1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

T-14 Armata

Diskurzus a(z) 'Harckocsik' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. dudi

dudi Well-Known Member

A páncélátütés képessége és a rávezetés módja.

2. dudi

dudi Well-Known Member

Sokkal kisebb lehet a fegyver?Attól,hogy top attack még egy rakéta sem lett kisebb!

3. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

• TOW-2B
      indulótömeg 22 kg.
      HMZ kb. 4 km.

• Spike földi indítású változata
      indulótömeg 14 kg
      HMZ kb. max 5,5 km

4. dudi

dudi Well-Known Member

Kornet
    Induló tömeg 27kg
    Hatótáv 5,500 méter

A Spike LR az keményen 2 éves rakéta ezzel szemben a Kornet meg majd 16 éves.Gondolom nem kell magyarázni,hogy az elmúlt 16 évben mennyit zsugorodott az elektronika mérete.Ezen kívül azt se felejtsük el,hogy a Spiknak is 1000 mm köröl van az átütőképessége szóval kb ugyan akkor a harci rész mint a Kornetnél.Attól,hogy top attack nem lett kisebb az átütőerő.

5. Az kicsit más volt, ott egy spéci löveget kellett hozzá létrehozni, az orosz csőből indítható rakéták nem igényeltek különleges löveget, csak az irányító rendszert kellett a harckocsiba rakni. Emellett az áruk jóval alacsonyabb volt mint a baromi drága Shillelagh.
    Tudtommal ezt a projektet törölték, a Future Combat Systems része volt. Az egyetlen hasonló lövedék a KSTAM, rendszerben áll de videót nem találtam róla.
    Megjegyzem, a füst az IIR rakétáknak is gondot okoz.

Egyébként szerintem túlspilázzátok a dolgot, az orosz GLATGM-ek arra valók amit dudi írt, nagy távolságból lövöldözni az ellenséges harckocsikra, ahol már sem kumulatív sem nyíllövedékkel nem lehet értelmes találati arányt elérni. Nem f&f? Nem, de olcsóbb és a vezérlése miatt majdnem zavarhatatlan. Ennyit tud, nem többet nem kevesebbet.
    Szerintem nem csak az F&F rakétákra van szükség és nem is csak ezeket fejlesztik. A régi rávezetős rakéták is fejlődnek max nem olyan ütemben mint az f&f IIR társaik.

zsolti, Rotten878 and fip7 like this.
  6. mindenen kívül

mindenen kívül Well-Known Member

Firga bácsi likes this.
  7. dudi

dudi Well-Known Member

8. mindenen kívül

Megkezdték a sorozatgyártást.

9. mindenen kívül

Meg még ki is színezi! :hadonaszos:

Neked tettem be, tudom, hogy a szíved csücske. Nem lehet a kedvedben járni...:confused:

Firga bácsi, Loken and dudi like this.
  10. nyugger

nyugger Well-Known Member

11. dudi

dudi Well-Known Member

Az a baj,hogy úgy be van burkolva,hogy még az sem látszik,hogy hol milyen vastag a rétegelt páncél.Szóval nulla kiindulási alapunk van ezzel kapcsolatban.

12. mindenen kívül

Igen, biztos sok fikciót, szándékosan félrevezető infót feltesznek a netre, de itt összegyűjtve kikupálódunk, hogy mi lehet, meg mi nem lehet valós. Egyszer majd egy hosszmetszetet is kiállítunk belőle remélem (minden laktanyában egyet, ha gyártanak annyit...). A becsapódásnál kezdjük a vágást, ott befér a fűrész. :)

Firga bácsi and Rotten878 like this.
  13. boki

boki Well-Known Member

14. Roni

Roni Well-Known Member

Kössek fel a rákba! Amúgy volt mar kép is az új armata gyár építeserol jó pár évvel ezelőtt. Annak az új gyárnak mar állnia kéne. Ám az altius m dron fejlesztőit is vádolták korrupcióval mivel a fejlesztés nem haladt de az államtól egyre több pénzt kértek.

Nemerson likes this.
  15. yangwenli

yangwenli Well-Known Member

Megis van tehat koltseghatekony verzio is belole :p

16. boki

boki Well-Known Member

fishbed, gacsat, Cifu and 1 other person like this.
  17. fonak9

fonak9 Well-Known Member

India átvette az első T-14-est:

18. torsen

torsen Well-Known Member

19. Cifu

Cifu Well-Known Member

A T-14-nél még egyszerűbb a helyzet, mert meghosszabbítják a motorteret hátrafelé. De a frontmotoros megoldásoknál (T-15, 2Sz35, stb.) mi lesz?

20. torsen

torsen Well-Known Member

Mondanám, hogy azoknál meg meghosszabbítják előre...:D, de nyilván nem. Amúgy nem tudom, hogy egyáltalán hosszában volt-e bele tervezve a motor a T-14-be? Nem azért próbálták az extra rövid X-motort, hogy keresztben is beférjen? Mert ha ez volt az eredeti terv, akkor még nagyobb a gebasz.

fishbed and Cifu like this.

Ezen oldal megosztása