1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

T-14 Armata

Diskurzus a(z) 'Harckocsik' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Lehetek szemét?
    Melyik nyugati gép ment neki legalább félkomoly légvédelemnek 1999 óta? Egyik sem... Az IDF ennek-annak, de az sem masszívnak.
    Melyik nyugati hk. ment neki komolyan bárminek valaha?

Persze ettől még a hír tényleg muris.

2. Roni

Roni Well-Known Member

91-ben az m1a1 a t-72nek :oops:
    Buk-m2 nem elhanyagolható

3. arbalest

arbalest Well-Known Member

Berepülni egy NATO tag légterébe, ami ráadásul jelenleg baráti államnak minősül? Hát ok, érdekes elvárásaid vannak. Másrészt az izraeli F-35 szíriai kalandjain kívül mikor hatolt be stealth gép idegen ország légterébe bevallottan? Állítólag Iránban jártak, de ez sincs megerősítve.
    Tudunk róla bármit is, hogy izraeli F-16-osok milyen távolságból detektálták az 57-est?
    Lőttek rá az oroszok? Az éles lett volna...
    Annyiból volt nagyobb kihívás, mint a Szu-35-nek, vagy -34-nek, hogy egy prototípust vittek ki. Szerintem az oroszok nem írták, hogy kihívás lett volna.

fip7 and Rotten878 like this.
  4. Robur

Robur Well-Known Member

Második Öböl-háború. 2003.

5. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Ez viccnek jó volt. Még a 1991-es szinthez képest sem volt semmi komoly ellenállás sem újabb iraki feyverzet.

endre, vata, tarzaan and 3 others like this.
  6. Robur

Robur Well-Known Member

Félkomolyat mondtál, az elég tág fogalom.

waterloo likes this.
  7. Rotten878

Rotten878 Active Member

11:56-tól érdekes számomra; iszonyat nagy a torony forgatási sebessége!
    Személyzet nélkül a toronyban nyilván jobban lehetséges, de ez nekem eddig újdonság volt. (saját tájékozatlansági probléma)

mindenen kívül likes this.
  8. dudi

dudi Well-Known Member

Inkább a kistömegű torony a kulcs.

ogretankHU likes this.
  9. Rotten878

Rotten878 Active Member

Mondtam én valami mást?
    "Személyzet nélkül a toronyban nyilván jobban lehetséges"

10. dudi

dudi Well-Known Member

Nem feltetlen kell könnyűnek lennie a szemelyzetnélkülinek,azt is agyon lehet páncélozni.
    De ha így értetted akkor ivwn valószínűleg az az oka.No meg még az is benne lehet,hogy zgyan ez a rendszer forgatja majd a 152-es ágyút meg a lőszert amihez azért kell majd a kraft.

Rotten878 likes this.
  11. papajoe

papajoe Well-Known Member

Nem a 80 kilós gunner a tétel egy mbt tornyánál.:D

Rotten878 and ogretankHU like this.
  12. papajoe

Villanymotorok,vagy hidromotorok mozgatják a tornyot,löveget?

13. dudi

dudi Well-Known Member

Nem az ember miatt nehéz az emberes torony hanem a méretei miatt.

Szinte 100%,hogy villany de nem nyilvános az,hogy mi van a toronyvan.

pöcshuszár and fip7 like this.
  14. papajoe

Mármint az ember(méretei) miatt nagyobb torony kell,ezért nehezebb az emberes torony,úgy érted?
    Koránt sem biztos,hogy ez fogja forgatni a 152-est is,simán lehet ennyivel gyorsabb a 152-es is majd,mint az eddigi torony mozgatás,a 152-esre majd uppgédelik a mozgató rendszereket.
    A hidraulikus rendszer nekem megbízhatóbbnak tűnik,viszont nagyobb hely,tömeg igénye,kell hozzá szivattyú,vezérlőtömb,ha combos rendszert akarsz 160 bar felett,akkor kell hozzá szervo rendszer is,vagyis egy szervo szivattyú annak a vezérlő tömbjével,csöveivel is,ugye kell tarttály,csövek,ha ezt elektronikával akarod vezérelni akkor kell hozzá pár fokozat mentesen állító elektromágnes szelep,de egy ilyen rendszer nem tréfa erővel bír,szir-szar bozótos,vagy közepes fák,kerítés,tyúkól,bánatos f@sz sem akadály ha körbe akarod fordítani a tornyot,max a csövet görbíted el. :D
    Persze mailatt ezt leírtam,már tudom,hogy nyilván elektromos a rendszer,ennyi cucc nem fér el plusszban egy tankon sem,a villamos rendszer sokkal egyszerűbb,könnyebb,helytakarékosabb,mondjuk kevésbé üzembiztos is,bár,az elektromossal akár álló motorral is tudsz tornyot mozgatni,lőni,amíg van szikra a rendszerben.

15. dudi

dudi Well-Known Member

Meg is válaszoltad a lényeget!Akár álló motorral is tudod használni,bár ma már van a harckocsikban APU.Igen az emberes torony azért nehéz mert kell benne a hely az embernek ami növeli a méretet és ha már ott van az a szerencsetlen akkor illik megvédeni is páncéllal.

16. ogretankHU

ogretankHU Well-Known Member

Szimpla fizika ! Tömeg , nyomaték , tehetetlenség .

17. boki

boki Well-Known Member

18. Roni

Roni Well-Known Member

19. papajoe

Mikor lesz ár?

20. Roni

Roni Well-Known Member

Azt nem gondoltam volna hogy merkava 4-től is nagyobb o_O

gacsat likes this.

Ezen oldal megosztása