Szu-57 / Su-57 Felon / PAK-FA (T-50) / FGFA (Szuhoj, Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Veszélyben a PAK-FA jövője?
http://idrw.org/russian-next-generation-stealth-fighter-to-fall-victim-to-the-russian-financial-crisis/

Erre már pár hete nagyon rámásztak... Belassulás, -egyelőre- kevesebb megrendelés elképzelhető. Elképzelhető, hogy a gazdasági helyzettel "párhuzamosan" alakul a fejlesztés/tesztelés gyorsasága, illetve a tervezett mennyiség, de az teljesen kizárt, hogy teljesen töröljék a programot.
Mind az orosz presztizs -és szükségletek- miatt, mind pedig az indiai befektetés -és szükségletek :) - miatt.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
"mind pedig az indiai befektetés -és szükségletek :) - miatt."

emiatt olyan nagyon sokat lassítani sem lehet
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 905
113
Öt gépnél akkor sem lesz kevesebb. Most erősödik a rubel, az olaj még alacsonyan van, bekavarhat de nem biztos.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Szerintem nem a pénzzel van a gond. Egy ekkora jelentősségű projektnél kétlem, hogy nem lenne pénz, még ha más rovására is. Lehet komolyabban elakadtak tehnológiai téren.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 848
113
Jelenleg maradjunk Boriszov kijelentésénél a 12 darabnál.
Egyébként idén a Pak-fa nem vesz részt a május 9. katonai parádén.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 905
113
Benne van, hogy elcsesznek ezt-azt, amit újra kell tervezni. A presztizs miatt is végigcsinálják és hozni fog annyit, mint egy Szu-35.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Na nee bezárják az egészet? Verje meg az isten, nekem ezt mondtátok hogy a PAK-FA és az Armata mind mind világverő lesz amivel a magamfajta állítólag "ballibsi" fajtámat eltörlik a föld színéről. Nekem orosz uralmat ígértetek, erre ezt kapok.

Kezdem unni, hogy becsszó vártam hogy pariban lesznek az imperialistákkal technológiában, de 1 éve mást se olvasok csak hogy ez nem lesz benne, meg az de attól még repülni/gurulni fog, és aki elvárja hogy egy világverőnek várt eszköz világverő színvonalú legyen az az igaz érdekek elárulója.

Főleg az Armata miatt vagyok dühös, ez már csak az utolsó pohár csepp amit a PAK-FA-val művelnek. Jobb híján itt dühöngök mert a wordpress nem engedi el a lelkem pedig én már rég kitöröltem volna magam.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Na nee bezárják az egészet? Verje meg az isten, nekem ezt mondtátok hogy a PAK-FA és az Armata mind mind világverő lesz amivel a magamfajta állítólag "ballibsi" fajtámat eltörlik a föld színéről. Nekem orosz uralmat ígértetek, erre ezt kapok.

Kezdem unni, hogy becsszó vártam hogy pariban lesznek az imperialistákkal technológiában, de 1 éve mást se olvasok csak hogy ez nem lesz benne, meg az de attól még repülni/gurulni fog, és aki elvárja hogy egy világverőnek várt eszköz világverő színvonalú legyen az az igaz érdekek elárulója.

Főleg az Armata miatt vagyok dühös, ez már csak az utolsó pohár csepp amit a PAK-FA-val művelnek. Jobb híján itt dühöngök mert a wordpress nem engedi el a lelkem pedig én már rég kitöröltem volna magam.


Itt ki mondott olyat, hogy a PAK-FA "világverő lesz"? Kevesebb bulvárt és marketinget kéne olvasnod máshol. ;)
Az meg, hogy döcögősen halad a program, hát, megesik. Még a hiperfejlett USA-nak is az első felszállás után 15 évébe telt hadrendbe állítania az F-22-t és az F-35 programról (ami már a második 5. generációs vadászgépük, ugye) is folyamatosan érkeznek negatív hírek is.
Az oroszoknak meg ez az első 5. generációs gépük, ráadásul egy csomó olyan ember van ebben a programban is, akik a kommunizmusban szocializálódtak (gyártási minőség esetleges elégtelensége feletti szemhunyás, nehogy az ütemTERV csússzon) és aztán rájuk szakadt a vadkapitalizmus jópár (Jelcini) éve (állami pénzek ellopásának tökélyre fejlesztése)... Putyin meg nyilván nem tud csodát tenni, hisz ő is csak egy ember.

Viszont az új hajtóműről igazán jöhetne már valami (pozitív) hír...

Az Armatával meg végképp nem értem mi bajod van? Egy valóban előremutató koncepció, aztán a megvalósítás/(sorozat)gyártás meg majd alakul valahogy... 5 éve álltak neki elvileg, szóval ennyi idő alatt, pláne a fentebb részletezett körülményeket is figyelembe véve, annyira rosszul nem állnak szerintem.
 
M

molnibalage

Guest
N+1 elvakult orosz fan... Meg azt is, hogy mikor lesz kész. Tetszik emlékezni mikor évekkel ezelőtt azt mondtam, hogy ebből 2023 előtt semmi komoly nem lesz a végleges változatot nézve? Lám, lám...

Az eddig legyártott gépek 1000 órát sem repültek. 5+ év alatt. Egy sokkal kevésbé komplex gép berepülési programja 8-10k óra volt a '70-es években és közel sem tárt fel minden problémát.

Na, ebből mi jön le? Ahogy már írtam. Kb. ott tart a PAK-FA program, mint egy F100 hajtóművel repkedő YF-22, amihez nincs új légiharc rakéta és a radarja is csak AN/APG-70 és nem új AESA radar... A fejlesztése meg csigalassan megy. Nem merő passzióból írják egyesek, hogy az orosz és a jenki repipar között területtől függően 15-20 év különbség van...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 848
113
Az idei koltségvetés katonai kiadásait 5 milliárd USD-vak csokkentették az oroszok,vaoszinu ebben benne a Pak-Fa program is. Nem eroltetik az elso szakasz gépeinek vásárlását, mivel még nincs kész hozzá az osszes fejlesztés.

Szerintem mindenki tudta, hogy ezek (2020-ig) csak "fél" 5. generácios gépek lettek volna. A legnagyobb problémát az AESA radar és az új (5.generácios) hajtomu okozza.
15 év kiesést (pénztelenség) , amikor semmilyen kutatási munkákat nem végeztek ilyen teruleten nehéz behozni a "semmibol", ahhoz rengeteg pénz és (kivándorolt) profi csúcsmérnokok kellenének és még az indiánok is "spekulálnak" ....
Remélhetoleg év végéig megérkezik az új 3 proto és ezzel felporgetik a repult órák számát(februárig 600).
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
<i>Szerintem mindenki tudta, hogy ezek (2020-ig) csak "fél" 5. generácios gépek lettek volna. A legnagyobb problémát az AESA radar és az új (5.generácios) hajtomu okozza.
15 év kiesést (pénztelenség) , amikor semmilyen kutatási munkákat nem végeztek ilyen teruleten nehéz behozni a "semmibol", ahhoz rengeteg pénz és (kivándorolt) profi csúcsmérnokok kellenének és még az indiánok is "spekulálnak" ....
Remélhetoleg év végéig megérkezik az új 3 proto és ezzel felporgetik a repult órák számát(februárig 600).</i>

Szerintem is inkább ez lehet a gond. A pénztelenséget csak második okként sorolnám ide. Ha le is faragtak a védelmi költtségvetésből szerintem ezt a programot nem érinti.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Én örülök is hogy nem lesz szériagyártás mikor se új rakéta se új hajtómű nincs.
Addig teljesen felesleges
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 460
18 017
113
Értelme szerintem lenne, addig is képzik a pilótákat, karbantartókat, mire megérkezik a végleges gép, addigra az alapokat már kenni-vágni fogják, csak ez rengeteg pénz. Az addig elkészült gépeket is fel kell majd hozni az újabbak szintjére, ezek rengeteg pénzbe kerülnek. Valószínüleg tényleg az lenne a legbölcsebb, ha megvárnák a végleges gép elkészültét, és addig inkább folytatnák a berepülési programot.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
És akkor miből gondolod, hogy az oroszoknak sikerülni fog ennyiből, ami az amiknak annyiból?