1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

T-14 Armata

Diskurzus a(z) 'Harckocsik' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. Wilson

Wilson Well-Known Member

Én nem a te információd hitelességét kérdőjeleztem meg,csak bővebb információkat szerettem volna megtudni a bevetés részleteiről.

2. mindenen kívül

mindenen kívül Well-Known Member

Az oroszok nagyon sok helyen tervezik tesztelni a T-14-et......
    csak nem mindenhol van most (még) lehetőségük.........:)

aquarell likes this.
  3. boki

boki Well-Known Member

Még annyi kiderült, hogy kiegészítő müszaki megoldások kidolgozását rendelte el az orosz VM a szíriai tesztelés után. Folytatódnak az állami tesztek egész 2020 végéig.

4. ghostface

ghostface Well-Known Member

5. ghostface

ghostface Well-Known Member

6. Roni

Roni Well-Known Member

7. papajoe

papajoe Well-Known Member

Semmi infó, csak kiderült, hogy már tesztelték/tesztelik élesben a cuccot, a szakállasok nagy megelégedettségére. :D

8. Wilson

Wilson Well-Known Member

gacsat likes this.
  9. misinator

misinator Well-Known Member

Le voltam maradva vagy hat oldallal.
    Rá is néztem a naptárra, hogy nem e a "Húsvétot ünnepelnek Hollóházán, vízzel locsolják a lyányokat" témát vesézitek e ki...
    S én még azt hittem, hogy lemaradtam valamiről.

10. fonak9

fonak9 Well-Known Member

Az "Inside the Soviet Army"-ban erről bővebben írt Rezun ("Szuvorov"), fellelhető a neten.

ogretankHU likes this.
  11. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Úgy néz ki, ez a szíriai teszt nem annyira jött össze.
    Mármint nem technikailag, hanem egyáltalán. :rolleyes:
    Forrás.
    Valljuk be smile nélkül ez elég nagyképűen hangzik.
    Ezért nem árt, ha nem saját magadat adod meg mint csalhatatlan forrást....:p:D
    De tessék betenni rendes forrást, és nincs probléma!

Ocses likes this.
  12. dudi

dudi Well-Known Member

Várjuk meg előbb mit mondanak az oroszok.Mert pl a GLONASS bombájukról si megmondták a szíriai tapasztalatok után,hogy van mit fejleszteni.

13. boki

boki Well-Known Member

Inkább emlékezőképesség...
    Nézd én azt írom meg ami megjelenik a médiában és idővel megírják mások is.;)
    Oroszul nem tudtok,( kivétel kb 1-2% )és már ott a probléma.

nyugger likes this.
  14. nyugger

nyugger Well-Known Member

Miután boki híre után beraktam az eredeti orosz címet láss csodát a magyar sajtó nem sokkal rá kompletten 1:1-ben lehozta a RIA Novosztyi cikk szövegét valszeg fordítózva. Biztosan véletlen :rolleyes:Azért az index szuperágyú vagy milyen megfogalmazásánál dobtam egy hátast, hogy mit ittál Gyuluska

boki, fishbed and fulcrum11 like this.
  15. pöcshuszár

Itt a probléma nem az, hogy működött-e jól/rosszul az Armata Szíriában, hanem hogy ott sem volt! :rolleyes:
    Az ország határait sem hagyta el.
    De igazság szerint nem is logikus jelenleg. Még az állami alap tesztek sem mentek le. Meg hát ugye most akkor milyen motorral is tesztelnék?

gacsat and Bleroka like this.
  16. dudi

dudi Well-Known Member

Csak x van hozzá ami nem egy trágya szar csak nem kér belőle az orosz VM.A SZU-57 még ott sem tartott ahol most a T-14 amikor kint járt,kétszer!

17. pöcshuszár

Ez nekem pontosan ugyan az a szitu, mint a román tengeralatjáró. Ami különben működik, csak merülni nem tud. :p:D
    Viccet félretéve. Értelmetlen az állami tesztek folytatása, ha nincs hozzá végleges motor....mármint szerény nyomott véleményem szerint.
    Azt gondolom, hogy az oroszok nem olyan hülyék, hogy a különben is korlátozott pénzügyi keret mellett feleslegesen futtassák (és ezzel feleslegesen égessék a forrásokat) a nem végleges konfigurációt. Pláne, nem viszik el Szíriába, hogy esetleg egy lerobbanás (ugye az X-szel van gond) miatt ott kelljen hagyni. Ez egyszerűen nem logikus.
    Különben a közölt illusztráló képek nekem erősen gyanúsak, hogy rendereltek.
    Figyeld meg, hogy az első jármű két lánctalpa nem is hasonló porfelverődést okoz. Ezen kívül a tornyok túl sterilek.
    Nézd meg itt ezt a képanalizáló oldalt.
    Szerintem az eredeti képen csak 2 jármű volt. Az a tippem, hogy ezek eredetileg Abrams-ok voltak. A képen látszik, hogy a hátsó torony nyúlványok mesterségesen lettek elvékonyítva.
    De lehet, hogy tévedek... :rolleyes:

18. dudi

dudi Well-Known Member

Az a motor van és működik csak nem tetszik a VM-nek.Valaki rajött arr az amúgy teljesen nyilvánvaló dologra,hogy egy x motor alsó hengersorát csak akkor tudod karbantartani vagy javítani ha kiveszed a harckocsiból ami elég nagy baj tekintve,hogy azokat a hengereket elég sokat kell ellenőrizni(a V motornál ez nem gond mert ott felül van minden henger).

19. boki

boki Well-Known Member

Az a motor eredetileg a T-95-höz volt fejlesztve, amíg nem lesz más ezt kapja az Armata.

fishbed, endre and nyugger like this.
  20. boki

boki Well-Known Member

Ez nem orosz eredetü kép, valóságalapja csekély.

Ezen oldal megosztása