Szu-57 / Su-57 Felon / PAK-FA (T-50) / FGFA (Szuhoj, Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 970
5 939
113
Elkészíthetnék a saját JDAM kitjüket a buta bombáikhoz, jól fel lehetne vele javítani a csapásmérő képességet.

Kab-500SE az orosz JDAM de csak papíron meg pár képen és nem igazán kit formályában létezik ezért méregdrága lehet.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
"Az amerikaiaknak sem azért kell, mert egy precíziós légicsapás humánusabb és kevesebb járulákos pusztítással jár, azt leszarják."

Pedig fő szempont több okból is. Civilek gyilkolászása nagyon komolyan visszaüthet. Otthon se könnyű eladni a szőnyegbombázást. Tudom ruszkiknál nem probléma. :)

"de buta bombából 20-30 kell a megsemmisítéséhez"
Miközben GBU-39ből akár 20dbot is elvisz egy F. Mindha meg 10*ne a bombázóid száma.
+buta bombánál a cél közelébe kell repülnöd neadj isten rácsapás kell miközben egy GBU-39 oldaható 100km távolságból.

R-77 rendszeresítése jut eszembe. Amíg csak Su-30SM3, Su-35... a légierő töredék része tudja indítani addig nincs értelme rendszeresíteni.

gépágyú meg még egy ideig marad. Azt mondjuk nem tudom, hogy egy f22/pakfa mikor fog földi célpontot támadni vele.... :)
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
<i>"R-77 rendszeresítése jut eszembe. Amíg csak Su-30SM3, Su-35... a légierő töredék része tudja indítani addig nincs értelme rendszeresíteni."</i>

A Wikin érdekes dolgokat írnak... De amennyire én tudom mind a MiG-29SMT-re, mind a Su-27SM1-3-ra mindenképpen integrálva van... Illetve Boki 1x azt írta, hogy kis mennyiségben gyártják is ezekhez.

Ami inkább a gond lehet vele, az az rendkívül alacsony élettartam... Gondolom azért nincs "rendszeresítve".
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 970
5 939
113
"
gépágyú meg még egy ideig marad. Azt mondjuk nem tudom, hogy egy f22/pakfa mikor fog földi célpontot támadni vele.... :)

Egy Raptor nem is meg egy PAK-Fa sem ha olyanok kezébe kerül. De az oroszoknál lazán el tudom képzelni. És most nem degradálni akarom egyiket másikat csak rávilágítani arra, hogy oroszok légierővel kapcsolatos hadikultúrája különbözik az nyugatétól és én könnyen el tudom képzelni, hogy egyszer meglehet, hogy a PAK-FA a Gsh-val szórja a groundot.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 827
30 883
113
Pedig fő szempont több okból is. Civilek gyilkolászása nagyon komolyan visszaüthet. Otthon se könnyű eladni a szőnyegbombázást. Tudom ruszkiknál nem probléma. :)
Az eddigi civilek elleni támadásokat is eltitkolták, letagadták, leszarták vagy végső esetben azt mondták, ogy nincs kit / nem lehet senkit felelősségre vonni miatta. Szép dolog a civileket védeni, de qrvára nem érdekli az amerikaiakat, hogy hány nem amaerikai civil hal meg 1-1 támadásban. Nekik a cél elpusztítása a fontos, a többi már statisztikai szöveg. Jelenleg számukra az okos bombák használata azért előnyös, mert sokkal olcsóbb és egyszerűbb azokat használni. Pl egy liter (de lehet ha gallon, nem emlékszem már a mértékegységre) kerozin 3-400 dollár mire az afgánoknál vagy Irakban a gépekbe tankolják. Míg otthon ennek az 1%-a alatt mozog valahol, Rohadt drága a logisztika, és mindent beleszámítva sokkal olcsóbb egy drága bombát a célpontra dobni, mint sok olcsót. És ha már nagyon akarják, akkor valakivel csináltathatnak egy marketinganyagot ez alapján, hogy milyen humánus okos bombákkal felrobbantani egy családot vagy akármi...
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
zotyek: utánanézve Su-30SM/Su35/MiG-29SMTre integrálva van/vagy tervezik, Su-27SM1-2re tudtommal nem. Su-27SM3ra tudtommal igen.
"Ami inkább a gond lehet vele, az az rendkívül alacsony élettartam..."
Meg, hogy a fenti gépekből, hány van rendszerben?

Kulso: "De az oroszoknál lazán el tudom képzelni."
Azért a lazánhoz sok pia kell és persze úgy bármit el lehet képzelni. Su-25 is vadászhat PakFara.

"de qrvára nem érdekli az amerikaiakat, hogy hány nem amaerikai civil hal meg 1-1 támadásban."

nem sikerült elolvasni amit írtam? Na migeccer:
Pedig fő szempont több okból is. Civilek gyilkolászása nagyon komolyan visszaüthet. Otthon se könnyű eladni a szőnyegbombázást. Tudom ruszkiknál nem probléma. :)

És a logisztika tényleg csak az egyik ok.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 827
30 883
113
Civilek gyilkolászása nagyon komolyan visszaüthet. Otthon se könnyű eladni a szőnyegbombázást.
Mikor ütött vissza tényleg komolyan? Nem amikor a hiszti volt nagy, hanem amikor a visszaütés volt nagy.
Miért ne lehetne könnyen eladni egy szőnyegbombázást egy olyan ország agyhalott lakosainak, akik az úton egy tök idegen ember kérésére aláírják a "kérést" vagy "petíciót" hogy az USA atombombázza szét Oroszországot?
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 970
5 939
113
@Fade
Azért láthatjuk, hogy az oroszok még mindig az UB blokkos meg buta bombás korszakban vannak. Amivel nem lenne baj, de a Szu-34, Szu-27SzM, Szu-30xx meg 35 el alkalmazzák.
Amikkel azért jócskán be kell menni MANPADS, SHORAD, AAA zónájába. Kicsit más a szemlélet mint nyugaton vagy keleten.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
@Fade
Azért láthatjuk, hogy az oroszok még mindig az UB blokkos meg buta bombás korszakban vannak. Amivel nem lenne baj, de a Szu-34, Szu-27SzM, Szu-30xx meg 35 el alkalmazzák.
Amikkel azért jócskán be kell menni MANPADS, SHORAD, AAA zónájába. Kicsit más a szemlélet mint nyugaton vagy keleten.

Ez van. De egyrészt a "MANPADS, SHORAD, AAA" + a rendszeresítendő gépek száma miatt nincs más lehetőségük. Hiába "drága".

joker:
"Mikor ütött vissza tényleg komolyan?"
mindig is visszaütött, teljesen mindegy, hogy kollaboránst, terroristát, szabotőrt csinált abból akinek épp véletlen megölték apját/anyját/gyerekét...

"Miért ne lehetne könnyen eladni egy szőnyegbombázást egy olyan ország agyhalott lakosainak, akik az úton egy tök idegen ember kérésére aláírják a "kérést" vagy "petíciót" hogy az USA atombombázza szét Oroszországot?"

Bármit el lehet, de baromi nehéz. Másrészt nem csak nekik kell.
Elég sok jó írás van a témában talán a legominozusabb a 2008as IDF-HB csetepaté amit hiába nyert meg 101%ig IDF a média hatás miatt ez felért egy vereséggel.

Ilyen petticiókat meg MOon is simán össze lehet hozni. Mellesleg az agyhalott részhez annyit, hogy jelenleg ezek az agyhalottak jobb eredményeket érnek el általános iskolai felméréseken mint mi nagyon okos Magyarok. pl pisa. Igen tudom 1990es években még az élbojban voltunk.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 320
26 493
113
Fade
A mi (Mo.) oktatásunkat elnézve, ettől csak jobb eredmények születhetnek bárhol, sajnos. Ezekért hála a nagy nyugati oktatási rendszereknek, amikkel próbálkoznak nálunk.

Ezekkel a "buta" fegyverekkel is szarrá lehet verni bárkit, főleg ha irdatlan sok van belőle, hát még ha a légvédelem előtte ki van ütve. (Azokat a légvédelmeket az oroszok is lenulláznák, amiket az USA eddig elintézet). A MANPADS, SHORAD, AAA rendszerek pedig csak integethetnek 5-6 km felett, ahonnan megszórnák őket, mint az albán légvédelem.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 320
26 493
113
A sok civil áldozatokról szólva pedig a nagy füstön kívül más nemigen szokott történni a világban. Bocsánatot kérni meg bárki tud, - már ha kérnek - de nem ez a jellemző, hanem a mellé beszéd, kb. ezzel el is van intézve.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 970
5 939
113
Azért az az 5-6km magasról megszórás nem épp úgy van ruszkiknál.
- TGP ugye nincs
- korszerű stand-off weapon nincs
- amibe van célmegjelölő az is 10+ klikkre jó
- a TV vezérlésű rakéták bombák(kivéve a TV-s H-59M), azok a gépek csak korlátozva képesek még a TV-s fegyverek bevetésére, mert olyan magasról szinte föléér a célnak és nem sok idő van egy megtalálni indítani.
- A lézeres rakéták meg olyan magasról szinte lehetetlen eredmémyesen operálni, talán a 24/34 több esélye van de ott is a magasság a probléma mert 10+ kilometeről a nagyobb ismert célokat fel lehet deríteni, de a kissebbeket/ dinamikusakat nem, meg még indítani is kell 5-6 km magasról.
Szóval igen buta fegyverekkel szarrá lehet bombázni akinek nincs AAA SHORAD MANPAD. De tényleg nem tudtak egy olyan szenzort rádobni PAKra mint az Meg a Szuhoj családra lehet is pakolni bőven. F-35 meg a kínai masinán van mert olyan nélkül az is csak butabombázni fog. De akármilyen szuhoj akkor is bőven belerepülne a légvédelembe ha CAS t kéne repüljön. Aktív önvédelem meg nem igazán van a 35 kívűl.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 111
82 833
113
463Y74Y1.jpg
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 320
26 493
113
Csak néhány szösszenet:
1. Nemcsak a ruszkikról volt szó, ők csak egy a sok közül.
2. De ha már oroszok, akkor van néhány robotrepülőgépük, (cirkáló rakétájuk - ki hogy hívja), irányított bombájuk is. TV, lézer irányítású fegyverek nem buta kategória nálam.
3. Szu-34 beépített szenzorát ott kitárgyaltuk, mert,
4. TGP - külső függesztményként (az oroszok ki tudja hogy állnak vele, de ha nagyon kellene, talán lenne mit elővenniük?)
5. Ezek szerint mindenki dobja a szemétbe a repülőgépeit, akinek nincs F-35-e?
6. Mintha leamortizált légvédelemről is írtam volna.
7. A Pak-FA nem hiszem, hogy az F-35 orosz megfelelője lenne, vagy igen?
8. A precíziós fegyverek megjelenése előtt és azóta is elég jól működtek(nek) a légierők sok helyen a világban, ezeknek a fegyvereknek a bevetése csak egy plusz lehetőség számukra! Azért még ezek hiányában nem fognak néhányan beledőlni a kardjukba. Pl. a szőnyegbombázást biztosan nem dobják a sutba.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 970
5 939
113
@ghostrider
- A PAK-FA-t 5. gen. gépnek nevezik, inkább egy 4++(komolyan TGP-t egy 5. gen gépre)
- Kíváncsi vagyok mikor fogbak megjelenni képek UB blokkal meg FAB-500 al megpakolt PAKis képek. (szintén 5. gen. gépen)
- Orosz irányított fegyverek azért bőven oldtimer kategória. Az újakat is a régiek bőrébe faragják.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 581
79 773
113
Az amcsik sem terveztek új bombát a Paveway II létrehozásánál hanem egy régi bombát "tuningolták fel"(de igaz ez minden lézeres vagy GPS irányítású bombájukra az SBD-t leszámítva).
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 970
5 939
113
Igen igazad van.
De az orosz oldalon illő lenne egy SDB szerű bombát belefaragni a PAK-FA ba. Még kinaiaknak is van hasonló.
Stand-off weapon(modern) is hiányzik nem csak a PAKihoz. Igaz ott a H-59M család aminek az új változatai bíztos potensek de egy csökkentett észlelhetőségű kellene. JASSM Taurusc Storm Shadow meg keleten még Pakisztán is összerakot egyet a gépeire.
Igaz ott lesz a H-101/02 meg a H-32 csak tartalmat kap a régi kabát azoknál is.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 320
26 493
113
A Pak-Fa szerintem még elég messze van a rendszeresítésig, ezért elég nehéz megtippelni konkrétan, milyen fegyverek lesznek rendszeresítve hozzá. A mai Oo. nem a Szovjetunió, hogy minden nem igazán jól működő, kiforratlan fegyvert csak azért rendszeresítsen, hogy legyen nekik mit mutogatni.
Az F-22 repülőgéphez a mai napig nincs rendszeresítve az AIM-9X rakéta!
Az USA mennyi idő múlva jutott el az SDB bombákhoz és milyen pénzek belepumpálásával. Vélhetőleg azért fejleszti, mert Ő konkrétan, szinte minden nap használja valahol a háborúihoz, ezért harctéri tapasztalata is van bőven.
Az oroszok talán 2007-2008 után tudtak jelentős pénzeket pumpálni a rendszerbe, komoly fejlesztéseket elindítva.
Különben nem ezektől a fegyverektől lesz a Pak-FA 5. vagy 4++., esetleg csak 4+. generációs típus.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Annyira nem látom értelmét a csúcs lopakodó vadászok esetében a multifunkcionalitásnak. Adott szituban ezek a légi dominanciát hivatottak biztosítani. Bombázni meg ott van egy rakás más gép.