1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

T-14 Armata

Diskurzus a(z) 'Harckocsik' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. dudi

dudi Well-Known Member

A páncélátütés képessége és a rávezetés módja.

2. dudi

dudi Well-Known Member

Sokkal kisebb lehet a fegyver?Attól,hogy top attack még egy rakéta sem lett kisebb!

3. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

• TOW-2B
      indulótömeg 22 kg.
      HMZ kb. 4 km.

• Spike földi indítású változata
      indulótömeg 14 kg
      HMZ kb. max 5,5 km

4. dudi

dudi Well-Known Member

Kornet
    Induló tömeg 27kg
    Hatótáv 5,500 méter

A Spike LR az keményen 2 éves rakéta ezzel szemben a Kornet meg majd 16 éves.Gondolom nem kell magyarázni,hogy az elmúlt 16 évben mennyit zsugorodott az elektronika mérete.Ezen kívül azt se felejtsük el,hogy a Spiknak is 1000 mm köröl van az átütőképessége szóval kb ugyan akkor a harci rész mint a Kornetnél.Attól,hogy top attack nem lett kisebb az átütőerő.

5. rejsz felügyelő

rejsz felügyelő Well-Known Member

Az kicsit más volt, ott egy spéci löveget kellett hozzá létrehozni, az orosz csőből indítható rakéták nem igényeltek különleges löveget, csak az irányító rendszert kellett a harckocsiba rakni. Emellett az áruk jóval alacsonyabb volt mint a baromi drága Shillelagh.
    Tudtommal ezt a projektet törölték, a Future Combat Systems része volt. Az egyetlen hasonló lövedék a KSTAM, rendszerben áll de videót nem találtam róla.
    Megjegyzem, a füst az IIR rakétáknak is gondot okoz.

Egyébként szerintem túlspilázzátok a dolgot, az orosz GLATGM-ek arra valók amit dudi írt, nagy távolságból lövöldözni az ellenséges harckocsikra, ahol már sem kumulatív sem nyíllövedékkel nem lehet értelmes találati arányt elérni. Nem f&f? Nem, de olcsóbb és a vezérlése miatt majdnem zavarhatatlan. Ennyit tud, nem többet nem kevesebbet.
    Szerintem nem csak az F&F rakétákra van szükség és nem is csak ezeket fejlesztik. A régi rávezetős rakéták is fejlődnek max nem olyan ütemben mint az f&f IIR társaik.

zsolti, Rotten878 and fip7 like this.
  6. mindenen kívül

mindenen kívül Well-Known Member

7. dudi

dudi Well-Known Member

8. mindenen kívül

Megkezdték a sorozatgyártást.

dudi, Nemerson and nyugger like this.
  9. mindenen kívül

Meg még ki is színezi! :hadonaszos:

Neked tettem be, tudom, hogy a szíved csücske. Nem lehet a kedvedben járni...:confused:

dudi likes this.
  10. nyugger

nyugger Well-Known Member

11. dudi

dudi Well-Known Member

Az a baj,hogy úgy be van burkolva,hogy még az sem látszik,hogy hol milyen vastag a rétegelt páncél.Szóval nulla kiindulási alapunk van ezzel kapcsolatban.

12. mindenen kívül

Igen, biztos sok fikciót, szándékosan félrevezető infót feltesznek a netre, de itt összegyűjtve kikupálódunk, hogy mi lehet, meg mi nem lehet valós. Egyszer majd egy hosszmetszetet is kiállítunk belőle remélem (minden laktanyában egyet, ha gyártanak annyit...). A becsapódásnál kezdjük a vágást, ott befér a fűrész. :)

Rotten878 likes this.

Ezen oldal megosztása