1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

T-14 Armata

Diskurzus a(z) 'Harckocsik' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. Capslock27

Capslock27 Well-Known Member

.
    .
    Valójában mi az a terep vagy időjárás, amit Oroszország valamelyik szögletében nem tudták eddig is tesztelni? Gondolom, csatába, lövöldözni úgyse küldték ki Sziriában sem élesben.

pöcshuszár likes this.
  2. dudi

dudi Well-Known Member

Pont ez volt a lényege,hogy küldték.

3. boki

boki Well-Known Member

Mikor voltak Szíriában tankcsaták?

4. ghostface

ghostface Well-Known Member

Srácok! Én nem vagyok szakértője a képszerkesztésnek, de erről a képről virít, hogy kamu.

dudi likes this.
  5. Roni

Roni Well-Known Member

A kép nem hogy kamu de nem is igazi, basszus szomorú egy általam belinkelt képen mondja meg nekem mindenki hogy "nem valós"mintha oda irtam volna hogy ott fotózták :oops:. A kep mar évek óta kint van a google-n :confused:

6. Roni

Roni Well-Known Member

Igaz újszülötteknek minden új

7. papajoe

papajoe Well-Known Member

Akár igazi is lehet.

Firga bácsi likes this.
  8. Capslock27

.
    Ha figyeltel volna, latnad a tenyleges kerdest: "Valójában mi az a terep vagy időjárás, amit Oroszország valamelyik szögletében nem tudták eddig is tesztelni? "

pöcshuszár and Roni like this.
  9. Capslock27

.
    .
    Mint az Olimpian: a reszvetel a fontos.

10. borisz

borisz Well-Known Member

Meg a harmat, ugye. Azt kell összegyűjteni az öncsöpögtetéshez.

11. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Ezért írtam a másik topicban, hogy tengeralattjárók ellen használható. Mivel ott olyan méretű fémről van szó, aminek a már mérhető a hatása a Föld mágneses terére.
    Ráadásul a tengo esetében csak lokalizációra használják, nem azonnali ellentevékenységre.
    Szerintem is, ehhez olyan érzékeny műszerre lenne szükség a nyíllövedék esetén, hogy ha azt elkezdik használni tengeralattjáró érzékelésre, azzal minden szonártechnológiát zárójelbe tennének.
    A másik megoldás az lenne, ha tank gerjeszt maga körül mágneses teret, de ez meg praktikus okok miatt nem működik. Mert ahhoz, hogy ellentevékenységet lehessen kifejteni, ahhoz kellő távolságból kell érzékelni a bejövő lövedéket. Azonban ehhez elég erősnek kell lennie a gerjesztett mágneses térnek.
    Kicsit sarkítva, de akkor meg a kísérő gyalogság lenne feltapadva a jármű külsejére a gerjesztett mágneses mező miatt. :rolleyes:

12. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Szerintem is valamilyen mm radar kell a dologhoz.

Veér István likes this.
  13. vata

vata Well-Known Member

"Mikor voltak Szíriában tankcsaták?"
    1973 Golán-fennsík

fip7 likes this.
  14. Kulso_54

Kulso_54 Well-Known Member

A
    Ha ez igaz, akkor felmerül a kérdés, hogy mi az oka, hogy oroszok még T-14 hez is osztott lőszert terveztek?

15. dudi

dudi Well-Known Member

El kell ott férnie a 152-esnek is ami dupla olyan hosszú mint egy 125-ös.

Ocses likes this.
  16. papajoe

papajoe Well-Known Member

17. Roni

Roni Well-Known Member

"Szíriában bevetették az orosz szupertankot, a T–14 Armatát, amely jól vizsgázott."

Nem vizsgázott semmit ugyan is nem lőttek rá se új tow változattal sem javelinnel sem spike rakétával, és nem harcolt más tankok ellen sem !

"szintén kipróbált a szíriai frontokon, a hipermodern Szu–57-es vadászgép"

Mi ellen? Az épületben megbújó szakállasok ellen engedett pár kh-59mk2 jó nagy távolságból.Milyen ellenséges légvédelembe kellett berepülnie ? Milyen vadászokkal szemben ?

18. Robur

Robur Well-Known Member

19. arbalest

arbalest Well-Known Member

Nem mintha tudnánk, hogy pontosan merre járt a T-14, de az is sikeres vizsga egy prototípusnál, ha különösen gond nélkül üzemeltették sivatagi, valós háborús körülmények közepette.
    Megint nem értem ezt a vehemens támadást, mi ellen kellett volna jobban helytállnia? Légiharcolnia kellett volna izraeli F-35-ösökkel, vagy mi? Nem mintha bármelyik 5. gen gép nagyon bizonyított volna eddig bárhol, bárki ellen... Hála az égnek!

vata, fip7, cinikus and 1 other person like this.
  20. Roni

Roni Well-Known Member

Pl berepülni a török légtérbe észrevétlenül és talán jó reklám lett volna belőle .

Nem harcra gondoltam hanem ellenség közelébe lopakodni pl f-16-sok közelébe.

Izrael az f-35-tel szíriai légtérben bukm2 sz-300 ,sz-400 ? élesben! ;)

Ez nem támadás , mert molni is leírta érvként hogy ha nem volt légvédelem akkor nem volt kihívás ott lenni ;)

Ezen oldal megosztása