Szu-57 / Su-57 Felon / PAK-FA (T-50) / FGFA (Szuhoj, Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Nyugati szövetségi rendszer országai, mellyek katonai szinten is kiálltak Amerika mellett, mikor szükség volt rá. Ezek közül páran ott voltak a Jugoszlávia elleni akcióban, a norvégok néha elfognak orosz bombázókat stb. stb.
De ha Oroszország a NATO tagállamokra vetélytársként tekin, akkor azok légierejére is válasz kell találjon.
Kiálltak, igen! Ki ellenében is? A szétrottyant Szerbia ellen, ahol az érdemi "munkát" így is az amcsik végezték? Vagy az afgán tálibok ellenében, akiknek se légiereje, se légvédelme nem volt?
De itt egy másik eset: A nem éppen belga szintén lévő török légierő is visszavonulót fújt a Su-24 lelövése után, pedig minden tekintetben fölényben voltak. Úgy tűnik, mégsem volt szüksége ehhez sok gépre az oroszoknak.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Kiálltak, igen! Ki ellenében is? A szétrottyant Szerbia ellen, ahol az érdemi "munkát" így is az amcsik végezték? Vagy az afgán tálibok ellenében, akiknek se légiereje, se légvédelme nem volt?
De itt egy másik eset: A nem éppen belga szintén lévő török légierő is visszavonulót fújt a Su-24 lelövése után, pedig minden tekintetben fölényben voltak. Úgy tűnik, mégsem volt szüksége ehhez sok gépre az oroszoknak.
Nézd, nem akarom szétpolitizálni a topikot. Szerintem átjött a mondanivaló.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Nézd, nem akarom szétpolitizálni a topikot. Szerintem átjött a mondanivaló.
Politizálni én sem akarom a témát jobban a szükségesnél. Egyszerűen szerintem ezen okok miatt a jelenlegi(!!!)céljaik eléréséhez az oroszoknak nincs szüksége rövid időn belül legyártott több gépre.
A hidegháborúhoz hasonlatos fegyverkezési versenybe pedig, nagyon okosan, nem szeretnének belemenni újra.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 458
18 011
113
Mondjuk azért elég ciki hogy egy norvégia több 5 gen géppel redelkkezik mint a nagy Orosrország Az oroszonál meg egysincs .Holott 2 éve" gyártják"
Roni, ne haragudj, de ezeket a tényleg buta hasonlítgatásokat felejtsd már el légyszíves. Egyrészt Norvégia semmilyen gépet nem fejlesztett, gyártott, megvett valamit. Nézd máshonnan: Norvégiának hány SSBN-je, SSN-je van? Van 400 db 4+ gen gépe? Stb. Ennek így semmi értelme.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Politizálni én sem akarom a témát jobban a szükségesnél. Egyszerűen szerintem ezen okok miatt a jelenlegi(!!!)céljaik eléréséhez az oroszoknak nincs szüksége rövid időn belül legyártott több gépre.
A hidegháborúhoz hasonlatos fegyverkezési versenybe pedig, nagyon okosan, nem szeretnének belemenni újra.
Ok, itt most kicsit sikerült meggörbíteni a teret az egész projekt körül.
A lényegen nem sokat változtat, az egész programról virít a krónokus alúlfinanszírozás.
Ennyiből, ennyire futja. Most, hogy ezt okosan vagy kényszerből teszik, a program szempontjából lényegtelen.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Ok, itt most kicsit sikerült meggörbíteni a teret az egész projekt körül.
A lényegen nem sokat változtat, az egész programról virít a krónokus alúlfinanszírozás.
Ennyiből, ennyire futja. Most, hogy ezt okosan vagy kényszerből teszik, a program szempontjából lényegtelen.
Biztos, hogy alulfinanszírozott. Bár igazából nem nagyon van hasonlítási alap, ami a finanszírozást illeti. Mert ugye a kínai oldalon gyakorlatilag semmit sem tudunk, de tényleg semmit, az amcsikat meg nem hiszem, hogy alapul lehet venni, mert ott gyakorlatilag számolatlanul öntik a lóvét a fejlesztésekbe.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Ok, itt most kicsit sikerült meggörbíteni a teret az egész projekt körül.
A lényegen nem sokat változtat, az egész programról virít a krónokus alúlfinanszírozás.
Ennyiből, ennyire futja. Most, hogy ezt okosan vagy kényszerből teszik, a program szempontjából lényegtelen.

Szeretném megkérdezni tőled, hogy mit látsz az ábrán?


A főbűnöst azért nem teszem fel, mert annak a számai átrendeznék a diagram méreteit és olyan kicsivé zsugorodnának ezek, hogy szemüveg nélkül még én sem látnám, amit mutatni akartam.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113

Akkor lehet még mindig nem jött át.

1, Az oroszok (és egyébként régen az ukránok is) borzasztó büszkék voltak arra, hogy rubelt dollárra 1:1 lehetett váltani egy rövid ideig. De elérték.
2, Ma közelében sincs a két nagyhatalom egymásnak pénzügyileg, gazdaságilag. Beszéltek itt arról, hogy alulfinanszírozott a két orosz lopakodó program? Mintha csak erre kellene költeniük és lusták lennének!
3, Két F-35-öt rendszeresítő európai ország simán ott van, hogy tud annyit költeni, 5. gen repülőre, bármilyen fegyverre és meg sem erőlteti magát, mint amennyit Moszkva tud költeni. (És nem kell elmondani, hogy sajátot is fejlesztenek közösen, csak abból még annyit sem láttunk, mint a Szu-57-ből.)


Csak hogy akkor világos legyen, hogy miért hagytam le az előbb az Egyesül Államokat, legyen a te fogyasztás mérő grafikád, nem a reál GDP mérése! Remélem most már világos mindenkinek, hogy miért van "alul finanszírozva" az orosz fegyverfejlesztéseknél a topic témáját adó Szu-57, de az Armata is és sok minden.
Én becsülöm az oroszok kitartását, hogy nem süllyedtek pénzügy mellett az igények terén. Lehet 10-szer leírni, hogy mit szarakodnak 10 éveket, de ezek még mindig csúcstechnológiás cuccok.
Hasonlítsuk össze az orosz hk fejlesztésekkel mondjuk az olaszt, ha már egy szinten vannak anyagilag! Hamarosan lesz náluk ez az új IFV tender. Meglátjuk, hogy mit fog a saját iparuk tervezni rá, ha már összeálltak egy közös projektre.
Jön az amerikai IFV tender és kétségem sincs a fenti diagram miatt sem, hogy teljesen más dimenzió lesz, mint egy olasz vagy a britek Ajax programja, ahol szintén nem sajátot találtak ki.

Elég sokan elég sokat példálóztak ebben a topicban már, hogy mé' ennyit gyárt az Orosz Föderáció és mé' nem látják, hogy mennyi van F-35-ből! Talán ha arra sok ugyan olyan kommentet elhasználtunk, talán elfér pár karakterem arról, hogy vajon miért is?
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Akkor lehet még mindig nem jött át.

1, Az oroszok (és egyébként régen az ukránok is) borzasztó büszkék voltak arra, hogy rubelt dollárra 1:1 lehetett váltani egy rövid ideig. De elérték.
2, Ma közelében sincs a két nagyhatalom egymásnak pénzügyileg, gazdaságilag. Beszéltek itt arról, hogy alulfinanszírozott a két orosz lopakodó program? Mintha csak erre kellene költeniük és lusták lennének!
3, Két F-35-öt rendszeresítő európai ország simán ott van, hogy tud annyit költeni, 5. gen repülőre, bármilyen fegyverre és meg sem erőlteti magát, mint amennyit Moszkva tud költeni. (És nem kell elmondani, hogy sajátot is fejlesztenek közösen, csak abból még annyit sem láttunk, mint a Szu-57-ből.)


Csak hogy akkor világos legyen, hogy miért hagytam le az előbb az Egyesül Államokat, legyen a te fogyasztás mérő grafikád, nem a reál GDP mérése! Remélem most már világos mindenkinek, hogy miért van "alul finanszírozva" az orosz fegyverfejlesztéseknél a topic témáját adó Szu-57, de az Armata is és sok minden.
Én becsülöm az oroszok kitartását, hogy nem süllyedtek pénzügy mellett az igények terén. Lehet 10-szer leírni, hogy mit szarakodnak 10 éveket, de ezek még mindig csúcstechnológiás cuccok.
Hasonlítsuk össze az orosz hk fejlesztésekkel mondjuk az olaszt, ha már egy szinten vannak anyagilag! Hamarosan lesz náluk ez az új IFV tender. Meglátjuk, hogy mit fog a saját iparuk tervezni rá, ha már összeálltak egy közös projektre.
Jön az amerikai IFV tender és kétségem sincs a fenti diagram miatt sem, hogy teljesen más dimenzió lesz, mint egy olasz vagy a britek Ajax programja, ahol szintén nem sajátot találtak ki.

Elég sokan elég sokat példálóztak ebben a topicban már, hogy mé' ennyit gyárt az Orosz Föderáció és mé' nem látják, hogy mennyi van F-35-ből! Talán ha arra sok ugyan olyan kommentet elhasználtunk, talán elfér pár karakterem arról, hogy vajon miért is?
Kétség sem fér hozzá. Hanem a PPP diagramból az látszik, hogy bár $ra váltva tényleg kb annyi pénzük van, mint az olaszoknak, de kétszer annyit kapnak érte. Ez meg is látszik a stratégiai fegyvereken.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Talán ha arra sok ugyan olyan kommentet elhasználtunk, talán elfér pár karakterem arról, hogy vajon miért is?
Természetesen elfér, de itt kicsit másról van szó. A katonai fórumoknak van egy érdekes embertípusa: "az orosz fan". Nos ők képesek mindent, minden körülmények közt kimagyarázani.
Ha visszaemlékszünk a fórumozás hőskorába, arról mennek a vérremenő viták, hogy F-22 vagy Su-47 Berkut. Számukra természetes volt, hogy Berkut. Aztán mielőtt még megjelent volna a Su-57 arról szólt a narratíva, hogy a lopakodóknak végük, mert olyan fejlett már a radartechnológia, hogy teljesen felesleges ilyet fejleszteni. Aztán olvashatsz PESA vs AESA, félaktív vs aktív rakéták.
:)
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 230
37 053
113
Természetesen elfér, de itt kicsit másról van szó. A katonai fórumoknak van egy érdekes embertípusa: "az orosz fan". Nos ők képesek mindent, minden körülmények közt kimagyarázani.
Ha visszaemlékszünk a fórumozás hőskorába, arról mennek a vérremenő viták, hogy F-22 vagy Su-47 Berkut. Számukra természetes volt, hogy Berkut. Aztán mielőtt még megjelent volna a Su-57 arról szólt a narratíva, hogy a lopakodóknak végük, mert olyan fejlett már a radartechnológia, hogy teljesen felesleges ilyet fejleszteni. Aztán olvashatsz PESA vs AESA, félaktív vs aktív rakéták.
:)
Egy újabb orosz fan magyarázat: azért nem nyomatják annyira az 5. generációs gépeket, mert már inkább a 6. generációsak fejlesztésére fordítják az erőforrásaikat.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Természetesen elfér, de itt kicsit másról van szó. A katonai fórumoknak van egy érdekes embertípusa: "az orosz fan". Nos ők képesek mindent, minden körülmények közt kimagyarázani.
Ha visszaemlékszünk a fórumozás hőskorába, arról mennek a vérremenő viták, hogy F-22 vagy Su-47 Berkut. Számukra természetes volt, hogy Berkut. Aztán mielőtt még megjelent volna a Su-57 arról szólt a narratíva, hogy a lopakodóknak végük, mert olyan fejlett már a radartechnológia, hogy teljesen felesleges ilyet fejleszteni. Aztán olvashatsz PESA vs AESA, félaktív vs aktív rakéták.
:)

Nincs itt semmi "orosz fankodás". Csak értelmezni kellene a leírtakat. ;) Nem vagyok gazdasági szakember (nagyon nem!), de még én is látom, hogy az USA, Kína, Oo gazdaságok teljesen máshogy épülnek fel. Ebből fakadóan a három ország pénzügyi lehetőségei is egészen mások. És nem is fog ez megváltozni. Vagy ha igen, akkor az szerintem mindenkinek nagyon fog fájni.
Leginkább egyébként az a baj, hogy ezt már annyiszor leírtuk itt és más topikokban is, hogy már a kamra is tele van vele, de te és Roni rendszeresen újra és újra felteszitek ezt a lemezt. De persze, ha ennyire szeretitek, engem nem zavar, akárhányszor is játszátok újra . ;)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Nincs itt semmi "orosz fankodás". Csak értelmezni kellene a leírtakat. ;) Nem vagyok gazdasági szakember (nagyon nem!), de még én is látom, hogy az USA, Kína, Oo gazdaságok teljesen máshogy épülnek fel. Ebből fakadóan a három ország pénzügyi lehetőségei is egészen mások. És nem is fog ez megváltozni. Vagy ha igen, akkor az szerintem mindenkinek nagyon fog fájni.
Leginkább egyébként az a baj, hogy ezt már annyiszor leírtuk itt és más topikokban is, hogy már a kamra is tele van vele, de te és Roni rendszeresen újra és újra felteszitek ezt a lemezt. De persze, ha ennyire szeretitek, engem nem zavar, akárhányszor is játszátok újra . ;)
Nem akarom megváltoztatni a világot. Minden jó így ahogy van ;)
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Kétség sem fér hozzá. Hanem a PPP diagramból az látszik, hogy bár $ra váltva tényleg kb annyi pénzük van, mint az olaszoknak, de kétszer annyit kapnak érte. Ez meg is látszik a stratégiai fegyvereken.

Igen. Valóban ezt jelenti a PPP. És ezért is mondom, hogy becsülöm bennük azt most is, hogy a fegyverek terén sem adják lentebb. Keményen küzdenek, jelenleg csak azért, hogy a víz felett maradjanak a nagyok között. Olyan alacsony az adósság szintjük, hogy Róma sírva megkönnyezné, olyan gyönyörű szép. EU-ban már alig látni pár ilyen fegyelmezett költségvetést követő országot.
Csak az fáraszt nagyon sokszor, amikor oldalakon keresztül olvasom a vitát, hogy hát miért nem adnak több mérnököt az oroszok egy-egy projektre és miért nem fejezik be pár év alatt. Miközben az embargó után hirtelen felére leesett az ország összbevétele. És előtte is töredék lehetőségekből gazdálkodtak, mint az USA. (Aki gazdaságilag ilyenekre támaszkodhat pluszban, akik egyéniben is kihívást jelentének pénzügyileg egy Oroszországnak. És csak apró segéderő, vásárló az amerikai hadipar és haderő számára.)
És az a legszörnyűbb számomra, hogy ezt mindenki tudja. Csak mégis előadja, hogy ha Moszkva akarná, akkor simán az asztalra csaphatna és gyárthatna évi 100 lopakodó repülőt meg 500 legmodernebb MBT-t.

Természetesen elfér, de itt kicsit másról van szó. A katonai fórumoknak van egy érdekes embertípusa: "az orosz fan". Nos ők képesek mindent, minden körülmények közt kimagyarázani.
Ha visszaemlékszünk a fórumozás hőskorába, arról mennek a vérremenő viták, hogy F-22 vagy Su-47 Berkut. Számukra természetes volt, hogy Berkut. Aztán mielőtt még megjelent volna a Su-57 arról szólt a narratíva, hogy a lopakodóknak végük, mert olyan fejlett már a radartechnológia, hogy teljesen felesleges ilyet fejleszteni. Aztán olvashatsz PESA vs AESA, félaktív vs aktív rakéták.
:)

Igen. Ahogy Gacsának is írtam, nekem is ez meríti le az energiáimat egy haditech témában. Oroszországhoz az emberek többsége hajlamos meg sem próbálni objektíven hozzáállni. Ahogy írod, ennek egyik jellegzetessége, hogy néhányan hisznek a csodafegyverben. Én mindig megkérdezem, hogy miből? Mások meg teljesen leírják őket.
Ennek már csak egy elszomorítóbb változata van. Mikor hivatásos politikusok csinálják pont ugyan ezt. Megjelennek olyan elképzelések, hogy majd Oroszország hirtelen előre ugrik és megint létre jön a Varsói Szerződés, mert ő diktálja a tempót. És hogy egyébként is csupa jó dolog és emberbarát szeretet Putyin összes lépése, jobb is neki fun boykodni, ne a gonosz Nyugatnak. Ennek a politikának az ellenkezője, amikor démonizálják és arról vizionálnak, hogy Berlint fogja holnap megint ostromolni, ha most már azért mégiscsak nem lépünk ellene valami keményet. (Örül szerencsétlen, hogy él és olyan, mint a csörgőkígyó. Jelzi, ha veszélyben érzi magát. De ha nem piszkálod, akkor nem bánt.)