
 

jOkA

Well-Known Member
2017. november 7.
403
636
93
Látjátok ez a reakció " még 6 db Pancír esetén is lehet izzadni és iszonyatosan sok rakétát indítani" Pont erre akartam felhívni a figyelmet, mert nem ez a megoldás. Felhőnyi drón ellen felhőnyi olcsó drónt kell indítani de arra időben kell fejleszteni mint a kínaiak már teszik is. 100 km ? Sajnos a múltban élsz.
Te meg a jövőben. Kiskegyedből kapsz tanácsokat, hogy mit írj ide?
 
M

molnibalage

Guest
2016,2015 Mi lehet ma????
Ezek meg tervek én koncepciók, nem valós képességek. A P-700 Gránit tudott ehhez hasonlót nagyon egyszerűbb egyfunkciós módon, amennyire ismerem. Csoportban haladva egy Gránt kicsit fentebb repült és amit azt felderített, azt továbbadta a lentebb haladó rakétáknak. Ha a magasabban levőt lelőtték vagy üzemképtelen lett, akkor a következő vette át a "falkavezér szerepét". De az csak ASM volt, a szárazföldi célok ellen egészen más követelmény rendszer van.

A fenti videókban CM szerűségek vannak, ahol jelenleg sincs ilyen egymás közti komm. Az indító platform vagy egyes magasabb szintű CCC asset felé van kétirányúság, de nem egymás között. Az már több okból is nehézkes lenne sőt, adott esetben felesleges is. Az SDB-knél sok értelme annyira nincs pl. feleslegesen drága képesség lenne. Felesleges mindem CM/siklóbombába "agy/ész", ha a mögötte levő gépbe elfér költséghatékonyan...
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
Ide rakom mert mást nem találok neki.
https://vpk.name/news/225318_boriso...ya_prototip_samoleta_vertikalnogo_vzleta.html
Boriszov: Putin utasítása szerint függőleges felszálló repülőgép prototípusa

Egy ilyen gép megjelenhet 7-10 év alatt, jegyezte meg az Orosz Föderáció miniszterelnök-helyettesének

"Ez a munka valóban szerepel az állami fegyverkezési programban, és a legfőbb főparancsnok nevében folytatódik."

NEM NORMÁLISAK !!!!
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Megvan hozzá az alapjuk ez pedig a Yak 141
Valami melót kell adni a Yak osoknak is hogy ne unatkozzanak.
https://en.wikipedia.org/wiki/Yakovlev_Yak-141

A Jakovlev tervezőirodát 2004-ben megvásárolta az Irkut repülőgépgyár (a Szu-30 / -30SzM / -30MK alváltozatok gyártója). A Jak-141 program elhalálozása óta nem foglalkoztak még csak komolyabb katonai vadászgép-programmal sem, az Irkut számára megtervezték az MSz-21 utasszállító repülőgépet, a Jak-52 újragondolását (Jak-152) és ugye fut a Jak-130 program. Ennyi.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 181
61 081
113
A legelső PAK-FA prototípus, a 051-es, új festéssel, Kubinka felett. Orrában radar, vagy radarok (?) mert a két szürke panel nekem újnak tűnik, vagy csak jövőt előrevetítő festés.
A hajtómű itt nincs leburkolva, de nem is lesz.
Jóslat: a most aláírt, vagy hamarosan aláirandó 12 darabos flotta specifikációjában nem hiszem, hogy ez az extra burkolat szerepelni fog, mivel én (értsd: én) véleményem szerint ezzel bevárják a 30-as hajtóművet és a modernizált gyártósort, amelyet majd a Szu-35Sz program fog felfuttatni. Már, ha lesz ember.
Ha az Irkut 2023-ra bezárja a katonai gyártósorát, akkor lehet, hogy pár ember hajlandó lesz az elmaradottabb Komszomolszk-i régióba átmozdulni. Főleg, ha - ne adj' isten - az MSz-21 gyártására mégse lesz megrendelés. De ezzel egy kissé túl messzire mentem előre a spekulációk terén. Lássuk a képet:

236562.jpg
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 204
113
MSZ-21 -re van jelenleg 185 darabos megrendelés + 95 darabra opció. Nem kell félni, hgy nem lesz munkája az Irkut embereinek. Viszont idén év végén lejárnak a Szu-30SzM szerződések (118 darabos) így az orosz VM kénytelen lesz még legalább 36 darab Szu-30SzM-et rendelni, hogy biztosítsa munkát az Irkut számára 2022-ig. Év végéig várható a szerződés aláírása.
Tegnap a MiG-35-ös megrendelés mellett újabb két Szu-57 beszerzéséről is aláírtak egy szerződést a Lipecki Repülőközpont számára. Eddig 2+2 gépet vásároltak. Még tervben van 11 darab vásárlása. 2022-23-ban várják a 30-as hajtómüvet. Ebből (új hajtómüvel)is rendelnek kisebb számban gépet. A nagyobb mennyiségü gyártásra csak 2027 után térnek át már a 2028-2035-ös állami fegvyerbeszerzési program keretében.