Szu-57 / Su-57 Felon / PAK-FA (T-50) / FGFA (Szuhoj, Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 827
113
Az 55-os
1097473_original.jpg
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 827
113
Mai hírek szerint az indiaiak is csokkentik a megvásárolandó FGFA számát 127 darabról 65 darabra.
http://svpressa.ru/war21/article/129363/
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 818
30 860
113
Mai hírek szerint az indiaiak is csokkentik a megvásárolandó FGFA számát 127 darabról 65 darabra.
http://svpressa.ru/war21/article/129363/
Miért? Így is majdnem ugyanannyi lesz beszerezni a gépeket mert a fejlesztési költségeket rajtuk fogják felhajtani. És egyfolytában az a bajuk, hogy nincs modern gépük az ország védelmére.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
Boki, lehet egyedül vagyok az ilyen nyomoraimmal, de tényleg érdekelnek az infografikák legtöbbször amiket linkelsz, viszont szégyenemre egy rohadt mukkot nem értek belőle sosem. Emberi/nem ciril betűs kivitelt nem tudnál linkelni, onnan ahhonan ez jött, vagy legalább magyarul egy pár szót alá, hogy mégis mi az "új" hír lényege. Thx!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 827
113
Boki, lehet egyedül vagyok az ilyen nyomoraimmal, de tényleg érdekelnek az infografikák legtöbbször amiket linkelsz, viszont szégyenemre egy rohadt mukkot nem értek belőle sosem. Emberi/nem ciril betűs kivitelt nem tudnál linkelni, onnan ahhonan ez jött, vagy legalább magyarul egy pár szót alá, hogy mégis mi az "új" hír lényege. Thx!

Ez ma jelent meg(ma van az orosz légiero napja) , de csak részletesebben osszefoglalja az eddig ismert dolgokat....Korábban volt angol nyelvu is.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 827
113
<blockquote rel="boki">Mai hírek szerint az indiaiak is csokkentik a megvásárolandó FGFA számát 127 darabról 65 darabra.
http://svpressa.ru/war21/article/129363/
Miért? Így is majdnem ugyanannyi lesz beszerezni a gépeket mert a fejlesztési költségeket rajtuk fogják felhajtani. És egyfolytában az a bajuk, hogy nincs modern gépük az ország védelmére.
</blockquote>

Kész gépeket vehetnek-kozos fejlesztés helyett
http://www.defenseworld.net/news/13699/India_May_Take_the_Rafale_Route_to_Purchase_Russian_T_50_Stealth_Fighters
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
http://vpk.name/news/138358_pak_fa_poluchit_k_svoei_pushke_boepripasyi_s_vyisokoi_termostoikostyu.html

A PAKFA 30 mm gépágyúja új hőálló lövedékeket fog kapni?

Hő álló lövedék? nem értem
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Hőálló műanyag borítást kapnak a 30mm-es lövedékek, így csökken a cső kopása, mivel fém súrlódik fémen (ha jól értem).
A szárazföldi csapatoknál már idén megjelenik.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
Kiváncsi leszek erre a Pak-Fa Rafale helyett az IAF-nak dologra. Nekem van egy olyan érzésem, nem lesz nekik mostanában(2016 os céldátum szerintem tarthatatlan) sem Rafale, sem Pak-Fa. Töketlenkedést látok, s a Rafale azért jól jött volna nekik, minden bizonnyal egy kulcsrakész eszköz, ahhoz "csak" pilótákat kellett volna kiképezniük, pöcc-röffre ki van hozzá már találva minden. A Pak-Fa ígéretes, de hogy mikorra lesz belőle olyan kiforrott valami, mint mostanra a Rafi, az csak egy erős és jó nagy kérdőjel. A helyükben én egyébként nem mást tennék, mint még Szu-30 vonalat vásárolnék be, amíg bírja a pénzügyi keret. Az lenne a legbiztosabb út nekik. Szerintem.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 532
113
Kiváncsi leszek erre a Pak-Fa Rafale helyett az IAF-nak dologra. Nekem van egy olyan érzésem, nem lesz nekik mostanában(2016 os céldátum szerintem tarthatatlan) sem Rafale, sem Pak-Fa. Töketlenkedést látok, s a Rafale azért jól jött volna nekik, minden bizonnyal egy kulcsrakész eszköz, ahhoz "csak" pilótákat kellett volna kiképezniük, pöcc-röffre ki van hozzá már találva minden. A Pak-Fa ígéretes, de hogy mikorra lesz belőle olyan kiforrott valami, mint mostanra a Rafi, az csak egy erős és jó nagy kérdőjel. A helyükben én egyébként nem mást tennék, mint még Szu-30 vonalat vásárolnék be, amíg bírja a pénzügyi keret. Az lenne a legbiztosabb út nekik. Szerintem.

Én logikai összefüggéseket látok. Bár Boki és a többi orosz fan (elnézést) be akarja bizonyítani, de tény, hogy India nagyon sok pénzt tett be eddig is a PAK-FA fejlesztésbe, úgy, hogy az Ő protógépűk még a holdban van (meg a CAD-CAM tervezőképernyőkön). Ráadásul, az orosz már letett az oldalra néző lokátortól kezdve több dologról, amely még komplexebb fegyverrendszerré tenné a gépet. Az orosz 1 század és majd 2020 után meglátjuk megoldás, pedig mutatja, hogy bizony komoly gyártástechnikai és talán tervezési problémákkal is küzdenek, a jelenlegi gépek demonstrátorok, még előszériának sem nevezném őket. Indiai cikkek szerint sok hiányosság van, illetve a tervek és a tények erősen eltérnek, elektronika, fegyverzet, alacsony érzékelhetőség, hajtóművek, stb. tekintetében.Ezek egy része javítható, más részükre nem tudni még mi a megoldás.
A PAK-FA a következő 5-10 évre nem oldja meg az indiai problémát, a 21Bison, és 27-esek, Jaguárok kivonásával járó századok újrafegyverzését. A Rafale nagyon jó gép, kiváló lett volna erre, azonban a Dassault az indiaiak részére nem adta meg a francia gyári garanciát (joggal, ismerve az indiai gyártáskultúrát). India a francia kapcsolattal a saját TEJAS gépét, is módosította volna.). Az MRCA üzlet igy végül nem jött össze, és közvetlen a francia állammal kötött szerződés alapján szerezték meg a gépeket, jóval olcsóbban. Persze még 4x ennyi kéne nekik. Itt jön a bibi, hogy a franciák akarják-e ilyen nyomott áron adni a több Rafale-t is, vagy ismét képbe jön az Eurovadász, (amelynél csak még drágább ár volt a probléma). Nyomulna a SAAB is, akár a TEJAS fejlesztését is átvenné.. és persze ott állnak az amcsik és oroszok is.. India a két programot nem tudja finanszírozni egyszerre (a sok másik mellett). Most az MRCA szerződés helyett, lesz pénzük, de Ők nem véletlenül a helyi gyártásban gondolkodnak. (saját repipar fejlődése, munkahelyek, beszállítók stb.). Miért nyomnák a pénzüket külföldre?? Igazuk van. Azonban Inda azt is bebizonyította, hogy korszerű sorozatgyártású repűlőgépeket nem tudott megfelelő minőségűt fejleszteni. (lásd Tejas, IJT stb.) Egyedüli sikertermékük a Drhuw helikopter, bár előfordultak komoly műszaki problémák. Kérdés, hogy mi lesz. Az biztos, hogy a T-50 nem lesz egy sikertörténet sem orosz és indiai részről. Nem véletlenül volt az orosz légierős nyilatkozat, hogy jobb a Szu-35 (4+++) generáció minden előnyét és lehetőségét kihasználni, és majd utána jöjjön a PAK-FA. Gyakorlatilag ezzel beismerték, hogy igen, nem tudunk sorozatban, megfelelő gyártáskultúrával 5. gen harci repülőgépet előállítani, mert ipari fejlettségünk a tervezett eszközöket/berendezéseket nem képes a kívánt minőségben előállítani. Ez saját vélemény, de az egész program csúszásból és a történésekből ez jön le. Pedig szép gép a T-50-es..
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 532
113
Bocsánat, néhány gondolat félbemaradt. Tehát a PAK-Fa program költségeinek jelentős részét India finanszírozza, Az Indiai hazai tervezésű gépek gyártására értettem amit írtam, licencben ott a SzU-30-as példa, hogy tudnak gyártani - bár minőségi problémák előfordulnak..). bocs a kiegészítésért.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 827
113
Már n+1 x leírtam, hogy az indiaik eddig mindossze 250 millio USD koltottek a gép tervezésére. Semmi tobbet. A további program folytatására-finanszírozására még mindig nincs aláírva a szerzodés....
Olvashatod a híreket: Lecsokkentik a megrendelt darabszámot, Kész gépeket vesznek a kozos fejlesztés helyett....stb
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 827
113
<blockquote rel="zsolti">Kiváncsi leszek erre a Pak-Fa Rafale helyett az IAF-nak dologra. Nekem van egy olyan érzésem, nem lesz nekik mostanában(2016 os céldátum szerintem tarthatatlan) sem Rafale, sem Pak-Fa. Töketlenkedést látok, s a Rafale azért jól jött volna nekik, minden bizonnyal egy kulcsrakész eszköz, ahhoz "csak" pilótákat kellett volna kiképezniük, pöcc-röffre ki van hozzá már találva minden. A Pak-Fa ígéretes, de hogy mikorra lesz belőle olyan kiforrott valami, mint mostanra a Rafi, az csak egy erős és jó nagy kérdőjel. A helyükben én egyébként nem mást tennék, mint még Szu-30 vonalat vásárolnék be, amíg bírja a pénzügyi keret. Az lenne a legbiztosabb út nekik. Szerintem.

Én logikai összefüggéseket látok. Bár Boki és a többi orosz fan (elnézést) be akarja bizonyítani, ....


Ráadásul, az orosz már letett az oldalra néző lokátortól kezdve több dologról, amely még komplexebb fegyverrendszerré tenné a gépet.
</blockquote>

Az elsot kifejtenéd kicsit bovebben?

A Pak-Fa hoz fejlesztett komplex AESA radart benne az oldalso radart is az idei <b>Maksz</b>on bemutatja a Tichomirov cég.

Úgyhogy aki tud utazzon ki a MAKSZ-ra augusztus 25-30 Moszkva, (Zsukovszkij) sok érdekes dolog lesz kiállítva. :)