1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Szuhoj Szu-27, -30, -33, -35 "Flanker"

Diskurzus a(z) '4/4+/4.5 generációs vadászbombázók' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Hát nem tudom. A Forma1-es pilótát, aki nagy elszántságában a semmiért töri rommá a kocsit nem jutalmazni szokták. Sőt, igazából sehol.
    Szóval lehet, hogy ez kulturális eltérés. Én eddig azt gondoltam, hogy a profizmus egyik területén - a vadászgép és repülőgépvezetés az - egy ilyenért minimum valagba rúgják. Vagy az csak gépveszteségnél lett volna?

Én még a 88-as esetről beszéltem. Ma ezt a marhaságot elvileg nehezebb kéne legyen beadni...
    Elvileg...

2. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

endre and fishbed like this.
  3. Allesmor Obranna

Te a Taran hazájában vársz el ezért valagba rugást??? Ne legyél már ennyire naív.

4. migfun

migfun Well-Known Member

Hogy is volt a régi vicc? A"TASZSZ jelenti:a szovjet partok közelében jéghegynek ütközött és elsüllyedt egy amerikai tengeralattjáró. A jéghegy legénységét kitüntették."

endre, Masztiff, fulcrum11 and 7 others like this.
  5. Allesmor Obranna

Én olyat ismertem, hogy "A TASZSZ jelenti: a Szovjetúnió légterét megsértette egy amerikai kémrepülőgép. A környéken békésen szontogató szovjet traktorok sikeresen földre kényszerítették, majd visszarepültek bázisukra..."

endre, fulcrum11, fip7 and 8 others like this.
  6. Allesmor Obranna

Aero India 1998 decembere.
    Jevgenyij Frolov áll a 79-es oldalszámú T-10K prototípus előtt. A Szu-33-asokat ekkor még Oroszország ugyanúgy promózta az indiaiaknak, mint a Szu-30MKI-t, melynek legelső, 01-es prototípusa ott áll a háttérben, Ez utóbbi gép alig egy év múlva, 1999 nyarán Párizsban a földnek ütközve megsemmisül, pilótái sikeresen katapultálnak. Az akkori baleset szerencsére nem vetette vissza az MKi programot, mely alapján a TVC-s Szu-30-as alváltoztaból immáron több, mint 500 darabot gyártottak le. A Szu-33-asból viszont nem készült több, csak kb 18 darab és az orosz haditengerészeten kívül nem rendszeresítette senki. Kína a J-15-öseit amolyan kvázi-illegális másolással "fejleszette ki", de az mégsem Szu-33-as.

endre, fip7, fishbed and 3 others like this.
  7. Robur

Robur Well-Known Member

Nem, az nem úgy szólt.
    "A szovjet - kínai határ mentén aratott egy szovjet kombájn, amire tüzet nyitott egy kínai harckocsi. A kombájn viszonozta a tüzet, majd elrepült."
    https://szabadalom.blog.hu/2017/01/19/szovjet-talalmanyok

endre, Masztiff, fip7 and 5 others like this.
  8. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Én egy harmadik formában ismerem, de az legyen meglepi holnap a másik topikban. ;)

fishbed and ogretankHU like this.
  9. borisz

borisz Well-Known Member

Ott biztos, hogy nem fog összeakadni norvég gépekkel.

Kínai...?

10. Galcom

Galcom Well-Known Member

Nem találkozott többet, mert sajnos hamarosan autóbalesetben elhunyt Vaszilij Cümbal az eseményben résztvevő szovjet pilóta.

endre and fishbed like this.
  11. Allesmor Obranna

És még a nevét is rosszul írtam. :(

12. fonak9

fonak9 Well-Known Member

Állítólag a pártból is kizárták büntetésül. Aztán ismét felvették másnap. :) (Bár a nationalinterest, ahol ezt írták nem túl megbízható forrás, kb. az orosz oldalak amcsi megfelelője).

13. Galcom

Galcom Well-Known Member

Az orosz írások is Cimbal-ként hivatkoznak rá, de mivel ezen a képen "ü" betűvel van, ezért írtam itt én is így. Attól még simán lehet, hogy a tablókészítő írta el, láttunk már ilyet. :)

fishbed likes this.
  14. Allesmor Obranna

Vitalij-t írtam Vaszilij helyett. Másik keresztnév.

15. Galcom

Galcom Well-Known Member

Aha, értem. Василий Цимбал vagy Василий Цымбал

16. boki

boki Well-Known Member

17. Capslock27

Capslock27 Well-Known Member

.
    A szokásos orosz kombináció. Modern repülőgép és glass cockpit, hozzá a szokásos buta bomba és NIR blokk.

Roni likes this.
  18. boki

boki Well-Known Member

Ezek most konkrétan Beloruszok. :)

endre and Capslock27 like this.
  19. Capslock27

.
    .
    Ezek szerint se repülőgépet, se autót nem vezetett igazán jól.
    Ettől függetlenül Isten nyugosztalja!

20. Capslock27

.
    .
    Olyan videokat tegyél már fel párat, ahol modern fegyeveket inditanak harci alakulatok pilótái, szóval nem gyári reklámvideok.

Ezen oldal megosztása